Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΚΥΗΣΗ


fairy-mary

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Προσπαθώ  εδώ και 7 περίπου μήνες με το σύζυγό μου για μωράκι .

Τη Δευτέρα είχα ένα αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 2 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 13.

Δυστυχώς χθες το πρωί αδιαθέτησα, η γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση.

Σήμερα θα κάνω επαναληπτική χοριακή για να δούμε αν έχει μηδενίσει.

Έχει συμβεί σε καμία ; είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ;

Θα μου προτείνατε κάποια ιδιαίτερη εξέταση;

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Προσπαθώ  εδώ και 7 περίπου μήνες με το σύζυγό μου για μωράκι .

Τη Δευτέρα είχα ένα αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 2 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 13.

Δυστυχώς χθες το πρωί αδιαθέτησα, η γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση.

Σήμερα θα κάνω επαναληπτική χοριακή για να δούμε αν έχει μηδενίσει.

Έχει συμβεί σε καμία ; είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ;

Θα μου προτείνατε κάποια ιδιαίτερη εξέταση;

Ευχαριστώ

Γειά σου κορίτσι μου! Δεν είναι κάτι να ανησυχείς ίσα ίσα! Προσπαθούσα για νινί 1μισι χρόνο το Νοέμβριο θετικό τεστ και την ίδια μέρα αίμα χοριακη 12 μετ από λίγες μέρες 25 δεν ανέβετε ο τότε γιατρός μου είχε πει δε χρειάζετε να κάνω τίποτα ότι επρόκειτο για βιοχιμικη κύηση και πως θα μου έρθει περίοδος ξανά και έτσι θα πέσει η χοριακη!! Ήταν η πρώτη φορά που παρακαλά γα για μια μιδενικη χοριακη! Αρχίζω καπάκι προσπάθειες αφού μου τελείωσε η περίοδος, 2,μηνες μετά ιενουαριος θετικό τεστακι! Αυτή τη στιγμή 6 μηνών έγκυος! Να ξέρεις πως από τη στιγμή που έμεινες θα ξανά μήνες πολύ σύντομα γιατί το σώμα λέει θυμάται τη διαδικασία και το ξανά κάνει! Να μη σε πάρει από κάτω το ξέρω πως είναι στεναχορο και εγώ είχα πάει να σκάσω αλλά είχα αισιοδοξία γιατί μου είχαν πει ότι θα ξανά μηνω σύντομα! Και όπως και έγινε!!! Εντατικές προσπαθείες!!!! Ελπίζω σύντομα να ε εις θετικά νεακια και θα έχεις είμαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Προσπαθώ  εδώ και 7 περίπου μήνες με το σύζυγό μου για μωράκι .

Τη Δευτέρα είχα ένα αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 2 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 13.

Δυστυχώς χθες το πρωί αδιαθέτησα, η γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση.

Σήμερα θα κάνω επαναληπτική χοριακή για να δούμε αν έχει μηδενίσει.

Έχει συμβεί σε καμία ; είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ;

Θα μου προτείνατε κάποια ιδιαίτερη εξέταση;

Ευχαριστώ

κοριτσάκι μου οχι!!Γεια σου κ από εδώ!!!έγινε  όπως σ είπα εμένα μου είχε συμβεί πριν μείνω έγκυος στον 2ο με την πρώτη προσπάθεια μας,τελικά ξανά έμεινα στον 1.5 χρόνο ελεύθερων προσπαθειών αλλά σε μένα ήταν θέμα το θυρεοειδή που επί ένα χρόνο δεν μπορούσα να τον ρυθμισω καθόλου.μετά που ρυθμιστηκε κ ανέβασα κ την βιταμίνη ντε έμεινα έγκυος.

το καλό είναι ότι πιάνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Γειά σου κορίτσι μου! Δεν είναι κάτι να ανησυχείς ίσα ίσα! Προσπαθούσα για νινί 1μισι χρόνο το Νοέμβριο θετικό τεστ και την ίδια μέρα αίμα χοριακη 12 μετ από λίγες μέρες 25 δεν ανέβετε ο τότε γιατρός μου είχε πει δε χρειάζετε να κάνω τίποτα ότι επρόκειτο για βιοχιμικη κύηση και πως θα μου έρθει περίοδος ξανά και έτσι θα πέσει η χοριακη!! Ήταν η πρώτη φορά που παρακαλά γα για μια μιδενικη χοριακη! Αρχίζω καπάκι προσπάθειες αφού μου τελείωσε η περίοδος, 2,μηνες μετά ιενουαριος θετικό τεστακι! Αυτή τη στιγμή 6 μηνών έγκυος! Να ξέρεις πως από τη στιγμή που έμεινες θα ξανά μήνες πολύ σύντομα γιατί το σώμα λέει θυμάται τη διαδικασία και το ξανά κάνει! Να μη σε πάρει από κάτω το ξέρω πως είναι στεναχορο και εγώ είχα πάει να σκάσω αλλά είχα αισιοδοξία γιατί μου είχαν πει ότι θα ξανά μηνω σύντομα! Και όπως και έγινε!!! Εντατικές προσπαθείες!!!! Ελπίζω σύντομα να ε εις θετικά νεακια και θα έχεις είμαι σίγουρη 

Γλυκιά μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και μακάρι να είναι τα πράγματα έτσι όπως τα λες!

Η αλήθεια είναι ότι έχω στεναχωρηθεί αρκετά αλλά ελπίζω!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσάκι μου οχι!!Γεια σου κ από εδώ!!!έγινε  όπως σ είπα εμένα μου είχε συμβεί πριν μείνω έγκυος στον 2ο με την πρώτη προσπάθεια μας,τελικά ξανά έμεινα στον 1.5 χρόνο ελεύθερων προσπαθειών αλλά σε μένα ήταν θέμα το θυρεοειδή που επί ένα χρόνο δεν μπορούσα να τον ρυθμισω καθόλου.μετά που ρυθμιστηκε κ ανέβασα κ την βιταμίνη ντε έμεινα έγκυος.

το καλό είναι ότι πιάνεις!!!

γειά σου ζουζουνίτσα!!!

μακάρι να γίνει κάτι γιατί έχω στεναχωρηθεί... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Γλυκιά μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και μακάρι να είναι τα πράγματα έτσι όπως τα λες!

Η αλήθεια είναι ότι έχω στεναχωρηθεί αρκετά αλλά ελπίζω!

 

 

Είναι έτσι όπως στα λέω και κατάλαβεβω πόσο έχεις στεναχωρεί όπως και εγώ που προσπαθούσα επί ένα μισό χρόνο έπιασα μια θετική χοριακη και μετά τίποτα!! 

Αλλά θα δεις πως τώρα θα είναι πιο εύκολο να μηνεις θα με θυμηθείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Προσπαθώ  εδώ και 7 περίπου μήνες με το σύζυγό μου για μωράκι .

Τη Δευτέρα είχα ένα αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 2 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 13.

Δυστυχώς χθες το πρωί αδιαθέτησα, η γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση.

Σήμερα θα κάνω επαναληπτική χοριακή για να δούμε αν έχει μηδενίσει.

Έχει συμβεί σε καμία ; είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ;

Θα μου προτείνατε κάποια ιδιαίτερη εξέταση;

Ευχαριστώ

 

Γεια σου κορίτσι μου και λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Το βίωσα δύο συνεχόμενες φορές, τη πρώτη φορά με 2 μερες καθυστέρησης και τη δεύτερη με 9 μερες. Και εγώ στεναχωρήθηκα πολύ και έκλαψα πολύ αλλά έπρεπε να συνεχίσω.

 

Στη δική μου περίπτωση επειδή ήταν δύο φορές έκανα όλο το πακέτο των εξετάσεων που προτείνουν οι γιατροί.Αυτες ήταν ορμονολογικές, αιματολογικές, θρομβοφιλία, Κυστική ινωση, καρυοτυπος ζεύγους, σπερματοδιαγραμμα, τοξοπλασμα μυκητοπλασμα και ουρεοπλασμα. Τεκικα σε εμενα βρεθηκε το TSH ανεβασμένο, δηλαδη υποκλινος υποθυρεοειδισμός, παιρνω χαπια να τον ρυθμισω, οπως και χαμηλη βιταμινη D.Στη δική σου περίπτωση δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο γιατί είχες μόνο μια βιοχημικη, πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι τυχερή και να πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Προσπαθώ  εδώ και 7 περίπου μήνες με το σύζυγό μου για μωράκι .

Τη Δευτέρα είχα ένα αχνό θετικό τεστ εγκυμοσύνης μετά από 2 μέρες καθυστέρηση και χοριακή 13.

Δυστυχώς χθες το πρωί αδιαθέτησα, η γιατρός μου είπε ότι πρόκειται για βιοχημική κύηση.

Σήμερα θα κάνω επαναληπτική χοριακή για να δούμε αν έχει μηδενίσει.

Έχει συμβεί σε καμία ; είναι κάτι για το οποίο πρέπει να ανησυχώ;

Θα μου προτείνατε κάποια ιδιαίτερη εξέταση;

Ευχαριστώ

Καλησπέρα!

Από την στιγμή που πρόκειται μόνο για μία περίπτωση και προσπαθείτε αρκετούτσικο καιρό, εγώ στην θέση σου μάλλον θα χαιρόμουν και δεν θα ανησυχούσα. Για τον απλούστατο λόγο ότι τώρα ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος! Δεν πέτυχε τώρα, ε θα πετύχει σε 1-2-3 μήνες. Αλλά ξέρεις ότι μπορείς!

Φυσικά μίλα με τον γυναικολόγο σου, αλλά εγώ δεν θα ανησυχούσα. Εξάλλου περιπτώσεις σαν την δικιά σου τις περισσότερες φορές ούτε καν τις παίρνουμε είδηση. Εξάλλου έχεις τον γιατρό σου που σε παρακολουθεί.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lenaki1890 είπε:

 

Γεια σου κορίτσι μου και λυπάμαι πολύ για την απώλεια. Το βίωσα δύο συνεχόμενες φορές, τη πρώτη φορά με 2 μερες καθυστέρησης και τη δεύτερη με 9 μερες. Και εγώ στεναχωρήθηκα πολύ και έκλαψα πολύ αλλά έπρεπε να συνεχίσω.

 

Στη δική μου περίπτωση επειδή ήταν δύο φορές έκανα όλο το πακέτο των εξετάσεων που προτείνουν οι γιατροί.Αυτες ήταν ορμονολογικές, αιματολογικές, θρομβοφιλία, Κυστική ινωση, καρυοτυπος ζεύγους, σπερματοδιαγραμμα, τοξοπλασμα μυκητοπλασμα και ουρεοπλασμα. Τεκικα σε εμενα βρεθηκε το TSH ανεβασμένο, δηλαδη υποκλινος υποθυρεοειδισμός, παιρνω χαπια να τον ρυθμισω, οπως και χαμηλη βιταμινη D.Στη δική σου περίπτωση δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο γιατί είχες μόνο μια βιοχημικη, πρέπει να το συζητήσεις με το γιατρό σου. Εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι τυχερή και να πάνε όλα καλά. 

Έχω κάνει μόνο ορμονολογικες οι οποίες ήταν καλές και βιταμίνη d είχα λίγο χαμηλή πήρα κάποιο συμπλήρωμα και τώρα είναι πάνω από 30.

Τώρα θα δω τι άλλο θα μου πει ο γιατρός.

Εσένα Δηλαδή έπαιξε ρόλο ο θυρεοειδή ς για τη βιοχημικη;

Αυτό πριν πόσο καιρό εγινε;

Προσπαθείς πολύ καιρό από Τότε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

γειά σου ζουζουνίτσα!!!

μακάρι να γίνει κάτι γιατί έχω στεναχωρηθεί... :(

κοριτσάκι μου μην φοβάσαι,θα μείνεις,το καλό είναι ότι έφυγε μόνο του κ δεν χρειαστηκες αποξεση...εγώ τότε ήμουν από τις τυχερές γιατί είχα κάνει μόνο το τεστ στις 3 μέρες καθυστέρησης κ μετά από άλλες 2 μέρες ήρθε η περίοδος με πολύ αίμα...οπότε χοριακη δεν έκανα δεν πρόλαβα κ ίσως καλύτερα γιατί τι πήρα πολύ χαλαρά,έτσι να το πάρεις,τσέκαρε κ τις εξετάσεις που σ είπαν κ τα κορίτσια κ θα μείνεις σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Έχω κάνει μόνο ορμονολογικες οι οποίες ήταν καλές και βιταμίνη d είχα λίγο χαμηλή πήρα κάποιο συμπλήρωμα και τώρα είναι πάνω από 30.

Τώρα θα δω τι άλλο θα μου πει ο γιατρός.

Εσένα Δηλαδή έπαιξε ρόλο ο θυρεοειδή ς για τη βιοχημικη;

Αυτό πριν πόσο καιρό εγινε;

Προσπαθείς πολύ καιρό από Τότε;

 

Δεν ξέρω αν τελικά ήταν αυτός ο λόγος για τη βιοχημική.  Απλά εφόσον βρέθηκε η τιμή λίγο ανεβασμένη θέλω να τη ρυθμίσω για να είμαι σίγουρη. Αποβολές είχα μια τον Νοέμβριο και μια τον Δεκεμβριο, έμεινα εύκολα έγκυος γιατί ελεύθερες επαφές ξεκινήσαμε από Αύγουστο. Μετά έκανα ένα μεγάλο διάλειμμα 6 μηνών για να κάνω όλες τις εξετάσεις και να ρυθμίσω και τον θυρεοειδή. Εχει σχεδόν 2 μήνες που προσπαθούμε ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

Καλησπέρα!

Από την στιγμή που πρόκειται μόνο για μία περίπτωση και προσπαθείτε αρκετούτσικο καιρό, εγώ στην θέση σου μάλλον θα χαιρόμουν και δεν θα ανησυχούσα. Για τον απλούστατο λόγο ότι τώρα ξέρεις ότι μπορείς να μείνεις έγκυος! Δεν πέτυχε τώρα, ε θα πετύχει σε 1-2-3 μήνες. Αλλά ξέρεις ότι μπορείς!

Φυσικά μίλα με τον γυναικολόγο σου, αλλά εγώ δεν θα ανησυχούσα. Εξάλλου περιπτώσεις σαν την δικιά σου τις περισσότερες φορές ούτε καν τις παίρνουμε είδηση. Εξάλλου έχεις τον γιατρό σου που σε παρακολουθεί.

 

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες!

Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι μπορώ και αυτό είναι παρήγορο γιατί δεν είμαι και μικρή, είμαι 32 και η αλήθεια είναι ότι είχα αρχίσει να αγχώνομαι μήπως υπάρχει κάποιο θέμα.

Περιμένω τώρα να μου τελειώσει η περίοδος να δώ πως θα κινηθώ με το γιατρό!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Εσύ  σε τη φάση βρίσκεσαι;

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Εχεις δίκιο σε αυτό που λες!

Τουλάχιστον τώρα ξέρω ότι μπορώ και αυτό είναι παρήγορο γιατί δεν είμαι και μικρή, είμαι 32 και η αλήθεια είναι ότι είχα αρχίσει να αγχώνομαι μήπως υπάρχει κάποιο θέμα.

Περιμένω τώρα να μου τελειώσει η περίοδος να δώ πως θα κινηθώ με το γιατρό!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Εσύ  σε τη φάση βρίσκεσαι;

 

 

 

 

Εγώ είμαι έγκυος στην 9η βδομάδα αλλά κατευθείαν μετά από αποβολή. Είχαμε δει ένα μικρό σάκο αλλά δεν χρειάστηκα απόξεση. Και έτσι δε χρειάστηκε καθόλου να περιμένουμε. Σιγουρεύτηκα ότι κατέβηκε η χοριακή και το είδα ως κανονική περίοδο. Δεν το πήρα πολύ βαριά. Η σοφή φύση κάνει καλά τη δουλειά της και ξέρει. Ευτυχώς δηλαδή. 

Θα δεις που δεν θα καταλάβεις πότε θα έρθει το επόμενο θετικό τεστάκι. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ είμαι έγκυος στην 9η βδομάδα αλλά κατευθείαν μετά από αποβολή. Είχαμε δει ένα μικρό σάκο αλλά δεν χρειάστηκα απόξεση. Και έτσι δε χρειάστηκε καθόλου να περιμένουμε. Σιγουρεύτηκα ότι κατέβηκε η χοριακή και το είδα ως κανονική περίοδο. Δεν το πήρα πολύ βαριά. Η σοφή φύση κάνει καλά τη δουλειά της και ξέρει. Ευτυχώς δηλαδή. 

Θα δεις που δεν θα καταλάβεις πότε θα έρθει το επόμενο θετικό τεστάκι. :)

Συγχαρητήρια κοπέλα μου με το καλό το μωράκι σου!

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες!!

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτι!

Μου δίνεται δύναμη!!

Σας ευχαριστώ Όλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα κορίτσια!

Υπάρχει κάποια κοπέλα να μου πεί μετά από βιοχημική κύηση τον επόμενο μήνα πως ήταν ο κύκλος της;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Υπάρχει κάποια κοπέλα να μου πεί μετά από βιοχημική κύηση τον επόμενο μήνα πως ήταν ο κύκλος της;

 

Εμενα μετα τη βιοχημικη μου ρθε κανονικα στην ωρα της περιοδο τον επομενο μηνα απλα ειχα περισσοτ αιμορραγια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες! Κοριτσια, μια βοηθεια, γιατι μεχρι να παρω το απογευμα τα αποτελεσματα της β-χωριακης, θα τρελαθω απο το αγχος.

4 διαφορετικα τεστ εγκυμοσυνης, εδειξαν τις προηγουμενες μερες θετικη ενδειξη (και μαλιστα χθες με εντονη κοκκινη γραμμη και τα 2). Σημερα, προς απογοητευση μου εκανα 2 τεστ (το πρωι) και ειχα πολυ ασθενη κοκκινη γραμμη. Ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης. Το αγχος ειναι δεδομενης της "εξασθενησης" της κοκκινης γραμμης, ανησυχω ιδιαιτερα μηπως αυτο σημαινει και πτωση των τιμων της ορμονης και κατα συνεπεια μια βιοχημικη κυηση. Εκανα β-χωριακη πριν λιγο και το απογευμα θα εχω αποτελεσματα, αλλα  μεχρι εκεινη την ωρα θα με φαει το αγχος. Τι λετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!!!πάρε με το καλό τη χοριακη σου και μιλά με τον γιατρό σου για το πώς θα κινηθείς και κυρίως προσπάθησε να είσαι ήρεμη!!!!!.τώρα όσον αφορά τα τεστ νομίζω ότι περισσότερο άγχος σου προσφέρουν παρά κάτι χρήσιμο ... εφόσον είσαι στην πρώτη μέρα καθυστέρησης και είσαι έγκυος ,θα έχει ανέβει σίγουρα η ορμόνη αλλά δε θα έχει φτάσει στα ύψη οπότε μη κάθεσαι και συγκρίνεις τις γραμμές...καποια τεστ είναι περισσότερο ευαίσθητα  από κάποια  αλλα...σημαντικό σε αυτό το σημείο είναι ότι πήρες θετικό τεστ!!!! μακάρι το απόγευμα να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Απλα απογοητευτικα, καθως διαβαζω παντου οτι ουσιαστικα η ενταση των γραμμων σχετιζεται αμεσα και με τη συγκεντρωση της ορμονης. Κι επειδη ειδα αυτη να εξασθενει ανησυχω, καθως μπορει κατα πασα πιθανοτητα να σημαινει πτωση συγκεντρωσης και κατα συνεπεια βιοχημικη...Για  να δουμε. ελπιζω να δω κατι αισιοδοξο το απογευμα γιατι προσπαθω πολυ καιρο ανεπιτυχως και πρωτη φορα πηρα θετικο τεστ κι η χαρα μου μετριαστηκε αποτομα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η minibaby είπε:

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση. Απλα απογοητευτικα, καθως διαβαζω παντου οτι ουσιαστικα η ενταση των γραμμων σχετιζεται αμεσα και με τη συγκεντρωση της ορμονης. Κι επειδη ειδα αυτη να εξασθενει ανησυχω, καθως μπορει κατα πασα πιθανοτητα να σημαινει πτωση συγκεντρωσης και κατα συνεπεια βιοχημικη...Για  να δουμε. ελπιζω να δω κατι αισιοδοξο το απογευμα γιατι προσπαθω πολυ καιρο ανεπιτυχως και πρωτη φορα πηρα θετικο τεστ κι η χαρα μου μετριαστηκε αποτομα...

Εμενα παντως η γραμμη στο τεστ ηταν εντονη αλλα μετα απο 2μερες ειχα βιοχημικη οποτε περιμενε τη χοριακη καλυτερα.Δυστυχως η βιοχημ ειναι πλεον παρα πολυ συχνη.Περιπου 25% πιθανοτητες.Οτι ειναι να γινει θα γινει μην αγχωνεσαι.Δεν ειναι κατι που μπορεις να κανεις .Και δε μιλαω εκ του ασφαλιυς.ειχα βιοχημικη αποβολη και εχω χασει και το μωρο μου στο 4ομηνα εγκυμ.Αυτο που χω καταλαβει ειναι οτι καποια πραγμ δεν ειναι στο χερι μας οποτε ηρεμησε και θα δεις πως θα παει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης. 286 κι ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης.

Το νουμερο φαινομενικα ειναι καλο, αλλα με προβληματιζει ιδιαιτερα η εξελιξη των 2 τεστ εγκυμοσυνης που εκανα χθες και σημερα το πρωι (οπου η λωριδα θετικης ενδειξης ειχε αχνο χρωμα, συγκριτικα με τις 2 προηγουμενες μερες, που ηταν εντονο κοκκινο). Τωρα, μεχρι να κανω νεα χοριακη (σε ενα διημερο) θα με πλημμυρισει το αγχος, δυστυχως... Τι λετε κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου για αρχη να σου πω οτι η βιομηχανικη δεν ειναι κατι οτι μπορει να τυχει και στις περισσοτερες μας χωρις καν να το παρουμε ειδηση

αφου μπηκες στη διαδικασια χοριακης γιατι κανεις και τεστακια; δεν εχουν πια σημασια εχει σημασια να αυξανεται τωρα η χοριακη σου απλα εχω ακουσει στα τεστ ακομα και τα αχνα σημαινουν απλα εγκυος τιποτα αλλο

δε ξερω μονο ανα το ψηφιακο κανει τη διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Έχεις δίκιο ότι κακώς κάνω ακόμα τεστ εγκυμοσύνης, αλλά δυστυχώς ισχύει ότι η ένταση της κόκκινης λωριδας που υποδεικνύει το θετικό αποτέλεσμα, σχετίζεται άμεσα με την συγκέντρωση της ορμόνης. 

Πολλές κοπέλες πχ κάνουν καθημερινά ένα τετοιο τεστακι κι η ένταση της λωριδας τους δείχνει με φθηνό και γρήγορο τρόπο αν η γοναδοτροπινη αυξάνεται με σταθερό ρυθμό. 

Ας ελπίσουμε ότι στην περίπτωση μου κάτι δεν ερμηνεύτηκε σωστά στο τεστακι και δεν έχει πάρει την κατιούσα η χοριακη μου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η minibaby είπε:

Πηρα τα αποτελεσματα της χοριακης. 286 κι ειμαι στην πρωτη μερα καθυστερησης.

Το νουμερο φαινομενικα ειναι καλο, αλλα με προβληματιζει ιδιαιτερα η εξελιξη των 2 τεστ εγκυμοσυνης που εκανα χθες και σημερα το πρωι (οπου η λωριδα θετικης ενδειξης ειχε αχνο χρωμα, συγκριτικα με τις 2 προηγουμενες μερες, που ηταν εντονο κοκκινο). Τωρα, μεχρι να κανω νεα χοριακη (σε ενα διημερο) θα με πλημμυρισει το αγχος, δυστυχως... Τι λετε κοριτσια?

Συγχαρητήρια!!!!! Για πρώτη μέρα καθυστέρησης νομίζω,αν και δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος,ότι είναι ένας πολύ καλός αριθμός!πέτα τα τεστ, ηρέμησε και σε δύο μέρες κάνε τη χοριακη σου....μίλησες με τον γιατρό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...