Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανησυχια και κλαμα σε μωρακι ενος μηνα


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

Εχω μια μπεμπούλα 26ημερών..απο τη πρωτη μερα που τη φεραμε σπιτι ηταν πολυ ησυχη..μαμ κακα και νανι στη κυριολεξια!!ειναι δυο μερες τωρα ομως που εχουμε μεγαλη ανησυχια..τη μιση μερα δε κοιμαται..θελει αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια και μολις την αφησουμε κλαιει με λιγμους!!πραγμα που πριν δε το εκανε..με το που ετρωγε μετα απο λιγο κοιμοταν..υπαρχει περιπτωση να περναει αλμα;η απλα μεγαλωνει;;???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Φαιη90 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Εχω μια μπεμπούλα 26ημερών..απο τη πρωτη μερα που τη φεραμε σπιτι ηταν πολυ ησυχη..μαμ κακα και νανι στη κυριολεξια!!ειναι δυο μερες τωρα ομως που εχουμε μεγαλη ανησυχια..τη μιση μερα δε κοιμαται..θελει αγκαλια..κοιμαται στην αγκαλια και μολις την αφησουμε κλαιει με λιγμους!!πραγμα που πριν δε το εκανε..με το που ετρωγε μετα απο λιγο κοιμοταν..υπαρχει περιπτωση να περναει αλμα;η απλα μεγαλωνει;;???

Να σου ζήσει..!! Μάλλον άρχισαν οι κολικοί μαζί με το άλμα ανάπτυξης!!!! Μήπως δε μπορεί να κάνει κ κακακια;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η mommy96 είπε:

Να σου ζήσει..!! Μάλλον άρχισαν οι κολικοί μαζί με το άλμα ανάπτυξης!!!! Μήπως δε μπορεί να κάνει κ κακακια;

 

Σ ευχαριστω πολυυυ!!κοιτα η αληθεια ειναι οτι τις τελευταιες μερες κανει 1-2 φορες τη μερα ενω στις αρχες εκανε 6-7..να σημειωσω οτι κανει μεικτη διατροφη. Περιπου 4φορε τη μερα μητρικο και 2 ξενο..αλλα και παλι κανει κακα της και ηρεμει λιγο αλλα η αγκαλια αγκαλια!!!η παιδιατρος που μιλησαμε μου ειπε να το παρακολουθησουμε και θα δουμε αν ειναι κολικοι..δε ξερω..εχω μπερδευτει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Φαιη90 είπε:

Σ ευχαριστω πολυυυ!!κοιτα η αληθεια ειναι οτι τις τελευταιες μερες κανει 1-2 φορες τη μερα ενω στις αρχες εκανε 6-7..να σημειωσω οτι κανει μεικτη διατροφη. Περιπου 4φορε τη μερα μητρικο και 2 ξενο..αλλα και παλι κανει κακα της και ηρεμει λιγο αλλα η αγκαλια αγκαλια!!!η παιδιατρος που μιλησαμε μου ειπε να το παρακολουθησουμε και θα δουμε αν ειναι κολικοι..δε ξερω..εχω μπερδευτει...

Πότε κλαιειπιο πλ;; Μήπως την ενοχλεί τ ξένο..; δε ξέρω πιο δίνεις Αλλά είναι ένα πολύ κοντά στ μητρικό...!! Δε θυμάμαι ακριβώς τ όνομα "/..

Αγκαλιά..  μασαζακι..  ότι το ανακουφίζει.. !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις περισσότερες συζητήσεις εδω μεσα θα διαβάσεις αυτό που λες για τον ύπνο. Ότι κοιμούνται αγκαλιά και με το που τα βάλεις στο κρεβατάκι,ξυπνανε..Φάση είναι θα περάσει!Υπομονή! 

Να σας ζήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Minime είπε:

Στις περισσότερες συζητήσεις εδω μεσα θα διαβάσεις αυτό που λες για τον ύπνο. Ότι κοιμούνται αγκαλιά και με το που τα βάλεις στο κρεβατάκι,ξυπνανε..Φάση είναι θα περάσει!Υπομονή! 

Να σας ζήσει! 

Μου θυμίζει την κόρη μου.... Μέχρι 5 μηνών κοιμόταν ΜΟΝΟ επάνω μου!

Δεν καθόταν πουθενά!! Μόνο αγκαλιά!

Και εγω πιστεύω ότι είναι φάση οπως λεει η Minime παραπάνω.

Προσωπικά, έκανα υπομονή και την ειχα συνέχεια αγκαλίτσα,....δεν μας βγήκε σε κακό ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον ειναι  Κολικοι ! 

 καντε μπανακια μασαζακι ασκησουλες και αν συνεχιστει πολυ παρτε σταγονες.. 

αυτο με την αγκαλια το περασα και γω κοιμοταν και αμα την αφηνα ξυπνουσε κ φτου απο την αρχη !! 

υπομονη εως που να βρειτε το προγραμμα σας 

να σας ζησει !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Πότε κλαιειπιο πλ;; Μήπως την ενοχλεί τ ξένο..; δε ξέρω πιο δίνεις Αλλά είναι ένα πολύ κοντά στ μητρικό...!! Δε θυμάμαι ακριβώς τ όνομα "/..

Αγκαλιά..  μασαζακι..  ότι το ανακουφίζει.. !!! 

Πιο πολυ κλαιει το απογευμα με βραδυ μεχρι τις 1-2 μετα κοιμαται οπως στις αρχες..ξυπναει να φαει και μια χαρα..δε της δινω πολυ 2 γευματσ τη μερα..το nan περνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...