Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θα ερθει το δικο μας μωράκι?!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας,

 

Είμαι νεα εδω και θέλω και εγω να μοιραστω μαζί σας τη δικη μου διαδρόμη και προσπάθεια προς τη μητρότητα.

Ειμαι παντρεμενη εδω και 2 χρόνια αλλά για παιδάκι προσπάθουμε πριν απο το γάμο μας 2,5 χρόνια τώρα. Στην αρχη πιστευα οτι απλα ηθελε το χρόνο του και ήταν τυχαίο, μετα από μια σειρα εξετάσεων, αλλαγη γιατρων και ξανα πάλι εξετάσεων ειδαμε οτι εχω αντισταση στην ινσουλίνη. Ο γιατρος μας είπε οτι είναι κάτι απλο και ότι μεσα σε μικρο διαστημα θα εμενα εγκυος...!!! οπως φανταζεστε αυτο δεν έγινε συνεχίζω να προσπαθω παιρνω τα χάπια μου για να πεσει η ινσουλινη ( πεφτει πολυ αργα τελικα) εχω δυο κυστες μεγεθους 3,5 εκ η μια απο τις δυο σοκολατοειδης και πολυ πολυ κακες ωορρηξιες εως ανυπαρκτες οπου κάθε μηνα εχω μεγαλη πιθανοτητα να κάνω κυστες απο τα ωάρια που δεν εσκασαν. Εχω δοκιμάσει με παρακολουθηση σε φυσικο κυκλο- τιποτα

Ενεσεις ovitrelle- τίποτα

Σε αυτον τον κύκλο πηρα κλομιφαίνη και ενεση ovitrelle αλλα μάλλον παλι τίποτα. Ο γιατρος  μου μιλάει για λαπαροσκοπηση να αφαιρεσουμε  τις κυστες και να προσπαθήσουμε πάλι. Σε οοοολα αυτα η ψυχολογία μου είναι κακή όποτε βλεπω παιδάκια με πιανεί το παράπονο, φοβάμαι πολυ το χειρουργείο καθώς εχω αρκετα παραπάνω κιλά ( προσπαθουσα να τα χάσω αλλα με ολο αυτο και τις ορμονες ε.... ξεσπουσα στο φαγήτο) ξερω ότι πολλες απο εσας εχετε ταλαιπωρηθει περισσοτερο για τα αγγελουδια σας πραγματικά όμως δε ξέρω ποσο μπορω να αντέξω ακόμη. Οι γνωστοι και συγγενεις με φέρνουν πολυ συχνα σε δυσκολη θέση και ολο αυτο με κάνει χειρότερα. Ο αντρας μου ειναι πολυ υποστηρικτικος, εγω μπροστα του προσπαθω να ειμαι χαρουμενη για να μη καταλάβει ποσο πολυ το σκεφτομαι και το θέλω.Μολις αδιαθετησω θα πρεπει να δω τι θα κάνω αν αξιζει να κάνω ακομα ενα κυκλο κλομιφαινης , αν θα μπω χειρουργείο η σκεφτομαι να κανω ομοιοπαθητικη... εχω ακουσει οτι βοηθάει μηπως φυγουν οι κυστες τι γνωμη εχετε εσεις?  Ειμαι 30 χρ. και απο τις 2 κυστες τη μια την εχω απο την αρχη 2,5 χρονια τωρα ενω την άλλη που μάλλον ειναι και διχωρη την εχω τον τελευταιο χρόνο.

Συγνωμη για το μεγαλο κείμενο και σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι να βρειτε την λυση και να σποκτησετε το μωρακι σας κι εσεις. 

Καλως όρισες στην παρεα. 

Εγω μπορω να σου πω να μην φοβασαι το χειρουργειο(δεν ξερω βεβαια τι γινεται με τα κιλα) γιατι δεν ειναι κατι επωδυνο. Πολυ γρηγορη αναρρωση. Εγω σε 6 μερες επεστρεψα στην δουλεια μου. 

Αν αποφασισετε να το κανετε να μην φοβηθεις. Να βρεις ομως ομως εναν καλο κ εντιμο χειρουργό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος τον εμπιστευομαι  απολυτα γιατι αλλαξα τρεις μεχρι να βρω καποιον που δε σε κοιταει μονο σαν πορτοφολι.  Φοβαμαι τη διαδικασια και σκεφτομαι οτι και παλι θα εχω περιορισμενο χρονο να μεινω εγκυος αφου κανω κυστες. Εσυ εκανες λαπαροσκοπηση για κυστουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλός ήρθες στην παρέα μας..!! Μην αγχονεσε για τα κιλά δεν γίνετε τίποτα αν αποφασίσεις να κάνεις την λαπαροσκόπηση δεν είναι τίποτα.. μεν δυστηχος τα κιλά παίζουν ρόλο σε μια εγκυμοσύνη και καλό θα ήταν αν μπορούσες να χάσεις αλλά ξέρω είναι πολύ δύσκολο.. αν επιτρέπετε πιο χάπι σου έδωσε για την ινσουλίνη; γιατί έχω κι εγώ αντίσταση και μου είχε δώσει αλλά με ενόχλησε στο στομάχι και μου τα σταμάτησε. Παντός για τους γύρο σου μην δίνεις σημασία καθόλου να ξέρεις ο κόσμος πάντα θα έχει να λέει με το τίποτα γιατί απλά δεν έχουν μετι να ασχοληθούν οπότε χαμογελάς και απαντάς όπως αρμόζει (εμένα αυτό με σώνει κάθε φορά που με ρωτάνε καλά εγώ στην προσπάθεια ειμαι πιο πολλά χρόνια) και μην κάθεσε να τα κρατάς μέσα σου να τα συζητάς τη σε ενοχλεί με τον άντρα σου γιατί σε όλο αυτό είστε μαζί γιατί όσο τα κρατάς άνθρωπος είσαι καπια στιγμή ια βγουν.. για αυτό τώρα κάτσε χαλαροσες αυτό και τον άλλο μήνα και από Σεπτέμβρη το βλέπεις τι θα κάνεις έτσι και Αλλιός τώρα αρχίζουν να φεύγουν η γιατροί. Και όταν σου έρχεται η περιοδος μην σκας είναι και ο επόμενος μήνας να λες.. θα δεις θα έρθει και σου σου εύχομαι σύντομα πολύ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ μου εδωσε τα glucophase των 850 1 χαπι την ημερα. Ο προηγουμενος γιατρος που ειχα μου εδινε 2 των 1000. Παρα πολυ μεγαλη δοση και εκανα υπογλυκαιμιες εμετους κ το στομαχι μου ηταν χαλια. Τωρα 1 χαπι και μικροτερη δοση αυστηρα. Θελω να χασω βαρος γιαυτο μαλλον θα προγραμματισω τη λαπαροσκοπιση Σεπτεμβριο και οτι χασω μεχρι τοτε θα παω και σε ενδοκρινολογο για διατροφη γιατι οσο εκανα με διαιτολογο δεν επεφτε η ινσουλινη καθολου παρολο που επαιρνα χαπια. Κουραγιο και υπομονη σε ολες μας κοριτσια !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! σε καθε προβλημα υπαρχει και λυση σκεψου θετικα εισαι σε καλο δρομο αφου βρηκες το προβλημα εχεις διανυσει τον μισο δρομο. Δυστυχως ζουμε σε εναν κοσμο χωρις ενσυναισθηση αλλα προσεχε με σε περνει απο κατω και μη δινεις σημασια στα λογια των τριτων εσυ και ο αντρας σου κοιτα να ειστε καλα.

Σου ευχομαι συντομα να μας ανοκοινωσεις τα ευχαριστα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Ευχαριστω πολυ μου εδωσε τα glucophase των 850 1 χαπι την ημερα. Ο προηγουμενος γιατρος που ειχα μου εδινε 2 των 1000. Παρα πολυ μεγαλη δοση και εκανα υπογλυκαιμιες εμετους κ το στομαχι μου ηταν χαλια. Τωρα 1 χαπι και μικροτερη δοση αυστηρα. Θελω να χασω βαρος γιαυτο μαλλον θα προγραμματισω τη λαπαροσκοπιση Σεπτεμβριο και οτι χασω μεχρι τοτε θα παω και σε ενδοκρινολογο για διατροφη γιατι οσο εκανα με διαιτολογο δεν επεφτε η ινσουλινη καθολου παρολο που επαιρνα χαπια. Κουραγιο και υπομονη σε ολες μας κοριτσια !!

 

Όλα τα συναισθήματα που περιγραφεις ειναι φυσιολογικα. Ετσι νιωθουμε ολες που δοκιμαζομαστε...

Σφιξε τα δοντια και προχωρα! εγω εχω κανει λαπαροσκοπικα καθαρισμο και εχω χασει και 35-40 κιλα. 

Αφου μπορεσα εγω (!) μπορεις κι εσυ! Ποσα κιλά εισαι ακριβως? αν χασεις θα ειναι καλυτερα για το χειρουγιο αλλα και για μια εγκυμοσυνη τοσο στο να μεινεις όσο και στο να παει καλα!

Εγω θα σου πω να κανεις μια προσπάθεια συντονισμένη και να προσπαθησεις να αποκοψεις οσους λενε πραγματα που δε σου αρεσουν.

Εχω το ιδιο προβλημα καθως τωρα παντρευομαι και τρεμω οτι ενας ενας θα ξεκινησουν να λενε για μωρα, γεννες , μην αργουμε κτλ. Ηδη άρχισαν πολλοι αλλα ξερεις τι ...Ε ΧΕΣΤΗΚΑ στην τελικη.

Να οχυρωσεις τον εαυτο σου ,κλεισε τα αυτια , βρες μια στανταρ απαντηση και τελος!

30 ετων εισαι μικρη ακομα εδω τα καταφεραν άλλα κοριτσια με σοβαροτατα προβληματα χωρις πιθανοτητες δε θα τα καταφερεις εσυ?!

Οσο για τα κιλα σε νιωθω...κανε οτι μπορεις, κοψε απο οπου μπορεις ή βαλε λιγο παραπανω κινηση και νερο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι 88 κιλα με 1.70. Πριν απο ενα χρονο εχασα 15 αλλα τα εβαλα ολα πισω. Τωρα λεω να παω σε ενδοκρινολογο και να ακολουθησω δικη του διατροφη μπας και χασω και θα κανω και ομοιοπαθητικη και αν δε δω διαφορα Σεπτεμβριο θα μπω να τελειωνω. Αχχ ειναι αλλιως να εισαι μονη κ αλλιως να εχεις ατομα που περνανε το ιδιο κ σου δινουν δυναμη και κουραγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Ευχαριστω πολυ μου εδωσε τα glucophase των 850 1 χαπι την ημερα. Ο προηγουμενος γιατρος που ειχα μου εδινε 2 των 1000. Παρα πολυ μεγαλη δοση και εκανα υπογλυκαιμιες εμετους κ το στομαχι μου ηταν χαλια. Τωρα 1 χαπι και μικροτερη δοση αυστηρα. Θελω να χασω βαρος γιαυτο μαλλον θα προγραμματισω τη λαπαροσκοπιση Σεπτεμβριο και οτι χασω μεχρι τοτε θα παω και σε ενδοκρινολογο για διατροφη γιατι οσο εκανα με διαιτολογο δεν επεφτε η ινσουλινη καθολου παρολο που επαιρνα χαπια. Κουραγιο και υπομονη σε ολες μας κοριτσια !!

Κοίταξες τον θυροιδη; παντός κι εμένα έδωσε 1000 2 την ημέρα αλλά δεν άντεξα να τα περνώ οπότε σταματήσαμε και με διαιτολόγο μου τα έφτιαξα όλα αν θες να σου πω έναν. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας,

 

Είμαι νεα εδω και θέλω και εγω να μοιραστω μαζί σας τη δικη μου διαδρόμη και προσπάθεια προς τη μητρότητα.

Ειμαι παντρεμενη εδω και 2 χρόνια αλλά για παιδάκι προσπάθουμε πριν απο το γάμο μας 2,5 χρόνια τώρα. Στην αρχη πιστευα οτι απλα ηθελε το χρόνο του και ήταν τυχαίο, μετα από μια σειρα εξετάσεων, αλλαγη γιατρων και ξανα πάλι εξετάσεων ειδαμε οτι εχω αντισταση στην ινσουλίνη. Ο γιατρος μας είπε οτι είναι κάτι απλο και ότι μεσα σε μικρο διαστημα θα εμενα εγκυος...!!! οπως φανταζεστε αυτο δεν έγινε συνεχίζω να προσπαθω παιρνω τα χάπια μου για να πεσει η ινσουλινη ( πεφτει πολυ αργα τελικα) εχω δυο κυστες μεγεθους 3,5 εκ η μια απο τις δυο σοκολατοειδης και πολυ πολυ κακες ωορρηξιες εως ανυπαρκτες οπου κάθε μηνα εχω μεγαλη πιθανοτητα να κάνω κυστες απο τα ωάρια που δεν εσκασαν. Εχω δοκιμάσει με παρακολουθηση σε φυσικο κυκλο- τιποτα

Ενεσεις ovitrelle- τίποτα

Σε αυτον τον κύκλο πηρα κλομιφαίνη και ενεση ovitrelle αλλα μάλλον παλι τίποτα. Ο γιατρος  μου μιλάει για λαπαροσκοπηση να αφαιρεσουμε  τις κυστες και να προσπαθήσουμε πάλι. Σε οοοολα αυτα η ψυχολογία μου είναι κακή όποτε βλεπω παιδάκια με πιανεί το παράπονο, φοβάμαι πολυ το χειρουργείο καθώς εχω αρκετα παραπάνω κιλά ( προσπαθουσα να τα χάσω αλλα με ολο αυτο και τις ορμονες ε.... ξεσπουσα στο φαγήτο) ξερω ότι πολλες απο εσας εχετε ταλαιπωρηθει περισσοτερο για τα αγγελουδια σας πραγματικά όμως δε ξέρω ποσο μπορω να αντέξω ακόμη. Οι γνωστοι και συγγενεις με φέρνουν πολυ συχνα σε δυσκολη θέση και ολο αυτο με κάνει χειρότερα. Ο αντρας μου ειναι πολυ υποστηρικτικος, εγω μπροστα του προσπαθω να ειμαι χαρουμενη για να μη καταλάβει ποσο πολυ το σκεφτομαι και το θέλω.Μολις αδιαθετησω θα πρεπει να δω τι θα κάνω αν αξιζει να κάνω ακομα ενα κυκλο κλομιφαινης , αν θα μπω χειρουργείο η σκεφτομαι να κανω ομοιοπαθητικη... εχω ακουσει οτι βοηθάει μηπως φυγουν οι κυστες τι γνωμη εχετε εσεις?  Ειμαι 30 χρ. και απο τις 2 κυστες τη μια την εχω απο την αρχη 2,5 χρονια τωρα ενω την άλλη που μάλλον ειναι και διχωρη την εχω τον τελευταιο χρόνο.

Συγνωμη για το μεγαλο κείμενο και σας ευχαριστω προκαταβολικα.

 Η σοκολ κυστες δειχνουν ενδομητριωση.Φανταζομαι στο εχει πει αυτο ο γιατρος σου.Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι λαπαροσκοπηση για να καθαρισεις απο την ενδομητριωση.Ειναι σχεδον βεβαιο οτι υπαρχει και αλλου οποτε θα σε «καθαρισουν» .Σκεψου οτι εγω δεν ειχα κυστες και μπηκα να αφαιρεσω ινομυωμα και βρηκαν εστιες ενδομητριωσης.Ειναι υπουλη οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι η λαπαροσκοπηση.Συνηθως μετα δινοθν 3μηνη η 6μηνη( αναλογα με την εκταση της ενδομ) αγωγη.Ενεσεις που δε βαζουν σε τεχνητη εμμηνοπαυση.Δεν εχεις περιοδο κοινως γιατι η ενδομ τρεφεται με το αιμα της περιοδοθ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

Πρωτη φορα ακουω για ενδομητριωση δε μου ειπε τιποτα ο γιατρος ??? το μονο που μου ειπε ειναι οτι δεν ειναι κατι.... και οτι ειναι μικρες κ δεν επιρρεαζουν. Μεχρι τωρα προσπαΘουσα.... αυτον τον μηνα μονο μου ειπε οτι τελικα δε το γλιτωνω το χειρουργειο!!  Λες να μην ηθελε να με ταραξει?!!! Αν ειναι ενδομ. Τζαμπα προσπαθουσα δεν υπηρχε πιθανοτητα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μερεβη, μην το λες οτι τζαμπα προσπαθουσες. Πολλες κοπελες με ενδομητριωση τα εχουν καταφερει μια χαρα. 

Αφου ανεφερες παραπανω για σοκολατοειδη κυστη ο ορος αυτος χρησιμοποιειται στην ενδομητριωση. Μην τρελαινεσαι ομως. Αν οι κυστεις ειναι μικρες κ δεν εχουν συμπτωματα δεν ειναι απαραιτητο να τις σφαιρεσεις. Γι αυτο σε αφησε ο γιατρος σου με αυτες. 

Θα δειτε τωρα πώς θα προχωρησετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Καλημερα,

Πρωτη φορα ακουω για ενδομητριωση δε μου ειπε τιποτα ο γιατρος ??? το μονο που μου ειπε ειναι οτι δεν ειναι κατι.... και οτι ειναι μικρες κ δεν επιρρεαζουν. Μεχρι τωρα προσπαΘουσα.... αυτον τον μηνα μονο μου ειπε οτι τελικα δε το γλιτωνω το χειρουργειο!!  Λες να μην ηθελε να με ταραξει?!!! Αν ειναι ενδομ. Τζαμπα προσπαθουσα δεν υπηρχε πιθανοτητα!!!!!

Κοιτα εγω εχω μεινει δυο φορες εγκυος εχοντας ενδομητριωση(δε το ξερα οτι ειχα) βεβαια δεν ηταν σε ωοθηκες η σαλπιγγες .Μπορει να μη φταιει αυτο αλλα καλα θα κανεις να κανεις το χειρουργειο να καθαρισουν την ενδομητριωση για να ξες αν ειναι αυτος ο λογος που δε μενεις εγκυος η οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Cecilaki είπε:

Κοιτα εγω εχω μεινει δυο φορες εγκυος εχοντας ενδομητριωση(δε το ξερα οτι ειχα) βεβαια δεν ηταν σε ωοθηκες η σαλπιγγες .Μπορει να μη φταιει αυτο αλλα καλα θα κανεις να κανεις το χειρουργειο να καθαρισουν την ενδομητριωση για να ξες αν ειναι αυτος ο λογος που δε μενεις εγκυος η οχι.

Σημερα ηρθε η καταραμενη....περιμενω το βραδυ τηλεφωνο απο το γιατρο μου να δουμε πως θα το προχωρησουμε....  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μερεβη σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!ο αγώνας είναι μακρύς και θέλει γερό στομάχι!τα κιλά σου οκ δεν είναι και τραγικά με μια διατροφή τα χάνεις!Επίσης προσπάθησε να τα ξεκαθαρίσεις πρώτα με ποια σειρά θα πας γιατί λίγο από εδώ λίγο από εκει μπερδεύονται τα πράγματα!είσαι και φρεσκοπαντρεμενη!!σαν και εμένα μην δίνεις σημασία στα σχόλια των άλλων σκέψου ότι πλέον επειδή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας μεταξύ των οικογενειών οι περισσότεροι ασχολούνται με τους άλλους για να ξεφεύγει το μυαλό τους από δικά τους προβλήματα.. με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι?Αθήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

@Μερεβη σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!!ο αγώνας είναι μακρύς και θέλει γερό στομάχι!τα κιλά σου οκ δεν είναι και τραγικά με μια διατροφή τα χάνεις!Επίσης προσπάθησε να τα ξεκαθαρίσεις πρώτα με ποια σειρά θα πας γιατί λίγο από εδώ λίγο από εκει μπερδεύονται τα πράγματα!είσαι και φρεσκοπαντρεμενη!!σαν και εμένα μην δίνεις σημασία στα σχόλια των άλλων σκέψου ότι πλέον επειδή υπάρχει σοβαρό πρόβλημα επικοινωνίας μεταξύ των οικογενειών οι περισσότεροι ασχολούνται με τους άλλους για να ξεφεύγει το μυαλό τους από δικά τους προβλήματα.. με ποιον γιατρό συνεργάζεσαι?Αθήνα

Δεν ειμαι Αθηνα, Θεσσαλονικη ειμαι...!!! Αλλα αυτο ισχυει εχω ακουσει παραααα πολλα απο το σοι και πριν ακομα παντρευτω. Συμβουλες απο θειες .... μεχρι και να κοιμαμαι χωριστα με τον αντρα μου για μισο χρονο μου ειπαν.... και αμεσως λεει θα κανω παιδι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Δεν ειμαι Αθηνα, Θεσσαλονικη ειμαι...!!! Αλλα αυτο ισχυει εχω ακουσει παραααα πολλα απο το σοι και πριν ακομα παντρευτω. Συμβουλες απο θειες .... μεχρι και να κοιμαμαι χωριστα με τον αντρα μου για μισο χρονο μου ειπαν.... και αμεσως λεει θα κανω παιδι!! 

Αν θες καλο γυναικολ Θεσσαλονικη πες μου!!!Και γω θεσσαλονικη εκανα το χειρουργειο.Αχ μην ακους τις χαζομαρες του καθενα κοριτσακι μου.Κλεισε τα αυτακια σου και ας τους να λενε.Ξες τι εχω ακουσει εγω??Ξες τι ειναι να χανεις το μωρο σου στη 14η βδομ εγκυμ και να χεις και τους ανεγκεφαλους να σου λενε τις εξυπναδες τους?Μη τους δινεις σημασια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Δεν ειμαι Αθηνα, Θεσσαλονικη ειμαι...!!! Αλλα αυτο ισχυει εχω ακουσει παραααα πολλα απο το σοι και πριν ακομα παντρευτω. Συμβουλες απο θειες .... μεχρι και να κοιμαμαι χωριστα με τον αντρα μου για μισο χρονο μου ειπαν.... και αμεσως λεει θα κανω παιδι!! 

χαχχαχααααα πρώτη φορά το ακούω Αυτό!!!απλά κράτα αυτό που σου ειπα μην βιάζεσαι και κανεις παρορμητικά κινήσεις!πάντα με καλή διάθεσή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

χαχχαχααααα πρώτη φορά το ακούω Αυτό!!!απλά κράτα αυτό που σου ειπα μην βιάζεσαι και κανεις παρορμητικά κινήσεις!πάντα με καλή διάθεσή!

Σε ευχαριστω πολυ !! Μιλησα χθες με τον γιατρο μου κ του ειπα να βαλουμε τον καθαρισμο τον αλλο μηνα. Πρεπει να βαλω τα πραγματα σε μια σειρα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ !! Μιλησα χθες με τον γιατρο μου κ του ειπα να βαλουμε τον καθαρισμο τον αλλο μηνα. Πρεπει να βαλω τα πραγματα σε μια σειρα !! 

Και πολύ καλά κανεις!!περιμενουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kountouraki είπε:

καλημερα,,,,θελω τη βοηθεια σας πως μπορω να βρω κουβεντα  στο forum με θεμα τα δανεικα ??ευχαριστω

 

@kountourakiμπορείς να ανοίξεις εσύ αυτή τη συνομιλια Αφού σε ενδιαφέρει και είναι πολύ καλο το θέμα που θίγεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σευχαριστω Μπεμπελουκα..ανοιξα σημερα καινουργια συνομιλια,,ειπα μηπως υπαρχει ηδη αλλα δε μπορεσα να βρω κατι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααααα για αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας.....  προεκυψε ενα οικογενειακο θεμα και πρεπει να μετακινησω τον καθαρισμο μου μολις τελειωσω απο περιοδο αυτο τον μηνα. Τα χω δει ολα χθες δε κοιμηθηκα απο το αγχος.  Οσες εχετε κανει θα ηθελα λεπτομεριες ..... ποσο σας βγηκε? Ειχατε θεμα με τη ναρκωση η τον αερα που βαζουν? Εχω ακουσει οτι μετα εισαι σαν μπαλονι....!! Και αν καποια εκανε λαπαροσκοπηση σε Θεσσαλονικη θα ηθελα κ εμπειρια απο κλινικες. Ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Κοριτσιααααα για αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας.....  προεκυψε ενα οικογενειακο θεμα και πρεπει να μετακινησω τον καθαρισμο μου μολις τελειωσω απο περιοδο αυτο τον μηνα. Τα χω δει ολα χθες δε κοιμηθηκα απο το αγχος.  Οσες εχετε κανει θα ηθελα λεπτομεριες ..... ποσο σας βγηκε? Ειχατε θεμα με τη ναρκωση η τον αερα που βαζουν? Εχω ακουσει οτι μετα εισαι σαν μπαλονι....!! Και αν καποια εκανε λαπαροσκοπηση σε Θεσσαλονικη θα ηθελα κ εμπειρια απο κλινικες. Ουφφφ

Εμενα μου βγηκε τρεις χιλιαδες ευρω στον Αγιο Λουκα. 

Δεν ειχα κανενα θεμα με την ναρκωση. Ουτε μπαλονι ημουν φυσικα. Δεν ειχα καθολου πονους γενικοτερα. Ουτε ντεπον δεν ηπια. Μονο τα ραμματα που τραβανε λιγο. Πολυ γρηγορη αναρρωση. Σε μια εβδομαδα επεστρεψα στην δουλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...