Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Φεβρουαριου 2019!!!!❤❤❤❤❤


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Marian@ είπε:

Έχεις πάει πιο πολλές φορές από μένα !! Εμένα από τις 04/07 μου έκλεισε πάλι ραντεβού στις 16/07!! Για αυχενική δεν μου έχει πει τίποτα!! Κ όχι τίποτα άλλο αλλά 1/08 με 10/08 θα λείπω!! Οι ημερομηνίες που σου δίνουν για τις αυχενικες είναι στάνταρ;! 

 

 

 

 

 

Ούτε εμένα μου είπε για Αυχενική..ιδέα δεν έχω τι γίνεται..Απλά νομίζω ότι πρέπει να γίνεται μεταξύ 11-13ης εβδομάδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marian@ είπε:

Έχεις πάει πιο πολλές φορές από μένα !! Εμένα από τις 04/07 μου έκλεισε πάλι ραντεβού στις 16/07!! Για αυχενική δεν μου έχει πει τίποτα!! Κ όχι τίποτα άλλο αλλά 1/08 με 10/08 θα λείπω!! Οι ημερομηνίες που σου δίνουν για τις αυχενικες είναι στάνταρ;! 

 

 

 

 

 

Aυχενική είναι ανάμεσα στη 11 και στην 13. Εγώ οταν θα πάω θα είμαι 12+6. Πόσο είσαι? 

Καλέ μονο 2 φορές πήγα τι πιο πολλές?? Δηλαδή εσείς πήγατε μια φορά? Μια και καλή να ακούσετε καρδιά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η @eirini@ είπε:

Aυχενική είναι ανάμεσα στη 11 και στην 13. Εγώ οταν θα πάω θα είμαι 12+6. Πόσο είσαι? 

Καλέ μονο 2 φορές πήγα τι πιο πολλές?? Δηλαδή εσείς πήγατε μια φορά? Μια και καλή να ακούσετε καρδιά??

Κ γω την Δευτέρα θα είναι η Τρίτη φορά που θα πάω! Εγώ είμαι σύμφωνα με το ιντερνετ 8+ 2 σήμερα αλλά ξέρω ότι συνέλαβα λίγο αργότερα από την ωορρηξία μου.. όποτε νομιζω είναι λίγο μικρότερο .. θέλω να τον ρωτήσω 100 πράγματα τον γιατρο κ όταν πάω εκεί τα χάνω από το άγχος κ δεν θυμαμαι τίποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Aυχενική είναι ανάμεσα στη 11 και στην 13. Εγώ οταν θα πάω θα είμαι 12+6. Πόσο είσαι? 

Καλέ μονο 2 φορές πήγα τι πιο πολλές?? Δηλαδή εσείς πήγατε μια φορά? Μια και καλή να ακούσετε καρδιά??

Εγώ μόνο μια Ναι..περιμένω να περάσουν αυτές οι δύο εβδομάδες να ξαναπάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Κοριτσια εγώ πήγαινα κάθε εβδομάδα επειδη η γυναικολόγος είναι κολλητη φίλη της μαμάς μου κ επειδή ξέρει ότι γενικά αγχώνομαι πολύ.. Είχα κ λίγα καφέ υγρα στις αρχές οποτε έπρεπε να με βλέπει συχνά.. Τώρα θα το κάνουμε ανά 15 μερες μου είπε.. Κ για αυχενικη μου είπε να πάρω να κλείσω από τώρα γιατί είναι καλοκαίρι κ κάποιοι γιατροί φεύγουν κ είναι δύσκολο να τους βρεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά! Εγώ δεν άντεξα και πήγα χθες για υπέρηχο! 10+2 είμαι. Ολα καλά είδαμε οτι έχει 2 ποδαρακια και 2 χεράκια! Αυτά... αγχωμενη για την αυχενική είμαι θα κάνω και για κυστική ινωση τότε.. με αγχωσε που μου είπε οτι θα περιμένουμε την αυχενικη να δουμε που και πως θα κολλησει ο πλακουντας και αν είναι χαμηλά θα συνεχίσω προγεστερόνη και εγώ δεν θέλω να συνεχίσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα κ από μένα! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Εγώ πέρασα ένα άγχος γιατί πριν λίγες μέρες είχα καφέ πήγα κακην κακώς στον γιατρο όπου δεν είδε κάτι κακό.. βέβαια δεν μου έδωσε κάτι.. η αλήθεια είναι ότι δουλεύω 6 μέρες την εβδομάδα κ πολλές ώρες κ κουράζομαι αρκετά.. να σας ρωτήσω κάτι;! Δυο πράγματα βασικά.. ένα την προγεστερονη ποτέ κ γιατί την δίνουν; Κ δεύτερον ο πλακούντας ποτέ σχηματίζεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @eirini@ είπε:

Καλά! Εγώ δεν άντεξα και πήγα χθες για υπέρηχο! 10+2 είμαι. Ολα καλά είδαμε οτι έχει 2 ποδαρακια και 2 χεράκια! Αυτά... αγχωμενη για την αυχενική είμαι θα κάνω και για κυστική ινωση τότε.. με αγχωσε που μου είπε οτι θα περιμένουμε την αυχενικη να δουμε που και πως θα κολλησει ο πλακουντας και αν είναι χαμηλά θα συνεχίσω προγεστερόνη και εγώ δεν θέλω να συνεχίσω?

Την αυχενική ποτέ θα την κανείς περίπου; Να πω ότι δεν καταλαβαίνω το άγχος σου θα πω ψέμματα.. σε καταλαβαίνω αλλά προσπθησε να είσαι θετική .. τα ίδια λέω κ σε μένα.. για την κυστική ίνωση του είπες εσυ η στο είπε ο ίδιος ο γιατρός ;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @eirini@ είπε:

Καλά! Εγώ δεν άντεξα και πήγα χθες για υπέρηχο! 10+2 είμαι. Ολα καλά είδαμε οτι έχει 2 ποδαρακια και 2 χεράκια! Αυτά... αγχωμενη για την αυχενική είμαι θα κάνω και για κυστική ινωση τότε.. με αγχωσε που μου είπε οτι θα περιμένουμε την αυχενικη να δουμε που και πως θα κολλησει ο πλακουντας και αν είναι χαμηλά θα συνεχίσω προγεστερόνη και εγώ δεν θέλω να συνεχίσω?

Καλησπέρα κ από εμένα.. Εσύ γιατί παίρνεις προγεστερόνη; κ γιατί θέλεις να την σταματήσεις; 

Εγω παίρνω απο την 5η εβδομάδα γιατί είχα καφέ υγρα κ λίγο αίμα κ μου είπε ότι θα τη συνεχίσω μέχρι κ την 12η εβδομάδα.. Σήμερα είμαι στην 9η εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Νομίζω ότι ο πλακουντας σχηματίζεται μεχρι την 12η εβδομαδα. Άντε να περάσει το πρώτο τρίμηνο να χαλαρώσουμε! Εγώ ως τώρα έκανα μια φορά εμετό και εχω  λίγες ναυτιες κυρίως το βράδυ... ? Κ πολλα λευκά υγρά ρε κορίτσια! Το σερβιετακι είναι απαραίτητο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

? κ γω πολλες αναγουλες έχω κ εμετό δεν μπορώ να κάνω με τίποτα.. Κυρίως το πρωί με πιάνει κ το βράδυ είμαι πιο καλά.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε τίποτα.. μέχρι κ αυτό ποσο με αγχώνει ... εγώ συνεχίζω κ έχω πόνους περιόδου.. έχει καμία σας πόνους περιόδου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Εγώ δεν έχω ούτε αναγούλες ούτε τίποτα.. μέχρι κ αυτό ποσο με αγχώνει ... εγώ συνεχίζω κ έχω πόνους περιόδου.. έχει καμία σας πόνους περιόδου;

Τα καφέ υγρα μη σε αγχώνουν.. Εγώ ειχα κ αίμα κ μετά έγιναν καφέ υγρα κ που κ που έχω λίγα πάλι αλλά η γιατρός μου είπε ότι πολλές γυναίκες έχουν κ αν ο υπέρηχος είναι καλός κ το μωράκι μας αναπτύσσεται δεν έχουμε πρόβλημα.. Μόλις ήρθαν αυτά τα υγρά ξεκίνησα την προγεστερόνη την οποία μου είπε θα συνεχίσω μέχρι την 12η εβδομάδα κ μου είπε ότι μόνο καλό κάνει.. Κατι πονακια έχω κ γω κάποιες φορές κ είναι φυσιολογικό γιατί μεγαλώνει κ η μήτρα μας. Προσπάθησε να ηρεμήσεις κ μην αγχώνεσαι.. Ότι είναι να γίνει θα γίνει, δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.. Το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να προσέχουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 3:21 ΜΜ, ο/η Marian@ είπε:

Την αυχενική ποτέ θα την κανείς περίπου; Να πω ότι δεν καταλαβαίνω το άγχος σου θα πω ψέμματα.. σε καταλαβαίνω αλλά προσπθησε να είσαι θετική .. τα ίδια λέω κ σε μένα.. για την κυστική ίνωση του είπες εσυ η στο είπε ο ίδιος ο γιατρός ;! 

Καλημέρα  κορίτσια! Θα κάνω αυχενικη 6/8. Για την κυστική ίνωση μου είπε αν θέλω να την κάνω γτ δεν είναι στις απαραιτητες του προγεννητικού, κακώς κατα τη γνώμη μου γτ είναι πολύ σημαντική εξέταση και απαίσια αρρώστια αν έχει κάποιος

@Linako προγεστερόνη πάιρνω από την 6 εβδομάδα γιατί είχα χαμηλή και θέλω να τη σταματήσω στη 12 γιατι είναι υπεύθυνη για τα πολλά σπαστικά υγρά που έχω, με πρήζει επιβαρύνει την δυσκοιλιοτητα και επίσης γιατι οτι δεν είναι φυσικό δεν θέλω να το χρησιμοποιώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@@eirini@ αν την πάρεις κολπικά, δε νομίζω να επηρρεάζει την δυσκοιλιότητα. Πάρε την όσο σου λέει ο γιατρός θα έλεγα εγώ. Για το καλό της εγκυμοσύνης παίρνεις ό,τι παίρνεις. Τα υγρά είναι νορμάλ και όλες τα έχουν.

Υ.Γ. ίδια μέρα θα κάνουμε την αυχενική :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καήσπερα και απο εμενα κοριτσια!!!εμεις πηγαμε σημερα για υπερηχο ειμαστε στην 10η εβδομαδα ειδαμε χερακια ποδαρακια τα κουναγε κιολας!!!!τρελαθηκαμε!!!!!εχει μεγαλωσει πολυ το μικρουλι μας!!! ❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

@@eirini@ αν την πάρεις κολπικά, δε νομίζω να επηρρεάζει την δυσκοιλιότητα. Πάρε την όσο σου λέει ο γιατρός θα έλεγα εγώ. Για το καλό της εγκυμοσύνης παίρνεις ό,τι παίρνεις. Τα υγρά είναι νορμάλ και όλες τα έχουν.

Υ.Γ. ίδια μέρα θα κάνουμε την αυχενική :)

 

Kολπικα την παιρνω και ναι δεν εχει σημασια επηρεαζει την δυσκοιλιοτητα και ετσι. 

Πόσο είσαι @Dimaki83? Eγώ σήμερα ακριβώς 11 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Kολπικα την παιρνω και ναι δεν εχει σημασια επηρεαζει την δυσκοιλιοτητα και ετσι. 

Πόσο είσαι @Dimaki83? Eγώ σήμερα ακριβώς 11 εβδομαδων!

Εγώ είμαι 10+1! Πήγαμε χθες στο γιατρό και τον μέτρησε και μου έδωσε αυτή την ημερομηνία για αυχενική :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ είμαι 10+1! Πήγαμε χθες στο γιατρό και τον μέτρησε και μου έδωσε αυτή την ημερομηνία για αυχενική :)

Καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2018 at 12:22 ΜΜ, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ είμαι 10+1! Πήγαμε χθες στο γιατρό και τον μέτρησε και μου έδωσε αυτή την ημερομηνία για αυχενική :)

10+2 (σημερα) και εμεις... κοιτα συμπτωση.. ΠΗΓ 19/2/19..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 4:31 ΜΜ, ο/η ManosM είπε:

10+2 (σημερα) και εμεις... κοιτα συμπτωση.. ΠΗΓ 19/2/19..

Πωπωωωω! Λογικά υδροχοάκια :)

Και μας μας έχει φάει η αγωνία μέχρι την αυχενική. Ενώ στο πρώτο μας παιδί είχαμε πάει πολύ χαλαρά, δεν ανησυχούσαμε για τίποτα. Ήμουν βέβαια και 2 χρόνια μικρότερη τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2018 at 4:31 ΜΜ, ο/η ManosM είπε:

10+2 (σημερα) και εμεις... κοιτα συμπτωση.. ΠΗΓ 19/2/19..

Με το καλό!! 17/2/19 ΠΗΤ εμείς!! Είμαστε πολύ κοντά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...