Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόνοι χαμηλά και στην μεση


Recommended Posts

Κορίτσια μου γεια σας!!Είμαι και εγώ νέα στην παρέα σας!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι γιατί έχω άγχος αρκετό.Άρχικά στις 16/7 έκανα την πρώτη μου χοριακη και ήταν πολύ χαμηλή 258.7 την επόμενη έκανα υπέρηχο και επειδή ήταν πολύ νωρίς δεν κατάφερε να εντοπίσει ο γυναικολόγος τίποτα. Ο λόγος που κάναμε τον υπέρηχο είναι γιατί έχωδυνατούς πόνους χαμηλά και στην μέση. Και φοβάται το ενδεχόμενο εξωμητριου. Σήμερα 18/7 έκανα την επαναληπτική χοριακη και είναι 753. Και είναι αισιόδοξος ότι είναι κανονική κύηση. Την Δευτέρα θα κάνουμε υπέρηχο να βεβαιωθούμε.Είμαι 4η εβδομάδα. Πια είναι η γνώμη σας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου! Κοίτα στην αρχή της κύησης όλες έχουμε πόνους στην περιοχή , σαν πόνους περιόδου. Πονάς όλη την ώρα ή σουβλιες?  Σου έδωσε ο γιατρός κάποιο παυσίπονο?  Και τέλος αν δεν κάνω λάθος σε Εξωμήτρια κύηση δεν πονάς από την αρχή αλλα ας σου πούνε κ κορίτσια που το έχουνε περάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λεία μου Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ο πόνος είναι σχεδόν συνεχόμενος αλλά δεν με ενοχλεί μοιάζει πολύ με της περιόδου. Το πρόβλημα είναι ότι γίνεται πολύ έντονος και δεν αντέχετε εύκολα. Μου έχει δώσει spasmoapotel να παίρνω..  από χθες το βράδυ έχω και μικρές σουβλιες κάτω χαμηλά που μου είπαν ότι είναι απολύτως φυσιολογικές αυτές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι, γιατι λες οτι το 258 ειναι χαμηλο?? Με ποση καθυστερηση το εκανες?? Εγω μια χαρα το βλεπω να υπερδιπλασσιαζεται!! 

Στην εγκυμοσυνη μου ειχα παρομοιους εντονους πονους!

Καλη κ τελειομηνη κυηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι μου είχε πει στην αρχή ο γιατρος μου αλλά από χθες με την νέα χοριακη και την προγεστερόνη που έδειξε 31 είναι αισιόδοξος ..απλά μας φοβίζουν οι έντονοι πόνοι..που είναι τόσο δυνατοι. Δηλαδή και Εσύ πονούσες πολύ κορίτσι μου;;Σε υπέρ ευχαριστώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Loraki είπε:

Έτσι μου είχε πει στην αρχή ο γιατρος μου αλλά από χθες με την νέα χοριακη και την προγεστερόνη που έδειξε 31 είναι αισιόδοξος ..απλά μας φοβίζουν οι έντονοι πόνοι..που είναι τόσο δυνατοι. Δηλαδή και Εσύ πονούσες πολύ κορίτσι μου;;Σε υπέρ ευχαριστώ!!!

Εγω ειχα παει κ νοσοκομειο μια νυχτα γιατι πονουσα τοσο που νομιζα οτι αποβαλω. Επαιρνα νομιζω στην αρχη 3 φορες την ημερα μπουσκοπαν.

Προγεστερονη σου εδωσε ο γιατρος??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Εγω ειχα παει κ νοσοκομειο μια νυχτα γιατι πονουσα τοσο που νομιζα οτι αποβαλω. Επαιρνα νομιζω στην αρχη 3 φορες την ημερα μπουσκοπαν.

Προγεστερονη σου εδωσε ο γιατρος??  

Αααα τόσο πολύ;Έτσι είμαι και εγώ κοπέλα μου. Ευτυχώς από χθες έχουν ηρεμήσει τα πράγματα κάπως..Όχι προγεστερόνη δεν μου έδωσε..Σήμερα έχω την τρίτη χοριακη μου..εσένα σου κράτησαν πολύ καιρό οι πονοι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ ότι μου λες φυσιολογικούς πόνους έχεις. Εγω δεν πονουσα στο σημειο να παω νοσοκομειο αλλα σαν βαρια περιοδο.Αφού σου έδωσε κ ο γιατρός φαρμακακι θα βελτιώνεται με τον καιρό ! Εμένα μου είχε δώσει μαγνήσιο μόνο και είχε βελτιωθεί αρκετά. ❤ Με το καλό να πας να το δεις και στον υπέρηχο να ηρεμησεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 9:48 ΜΜ, ο/η Λέια 89 είπε:

Απ ότι μου λες φυσιολογικούς πόνους έχεις. Εγω δεν πονουσα στο σημειο να παω νοσοκομειο αλλα σαν βαρια περιοδο.Αφού σου έδωσε κ ο γιατρός φαρμακακι θα βελτιώνεται με τον καιρό ! Εμένα μου είχε δώσει μαγνήσιο μόνο και είχε βελτιωθεί αρκετά. ❤ Με το καλό να πας να το δεις και στον υπέρηχο να ηρεμησεις ?

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Όντως το είδα όλα μια χαρά το κακό βέβαια είναι πως έχω αποκόλληση αλλά μου έδωσε προγεστερόνη... και συνεχίζει ο πόνος πιο ηρεμος φυσικά!Σε υπέρ Ευχαριστώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 10:49 ΠΜ, ο/η Rosemary είπε:

Κυριως τον πρωτο μηνα ειχα (καπου μεχρι 2,5 μηνων).

Ρωτα τον γιατρο σου μηπως να παρεις κ προγεστερονη. 

Καλη συνεχεια!!

Κορίτσιμου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.. Όλα καλα το είδα.  Το κακό βέβαια είναι πως έχω αποκόλληση αλλά μου έδωσε προγεστερόνη.. βέβαια οι πονοι συνεχίζουν αλλά πιο ήρεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Loraki είπε:

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ. Όντως το είδα όλα μια χαρά το κακό βέβαια είναι πως έχω αποκόλληση αλλά μου έδωσε προγεστερόνη... και συνεχίζει ο πόνος πιο ηρεμος φυσικά!Σε υπέρ Ευχαριστώ ??

Κρεβατάκι και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! Και εγώ με το Καλημέρα σας είχα αποκόλληση  (βλέπεις ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος και είχα βάλει στόχο να χάσω ότι κιλό πήρα από την προηγούμενη κύηση, οπότε ολημερίς στα γυμναστήρια ) εύχομαι στον επόμενο υπέρηχο να είναι όλα άψογα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Λέια 89 είπε:

Κρεβατάκι και ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά! Και εγώ με το Καλημέρα σας είχα αποκόλληση  (βλέπεις ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι έγκυος και είχα βάλει στόχο να χάσω ότι κιλό πήρα από την προηγούμενη κύηση, οπότε ολημερίς στα γυμναστήρια ) εύχομαι στον επόμενο υπέρηχο να είναι όλα άψογα!?

Ευχαριστώ γλυκιά μου... κάτι ανάλογα με δουλειές βέβαια έκανα και εγώ!Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!!Φιλιά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια γεια σας ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι είμαι στην 11 η εβδομάδα και εδώ και 2-3 μέρες έχω όχι συνέχεια αλλά για αρκετή ωριτσα πόνο στη μέση στη δεξιά πλευρά είναι κάτι το ανησυχητικό η φυσιολογικό λόγο εγκυμοσύνη?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...