Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι έγκυος;


Αγάπη99

Recommended Posts

Γειά σας...θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες που έχω...πρόσφατα διαγνώστηκα με ουρολοιμωξη... Πηρα την αντιβίωση zinadol...Να σημειώσω ότι τελευταία περίοδο είχα 30/6 και τελευταία σεξουαλικη επαφή 8/7(κυκλο έχω 27 ημέρες) αλλά τις τελευταίες μέρες μέρες νιώθω αρκετά περίεργα έχω κομαρες ζαλάδες... Νιωθω συνεχως κουρασμένη και έχω 37-37.2-37.4 χωρίς κανέναν πονοκέφαλο όπως επίσης και πόνους περιόδου... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αγάπη99 είπε:

Γειά σας...θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες που έχω...πρόσφατα διαγνώστηκα με ουρολοιμωξη... Πηρα την αντιβίωση zinadol...Να σημειώσω ότι τελευταία περίοδο είχα 30/6 και τελευταία σεξουαλικη επαφή 8/7(κυκλο έχω 27 ημέρες) αλλά τις τελευταίες μέρες μέρες νιώθω αρκετά περίεργα έχω κομαρες ζαλάδες... Νιωθω συνεχως κουρασμένη και έχω 37-37.2-37.4 χωρίς κανέναν πονοκέφαλο όπως επίσης και πόνους περιόδου... Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος; 

γεια σου! απο τι στιγμη που ειχες επαφες και μαλλον μεσα στις γονιμες ολα ειναι πιθανα! περιμενε ομως μεχρι τη μερα τις αναμενομενης περιοδου και κανε ενα τεστακι ευχομαι να εινι το αποτελεσμα που θελεις! τα συμπτωματ περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λέια 89 είπε:

Ποσες μέρες είναι ο κύκλος σου? Αν είναι 28 ημερών είναι πολύ νωρίς να μιλάμε για συμπτώματα. 

Έχω κύκλο 27 ημερών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

γεια σου! απο τι στιγμη που ειχες επαφες και μαλλον μεσα στις γονιμες ολα ειναι πιθανα! περιμενε ομως μεχρι τη μερα τις αναμενομενης περιοδου και κανε ενα τεστακι ευχομαι να εινι το αποτελεσμα που θελεις! τα συμπτωματ περιοδου και εγκυμοσυνης μοιαζουν

Ναι ισχύει...πρωτη φορά έχω τόσα συμπτώματα συγχρόνως...για αυτό και απόρησα...Σου εύχομαι και εγώ εσένα γρήγορα με ένα νινακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Αγάπη99 είπε:

Ναι ισχύει...πρωτη φορά έχω τόσα συμπτώματα συγχρόνως...για αυτό και απόρησα...Σου εύχομαι και εγώ εσένα γρήγορα με ένα νινακι 

Ευχαριστώ μπορείς να κάνεις και ένα τεστακι τη μέρα  που περιμένεις να αδειαθετισεις γιατί τα συμπτώματα είναι ατυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου φαινεται λιγο απιθανο να σου πω την αληθει με τελευταια επαφη 9η μερα του κυκλου.

Οσο για τα συμπτωματα... τοσο νωρις ακομα κ σε μια εγκυο, δε θα σχετιζονταν με την εγκυμισυνη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγάπη ταυτίστηκα μαζί σου! Οι ημερομηνίες μας παρόμοιες. Τελευταία επαφή κι εγώ στις 8/7. Επίσης κι εγώ πέρασα κάτι ενοχλήσεις τύπου ουρολοίμωξη. Δεν ξέρω αν είναι από τη μεγάλη μου επιθυμία να γίνω μαμά...αλλά νιωθω ότι έχω συμπτώματα που άλλες φορές δεν είχα. Αλλά λεω ότι μπορεί να τα δημιουργώ απ τη φαντασία μου επειδή θα ήθελα να είμαι!!! Χαχα!!! Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή σήμερα η αδιαθεσία ήταν πολύ έντονη πήγα στο νοσοκομείο έκανα γενική αίματος και β χοριακη... Η γενική ήταν πολύ καλή μόνο λίγα ανεβασμένα λευκά είχα...και η χοριακη βγήκε 0.500... Ο  γιατρός δεν μπορούσε να καταλάβει που οφείλεται η τόση αδιαθεσία μου.. αλλά έχω ακόμα 8 μέρες μέχρι να αδιαθετησω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανες όντως πολύ νωρίς τη χοριακη. Ίσως είναι ο οργανισμός σου ακομα αδύναμος από την Ουρολοίμωξη που πέρασες. Πάντως αν συνεχίσουν τα σύμπτωμα για ακόμα 8 μέρες , Κάνε ένα τεστακι αλλά την πρώτη μέρα καθυστέρησης για να δείξει σίγουρα. Εύχομαι αν το επιθυμείς να είναι ένα μικρό μπεμπακι που σε ταλαιπωρεί έτσι ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω πως η χοριακη έγινε πολύ νωρίς...αλλα επέμενε ο γιατρός να γίνει...Αυτο κάνω τώρα υπομονή... Μακάρι όλο αυτό να οφείλεται σε μπεμπακι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την στήριξη και για την θετικοτητα σας... Εύχομαι σύντομα να έχετε και εσείς όμορφα και θετικά αποτελέσματα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...