Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Melina_P είπε:

Κανονισμένο ήταν 1000% να βγει ΠΑΛΙ, δεν εφυγε επειδη τσακωθηκαμε, μαλιστα το επαιζε και αγαπουλας πριν φυγει, ενω ειχε γινει ψιλοκαυγας και γυριζει και μου λεει μετα τα μωρο μου και αηδιες, πεταει ενα καληνυχτα κι εκει πηρα αναποδες εγω και πηγα να τον κρατησω και ετρεξε προς τον διαδρομο, εξω απο το σπιτι εννοω ε;  ε και δεν αντεξα του ειπα αντε γ......  και οχι δεν πηγε ακριβως σε φιλο του. Ειναι εξω σιγουρα οχι σε καποιο σπιτι η κατι τετοιο.. και να σου πω δεν ξερω κιολας που ειναι, δε ξερω αν μπορω να τον πιστεψω πλεον...

Ναι το θελαμε. Και περισσοτερο εκεινος μπορω να σου πω....

 

Ειλικρινά λυπάμαι πολύ π στο κάνει όλο αυτό..  σ ειδε πόσο στεναχωρημένη και έξαλλη ήσουν κ αντί ν σ ηρεμήσει έφυγε..  :( λυπαμαι βασικά τον άντρα σου π αντί να ζήσετε στο μεγαλείο αθτο π κ αυτός ήθελε (πιο πολύ από σένα) κάθεται κ σε στεναχωρεί...

Σίγουρα δε χωρίζεις έτσι... 

Πόσο καιρό γίνεται αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 51
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Δώσε χρόνο, πάρε χρόνο, αν χρειαστεί μείνε κ λίγο μακρυα σου ώστε να σκεφτείς με καθαρό μυαλό τι πραγματικά θέλεις για σένα κ τ μωρο σου. Έχεις κάποιον να σε στηρίξει αυτή την περίοδο σε περίπτωση π θες να πάρεις τ χρόνο σου μέχρι να δεις τι θα κανεις;

Νομιζω με κάλυψε και εμενα με αυτήν την φράση η @Diwni.. μεινε λιγο μονή σου αν μπορεί να γίνει αυτο και σκέψου ήρεμα.. σίγουρα επηρεάζουν και οι ορμόνες της εγκυμοσύνης αλλα αυτη δεν ειναι ώριμη συμπεριφορά ενός άντρα που θα γίνει πατέρας! Αν σε ενοχλεί τωρα αυτο μια φορα, σκέψου λιγο οταν θα εχεις να φροντίσεις και ενα νεογέννητο! 

Γνωμη μου ειναι να κάνετε μια ήρεμη κουβέντα για αυτά που σε απασχολούν και να του ζητήσεις λιγο χρόνο να σκεφτείς πραγματικά το καλο σου και το καλο του παιδιού σου.  Η @Μπλε εχει δίκιο οτι κανείς δεν μπορεί να σου πει ναι χώρισε, αυτη ειναι μια απόφαση καθαρά δική σου.. απλά πρεπει να συζητήσεις και να σκεφτείς έστω και αν το εχεις κάνει άλλες 3000 φορές, καντο άλλη μια και μετα αποφασίζεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικά δ εννοούμε να σηκωθείς κ να φύγεις τώρα μέσα στη μαύρη νύχτα. Τώρα προσπάθησε να ηρεμήσεις. Το πρωί βλέπεις τι κ πως θα το κάνεις. Αυτά τα προβλήματα πάντως δυστυχώς δ λύνονται από τη μια στιγμή στην άλλη. 

Αυτό που χω καταλάβει Εγώ είναι ότι δ μπορούμε να αλλάξουμε κανέναν. Μπορούμε όμως να είμαστε δίπλα σε έναν άνθρωπο που μας βγάζει τον καλύτερο μας εαυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήθελα να φύγω, να είμαι κάπου που να μην επηρεάζομαι. Κάπου που δε θα υπάρχουν πράγματα γύρω του, κάπου που δε θα υπάρχει η αναμονή. Γιατί κι αυτό που είναι μετά τις 12 και δεν έχει γυρίσει και ούτε πρόκειται, επίτηδες το κάνει. Είναι όλα μέσα στο κόλπο. Επειδή εβρισα. Ε συγγνώμη, αλλά αυτό του άξιζε εκείνη τη στιγμή γιατί έχω καταπιεί αρκετά....

Εννοείται ένας άνθρωπος αλλάζει μόνο εάν το θέλει... 

@Mama2015 3000 είναι λίγες... Ειλκρινά πλέον δεν ξέρω καν αν αξίζει... Και με το καλό και με το κακό, απείρες συζητήσεις που στην καλύτερη τα πράγματα έφτιαξαν για λίγες μέρες και μετά πάλι τα ίδια... Εκείνος που δουλεύει, εκείνος που δεν ειναι φυλακισμένος! Εγώ που ξερνάω όλη μέρα κάθε μέρα και είμαι κουρέλι χωρίς να δουλεύω; Που έχω μείνει ολομόναχη; Αυτά είναι ψιλα γραμματα γιατι απλα με εχει πιο δεδομενη και απο δεδομενη...

Και φυσικά όλα εξαρτώνται από το πόσο θα το τραβήξει απόψε. Και ποσο θελει να το τραβηξει.  Παρόλο που η μπάλα είναι στο γήπεδό μου και όχι στο δικό του... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Melina_P είπε:

Εγώ ήθελα να φύγω, να είμαι κάπου που να μην επηρεάζομαι. Κάπου που δε θα υπάρχουν πράγματα γύρω του, κάπου που δε θα υπάρχει η αναμονή. Γιατί κι αυτό που είναι μετά τις 12 και δεν έχει γυρίσει και ούτε πρόκειται, επίτηδες το κάνει. Είναι όλα μέσα στο κόλπο. Επειδή εβρισα. Ε συγγνώμη, αλλά αυτό του άξιζε εκείνη τη στιγμή γιατί έχω καταπιεί αρκετά....

Εννοείται ένας άνθρωπος αλλάζει μόνο εάν το θέλει... 

@Mama2015 3000 είναι λίγες... Ειλκρινά πλέον δεν ξέρω καν αν αξίζει... Και με το καλό και με το κακό, απείρες συζητήσεις που στην καλύτερη τα πράγματα έφτιαξαν για λίγες μέρες και μετά πάλι τα ίδια... Εκείνος που δουλεύει, εκείνος που δεν ειναι φυλακισμένος! Εγώ που ξερνάω όλη μέρα κάθε μέρα και είμαι κουρέλι χωρίς να δουλεύω; Που έχω μείνει ολομόναχη; Αυτά είναι ψιλα γραμματα γιατι απλα με εχει πιο δεδομενη και απο δεδομενη...

Και φυσικά όλα εξαρτώνται από το πόσο θα το τραβήξει απόψε. Και ποσο θελει να το τραβηξει.  Παρόλο που η μπάλα είναι στο γήπεδό μου και όχι στο δικό του... 

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι σήμερα?

Σίγουρα όχι καλά... Και σίγουρα δε βοηθάνε και οι παλιό ορμόνες... Δε μπορώ ρε κορίτσια. Δε ξέρω, ακόμα και που αναπνέει με ενοχλεί. Νιώθω προδομένη. Μια απάθεια, μια αδιαφορία. Βαρέθηκα. Και δυστυχώς δεν κατάφερα να φύγω από το σπίτι... Κάπως κενή νοιώθω, κάπως οτ θέλω να τα σπάσω όλα, κάπως να βγάλω μια κραυγή πιο δυνάτη κι από της Βίσση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έφυγα απόψε. Μου είπε θα αλλάξω και μπλα μπλα αλλά έφυγα παρολαυτα... Είμαι σε ξενοδοχείο και με το που μπήκα στο δωμάτιο ήθελα να φύγω να γυρίσω πίσω στο σπίτι... Σκέφτομαι και το καημένο το σκυλί που είναι μόνο του χωρίς εμένα και θα πάθει κατάθλιψη στο τέλος το κοριτσάκι μου.... Χαλια νοιώθω κουρέλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Melina_P βασικά πρέπει να ηρεμήσεις, σιγουρα φταίνε κ οι ορμόνες κ εγώ μέχρι κ τον 4ο μηνα είχα γίνει αλλος άνθρωπος ειχα τρελαθεί είχα διογκώσει τα πάντα κ εννοειται δεν μπορούσα να το ελέγξω όσο κ αν έλεγα πως θα ηρεμήσω. Το μονο που κατάφερα ειναι να ταράζομαι κ να τσακώνομαι συνεχεια με τον αντρα μου

πρεπει να βρεις την ισορροπία σου, να κάτσετε σοβαρα κ ώριμα να συζητήσετε κ να αποδείξετε έμπρακτα πια πως εισαστε υπεύθυνοι κ ώριμοι για την επιλογη σας η οποια ειναι η πιο σοβαρή της ζωής σας...

δεν χρειάζονται ουτε εγωισμοί ουτε πείσματα ουτε σπασμωδικές κινήσεις! Παρε λιγο τον χρονο σου ξεκουράσου ηρέμησε αλλα αυτο το φεύγεις εσυ σημερα κ αυριο αυτος δεν γυριζει, καταλαβαίνεις πως ουτε μπορει να συνεχιστεί ουτε κ οδηγεί πουθενα κ σιγουρα πουθενα με ευχάριστα αποτελέσματα ...

δεν σε κρίνω κ στα λέω καλοπροαίρετα..μονο εσυ ξερεις τι περνάς κ ποσο βαρυ σου πέφτει ολο αυτο αλλά πλέον πρεπει να εισαι δυνατή, να προστατεύεις κ εσενα κ το μικρο σου κ να σκεφτεσαι 2 κ 3 φορες πριν πράξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ απόλυτα, απλά δε ξέρω ποσό νόημα έχει να συζητήσω πλέον κάτι που έχω κάνει άπειρες φορές. δε ξέρω καν γιατί έφυγα κάτι μου την έδινε, βασικά δεν τον πιστευω, αυτό είναι. δε θα αλλάξει.... κι απλά εγώ θα τυρρανιεμαι και θα ειμαι μόνη μου με ένα μωρό που δε θα έχει μπαμπά, παρά μόνο όταν το θυμάται να είναι σπίτι η να μας αφιερώσει λίγο από τον πολύτιμο χρόνο του..,. εε ναι είμαι παρά πολύ πικραμένη πλέον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και προφανώς και δε θα παρεξηγούσα κάτι... ακόμα και να μου τα χώσετε άγρια, το χρειάζομαι...

 αφού γιαυτο άνοιξα το θέμα, για να ακούσω τις γνώμες σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Melina_P το πιστεύω πως το εχεις συζητήσει πολλες φορες αλλα πλέον αλλάζουν οι συνθήκες κ θα μιλήσετε με άλλα δεδομένα κ με άλλες προτεραιότητες.. όποτε ισως αξιζει να δώσεις μια ευκαιρια κ για συζήτηση κ με λίγη υπομονη να δεις κ στην πραξη τι μπορει να γινει. Εφόσον εχεις αποφασίσει να κρατήσεις αυτο το μωρό κ να γίνεις μανούλα πρεπει να εξαντλήσεις τα περιθώρια του να εισαι μαζι με τον σύντροφο σου σε αυτό το μαγικό ταξιδι αλλιως η καρδια κ η λογική σου θα σου πει ποια ειναι η καλυτερη απόφαση πρώτα για εσενα κ μετα για το μικρο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι τόση ώρα αν πρέπει να γράψω και πως να γράψω αυτά που σκέφτομαι....Να σου μιλήσω σαν ξένη ή σαν να είσαι η αδερφή μου; Ιδού η απορία!

Για μένα, πρώτη σου προτεραιότητα είναι το μωρό που κουβαλάς γιατί είμαι βέβαιη ότι δεν θέλεις να γίνει η στεναχώρια σου αιτία ή η απαράδεκτη του συμπεριφορά να χαθεί αυτή η ψυχούλα που κουβαλάς μέσα σου. Το να φύγεις οριστικά από όλο αυτό είναι πολύ σκληρό και δύσκολο αλλά μπορεί να σου εξασφαλίσει και την ψυχική σου ηρεμία αργότερα, όταν όλα τα έχουν ξεθυμάνει. Το να μείνεις και να το παλέψεις είναι και αυτό μια εκδοχή αλλά έως πότε και εξαρτάται με τον αν πιστέυεις ότι οι άνθρωποι αλλάζουν. Θα μου πεις τώρα που είσαι έγκυος και δεν βάζει κώλο κάτω και προτιμάει τους φίλους, όταν με το καλό θα γεννήσεις και θα είσαι με το μωρό όλη μέρα που θα κλαίει και θα γκρινιάζει γιατί να θέλει να είναι εκεί; Νομίζω ότι έκανες καλά που απομακρύνθηκες έστω για λίγο, κοίταξε να ηρεμήσεις, μίλα και με δικούς σου ανθρώπους που εμπιστέυεσαι και σε αγαπάνε και δες και τι θα κάνει ο σύντροφό σου, αν θα σε αναζητήσει κλπ.

Όσο για αυτό που είπες παραπάνω ότι αυτός έδειχνε να επιθυμεί περισσότερο το παιδί από εσένα είναι γιατί κάποιοι άνθρωποι προσπαθούν να κρατήσουν τους άλλους κοντά τους ακόμα και με τέτοιους τρόπους. Μάλλον θεώρησε ότι μένοντας έγκυος δεν θα φύγεις από κοντά του ποτέ, ότι και να έκανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2018 at 10:54 ΜΜ, ο/η Melina_P είπε:

και εννοειται δεν ειπαμε να μη βγαινει, ουτε θελω να ειμαστε 24/7 μαζι. αλλα ακριβως επειδη ολη τη βδομαδα δουλευει και οταν γυριζει κανει μπανιο, τρωει, παιζει προ (αυτο δε σας το ειπα) και πεφτει για υπνο, ε σορι αλλα περιμενω οτι οταν δε θα δουλευει θα ειμαι εγω η προτεραιοτητα του.-

Καλημερα κοριτσι μου... συγνωμη που θα σε στεναχωρισω και δεν κανει κιολας σε αυτη την κατασταση αλλα ο ανθρωπος δεν πρόκειται να αλλάξει. Κακως ξεκίνησες να κανεις οικογένεια οταν έβλεπες τετοια σημαδια εξαρχής.το θεμα ειμαι οτι αυτα που μας λες εμενα δεν μου βγαζπυν ανθρωπο που σκέφτεται οτι σε λιγο καιρο ολα αυτα θα κοπουν λογο μωρου. Εμενα μου βγαζουν ανθρωπο που δεν υπολογιζει ουτε εσενα αλλα ουτε και το μωρο σας. Ο δικος μου πχ σπανια θα βγει μονος του αλλα και να βγει θα με παρει δεκα φορες τηλεφωνο να δει πως ειμαι και τι κανω. Τωρα η αδιαφορια που δειχνει ο δικος σου εμ συγχωρεις αλλα δεν ειναι λογικη...Τωρα το μωρο υπαρχει και με το καλο να σου ρθει αλλα ξανα σκεψου το αν οντως θες να εισαι με αυτον τον άνθρωπο...Συγνωμη για το υπερβολικό θάρρος, δεν ειχα σκοπό να απαντήσω γιατί αυτά ειναι που σκέφτομαι απο την πρωτη σου ανάρτηση οσων αφορα αυτο το θέμα αλλά οσο τα διαβαζα φουντωσα... σκεψου το να απομακρυνθείς και να απολαύσεις μόνη σου την καλυτερη περιοδο της ζωης σου. Σκέψου το μωράκι σου και μην στεναχωριέσαι για τιποτα αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,μολις διαβασα τι συμβαινρι και στενοχωρηθηκα πολυ...δε ξερω αν θα αλλαξει εκεινος ή οχι αλλα σιγουρα πρεπει να αλλαξεις εσυ. Εγω θα σου πω να δωσεις μια ευκαιρια αλλα με τους ορους σου και να ναι η τελευταια.

Να γινεις δυναμικη εως και σκληρη και να βαλεις κανονες και μια ταξη σπιτι σου.

Οχι παρασκευη δε θα γυρναει θα σε πηγαινε εσενα βολτα.αμα του αρεσει αλλιως στα τσακιδια!

Βαλε κανονες και μην αφηνεις να παρεκτρεπεται. Σαββατο οχι δεν εχει μπαλα,θα πηγαινετε σουπερ μαρκετ και θα κουβαλαει αυτος σακουλες εσυ εισαι εγκυος.

Θα τον χωσεις παντου να συμμετεχει σε ολα. Στην αναγκη παιξτο οτι ξαφνικα πονας ή οτι δε νιωθεις καλα και πηγαινε μεχρι και νοσοκομειο και πες στο γιατρο πως νιωθεις να τον χεσει και ο γιατρος.

Παιξε ολα τα χαρτια και κυριως να εισαι εσυ η δυσκολη. Παρασκευη βραδυ μη μαγειρεψεις καν σηκω βγες εσυ σινεμα και ποτο με φιλη και μη στειλεις καν! Αιντε πολυ αερα πηρε αυτος επειδη εισαι καλη και σε καβαλησε κουκλα μου. 

Για τριξε τα δοντια λιγο.

Π.χ πες τουνα τσακιστει να σου φερει κατι που ξεχασες και μετα πετα υον εξω. Να μαθει να σε υπολογιζει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο δικος μου 2 χρονια που ειμαστε μαζι εχει βγει 1 φορα με φιλους και δεν ηθελε κιολας αλλα επρεπε και με παρακαλουσε να παω!

Βεβαια μου εκανε αλλα με συμπεριφορες περιεργες αλλα ετριξα τα δοντια και κοπηκαν ΜΑΧΑΙΡΙ.

ΝΑ τον παει τωρα! Μολις παει να ξεφυγει τον κοιταω και μαζευεται μονος του! 

Αμα τους εχεις λυτους ξεφευγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου διάβασα απο την αρχη το ποστ που εκανες και εχω προβληματιστεί γιατι στεναχωριεμαι που εισαι εγκυος και περνας τετοιο λούκι. δεν ξερω αν έκανες καλα που εφυγες χωρις να προηγηθεί συζητηση. η φυγή σου απ οτι καταλαβα ηταν ατακτη γιατι1) πηγες σε ξενοδοχειο 2) αφησες το σκυλακι σου εκει 3) εχεις στη κοιλιτσα σου το μωρακι σας!!!οποτε αυτα τα 3 απο μονα τους δειχνουν οτι ετσι κ αλλιως θα ξαναγυρισεις είτε  για να παρεις το σκυλακι σου ή επειδη το μωρο ειναι και δικο του οποτε πρεπει να μιλησετε για το αν θα φυγεις οριστικα ή θα το παλεψετε και επισης ποσο να μεινεις σε ενα ξενοδοχειο?? ηθελα να σε ρωτησω...ποσο χρονων ειστε? και κατι αλλο... οκ καθε παρασκευη βγαινει (αν και δεν το θεωρω πρέπον) ας υποθεσουμε οτι ειναι η διαφυγη του απο τα καθημερινα του προβληματα αυτη η εξοδος... τις υπολοιπες ημερες ειναι εκει για σενα και το μωρο σας? τις καθημερινες ας πουμε οταν γυρναει απ τη δουλεια κανετε κατι σαν ζευγαρι, περνατε χρονο μαζι? τα σαββατοκύριακα που αν καταλαβα καλα δεν δουλευει, κανετε κατι παρεα? συζητατε για το μωρακι σας, κανετε σχεδια? ειναι χαρούμενος? στις εξετασεις στους υπερηχους έρχεται  μαζι, πατε παρεα σου συμπαραστέκεται ή εισαι σε ολα μονη σου?? συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις δεν θελω και να σε κουρασω αλλα προσπαθω να καταλαβω αν φταινε οι ορμονες ή αν φταιει καθαρα εκεινος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melisanthi drakou είπε:

Καλημερα,μολις διαβασα τι συμβαινρι και στενοχωρηθηκα πολυ...δε ξερω αν θα αλλαξει εκεινος ή οχι αλλα σιγουρα πρεπει να αλλαξεις εσυ. Εγω θα σου πω να δωσεις μια ευκαιρια αλλα με τους ορους σου και να ναι η τελευταια.

Να γινεις δυναμικη εως και σκληρη και να βαλεις κανονες και μια ταξη σπιτι σου.

Οχι παρασκευη δε θα γυρναει θα σε πηγαινε εσενα βολτα.αμα του αρεσει αλλιως στα τσακιδια!

Βαλε κανονες και μην αφηνεις να παρεκτρεπεται. Σαββατο οχι δεν εχει μπαλα,θα πηγαινετε σουπερ μαρκετ και θα κουβαλαει αυτος σακουλες εσυ εισαι εγκυος.

Θα τον χωσεις παντου να συμμετεχει σε ολα. Στην αναγκη παιξτο οτι ξαφνικα πονας ή οτι δε νιωθεις καλα και πηγαινε μεχρι και νοσοκομειο και πες στο γιατρο πως νιωθεις να τον χεσει και ο γιατρος.

Παιξε ολα τα χαρτια και κυριως να εισαι εσυ η δυσκολη. Παρασκευη βραδυ μη μαγειρεψεις καν σηκω βγες εσυ σινεμα και ποτο με φιλη και μη στειλεις καν! Αιντε πολυ αερα πηρε αυτος επειδη εισαι καλη και σε καβαλησε κουκλα μου. 

Για τριξε τα δοντια λιγο.

Π.χ πες τουνα τσακιστει να σου φερει κατι που ξεχασες και μετα πετα υον εξω. Να μαθει να σε υπολογιζει.

 

Ποποοο εισαι η ηρωίδα μου ? οντως αυτο πρεπει να κανει αλλιως να τον στειλει απο κει που ρθε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Viktwria είπε:

Ποποοο εισαι η ηρωίδα μου ? οντως αυτο πρεπει να κανει αλλιως να τον στειλει απο κει που ρθε...

Ευχαριστώ! η ζωή σε κάνει να φερεσαι ετσι...αμα βλεπεις οτι αμα εισαι καλος αντι να σε εκτιμανε σε εχουν για χαζό...

βουρδουλα να στρωνουνε και κυριως να εκτιμάνε την ψυχη που δινει ο αλλος αλλά και τον κοπο της γυναικας-μανας-νοικοκυρας!

Εχουμε επωμιστει 200 ρολους , γινομαστε τρελες να τα κανουμε ολα να μη γκρινιαξουν και μετα τους κακοφαινεται κιολας και τους βρωμαμε! Αμ δε, επανασταση κοριτσια!

Οι αλλες θα τους ειχανε καλύτερα?!

τιπ: μη χανετε τη ψυχραιμια σας, μη βριζετε ...μη χανετε το δικιο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melisanthi drakou είπε:

Ευχαριστώ! η ζωή σε κάνει να φερεσαι ετσι...αμα βλεπεις οτι αμα εισαι καλος αντι να σε εκτιμανε σε εχουν για χαζό...

βουρδουλα να στρωνουνε και κυριως να εκτιμάνε την ψυχη που δινει ο αλλος αλλά και τον κοπο της γυναικας-μανας-νοικοκυρας!

Εχουμε επωμιστει 200 ρολους , γινομαστε τρελες να τα κανουμε ολα να μη γκρινιαξουν και μετα τους κακοφαινεται κιολας και τους βρωμαμε! Αμ δε, επανασταση κοριτσια!

Οι αλλες θα τους ειχανε καλύτερα?!

τιπ: μη χανετε τη ψυχραιμια σας, μη βριζετε ...μη χανετε το δικιο σας!

Επανάστασηηηη ? χαχαχαχαχα απο τον αντρα μου δεν εχω παράπονο αλλα να σου πω κατι δεν αφορά μονο τους αντρες μας αλλα και τους συγγενείς και φίλους φέρεσαι στον καθέναν οπως του αξίΖει...σου φέρονται εντάξει τους φέρεσαι και εσυ. Αν οχι εεε τοτε δρας ανάλογα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Επανάστασηηηη ? χαχαχαχαχα απο τον αντρα μου δεν εχω παράπονο αλλα να σου πω κατι δεν αφορά μονο τους αντρες μας αλλα και τους συγγενείς και φίλους φέρεσαι στον καθέναν οπως του αξίΖει...σου φέρονται εντάξει τους φέρεσαι και εσυ. Αν οχι εεε τοτε δρας ανάλογα...

ακριβως! τους πάντες αφορά...και τη δουλεια ακομα!

σε αυτους που αντιδρουν κανεις δε τολμαει να παει κοντρα ,τους αλλους τους ξεζουμιζουν.

αν δε με σεβονται να με φοβουνται ,δε πειραζει! Σε οποιον αξιζει να φερθουμε και 10 φορες καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου η αληθεια ειναι καπου στην μεση. Δεν εχει νοημα να εισαι με καποιον που πρεπει να "εκπαιδευσεις" για ονομα! Η συντροφικοτητα δεν ειναι καποιος πολεμος τον οποιο ή χανεις ή κερδιζεις. Εισαι με καποιον τον οποιο πρεπει να σεβεσαι οπως θελεις να σε σεβεται και αυτος. Το να ελεγχεις τον συντροφο σου ειναι λιγο αρρωστο και ειναι εντελως φυσιολογικο να εχετε και δραστηριοτητες που δεν περιλαμβανουν τον αλλον. Δεν ειναι λογικο να μην μπορει να κανει τπτ ο ενας χωρις τον αλλον. Κανενα ακρο δεν ειναι καλο, φυσικα η καθε σχεση λειτουργει με τους δικους της κανονες αλλα γενικα αν δεν μπορεις να βρεις μια κοινη γραμμη με τον αλλον απλα δεν εχει νοημα να εισαι μαζι του. Το να χειριζεσαι τους ανθρωπους και ποσο μαλλον εναν ανθρωπο που υποτιθεται οτι αγαπας δεν θα σε βγαλει καπου απλα θα καθυστερησει το αδιεξοδο στο οποιο θα βγει η σχεση. Αν δεν μπορεις να επικοινωνησεις με τον ανθρωπο σου το παιχνιδι ειναι χαμενο.
Αν δεν νοιωθετε την αναγκη να ειναι ευτυχισμενος ο συντροφος σας οπως θελετε να ειστε και εσεις μααααλλον κατι παει αρκετα λαθος.
Μελινα, θεωρω πως ηταν λαθος το οτι εφυγες απ το σπιτι σου ετσι, στην τελικη εισαι εγκυος μην μπαινεις σε τετοιες ταλαιπωριες. Γυρνα σπιτι σου και παρε ο,τι αποφαση παρεις ηρεμα και αν καποιος πρεπει να φυγει αυτος ειναι ο αντρας σου και οχι εσυ. Εσυ θα κατσεις σπιτι σου.
@Melina_P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου καλημερα

προσπαθω σιγα σιγα να μπω στα θεματα σας και να μιλησω μαζι σας, σιγουρα σε κάποια είμαι πολυ καινούργια για να μπορέσω να συμμετέχω αλλα στο δικο σου νομιζω ότι μπορω

ο δικός μου αντρας δεν πολυ βγαινει βεβαια πάντα αν βγει ξεχνιέται, εγω επειδη δεν πολυ βγαινει δεν τον ενοχλω για να δω αν θα εχει κλειστο το τηλεφωνο η οχι αλλα αν τυχει και χρειαστώ κατι πάντα εχει το νου του

εγω πάλι δε βγαινω βραδυ μονη ποτε και το απογευμα αν παω καπου θα παρω και το παιδι

εχω ομως ακουσει αρκετους που θελουν το χωρο τους και δε θελουν να τους πιεζουν απλα το θεμα τωρα είναι το τι μπορεις εσυ να ανεχτεις και αν δεν μπορεις να ανεχτεις κατι και σε αυτο δεν αρεσει απλα δεν προχωραει το θεμα

δεν ειναι ουτε ανταγωνισμος ουτες μισος ουτε τιποτα οι σχεσεις πρεπει να εχουν αγαπη και κατανοηση να εισαστε ηρεμοι μεταξυ σας αλλωστε εχουμε τοσα να αντιμετωπισουμε γυρω μας που αν δεν ειμαστε ηρεμοι μεταξυ μας χαθηκαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα και από μενα. Ξεκινησα να διαβαζω το θεμα και πηγα να απαντησω πολυ φυσιολογικα οτι εμενα ο αντρας μου και θα βγει μονος του μεσα στη βδομαδα και εγω ισως βγω, αλλα ταυτοχρονα βγαινουμε και μαζι. Ειμαι και ημουν της αποψης οτι ο αλλος αν θελει να σου κανει τη βλακεια θα στην κανει και στην ντουλαπα κλειδωμενος. Το θεμα ομως οπως το διαβασα στη συνεχεια δεν ειναι το αν θα βγει ο ενας ή ο αλλος μόνος, αλλά κατα πόσο ΔΕΝ υπολογίζει το σύντροφό του, δεν έχει αναγκη να κανουν πράγματα μαζί, και στο τελος τέλος δε δειχνει να τον εκτιμα με την απαξιωτική του στάση. Το λεπτό θέμα στη δική σου περίπτωση είναι ότι είσαι έγκυος. Δε σημαινει φυσικά αυτό ότι μια μια γυναικα που κανει ενα παιδί με έναν ανθρωπο πρέπει υποχρεωτικά να μεινει μαζί του για πάντα ακομα και αν ειναι δυστυχισμένη ή δεν της συμπεριφέρεται καλα. Το λαθος όμως στη δική σας σχέση μάλλον τελικά ειναι δικό σου. Το λεω αυτό γιατί αυτος ο ανθρωπος ΕΞΑΡΧΗΣ εδειξε οτι ειναι αυτο. Δεν αλλαξε ουτε στην προηγουμενη εγκυμοσυνη σου αρα γιατι να αλλαξει σε αυτην. Γνώριζες τα δεδομένα τα είχες μπροστά σου. Θα συμφωνησω με την Μπλε οτι δεν εκπαιδευουμε τους συντροφους μας. Ενδεχομενως αλλαξουν οι ιδιοι μεσα στη σχέση, ωριμάσουν, δουν καποια πραγματα διαφορετικά αλλά αυτο μονο αν το θέλουν και οι ίδιοι. Επίσης με κάποιον τρόπο από όσο καταλαβαίνω μαλλον αγκιστρώθηκες από αυτόν, χάνοντας τις δικές σου παρέες. Εχεις φιλες να βγεις? Να μιλήσεις, να εκτονωθείς να γελάσεις, να χαλαρώσεις? Είδα ότι δε δουλεύεις κιολας πράγμα που κάνει πιο μπλεγμένη αυτή τη σχέση με τον άνθρωπο αφού καταλαβαίνω πως υπάρχει και μια σχέση εξάρτησης κατά κάποιον τρόπο. Θα πρέπει να σκεφτείς πως θέλεις τη ζωή σου άυριο και πως τη θες σε 1 χρόνο από τώρα. Με βάση αυτό θα κινηθείς. Γνώμη μου ειναι να δραστηριοποιηθείς ανεξαρτήτως αυτού. Οπως σε αφήνει η εγκυμοσύνη. Αν δεν ήσουν έγκυος θα σου λεγα πηγαινε γυμναστηριο, κανε μια δραστηριοτηα, ψαξε για μια δουλεια εστω και παρτ ταιμ. Τώρα αυτο ισως χρειαζεται να μετατεθεί λίγο χρονικα. Δεν ξερω την ηλικία σου, αλλά πρέπει να σκεφτείς πολύ πολύ σοβαρά να μην χαντακώσεις τη ζωή σου σε κάτι που θα σε κανει δυστυχισμένη. Ειναι κριμα. Να μπαίνεις να εκτονώνεσαι εδώ τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μου καλημέρα και καλό μήνα...

έχω διαβάσει τα πάντα, απλά δεν έχω καθόλου χρόνο να σας απαντήσω, θα σας γράψω όταν θα είμαι πιο ήρεμη γιατί αυτές τις μέρες τρέχω στα νοσοκομεία με τη νονά μου, η οποία διαγνώστηκε με καρκίνο και δεν αντέχω να μην ειμαι δίπλα της, ουσιαστικά με μεγάλωσε, οπότε καταλαβαίνετε... 

τεράστιο ευχαριστώ πάντως για όλα όλα όλα όσα λέτε και προτείνετε και συμβουλεύετε, ειλικρινά είναι πάρα πολύ μεγάλη η βοήθεια!! να καεί το βίντεο σε όποιον λέει οτι τα φόρα είναι παραπλανητικά και χάσιμο χρόνου, εγώ βρήκα υποστήριξη και ανθρώπους που πραγματικά θέλουν να βοηθήσουν. και πόσο μα πόσο σας ευχριστώ που δε μου χαιδεψε καμία σας τα αυτια (αν και δεν ειχα σκληρο χωσιμο απο καμια ?) !!!! 

i'll be back όταν περάσει η παράνοια, να σας τα πω όλα!!! 

τεράστιο φιλί στην καθεμια σας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...