Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υψηλή οιστραδιολη κ DHEA


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής πρόβλημα μου.. Έκανα εξετάσεις κ βρήκα την fsh 5.49, την LH 4.73 και την οιστραδιολη Ε2 317. Ο ενδοκρινολόγος μου πρότεινε να πάρω τα DHEA για τρεις μήνες με τρεια χαπάκια την ημέρα κ στον ενάμιση μήνα να ξεκινήσω να ψάχνω για ωορρηξία έτσι ώστε να κάνω κ ωοληψιες. Μου είπε να πάρω τα DHEA απο κάπου απο Θεσσαλονίκη κ για τρεις μήνες η τιμή τους ειναι στα 190 ευρω. Τι γνώμη έχετε για τα χαπάκια αυτά;;έχει κάποια κοπέλα εμπειρία σαν την δική μου;; μπορούμε να προμηθευτούμε κ απο αλλού τα DHEA;; μπορεί να γίνει κ φυσική σύλληψη με αυτά;; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΓΙΩΤΑ? είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής πρόβλημα μου.. Έκανα εξετάσεις κ βρήκα την fsh 5.49, την LH 4.73 και την οιστραδιολη Ε2 317. Ο ενδοκρινολόγος μου πρότεινε να πάρω τα DHEA για τρεις μήνες με τρεια χαπάκια την ημέρα κ στον ενάμιση μήνα να ξεκινήσω να ψάχνω για ωορρηξία έτσι ώστε να κάνω κ ωοληψιες. Μου είπε να πάρω τα DHEA απο κάπου απο Θεσσαλονίκη κ για τρεις μήνες η τιμή τους ειναι στα 190 ευρω. Τι γνώμη έχετε για τα χαπάκια αυτά;;έχει κάποια κοπέλα εμπειρία σαν την δική μου;; μπορούμε να προμηθευτούμε κ απο αλλού τα DHEA;; μπορεί να γίνει κ φυσική σύλληψη με αυτά;; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!!

Καλησπέρα κορίτσι.Εγώ ξεκίνησα και παίρνω dhea 3 χαπάκια των 25mg την ημέρα.Παίρνω της AMS 30 ευρώ οι 60 κάψουλες.Εσύ γιατί τις βρήκες τόσο ακριβές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα sansa! Τα DHEA που μου είπε να παρω ο γιατρός κοστίζουν 190€ κ για τους τρεις μήνες παίρνοντας 3 χαπάκια την ημέρα. Δεν ξέρω, μου έδωσε ένα τηλ για να τα παραγγείλω απο Θεσσαλονίκη. Εσυ απο που τα πήρες ;; ειμαι εντελώς άσχετη με το θέμα. Εσυ γιατι τα παίρνεις;; ξέρεις για ποσο καιρό μπορούμε να τα παίρνουμε;; εχεις ακούσει να έχουν αποτέλεσμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΓΙΩΤΑ? είπε:

Καλησπέρα sansa! Τα DHEA που μου είπε να παρω ο γιατρός κοστίζουν 190€ κ για τους τρεις μήνες παίρνοντας 3 χαπάκια την ημέρα. Δεν ξέρω, μου έδωσε ένα τηλ για να τα παραγγείλω απο Θεσσαλονίκη. Εσυ απο που τα πήρες ;; ειμαι εντελώς άσχετη με το θέμα. Εσυ γιατι τα παίρνεις;; ξέρεις για ποσο καιρό μπορούμε να τα παίρνουμε;; εχεις ακούσει να έχουν αποτέλεσμα;;

Εγώ έχω κάνει 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες και γενικά 9 διεγερσεις,παλεύω με τις εξωσωματικες.Εγώ τις παραγγέλνω από την εταιρεία AMS τηλεφωνικά ή μπορείς και μέσω ίντερνετ από το φαρμακείο vita4you,μπες και δες.Μη δώσεις τόσα λεφτά,είναι πολύ ακριβές αυτές που σου είπε ο γιατρός σου.Κοίτα γενικά υπάρχουν αποτελέσματα,αλλά παίζει από γυναίκα σε γυναίκα.Απ ότι ξέρω βοηθάει με την υψηλή fsh και τα ωάρια.Τώρα πόσο καιρό μπορείς να τα παίρνεις δε ξέρω,φίλη μου υα έπαιρνε για ενα χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ πολυ sansa μου! Θα τα κοιτάξω τα DHEA απο εκει που μου ειπες. Κ εμένα πολλα χρήματα μου φάνηκαν τα 190€, οι γιατροί νομίζω ότι τα παίρνουν απο παντού..ειμαι κ εγώ εντελώς χαμένη με την fsh κ την οιστραδιολη μου που προσπαθώ από κάπου να πιαστώ..καταλαβαίνω οτι έχεις περάσει πολλα με όλα αυτά που εχεις κάνει..σου εύχομαι πολύ σύντομα ολα να πανε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ΓΙΩΤΑ? είπε:

Σ' ευχαριστώ πολυ sansa μου! Θα τα κοιτάξω τα DHEA απο εκει που μου ειπες. Κ εμένα πολλα χρήματα μου φάνηκαν τα 190€, οι γιατροί νομίζω ότι τα παίρνουν απο παντού..ειμαι κ εγώ εντελώς χαμένη με την fsh κ την οιστραδιολη μου που προσπαθώ από κάπου να πιαστώ..καταλαβαίνω οτι έχεις περάσει πολλα με όλα αυτά που εχεις κάνει..σου εύχομαι πολύ σύντομα ολα να πανε καλά!!!

Σ ευχαριστώ ότι χρειαστείς μη διστάσεις να με ρωτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
στις On 19/7/2018 at 2:47 ΜΜ, ο/η ΓΙΩΤΑ? είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας στο εξής πρόβλημα μου.. Έκανα εξετάσεις κ βρήκα την fsh 5.49, την LH 4.73 και την οιστραδιολη Ε2 317. Ο ενδοκρινολόγος μου πρότεινε να πάρω τα DHEA για τρεις μήνες με τρεια χαπάκια την ημέρα κ στον ενάμιση μήνα να ξεκινήσω να ψάχνω για ωορρηξία έτσι ώστε να κάνω κ ωοληψιες. Μου είπε να πάρω τα DHEA απο κάπου απο Θεσσαλονίκη κ για τρεις μήνες η τιμή τους ειναι στα 190 ευρω. Τι γνώμη έχετε για τα χαπάκια αυτά;;έχει κάποια κοπέλα εμπειρία σαν την δική μου;; μπορούμε να προμηθευτούμε κ απο αλλού τα DHEA;; μπορεί να γίνει κ φυσική σύλληψη με αυτά;; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..!!!!

Κορίτσι μου τελικά τα κατάφερες με αυτή την οιστραδιολη;;; είμαι περιπου στην ίδια φάση..  οιστραδιολη 70 με 80 σταθερά κάθε μήνα και δεν μπορώ να βρω καλό ωαριο.. ο γιατρος επιμένει να κάνω κάθε μήνα ωοληψια και ας έχω αυτές τις τιμές..  έχω απογοητευτεί πια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 18/3/2022 at 4:41 ΜΜ, ο/η Jeanne84 είπε:

Κορίτσι μου τελικά τα κατάφερες με αυτή την οιστραδιολη;;; είμαι περιπου στην ίδια φάση..  οιστραδιολη 70 με 80 σταθερά κάθε μήνα και δεν μπορώ να βρω καλό ωαριο.. ο γιατρος επιμένει να κάνω κάθε μήνα ωοληψια και ας έχω αυτές τις τιμές..  έχω απογοητευτεί πια.. 

Ποσους φυσικους εχεις κανει; Δηλ ποσες φορες μετρησες e2 στην 2η ή 3η μερα κυκλου; fsh ποσο εχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσους φυσικους εχεις κανει; Δηλ ποσες φορες μετρησες e2 στην 2η ή 3η μερα κυκλου; fsh ποσο εχεις; 

Κάνω από το Σεπτέμβρη.. και τη μετράω από τότε, κάθε μήνα τη 2η μέρα του κύκλου.. η fsh μου είναι καλή..  γύρω στο 9. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Jeanne84 είπε:

Κάνω από το Σεπτέμβρη.. και τη μετράω από τότε, κάθε μήνα τη 2η μέρα του κύκλου.. η fsh μου είναι καλή..  γύρω στο 9. 

Οοοτε ειναι κυστικα τα πιο πολλα με μεγαλη ε2 ; Αλλα ναι καταλαβα ψαχνεις το ενα κ καλό.θελει υπομονη επιμονη σιγουρα ..εγω αν κ ειχα fsh 16-18 ειχα καλη ε2  δηλαδη 28-50 οοοτε μαζεψα  σχετικα γρηγορα με φυσικους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...