Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προς νεες μελλουσες μανουλιτσες!βοηθεια!


Recommended Posts

Τι πρωιμα σημαδια είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Semperidem είπε:

Τι πρωιμα σημαδια (εως εκτη εβδομάδα) είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Semperidem είπε:

Τι πρωιμα σημαδια είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

Καλημέρα δυστυχώς υπάρχουν κάποια άλλα λέω δυστυχώς γιατί μπορεί να είναι και κάποια κατά φαντασίαν! Ναι και όμως πολλές φορές πίστεψα πως ήμουν έγκυος αλλά ήταν παραλήρημα παρόλα αυτά ένα από αυτά που ήταν διαφορετικό από συνήθος και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος ήταν οι πολλές και έντονες φλέβες στο στήθος και πάνω στη θηλη! Και την δεύτερη μιριζα έντονα τα αποριπαντικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Semperidem είπε:

Τι πρωιμα σημαδια είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

Καλημερα κοριτσι μου. Εγω προσφατα εμαθα για την εγκυμοσυνη.. να ναι καλα η @Mamounitsa που με προέτρεψε να κανω το τεστ :) εγω αυτο που ειχα ηταν 2 μερες καθυστέρηση και ναι μεν ειχα πονους περιοδου (και ακομα τους εχω:/) αλλά το στήθος μου ήταν πολυ πιο πρισμενο απο αλλες φορες, ουτε να το ακουμπισω δεν μπορούσα. Και κυριως ενιωθα παρα πολυ κουρασμενη ολη την ωρα, αφου να φανταστεις η δουλεια μου ειναι σ κουζινα που λες οκ δν χαλαρωνεις και ιδιαίτερα για να πεις κουραστηκα και νυσταξα... εμενα με επερνε ο υπνος και ας ημουν όρθια τοσες ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Εγω προσφατα εμαθα για την εγκυμοσυνη.. να ναι καλα η @Mamounitsa που με προέτρεψε να κανω το τεστ :) εγω αυτο που ειχα ηταν 2 μερες καθυστέρηση και ναι μεν ειχα πονους περιοδου (και ακομα τους εχω:/) αλλά το στήθος μου ήταν πολυ πιο πρισμενο απο αλλες φορες, ουτε να το ακουμπισω δεν μπορούσα. Και κυριως ενιωθα παρα πολυ κουρασμενη ολη την ωρα, αφου να φανταστεις η δουλεια μου ειναι σ κουζινα που λες οκ δν χαλαρωνεις και ιδιαίτερα για να πεις κουραστηκα και νυσταξα... εμενα με επερνε ο υπνος και ας ημουν όρθια τοσες ώρες...

Καλημερα @Viktwria. Ολα αυτα που αναφερεις τα εχω κι εγω με τη διαφορα οτι εκανα χτες τεστ κ νομιζω ηταν αρνητικο. Θα το επαναλαβω σκ και βλεπουμε. Σου ευχομαι ολοψυχα να κρατας το μπεμπακι σου αγκαλια σε λιγους μηνες. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Καλημερα κοριτσι μου. Εγω προσφατα εμαθα για την εγκυμοσυνη.. να ναι καλα η @Mamounitsa που με προέτρεψε να κανω το τεστ :) εγω αυτο που ειχα ηταν 2 μερες καθυστέρηση και ναι μεν ειχα πονους περιοδου (και ακομα τους εχω:/) αλλά το στήθος μου ήταν πολυ πιο πρισμενο απο αλλες φορες, ουτε να το ακουμπισω δεν μπορούσα. Και κυριως ενιωθα παρα πολυ κουρασμενη ολη την ωρα, αφου να φανταστεις η δουλεια μου ειναι σ κουζινα που λες οκ δν χαλαρωνεις και ιδιαίτερα για να πεις κουραστηκα και νυσταξα... εμενα με επερνε ο υπνος και ας ημουν όρθια τοσες ώρες...

Καλημέρα κορίτσι! Ήσουν εγκύου λα έκανε μπαμ!!!! Είδα και για τη χοριακη σου μπράβο να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και εύκολη και με το καλό το ζουζούνι από εδώ και πέρα ξεκινάνε τα ωραία!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Ήσουν εγκύου λα έκανε μπαμ!!!! Είδα και για τη χοριακη σου μπράβο να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και εύκολη και με το καλό το ζουζούνι από εδώ και πέρα ξεκινάνε τα ωραία!!!!! 

Καλημέρα :) Μακάρι :) αν και το αγχος τ εχω γιατι ειναι και το πρωτο μου δεν ξερω τι να περιμενω και αγχονομαι για να πανε ολα καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα :) Μακάρι :) αν και το αγχος τ εχω γιατι ειναι και το πρωτο μου δεν ξερω τι να περιμενω και αγχονομαι για να πανε ολα καλά :)

Καλημερααα καλός ήρθες στο club του άγχους!!! Και εμένα το πρώτο μου είναι έχει πολύ άγχος αυτή η περίοδος αλλά είναι κ τόσο γλυκιά θα ακούσεις την καρδούλα του θα το βλέπεις να μεγαλώνει είναι απίστευτο συναίσθημα μαζί με άγχος αλλά γλυκό! Έκλεισες ραντεβού με το γιατρό?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι θα παω αυριο τ απογευμα και μου ειπε πως κανονικα πρεπει να δουμε το έμβρυο μες στο σακο ? και εμενα μου αρεσει ολο αυτο ? και η προσοχη εκ μερους της οικογενειας ? ειναι το πρωτο εγγονι και απο την πλευρα μ και απο τ αντρα μου οποτε φαντάζεσαι πως κανουν οσοι προς το παρον τ εμαθαν ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Εσυ την ακουσες την καρδουλα τ μωρου?? Ποσο εισαι? :)

Αντε με το καλό το ραντεβου σου θα δείτε να είναι μέσ το σάκο και ίσως ακούσετε και καρδούλα!! Άμα είναι πρώτο εγγονι σγουρά η προσοχή όλη είναι εκεί αλλά και εμένα που δεν είναι το πρώτο παράπονο δεν έχω στα όπα όπα με χουν χε χε! Εγώ κοντεύω στον 7ο είμαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Αντε με το καλό το ραντεβου σου θα δείτε να είναι μέσ το σάκο και ίσως ακούσετε και καρδούλα!! Άμα είναι πρώτο εγγονι σγουρά η προσοχή όλη είναι εκεί αλλά και εμένα που δεν είναι το πρώτο παράπονο δεν έχω στα όπα όπα με χουν χε χε! Εγώ κοντεύω στον 7ο είμαι!! 

Ποποοοοο τι τελειο??? εσυ σε λιγο ουσιαστικα θα το κρατας στην αγκαλια σου ?? με το καλο να σου ρθει το μωρακι σου και με εναν πονο :) αγορακι η κοριτσακι?? Λες να ακουσουμε καρδουλα??? σημερα μπηκα στην 6 εβδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Ποποοοοο τι τελειο??? εσυ σε λιγο ουσιαστικα θα το κρατας στην αγκαλια σου ?? με το καλο να σου ρθει το μωρακι σου και με εναν πονο :) αγορακι η κοριτσακι?? Λες να ακουσουμε καρδουλα??? σημερα μπηκα στην 6 εβδομαδα...

Σε ευχαριστώ και εσύ θα το κρατάς σύντομα δε θα καταλάβεις πως περνάει ο καιρός! Κάθε φορά θα περιμένεις με τόση αγονια το επόμενο ραντεβού!!! Αγοράκι έχω! Σήμερα λογικά θα ακούσετε και καρδούλα!! Θα δεις είναι από τα ωραιότερα ραντεβού που θα πας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2018 at 10:57 ΠΜ, ο/η Semperidem είπε:

Τι πρωιμα σημαδια είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

Εγώ πιστευα πως γενικά δεν πρέπει να βλέπουμε συμπτώματα γτ πολλές φορές νιώθουμε οτι είναι ίσως κάτι διαφορετικό απο τον προηγούμενο μήνα αλλά απλά επειδή δίνουμε πολύ σημασία μας φαίνεται εμάς έτσι!! 

Εγω και στις δυο εγκυμοσυνες μου αυτό που παρατήρησα είναι οτι κάποιες μέρες πριν την περίοδο ένιωθα πολύ έντονους πόνους περιόδου οι οποίοι όμως κρατούσαν μόνο 2-3 λεπτά, μετά τίποτα!! Αυτό γινόταν για 4-5 μέρες και έλεγα να τώρα ήρθε αλλά τελικά δεν ήρθε ποτέ λόγω εγκυμοσύνης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ πιστευα πως γενικά δεν πρέπει να βλέπουμε συμπτώματα γτ πολλές φορές νιώθουμε οτι είναι ίσως κάτι διαφορετικό απο τον προηγούμενο μήνα αλλά απλά επειδή δίνουμε πολύ σημασία μας φαίνεται εμάς έτσι!! 

Εγω και στις δυο εγκυμοσυνες μου αυτό που παρατήρησα είναι οτι κάποιες μέρες πριν την περίοδο ένιωθα πολύ έντονους πόνους περιόδου οι οποίοι όμως κρατούσαν μόνο 2-3 λεπτά, μετά τίποτα!! Αυτό γινόταν για 4-5 μέρες και έλεγα να τώρα ήρθε αλλά τελικά δεν ήρθε ποτέ λόγω εγκυμοσύνης!! 

@Mariloux με το καλο και με ενα πόνο. Συμφωνώ απολυτα μαζι σου γιατι κι εγω αυτό εχω παθει νομιζω. Το παραμικρο που θα νιωσω νομιζω οτι ειναι κατι διαφορετικό. Μεχρι που εκανα τεστ χτες και βγηκε αρνητικό. Εγω βεβαια εχω πολυκιστικες και αυτη τη φορα εχω κανει κυκλο 40 μερες μεχρι τωρα κι ακομα να φανει ενω καθε μερα εχω πονακια πεντε μερες κοντα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε ευχαριστώ και εσύ θα το κρατάς σύντομα δε θα καταλάβεις πως περνάει ο καιρός! Κάθε φορά θα περιμένεις με τόση αγονια το επόμενο ραντεβού!!! Αγοράκι έχω! Σήμερα λογικά θα ακούσετε και καρδούλα!! Θα δεις είναι από τα ωραιότερα ραντεβού που θα πας!! 

Αυριο ειναι το ραντεβου αλλα τωρα που μου το πες ανυπομονώ ακομα πιο πολυ ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Viktwria είπε:

Αυριο ειναι το ραντεβου αλλα τωρα που μου το πες ανυπομονώ ακομα πιο πολυ ???

Να μου πεις νέα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Semperidem είπε:

Καλημερα @Viktwria. Ολα αυτα που αναφερεις τα εχω κι εγω με τη διαφορα οτι εκανα χτες τεστ κ νομιζω ηταν αρνητικο. Θα το επαναλαβω σκ και βλεπουμε. Σου ευχομαι ολοψυχα να κρατας το μπεμπακι σου αγκαλια σε λιγους μηνες. ??

Τι εννοεις νομίζεις?? Αν ειδες μια γραμμη κανονικη και μια αχανή τοτε θερικο ειναι το τεστ τωρα βεβαια ποτε δν ξερεις.. καντο παλι το σκ και σου ευχομαι να σου βγει το αποτελεσμα που επιθυμεις :) να μας πεις νεα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/7/2018 at 10:57 ΠΜ, ο/η Semperidem είπε:

Τι πρωιμα σημαδια είχατε  πριν καν δειτε επισημα χωριακη και πατε στο γιατρο. τι σας εκανε ισως να αισθανεστε οτι μπορει και να ειστε έγκυος;

Καλημέρα κ απο εμενα!! Στην δική μου περίπτωση οταν τελικα έμεινα έγκυος το ΜΟΝΟ που ειχα ηταν περίπου 4-5 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 2-3 μέρες μετα ως καθυστέρηση πια αυξημένη θερμοκρασία!! αλλα οχι αυτο το 2-3 βαθμούς που διάβαζα πανω απο το κανονικό.. εγω κανονικα θερμοκρασία έχω 36,6 κ ειχα ακατεβατο 37,5 σχεδον πυρετο δλδ..με 2 μερες καθυστέρηση κ με 37,5 για μια εβδομαδα πρωι μεσημερι βραδυ εκανα τεστ κ σε 30 δευτερόλεπτα ηταν καραμπινάτο θετικό!

πλεον σε 10 μερες μπαίνω στον 9ο! ? 

ευχομαι σύντομα με πολυ καλά νέα κ ένα γερό σποράκι στην κοιλιτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 24/7/2018 at 6:27 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Τι εννοεις νομίζεις?? Αν ειδες μια γραμμη κανονικη και μια αχανή τοτε θερικο ειναι το τεστ τωρα βεβαια ποτε δν ξερεις.. καντο παλι το σκ και σου ευχομαι να σου βγει το αποτελεσμα που επιθυμεις :) να μας πεις νεα σου :)

@Viktwria καλημέρα. Δεν ήταν καλά τα νέα αλλά πάμε τώρα σε δεύτερη προαπαθεια δυναμικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2018 at 8:33 ΠΜ, ο/η NicolVall είπε:

Καλημέρα κ απο εμενα!! Στην δική μου περίπτωση οταν τελικα έμεινα έγκυος το ΜΟΝΟ που ειχα ηταν περίπου 4-5 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο κ 2-3 μέρες μετα ως καθυστέρηση πια αυξημένη θερμοκρασία!! αλλα οχι αυτο το 2-3 βαθμούς που διάβαζα πανω απο το κανονικό.. εγω κανονικα θερμοκρασία έχω 36,6 κ ειχα ακατεβατο 37,5 σχεδον πυρετο δλδ..με 2 μερες καθυστέρηση κ με 37,5 για μια εβδομαδα πρωι μεσημερι βραδυ εκανα τεστ κ σε 30 δευτερόλεπτα ηταν καραμπινάτο θετικό!

πλεον σε 10 μερες μπαίνω στον 9ο! ? 

ευχομαι σύντομα με πολυ καλά νέα κ ένα γερό σποράκι στην κοιλιτσα σου!

@NicolVall Σευχαριστωωωω πολύ. Και σε εσένα εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να έχεις το μπομπιρακι αγκαλίτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2018 at 8:37 ΠΜ, ο/η Semperidem είπε:

@Viktwria καλημέρα. Δεν ήταν καλά τα νέα αλλά πάμε τώρα σε δεύτερη προαπαθεια δυναμικά. 

Εννοείται την αλλη φορα θα πανε ολα καλα.. παιζει πολυ μεγαλο ρολο και η ψυχολογία!! σου ευχομαι σύντομα καλα αποτελεσματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...