Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πριν την ωοληψια..


Annaroz

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια Είμαι καινούργια στο φόρουμ.πρωτη φορα γραφω.ξεκιναμε και εμεις την πρωτη μας προσπάθεια για εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη.την δευτερα ξεκιναω τις ενεσεις.ειναι καμια κοπελα που ξεκινα και αυτη τωρα μαζι Μου;οπως προειπα ειναι η πρωτη μας φορα εχουμε πάρει ολα τα φάρμακα και η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλοφρικαρει με ολες αυτες τις ενεσεις...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Καλη επιτυχια σας ευχομαι.

Η αληθεια ειναι οτι φαινεται δυσκολη διαδικασια ομως μην ανησυχεις. Θα τις συνηθισεις τις ενεσουλες. 

Εγω εκανα χθες ωοληψια στη Θεσνικη κι εγω. 

Καλη αρχη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλα κοριτσι καλη επιτυχια και σενα τον εφαγες εσυ τον γαιδαρο η εμβρυομεταφορα μενει τωρα!!στελνω θετικα βαιμπς.εγω να πω την αλήθεια εγω αγχωθει με ολη την κατάσταση και σαν πρωταρα μολις πηραμε ολα τα ενεσιμα με ηρθε ενα σοκ και δεος...κλινικη η νοσοκομείο εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιδιωτικο 

Λογικο να αισθανθηκες σοκ κ δεος. 

Εγω εκ φυσεως δεν φοβαμαι ουτε ενεσεις ουτε ολες αυτες τις διαδικασιες. Αλλα κοριτσια που εχουν φοβο τα καταφερνουν μια χαρα! Οποτε να εισαι σιγουρη οτι κι εσυ θα τα καταφερεις. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Annaroz καλώς μας βρήκες!!!! Σιγά σιγά θα μπεις στο κλίμα και θα συνηθίσεις .... μην ανησυχείς... σκέψου θετικά και όλα θα πάνε καλά!!!!! ΚΙ εγώ έτρεμα με τις ενεσούλες ... την πρώτη θυμάμαι την έκανα (μόνη μου) και πηρα μετά τηλ τον άντρα μου   περιχαρής να του το πω πριν λιποθυμήσω!!! χαχαχα

Τωρα την κάνω εν κινηση μεσα στο αυτοκίνητο... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία να έχεις @Annaroz εγώ μια έκανα σε 5 εξωσωματικές χαχα δεν μπορώ να τις κάνω μόνη μου χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ δεν είναι τίποτα όλα καλά θα πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια ! κ εγω στην ιδια φαση ειμαι ! ακολουθω το μακρυ πρωτοκολλο..εχω ξεκινησει τωρα και δυο μερες διεγερση και ελπιζω να πανε ολα καλα ! με τις ενεσεις ευτυχως τα καταφερνω μια χαρα ! το μονο που με προβληματιζει ειναι να γινουν πολλα και οριμα ωαρια ! @nikona καλη επιτυχια σ ευομαι και για την εμβρυομεταφορα και  να μας πεις τα νεα σ !! εκανες πολλα εμρυακια ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mary nick είπε:

Καλημερα κοριτσια ! κ εγω στην ιδια φαση ειμαι ! ακολουθω το μακρυ πρωτοκολλο..εχω ξεκινησει τωρα και δυο μερες διεγερση και ελπιζω να πανε ολα καλα ! με τις ενεσεις ευτυχως τα καταφερνω μια χαρα ! το μονο που με προβληματιζει ειναι να γινουν πολλα και οριμα ωαρια ! @nikona καλη επιτυχια σ ευομαι και για την εμβρυομεταφορα και  να μας πεις τα νεα σ !! εκανες πολλα εμρυακια ?? 

Καλη επιτυχια και σε σενα!

Εκανα μονο 3 ωαρια.

Τωρα ειμαι στο δωματιο κ περιμενω να παμε για την εμβρυονεταφορα σε λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια και σε σενα!

Εκανα μονο 3 ωαρια.

Τωρα ειμαι στο δωματιο κ περιμενω να παμε για την εμβρυονεταφορα σε λιγο

ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ !!!! Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΕΣΕΝΑ Κ ΕΜΕΝΑ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ !!!!! ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΣ Ή ΒΡΑΧΥ ? Μ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Π ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 3.. ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΔΩΣΑΝ ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Καλη επιτυχια και σε σενα!

Εκανα μονο 3 ωαρια.

Τωρα ειμαι στο δωματιο κ περιμενω να παμε για την εμβρυονεταφορα σε λιγο

Με το καλό καλη επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2018 at 8:41 ΜΜ, ο/η Annaroz είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια Είμαι καινούργια στο φόρουμ.πρωτη φορα γραφω.ξεκιναμε και εμεις την πρωτη μας προσπάθεια για εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη.την δευτερα ξεκιναω τις ενεσεις.ειναι καμια κοπελα που ξεκινα και αυτη τωρα μαζι Μου;οπως προειπα ειναι η πρωτη μας φορα εχουμε πάρει ολα τα φάρμακα και η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλοφρικαρει με ολες αυτες τις ενεσεις...??

Καλησπέρα  καλώς ήρθες στο φόρουμ και καλη επιτυχία σας εύχομαι! Ναι η αλήθεια είναι οτι είναι κάμποσες οι ενέσεις αλλα μη σε ανησυχούνκαλα θα τα πας αμα έγεινε η πρώτη μετα πάνε μονές τους και ειδικά τα πενακια παιχνίδι εγω μονο λίγο με τις αντιπικτηκες ζοριστηκα που πέτρωνε η κοιλιά και μαυριζε. Μέχρι και την pregnyl μονη μου την εκανα. Μην αγχωνεσαι  και εμείς στην αρχη ετσι ημασταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2018 at 8:41 ΜΜ, ο/η Annaroz είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια Είμαι καινούργια στο φόρουμ.πρωτη φορα γραφω.ξεκιναμε και εμεις την πρωτη μας προσπάθεια για εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη.την δευτερα ξεκιναω τις ενεσεις.ειναι καμια κοπελα που ξεκινα και αυτη τωρα μαζι Μου;οπως προειπα ειναι η πρωτη μας φορα εχουμε πάρει ολα τα φάρμακα και η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλοφρικαρει με ολες αυτες τις ενεσεις...??

Καθε αρχη κ δυσκολη... 

Ολα καλα θα πανε! Θα τα καταφερεις μια χαρα πιστεψε με! Εχουμε τετοια δυναμη μεσα μας που τα κανουμε ολα κ ας μας φοβιζουν. 

Με το καλο και η ωοληψια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η mary nick είπε:

ΑΝΤΕ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ !!!! Η ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ Κ ΕΣΕΝΑ Κ ΕΜΕΝΑ Κ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ !!!!! ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΣ Ή ΒΡΑΧΥ ? Μ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Π ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ 3.. ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΔΩΣΑΝ ?? 

Τωρα εκανα πρωτοκολλο ανταγωνιστη. 

Οι ωοθηκες μου δεν παραγουν οολλα ωαρια λογω προηγουμενου χειρουργειου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Ευχαριστώ πολυ...δινετε κουράγιο!! Εμεις παλι αποφασισαμε να την κανουμε στο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης ακουσαμε τα καλύτερα.Σήμερα παμε για την τριτη ενεση δυναμικα!!μονη μου δεν τις κανω με τιποτααα πηγαινω στο φαρμακοποιό και μου τις κανει..χαχαχαχαχα αυριο εχουμε τον πρωτο υπερηχο και ορμονικες.ο μονος φοβος που εχω ειναι η υπερδιέγερση λογο πολυκυστικων αλλα αυτοι απο εκει ειναι καθισηχαστικοι.ειδωμεν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Annaroz είπε:

Κορίτσια Ευχαριστώ πολυ...δινετε κουράγιο!! Εμεις παλι αποφασισαμε να την κανουμε στο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης ακουσαμε τα καλύτερα.Σήμερα παμε για την τριτη ενεση δυναμικα!!μονη μου δεν τις κανω με τιποτααα πηγαινω στο φαρμακοποιό και μου τις κανει..χαχαχαχαχα αυριο εχουμε τον πρωτο υπερηχο και ορμονικες.ο μονος φοβος που εχω ειναι η υπερδιέγερση λογο πολυκυστικων αλλα αυτοι απο εκει ειναι καθισηχαστικοι.ειδωμεν!!

Γεια σου!!!θα σου ελεγα να μην ανησυχεις για υπερδιεγερση τοσο. 

Αυτο θα συμβει σπανια. Πρεπει να ειναι ή ασχετος ο γιατρος ή πχ συμβαινει σε κοριτσια που δωριζουν ωαρια και τις πλακωνουν σε φαρμακα να βγαλουν πολλα γιατι πληρωνονται για καθε αυγο.

Σε γυναικα που απλα κανει προσπαθεια δε δινουν τοσα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σαι καλά κοπέλα μου,μη νομίζεις και οι ίδιοι ιδέα δεν είχαν τι είναι,ουτε ο βιοπαθολογος μου απάντησε συγκεκριμένα ούτε ή εμβρυολογος απλά είπαν ότι δεν είναι κάτι το ανησυχητικό.για βιταμίνες σας είπαν να πάρει τώρα ή μετά;εμείς παιρνουμε προφερτιλ.

Μάλιστα κατάλαβα... Ευτυχώς τουλάχιστον δεν είναι κάτι ανησυχητικό... ??Δεν μας έχει πει ακόμη για βιταμίνες τίποτα... Αύριο πάμε να κόψει τα ράμματα... Επομένως θα δούμε αν μας πει κάτι.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...