Μετάβαση σε περιεχόμενο

Άγχος και τιμές χοριακης..


Katerina1993

Recommended Posts

Μπορεί να κουράζω αλλά είμαι πολύ αγχωμένη... Σε όσες συζήτησης μπαίνω για χοριακη όλες έχουν τριψηφιο αριθμό... Εγώ έχω 78.34...εχει τύχει σε καμία? Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η εξέταση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Μπορεί να κουράζω αλλά είμαι πολύ αγχωμένη... Σε όσες συζήτησης μπαίνω για χοριακη όλες έχουν τριψηφιο αριθμό... Εγώ έχω 78.34...εχει τύχει σε καμία? Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η εξέταση... 

Καλημέρα νομίζω αγχώνεσαι χορις λόγο ξεκίνησα με χοριακη 19 δεν έχει σημασία με πόσο ξεκινάει αλλά εάν διπλασιάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Μπορεί να κουράζω αλλά είμαι πολύ αγχωμένη... Σε όσες συζήτησης μπαίνω για χοριακη όλες έχουν τριψηφιο αριθμό... Εγώ έχω 78.34...εχει τύχει σε καμία? Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η εξέταση... 

Κορίτσι μου κ εγώ με 94.16 ξεκίνησα απλά πήγα μετά από 2 μέρες 411 ήταν..  να πας πάλι να δεις αν διπλασιάζεται..  Μην αγχώνεσαι.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα τσ παραπανω μηνυματα, ειναι σχετικα...

Η χοριακη ξεκιναει απο μηδν κ φτανει εκατονταδες χιλιαδες.. προφανωε καποια στιγμη περναει κ απο το 70.

Δεν μπορεις να συγκρινεις το δικο σου 70 με το 20 μιας κοπελας ουτε με το 300 μιας αλλης. Καταρχην μια κοπελα μπορει να εκανε την χοριακη της μια μετα πριν τη καθυστερηση κ η αλλη την 5η ημερα.  

Εσυ εχεις 78 νομιζω. Δε λεει κατι ο αριθμος απο μονος του κ εφ οσων δεν εχεις σταθερο κυκλο δεν μπορεις προς το παρον να το αξιολογησεις. Γιατι ναι, αντικειμενικα αν το 78 παρουσιαζεται την 10η ημερα καθηστερησης, δεν ειναι καλο. Αν ομως εσυ ειχες ωορρηξια πριν 15 πχ ημερες, ειναι μια χαρα..

Στην επομενη χοριακη που θα κανεις θα βγαλεις συμπερασμα..

Καταλαβαινω το αγχος σου κ το εχω περασει.

Ευχομαι η επομενη να εκτοξεφθει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Ολα τσ παραπανω μηνυματα, ειναι σχετικα...

Η χοριακη ξεκιναει απο μηδν κ φτανει εκατονταδες χιλιαδες.. προφανωε καποια στιγμη περναει κ απο το 70.

Δεν μπορεις να συγκρινεις το δικο σου 70 με το 20 μιας κοπελας ουτε με το 300 μιας αλλης. Καταρχην μια κοπελα μπορει να εκανε την χοριακη της μια μετα πριν τη καθυστερηση κ η αλλη την 5η ημερα.  

Εσυ εχεις 78 νομιζω. Δε λεει κατι ο αριθμος απο μονος του κ εφ οσων δεν εχεις σταθερο κυκλο δεν μπορεις προς το παρον να το αξιολογησεις. Γιατι ναι, αντικειμενικα αν το 78 παρουσιαζεται την 10η ημερα καθηστερησης, δεν ειναι καλο. Αν ομως εσυ ειχες ωορρηξια πριν 15 πχ ημερες, ειναι μια χαρα..

Στην επομενη χοριακη που θα κανεις θα βγαλεις συμπερασμα..

Καταλαβαινω το αγχος σου κ το εχω περασει.

Ευχομαι η επομενη να εκτοξεφθει!!

Σύμφωνα όπως τα υπολογίζω εγώ...Πρέπει να είμαι 4 εβδομάδων... Πράγμα που ο γιατρός μου το αποκλείει... Οπότε θα  κάνω ότι μου είπε και βλέπουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Katerina1993 είπε:

Σύμφωνα όπως τα υπολογίζω εγώ...Πρέπει να είμαι 4 εβδομάδων... Πράγμα που ο γιατρός μου το αποκλείει... Οπότε θα  κάνω ότι μου είπε και βλέπουμε.... 

Τις εβδομαδες τις μετραμε απο την τελευταια περιοδο κ οχι απο τη γονιμοποιηση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/7/2018 at 11:46 ΜΜ, ο/η Katerina1993 είπε:

Μπορεί να κουράζω αλλά είμαι πολύ αγχωμένη... Σε όσες συζήτησης μπαίνω για χοριακη όλες έχουν τριψηφιο αριθμό... Εγώ έχω 78.34...εχει τύχει σε καμία? Τι μπορεί να σημαίνει αυτό? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος η εξέταση... 

Καλησπέρα! Εγώ είχα ξεκινήσει με 31!! Να μην σε αγχώνει το νούμερο γιατί λογικά συνελαβες λίγο αργότερα.. αυτό που έχει σημασία είναι να διπλασιάζεται ανα 2 ημέρες!! Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είχα ξεκινήσει με 31!! Να μην σε αγχώνει το νούμερο γιατί λογικά συνελαβες λίγο αργότερα.. αυτό που έχει σημασία είναι να διπλασιάζεται ανα 2 ημέρες!! Με το καλό!!!

Καλησπέρα... Ξεκινήσατε μ αυτή τη χοριακη σε ποια μερα όμως.... Η αλήθεια είναι ότι τώρα έχω και συμπτώματα κυριως το στήθος.... Ακόμη και το σουτιέν μ ενοχλει... Αν και εγώ δεν ξέρω πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη.... Πάντως ευχαριστώ που απαντάτε, μου δίνεται κουράγιο... Αν και κρατάω και μια πισινή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Πριν ενα μηνα ειχα μια παλινδρομη τωρα χωρις να το περιμενω ανακαλυψα οτι ειμαι παλι εγκυος! Η χοριακη πρωτη μερα καθυστερησης ειναι 63......απλα.φοβαμαι πολυ δεν θα αντεξω να χασω κ αυτο το μωρακι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 31 ήταν δυο μέρες πριν την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω.. την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω είχα 114.. θα σου πω όμως κ κάτι αλλο μια φίλη μου έκανε χοριακη με 3-4 μέρες καθυστέρησης κ της είχε βγει 0!! Σε πληροφορώ ότι τώρα έχει μια μπεμπα πανέμορφη! Εν ολιγοις ήταν εγγυος απλά είχε γίνει η σύλληψη αργότερα!! Όποτε να έχεις πίστη κ να είσαι θετική!! Μην νομίζεις τα ίδια λέω κ στον εαυτό μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η gogo88k είπε:

Καλημερα! Πριν ενα μηνα ειχα μια παλινδρομη τωρα χωρις να το περιμενω ανακαλυψα οτι ειμαι παλι εγκυος! Η χοριακη πρωτη μερα καθυστερησης ειναι 63......απλα.φοβαμαι πολυ δεν θα αντεξω να χασω κ αυτο το μωρακι....

Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη... Αλλά και εγώ τρελαίνομαι και αγχώνομαι... Καταλαβαίνω πως νιώθεις, αλλά μην σκέφτεσαι αρνητικά.... Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και όλα θα πάνε καλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marian@ είπε:

Το 31 ήταν δυο μέρες πριν την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω.. την ημέρα που ήταν να αδιαθετησω είχα 114.. θα σου πω όμως κ κάτι αλλο μια φίλη μου έκανε χοριακη με 3-4 μέρες καθυστέρησης κ της είχε βγει 0!! Σε πληροφορώ ότι τώρα έχει μια μπεμπα πανέμορφη! Εν ολιγοις ήταν εγγυος απλά είχε γίνει η σύλληψη αργότερα!! Όποτε να έχεις πίστη κ να είσαι θετική!! Μην νομίζεις τα ίδια λέω κ στον εαυτό μου!!!

Ευχαριστώ πολυ... Και εγώ τα ίδια λέω... Αλλά δάσκαλε που δίδασκες είμαι ....Τη μία λέω θα πάνε όλα καλά... Την άλλη δεν σταματάω το κλάμα γιατί είμαι σίγουρη ότι τίποτα δεν θα πάει καλά.... Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πότε έγινε η σύλληψη... Επίσης έχει να μου ρθει η περίοδος από τον Μάιο... Βλέποντας και κάνοντας... Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα μια εγκυμοσύνη σημαίνει ότι μπορείς να μείνεις έγκυος.... Οπότε αν δεν ευδοκιμήσει που το απεύχομαι θα μαζέψουμε τα κομμάτια μας και ξανά προς τη δόξα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η gogo88k είπε:

Καλημερα! Πριν ενα μηνα ειχα μια παλινδρομη τωρα χωρις να το περιμενω ανακαλυψα οτι ειμαι παλι εγκυος! Η χοριακη πρωτη μερα καθυστερησης ειναι 63......απλα.φοβαμαι πολυ δεν θα αντεξω να χασω κ αυτο το μωρακι....

Κορίτσι μου αυτό είναι υπέροχο... συλλαμβανεις πανεύκολα κορίτσι μου.. κνεγω φοβάμαι.. Κ εγώ είχα παλινδρομη κντωρα είναι 5 εβδομάδων κ κάτι..  μακάρι να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσύνες με υγιέστατο μωράκια αγκαλιά....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι βρε κοριτσια ειναι τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο ! Μακαρι για ολες μας να κρατησουμε το μωρακι συντομα στην αγκαλια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η gogo88k είπε:

Μακαρι βρε κοριτσια ειναι τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο ! Μακαρι για ολες μας να κρατησουμε το μωρακι συντομα στην αγκαλια μας

Βασικα η χοριακη είναι ψυχοφθορα... Είμαστε απ τις λίγες χώρες που την έχουμε... Να μην πω μοναδική... Μα Κάρι σύντομα όλες με υγιέστατα μωράκια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...