Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε θα ερθει το δικο μας μωράκι?!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Κοριτσιααααα για αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας.....  προεκυψε ενα οικογενειακο θεμα και πρεπει να μετακινησω τον καθαρισμο μου μολις τελειωσω απο περιοδο αυτο τον μηνα. Τα χω δει ολα χθες δε κοιμηθηκα απο το αγχος.  Οσες εχετε κανει θα ηθελα λεπτομεριες ..... ποσο σας βγηκε? Ειχατε θεμα με τη ναρκωση η τον αερα που βαζουν? Εχω ακουσει οτι μετα εισαι σαν μπαλονι....!! Και αν καποια εκανε λαπαροσκοπηση σε Θεσσαλονικη θα ηθελα κ εμπειρια απο κλινικες. Ουφφφ

Εμενα μου βγηκε περιπου 3000 ευρω στο γενεσις(γιατρος και κλινικη) αλλα εγω δεν εχω καθολου ασφαλεια στην Ελλαδα γιατι ζω στο εξωτερικο.Ενα πρηξιμο υπαρχει το οποιο εμενα υποχωρησε σε 3-4 βδομ .Βεβαια εγω ψιλοταλαιπωρ με το εντερο απο τοτε .Τα ραμματα τα εβγαλα μετα απο 5μερες νομιζω .Με τη ναρκωση εγω δεν ειχα κανενα αποκυτως θεμα.Ξυπνησα μια χαρα και 4ωρες μετα το χειρουργειο σηκωθηκα και απο κρεβατι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εμενα μου βγηκε τρεις χιλιαδες ευρω στον Αγιο Λουκα. 

Δεν ειχα κανενα θεμα με την ναρκωση. Ουτε μπαλονι ημουν φυσικα. Δεν ειχα καθολου πονους γενικοτερα. Ουτε ντεπον δεν ηπια. Μονο τα ραμματα που τραβανε λιγο. Πολυ γρηγορη αναρρωση. Σε μια εβδομαδα επεστρεψα στην δουλεια. 

Εγω σκεφτομαι η βιοκλινικη η γεννεσις. Σε ξυρισανε αυτοι στην κοιλια? Τα ραμματα στα εβγαλε ο γιατρος σου η ηταν απορροφησιμα και δε χρειαστηκε? Σε εβαλαν σε γυναικολογικη καρεκλα η κανονικα τραπεζι? Συγνωμη που ρωταω ετσι τοσα πολλα αλλα εγω αγχωνομαι για τα διαδικαστικα δηλ. Αν θα ειμαι εντελως γυμνη η θα με σκεπασουν με κατι (εκτος κοιλιας εννοειται) αν παρω καθαρτικο αν βαλουν καθετηρα η αν δε με πιασει η ναρκωση τετοια χαζα πραγματα .... αλλα δεν εχω κανει ποτε τιποτα τετοιο ουτε αλλη επεμβαση γιαυτο με πιανουν αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κοιλια δεν εχω τριχοφυια οποτε δεν χρειαστηκε κατι. Ειχα ξυριστει ομως εγω στην ευαισθητη περιοχη γιατι ουτως η αλλως εκανα ταυτοχρονα κ υστεροσκοπηση.

Τα ραμματα τα εξωτερικα επεσαν μονα τους σε δεκα περιπου ημερες. 

Με εβαλαν σε τραπεζι χειρουργικο.

Δεν ημουν γυμνη αλλα με την ειδικη ρομπα. Ομως μαλλον την σηκωνουν την ρομπα για το χειρουργειο. 

Η ναρκωση γιατι να μην σε πιασει; Γι αυτο ειναι οι αναισθησιολογοι. Εχουν σπουδασει κ κατι ξερουν. Αν δεν σε πιασει προφανως δεν θα αρχισουν να σε εχγειριζουν. 

Καθετηρα ειχα οταν ξυπνησα. Οπότε μου τον εβαλαν μετα την ναρκωση.

Καθαρτικο δεν πηρα. Απλα ημουν νηστικη απο την προηγουμενη μερα το βραδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Κοριτσιααααα για αλλη μια φορα θελω τα φωτα σας.....  προεκυψε ενα οικογενειακο θεμα και πρεπει να μετακινησω τον καθαρισμο μου μολις τελειωσω απο περιοδο αυτο τον μηνα. Τα χω δει ολα χθες δε κοιμηθηκα απο το αγχος.  Οσες εχετε κανει θα ηθελα λεπτομεριες ..... ποσο σας βγηκε? Ειχατε θεμα με τη ναρκωση η τον αερα που βαζουν? Εχω ακουσει οτι μετα εισαι σαν μπαλονι....!! Και αν καποια εκανε λαπαροσκοπηση σε Θεσσαλονικη θα ηθελα κ εμπειρια απο κλινικες. Ουφφφ

Εγω το εκανα στον λευκο σταυρο αθηνα 3.000 ευρω βγηκε . Η ναρκωση δεν ειναι τπτ..

Προσωπικα τα ραμματα δε τα πηρα καν ειδηση επισης!

Εγω απο τον αερα ειχε λιγο πρηξιμο στη κοιλια και λιγο πονο στον ωμο γιατι εκει χτυπαει αλλα πολυ ανεκτα ολα αυτα και σε μια βδομαδα ημουν οκ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Εγω σκεφτομαι η βιοκλινικη η γεννεσις. Σε ξυρισανε αυτοι στην κοιλια? Τα ραμματα στα εβγαλε ο γιατρος σου η ηταν απορροφησιμα και δε χρειαστηκε? Σε εβαλαν σε γυναικολογικη καρεκλα η κανονικα τραπεζι? Συγνωμη που ρωταω ετσι τοσα πολλα αλλα εγω αγχωνομαι για τα διαδικαστικα δηλ. Αν θα ειμαι εντελως γυμνη η θα με σκεπασουν με κατι (εκτος κοιλιας εννοειται) αν παρω καθαρτικο αν βαλουν καθετηρα η αν δε με πιασει η ναρκωση τετοια χαζα πραγματα .... αλλα δεν εχω κανει ποτε τιποτα τετοιο ουτε αλλη επεμβαση γιαυτο με πιανουν αυτα!!

Εμενα επεσαν μονα τα ραμματα και με εβαλαν σε τραπεζι που καταληγει σε γυναικολογικη καρεκλα.

Φορουσα ειδικη ρομπα και δε φαινοταν τπτ οσο ημουν ξυπνια. 

Τον ουροκαθετηρα τον εβαλαν ενω κοιμομουν και τον εβγαλαν μετα στο δωματιο οσο ημουν ακομα μισοζαλισμενη.

Εγω δεν ειχα φαει την προηγουμενη ημερα και μου ειχε δωσει ενα καθαρτικο σιροπι ηπιο. Απλα ενεργηθηκα καλα 2 φορες.

Η ναρκωση μη σε φοβησει συνηθως σε αυτα σε κοιμηζουν με αεριο οχι διασωληνωση. Δεν καταλαβαινεις τπτ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ.... για ολες τις απαντησεις!! Το απογευμα θα παω απο το γιατρο μου να μου δωσει τη λιστα με τις τιμες και να αρχιζω να ετοιμαζομαι ψωνια, το σπιτι ενα γενικο... θα του πω για 1/8 να το κανουμε να εχω τελειωσει καλα καλα με τη περιοδο.  Οσο για τη ναρκωση nikona ο αδερφος του αντρα μου μπηκε για επεμβαση και δεν τον επιασε ηταν ζαλισμενος και τα ειδε ολα μεχρι που φερανε τα εργαλεια λιγο πριν ξεκινησουν ειδαν οτι δε κοιμοταν και φωναξαν " καλε κοριτσια.... αυτος δε κοιμαται "!!!! Οποτε ηρθε ο αναισθησιολογος κ του εκανε και δευτερη δοση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μερεβη είπε:

Εγω σκεφτομαι η βιοκλινικη η γεννεσις. Σε ξυρισανε αυτοι στην κοιλια? Τα ραμματα στα εβγαλε ο γιατρος σου η ηταν απορροφησιμα και δε χρειαστηκε? Σε εβαλαν σε γυναικολογικη καρεκλα η κανονικα τραπεζι? Συγνωμη που ρωταω ετσι τοσα πολλα αλλα εγω αγχωνομαι για τα διαδικαστικα δηλ. Αν θα ειμαι εντελως γυμνη η θα με σκεπασουν με κατι (εκτος κοιλιας εννοειται) αν παρω καθαρτικο αν βαλουν καθετηρα η αν δε με πιασει η ναρκωση τετοια χαζα πραγματα .... αλλα δεν εχω κανει ποτε τιποτα τετοιο ουτε αλλη επεμβαση γιαυτο με πιανουν αυτα!!

Εμενα στη κοιλια με ξυρισαν παρ οτι δεν ειχα τριχες☹️.Αναγκαστικα θα παρεις καθαρκτικο αλλα δεν ειναι τοσο τρομερο οσο το φανταζεσαι.Στο χειρουργειο εισαι σε γυναικολ καρεκλα σκεπασμενη.Τα ραμματα μου τα βγαλε ο γιατρος μου.ειχα καθετηρα τον οποιο μου τον εβγαλαν μολις συνηλθα απο τη ναρκωση γιατι σηκωθηκα κατευθειαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki δεν ειναι τακτικη ολων των γιατρων το καθαρτικο. Εγω δεν πηρα. Και με αλλεςκοπελες που εχω μιλησει δεν πηραν. Ειναι θεμα γιατρου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Cecilaki δεν ειναι τακτικη ολων των γιατρων το καθαρτικο. Εγω δεν πηρα. Και με αλλεςκοπελες που εχω μιλησει δεν πηραν. Ειναι θεμα γιατρου.

 

Αληθεια\??Νομιζα οτι σε ολες δινουν.Εμενα μου χε πει να φαω ελαφρια τη προηγ μερα αλλα μου εδωσαν καθαρκτικο στη κλινικη.Βεβαια να σας πω την αληθεια απλα πηγα τουαλετα μια φορα.Τιποτα αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα νεα ειναι ως εξης: 3/8 θα γινει η λαπαροσκοπηση μου μας ειπε οτγι ειναι καλυτερα να γινει ρομποτικα γιατι δεν εχω γεννησει οποτε καλο θα ειναι να μη μπει χερι αλλα μας ζηταει 5000 για αυτο. 2.000 ειναι του γιατρου και τα αλλα της κλινικης. Τωρα κλασικη λαπαροσκοπηση ειναι στα 3.000 Ε  ο γιατρος παιρνει 2000 και 1000 κλινικη με αναισθησιολογο αλλα υπαρχει πιθανοτητα να δημιουργηθουν συμφύσεις. Εγω λεω να παμε κλασικα με λαπαροσκοπηση, οι γονεις μου λενε οτι θα μας δωσουν 2000 αν θελω να το κανω ρομποτικα αλλα μετα αν ερθει μια γεννα δε θα μπορουν να μας βοηθήσουν ξανα....  ειμαι μπερδεμενη εσας οταν κανατε , σας εγιναν συμφύσεις? σας ειχε πει κατι τετοιο για ρομποτικη?? ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμ***το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/7/2018 at 3:53 ΜΜ, ο/η Μερεβη είπε:

κοριτσια τα νεα ειναι ως εξης: 3/8 θα γινει η λαπαροσκοπηση μου μας ειπε οτγι ειναι καλυτερα να γινει ρομποτικα γιατι δεν εχω γεννησει οποτε καλο θα ειναι να μη μπει χερι αλλα μας ζηταει 5000 για αυτο. 2.000 ειναι του γιατρου και τα αλλα της κλινικης. Τωρα κλασικη λαπαροσκοπηση ειναι στα 3.000 Ε  ο γιατρος παιρνει 2000 και 1000 κλινικη με αναισθησιολογο αλλα υπαρχει πιθανοτητα να δημιουργηθουν συμφύσεις. Εγω λεω να παμε κλασικα με λαπαροσκοπηση, οι γονεις μου λενε οτι θα μας δωσουν 2000 αν θελω να το κανω ρομποτικα αλλα μετα αν ερθει μια γεννα δε θα μπορουν να μας βοηθήσουν ξανα....  ειμαι μπερδεμενη εσας οταν κανατε , σας εγιναν συμφύσεις? σας ειχε πει κατι τετοιο για ρομποτικη?? ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμ***το

Κοριτσακι μου τις συμφυσεις δε μπορεις να ξες αν δημιουργηθηκαν.Δε φαινονται με καποια εξεταση.Απλα να ξες οτι σε καθε χειρουργειο εχεις πιθανοτητες να δημιουργ συμφυσεις.Σε ανοιχτο χειρουργειο περισσοτ στη λαπαροσκ λιγοτερες .Τωρα για ρομποτικη δεν εχω ιδεα.Τι διαφορα εχει με την κανονικη λαπαροσκοπηση??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Κοριτσακι μου τις συμφυσεις δε μπορεις να ξες αν δημιουργηθηκαν.Δε φαινονται με καποια εξεταση.Απλα να ξες οτι σε καθε χειρουργειο εχεις πιθανοτητες να δημιουργ συμφυσεις.Σε ανοιχτο χειρουργειο περισσοτ στη λαπαροσκ λιγοτερες .Τωρα για ρομποτικη δεν εχω ιδεα.Τι διαφορα εχει με την κανονικη λαπαροσκοπηση??

Οτι και καλα δεν υπαρχει πιθανοτητα για συμφυσεις γιατι δε μπαινει χερι μεσα ......δεν εχω την οικοκονομικη δυνατοτητα για ρομποτικα..... οποτε  λαπαροσκοπικα. Εντωμεταξυ μου ερχονται ολα μαζι, εχω κ τον μπαμπα μου σε νοσοκομειο για επεμβαση!! Σε μενα θα ερθει η πεθερα μου γιατι η μαμα μου θα εχει τον πατερα μου. Αστα να πανε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μερεβη είπε:

Οτι και καλα δεν υπαρχει πιθανοτητα για συμφυσεις γιατι δε μπαινει χερι μεσα ......δεν εχω την οικοκονομικη δυνατοτητα για ρομποτικα..... οποτε  λαπαροσκοπικα. Εντωμεταξυ μου ερχονται ολα μαζι, εχω κ τον μπαμπα μου σε νοσοκομειο για επεμβαση!! Σε μενα θα ερθει η πεθερα μου γιατι η μαμα μου θα εχει τον πατερα μου. Αστα να πανε!!

Ουτε στη λαπαροσκ μπαινει χερι μεσα οπως το εννοεις.Τα εργαλεια μπαινουν μονο.Απλα απο οτι ειδα στη ρομποτικη λεει οτι υπαρχει μεγαλυτερη ακριβεια .Ενταξει ειναι η νεα τεχνολογια της λαπαροσκ αλλα οκ και με την απλη δε νομιζω να χεις θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜερεβηΟι κυστες δεν υπαρχει περιπτωση να φυγουν η δεν θυμαμαι εγω καλα? οταν ειχα παει για την πρωτη εξωσωματικη ενω δεν ειχα καμια ειδαμε στον υπαρηχο πως ειχα και απλα νομιζω το πηγαμε αλλο μηνα οτι και καλα θα φευγανε!!!!! Λαπαροσκοπηση εκανα για αλλο λογο ομως δεν ειναι κατι σοβαρο οπως σου ειπανε και τα υπολοιπα κοριτσια αλλα πρισμενη θα εισαι λιγακι!!! Καλη επυτυχια να σου πανε ολα καλα και γργορα ενα η και δυο μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@ΜερεβηΟι κυστες δεν υπαρχει περιπτωση να φυγουν η δεν θυμαμαι εγω καλα? οταν ειχα παει για την πρωτη εξωσωματικη ενω δεν ειχα καμια ειδαμε στον υπαρηχο πως ειχα και απλα νομιζω το πηγαμε αλλο μηνα οτι και καλα θα φευγανε!!!!! Λαπαροσκοπηση εκανα για αλλο λογο ομως δεν ειναι κατι σοβαρο οπως σου ειπανε και τα υπολοιπα κοριτσια αλλα πρισμενη θα εισαι λιγακι!!! Καλη επυτυχια να σου πανε ολα καλα και γργορα ενα η και δυο μωρακια!

Σε ευχαριστω πολυ.... αχχ και 3 και 4 θελω μεγαλη οικογενεια αγαπαω πολυ τα παιδακια κ εμεις 3 ειμασταν !!! Μεθαυριο μπαινω και εχω ενα σωρο πραγματα στο μυαλο μου.λεω ομως οτι θα κανω τα παντα για ενα μωρακι οποτε ουσιαστικα αυτο θα με φερει ενα βημα πιο κοντα  .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μερεβη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.... αχχ και 3 και 4 θελω μεγαλη οικογενεια αγαπαω πολυ τα παιδακια κ εμεις 3 ειμασταν !!! Μεθαυριο μπαινω και εχω ενα σωρο πραγματα στο μυαλο μου.λεω ομως οτι θα κανω τα παντα για ενα μωρακι οποτε ουσιαστικα αυτο θα με φερει ενα βημα πιο κοντα  .....

Ετσι ακριβως και καλα κανεις και το σκεφτεσε ετσι πανω απο ολα θετικη σκεψη και ολα θα γινουν!!! Καλη επιτυχια και για την επεμβαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η egw είπε:

κοριτσακια μου το celikaki τι εχει ; για επεμβαση παει; δεν μπορω να εντοπισω και να καταλαβω απο το θεμα

Για μενα λες???Εγω εκανα λαπαροσκοπηση!!Εχω τελειωσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η egw είπε:

ναι ειδα χτες τα μηνυματα και γιαυτο

τωρα ολα καλα ετσι;

Το ολα καλα θα το δουμε οταν αρχισοθμε παλι τις προσπαθειες!!!Θεμα γονιμοτητας μεχρι πριν το χειρουργειο δεν ειχα βεβαια αυτο δε σημαινει κατι για το μελλον.Σε ενα μηνα μπορουμε να ξαναπροσπαθησοθμε οποτε θα δουμε πως θα παει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ωραια αυτο ειχα καταλβει οτι περιμενεις να περασει ο καιρος

μια χαρα θα ερθει το πεμπε ξερω αρκετα ατομα που μετα απο αυτο κανενα θεμα γονιμοτητας δεν ειχαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η egw είπε:

α ωραια αυτο ειχα καταλβει οτι περιμενεις να περασει ο καιρος

μια χαρα θα ερθει το πεμπε ξερω αρκετα ατομα που μετα απο αυτο κανενα θεμα γονιμοτητας δεν ειχαν

Ναι περιμενω να περασει ο καιρος και να συνελθω κιολας ψυχολογικα γιατι ακομα το παλευω μετα απο αυτο που περασαμε.Το ψυχολογικο ειναι το πιο δυσκολο.Απο τη μια θελω παρα πολθ να μεινβ εγκυος απο την αλλη τρεμω γιατι πλεον ξερω οτι μεχρι να το κρατησεις στην αγκαλια σου τιποτα δεν ειναι δεδομενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...