Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!!!!

χρειαζομαι την βοήθεια σας γιατί ειλικρινά είμαι σε αδιέξοδο!!!!ειμαι 4 μηνών έγκυος και είμαι εδώ και ένα μήνα σ ένα αναρρωτική άδεια από την γυναικολόγο μου επικαλεστηκαμε επαπειλούμενη κύηση πέρασα από επιτροπή και όλα πήγαν καλά!!!Αλλα ο εργοδότης σου από την στιγμή που έμαθε ότι είμαι έγκυος έχει βαλθεί να μου κάνει την ζωή κόλαση....πέρνει τηλέφωνο την γυναικολόγο μου πέρνει την μητέρα μου λέει ασύστολα ψέματα αριστερά και δεξιά και δεν ξέρω τι να κάνω!!!!δεν αντέχω άλλο την κατάσταση...συν ότι σε ένα μισή μήνα πεντρευομαι και αντί να χαιρομαι σκέφτομαι τι θα μου κάνει αυτός ο άνθρωπος!!!λετε να παραιτηθώ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπη μ μ τ καλο τ μωρακι σ... Κ ν ζησετε κ ν ευτυχισετε στον γαμο σας... 

Οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι αλλα εγω θ σ ελεγα ν παραιτηθείς κ ν ζησεις λογο ολο αυτο μ ηρεμια... Γτ φαντασου ν γεννησεις τ εχει ν σ κανει.. Κ ασε π υποψιάζομαι πως μ τν πρωτη ευκαιρία παίζει ν σ διωξει.. 

Προφανως δν ειναι καν ανθρωπος....! 

παρολα αυτα εσυ αποφασιζεις...! Κ παλι μ τ καλο ν σ ερθουν ολα...! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεε ρε κατι ηλιθιοι που υπαρχουν..

Κανονικά δεν θα έπρεπε καν να το σκέφτεσαι..εννοώ ότι εφόσον ο νόμος σε καλύπτει θα σου έλεγα να κάνεις υπομονή,τουλάχιστον να πάρεις αυτά που δικαιούσαι..Δεν ξέρω αν αυτό που κάνει ο εν λόγω κύριος είναι και νόμιμο..

Από την άλλη σε αυτή τη φάση της ζωής σου πρέπει να είσαι ήρεμη και ευτυχισμενη για να χαρεις ότι ερχεται και ότι ζεις! 

Δεν ξέρω αν μπορείς να κανεις κάτι με μια συζήτηση μαζί του  (όχι μόνη βέβαια).Τουλάχιστον να πάρεις αυτά που δικαιούσαι από το κράτος και αυτός ας μη σου δίνει λεφτά αν είναι να ηρεμισει..Αν αντέχεις ψυχολογικα δοκίμασε κάτι τέτοιο.. 

Καλά ξεμπερδέματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο το μωρακι σου κοριτσι μου! Αλλα προς θεου ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.. ειναι κριμα να μην απολαυσειες την πιο χαρουμενη κι ευτυχισμενη περιοδο μια γυναικας. Γνωμη μου ειναι να κουβεντιασεις με τον αντρα σου και μαζι να πατε να του μιλησετε! Εγω αυτο θα εκανα. Γιατι ειναι  απανθρωπο στις εποχες που διανυουμε να μην υπαρχει κατανοηση και αλληλεγγύη. Με το διαλογο ολα λυνονται και που ξερεις ισως βγει σε καλο. Κι αν οχι θα ξερεις οτι εσυ τουλαχιστον προσπαθησες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κι από μένα. Λοιπόν κοίτα τώρα που η κουμπάρα μου πέρασε τα ίδια.. Καταρχήν βάσει νόμου δεν μπορεί να σε απολύσει σε περίοδο εγκυμοσύνης, ούτε και για 18 μήνες μετά τον τοκετό, είναι 100% αυτό που σου λέω και μπορώ να σου στείλω και τον νόμο που το αναφέρει. Η σύμβασή σου είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου; Εγώ στη θέση σου, αν δε με επηρέαζε σε μεγάλο βαθμό, θα τον έγραφα κανονικά, θα έπαιρνα όλη μου την άδεια , επαπειλούμενη και ανατροφής και όλα όσα νόμιμα θα είχα δικαίωμα να πάρω και θα δήλωνα παραίτηση στη συνέχεια, γιατί έτσι κι αλλιώς υγιής η σχέση με τον εργοδότη σου δεν είναι.. Είναι ψυχοφθόρο, όσο το αφήνουμε να μας επηρεάζει. Ο κουμπάρος μου του τηλεφώνησε τότε μετά από συμβουλή δικηγόρου και τον ενημέρωσε οτι είχε γίνει καταγραφή συχνότητας κλήσεων και θα προχωρούσαν σε αγωγή / ασφαλιστικά μέτρα για στοιχειώδη προστασία μητρότητας εφόσον δεν υπήρχε συμμόρφωση (δε χρειάστηκε καν να μπουν σε τέτοια διαδικασία), συν καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας και σε ακόμη ένα κέντρο (αυτό το κάνανε), δε θυμάμαι πως το είχαν πει τότε, αλλά μπορώ να μάθω πολλές λεπτομέρειες αν σε ενδιαφέρει. Πάντως έχεις όλα τα όπλα με το μέρος σου. Η κουμπάρα μου πριν τελειώσει το 18μηνο έμεινε και πάλι έγκυος και είχε σκοπό να τον τρέξει και πάλι αλλά δυστυχώς η εγκυμοσύνη δεν είχε θετική έκβαση. Λίγες εβδομάδες μετά παραιτήθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ειμαι και εγώ έγκυος και δεν περνάω και τόσο καλά στη δουλειά... Την προηγούμενη βδομάδα έκλαιγα με τις ωρες από τον τρόπο που μου φέρεται μες κίνδυνο να κάνω κακό στο μωρό. Την Παρασκευη του είπα οτι είμαι έγκυος μπας και αρχίσει να μου φέρεται καλύτερα... δεν ξέρω τι θα γίνει από δω και πέρα θα δείξει. Εγώ θα το παλέψω μέχρι τέλους γιατί τα χρειάζομαι τα χρήματα και αυτά τα όποια δικαιώματα που σου προσφέρει η εγκυμοσύνη στον ιδιωτικό τομέα. Θα κάνω υπομονή. Να ξέρεις αμα παραιτηθείς θα του κανεις το χατίρι, γιατί εκείνος για αυτό τα κάνει να ξέρεις, θέλει να σε εξωθήσει σε παραίτηση! Να τον γράψεις κανονικά πάρε οτι δικαιούσαι εν ανάγκη απείλησε με δικηγόρο αλλά μην φύγεις τώρα. Σκέψου οτι αν πιάσει σε εσένα το κόλπο του τώρα, θα γλυκαθεί και θα το κάνει και σε άλλες γυναίκες στο μέλλον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εργοδότες για πολύ ξύλο, μην αγχωνεσαι και επικεντρωσου στην εγκυμοσύνη σου τώρα δεν θέλουμε άγχος στρες με το καλό το μπεμπακι σας και ο γάμος, Ααα υπαρχουν και επόπτες εργασίας μην σε βάλει και υπογράψεις τίποτε αυτός τώρα ποτ έμαθα για εγκυμοσύνη θα κάνει τα αδύνατα δυνατά να σε κάνει να παραιτηθείς. Όχι δεν παραιτουμαστε αμα θέλει ας σε διώξει συν όλα τα νόμιμα που δικαιούσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα συμφωνησω με την @gesrp και τα υπολοιπα κοριτσια. Με το να παραιτηθεις ουσιαστικα εξυπηρετεις το σκοπο του, αυτο θελει να πετυχει. Πηγαινε στην επιθεωρηση εργασιας, εξηγησε τους την κατασταση και θα σε συμβουλεψουν!! Καλη εγκυμοσυνη να εχεις, με το καλο το μωρακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω όλες σας για τις απαντήσεις που μου δίνετε και κατά συνέπεια για το κουράγιο!!!Δυστυχως υπάρχουν τέτοιοι άνθρωποι στις μέρες μας....συγκεκριμένα ο αν λόγω κύριος είναι και πατέρας 4 παιδιών και ασχολείται και επαγγελματικά με παιδιά!!!Τελος πάντων ψάχνω να βρω μια λύση γιατί αν και ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που δεν το βάζω εύκολα κάτω είναι μια περίοδος που πρώτα σκέφτομαι την ηρεμία και την υγεία του μωρού και μετά εμένα και όλο αυτό μου κάνει πολύ κακό!!!!Ελπιζω να βρω μια λύση....και πάλι σας ευχαριστω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η gesrp είπε:

Γεια σου κι από μένα. Λοιπόν κοίτα τώρα που η κουμπάρα μου πέρασε τα ίδια.. Καταρχήν βάσει νόμου δεν μπορεί να σε απολύσει σε περίοδο εγκυμοσύνης, ούτε και για 18 μήνες μετά τον τοκετό, είναι 100% αυτό που σου λέω και μπορώ να σου στείλω και τον νόμο που το αναφέρει. Η σύμβασή σου είναι ορισμένου ή αορίστου χρόνου; Εγώ στη θέση σου, αν δε με επηρέαζε σε μεγάλο βαθμό, θα τον έγραφα κανονικά, θα έπαιρνα όλη μου την άδεια , επαπειλούμενη και ανατροφής και όλα όσα νόμιμα θα είχα δικαίωμα να πάρω και θα δήλωνα παραίτηση στη συνέχεια, γιατί έτσι κι αλλιώς υγιής η σχέση με τον εργοδότη σου δεν είναι.. Είναι ψυχοφθόρο, όσο το αφήνουμε να μας επηρεάζει. Ο κουμπάρος μου του τηλεφώνησε τότε μετά από συμβουλή δικηγόρου και τον ενημέρωσε οτι είχε γίνει καταγραφή συχνότητας κλήσεων και θα προχωρούσαν σε αγωγή / ασφαλιστικά μέτρα για στοιχειώδη προστασία μητρότητας εφόσον δεν υπήρχε συμμόρφωση (δε χρειάστηκε καν να μπουν σε τέτοια διαδικασία), συν καταγγελία σε επιθεώρηση εργασίας και σε ακόμη ένα κέντρο (αυτό το κάνανε), δε θυμάμαι πως το είχαν πει τότε, αλλά μπορώ να μάθω πολλές λεπτομέρειες αν σε ενδιαφέρει. Πάντως έχεις όλα τα όπλα με το μέρος σου. Η κουμπάρα μου πριν τελειώσει το 18μηνο έμεινε και πάλι έγκυος και είχε σκοπό να τον τρέξει και πάλι αλλά δυστυχώς η εγκυμοσύνη δεν είχε θετική έκβαση. Λίγες εβδομάδες μετά παραιτήθηκε. 

Αρχικά σε ευχαριστω πολύ για την απάντηση πήρα μεγαλύτερο κουράγιο!εχω ρωτήσει 3 δικηγόρους και άκρη δεν μπορώ να βρω!!!θα ρωτήσω και στην επιθεώρηση εργασίας γιατι την τελευταία φορά που ήρθα σε επαφή με τον αν λόγω κύριο μου φώναζε και με έκανε να πάθω κρίση πανικού.φυσικα ήμουν έγκυος και δεν σεβάστηκε τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου 3 δικηγόροι και  δεν ήξερε κανένας από εργατικό δίκαιο; Λοιπόν ο νόμος είναι ξεκάθαρος, σου τον παραθέτω εδώ: άρθρο 15, παρ.1 του Ν.1483/1984. Βέβαια όπως θα δεις αφορά σε συμβάσεις αορίστου χρόνου, αν η σύμβασή σου είναι ορισμένου δεν γνωρίζω τι γίνεται δυστυχώς. Στην επιθεώρηση εργασίας δεν θα πας να ρωτήσεις , θα κάνεις αμέσως καταγγελία για να του γίνουν συστάσεις.. Επίσης ρώτησα την κολλητή μου, στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Αθηνών είχε απευθυνθεί ταυτόχρονα με την επιθεώρηση εργασίας, θα αναφέρεις κι εκεί το περιστατικό να είναι καταγεγραμμένο, και να αναφέρεις ισχυρή ψυχολογική βία (όπως σου το  λέω και όχι πίεση, βία). Καλή μου τι κρίση πανικού, προστάτευσε τον εαυτό σου και το μωράκι σου, τι σε νοιάζει ο άλλος, ας χτυπιέται κάτω.. δικό του είναι το πρόβλημα.. Όσο πιο σύντομα μπορείς να απευθυνθείς στην επιθεώρηση εργασίας.. Αν θέλεις να συζητήσουμε περισσότερες λεπτομέρειες , στείλε μου pm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η gesrp είπε:

Από περιέργεια, και αν θέλεις μου απαντάς, η γιατρός και η μητέρα σου πως αντέδρασαν στις κλήσεις του; Τον διαολόστειλε καμια;

Δυστυχώς οχι και να που έχω φτάσει!!!Η γυναικολόγος μου ισχυριζόμενη ότι βρίσκεται στην μέση συνεχίζει να του απαντάει στα τηλεφωνήματα!!!!εχοντας σαν αποτέλεσμα κάθε φορά που θα έχω ρΑαντεβου για το μωρό μου να συζητάμε για αυτόν παρά για την εγκυμοσύνη....θα το ψάξω όπως μου σε ευχαριστω παρά πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η gesrp είπε:

Κορίτσι μου 3 δικηγόροι και  δεν ήξερε κανένας από εργατικό δίκαιο; Λοιπόν ο νόμος είναι ξεκάθαρος, σου τον παραθέτω εδώ: άρθρο 15, παρ.1 του Ν.1483/1984. Βέβαια όπως θα δεις αφορά σε συμβάσεις αορίστου χρόνου, αν η σύμβασή σου είναι ορισμένου δεν γνωρίζω τι γίνεται δυστυχώς. Στην επιθεώρηση εργασίας δεν θα πας να ρωτήσεις , θα κάνεις αμέσως καταγγελία για να του γίνουν συστάσεις.. Επίσης ρώτησα την κολλητή μου, στο Εργατοϋπαλληλικό Κέντρο Αθηνών είχε απευθυνθεί ταυτόχρονα με την επιθεώρηση εργασίας, θα αναφέρεις κι εκεί το περιστατικό να είναι καταγεγραμμένο, και να αναφέρεις ισχυρή ψυχολογική βία (όπως σου το  λέω και όχι πίεση, βία). Καλή μου τι κρίση πανικού, προστάτευσε τον εαυτό σου και το μωράκι σου, τι σε νοιάζει ο άλλος, ας χτυπιέται κάτω.. δικό του είναι το πρόβλημα.. Όσο πιο σύντομα μπορείς να απευθυνθείς στην επιθεώρηση εργασίας.. Αν θέλεις να συζητήσουμε περισσότερες λεπτομέρειες , στείλε μου pm

Η σύμβαση μου είναι αορίστου χρόνου τα 7 χρόνια που δουλεύω εκεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τι να εξοργιστώ πρώτα, με το ότι δουλεύεις 7 χρόνια εκεί και δε σέβεται τη συνεργασία σας; Η με τη γιατρό σου που στο κάνει αυτό; Συγγνώμη που θα το πω ετσι ωμά αλλά δε μου αρέσει που στο κάνει αυτό.. οχι που απαντά στα τηλέφωνά του, ας κάνει οτι θέλει, αλλά που δε σε προστατεύει στα ραντεβού από την όλη ιστορία. Πες της καλή μου ευγενικά οτι δε θέλεις να το συζητάς γιατί ταράζεσαι, είναι δυνατόν να σε βάζει σε αυτή τη διαδικασία κάθε φορα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! Θα συμφωνησω απολυτα με την παραπανω φιλη. Η ιστορια ειναι προβληματικη απο παντου. Καταρχην η γυναικολογος δεν εχει δικαιωμα να δινει πληροφοριες για ασθενεις σε τριτους..

Οσο για τα υπολοιπα.... Γιατι να παραιτηθεις?? Τοσα χρονια δουλευεις, απο εσενα πλουτιζει ο κυριος, απο την δικια σου εργασια.. επισης τοσα χρονια δινεις κ ολο δινεις στο κρατος... γιατι να πεταξεις ολα οσο δικαιουσαι (τα λιγα που εχουν απομεινει τελος παντων)? Αν παραιτηθεις δε θα παιρνεις ουτε αναρρωτικες, ουτε επιδοματα οαεδ, ουτε τιποτα. Στο κατω κατω τι ζορι εχει αυτος? Το ικα σε πληρωνει.

Υποθετω οτι εισαι σε καποια επαρχιακη πολη κ επειδη το αφεντικουλη σε εχει δει εξω, δεν μπορει να χωνεψει οτι παιρνεις αναρρωτικη. Ξυδι!! Δεν ειναι το ιδιο μια βολτα με την εργασια..

Πρεπει πρωτα να το λυσεις μεσα σου! Αυτο ειναι το σωστο, αυτο το δικαιο κ αρα μεσα σου θα πρεπει να εισαι ηρεμη που το κανεις. Γιατι να σε επιρρεαζει τοσο καποιος που σου λεει οτι το αντικειμενικα ασπρο ειναι μαυρο? Αφου εσυ το ξερεις οτι ειναι ασπρο. Αστον να το λεει. Κ γνωμη μου, μην παιρνεις καν αμυντικη σταση. Εσυ εισαι τωρα απο πανω, οχι αυτος.

Αν δε θες να λογομαχησεις πες στοβ αντρα σου να τον παρεο κ να του πει να μη σε ξαναενοχλησει.

Αν εχεις μαλιστα σκοπο να μην ξαναγυρισεις, χεστηκες κιολας για την σχεση σας. Παρε ολα οσα δικαιουσαι, παρε κ το 6μηνο του οαεδ κ μετα....γεια σας!!

Κ ενα (σοβαρο) σωματειο ισως σε βοηθησει.

Μην κανεις το προβλημα του δικο σου προβλημα... Αλλωστε τοσα χρονια δε βλεπω τα αφεντικα μας να προβληματιζονται για τα δικα μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις πριν 7 ώρες, ο/η gesrp είπε:

Κορίτσι σε σκεφτόμουν αυτές της μέρες, είχες κανένα νεότερο; τι έγινε;

Αρχικά θέλω να σου πω ένα τεράστιο ευχαριστω!!!!Γιατι μέσω της δίκης σου παρόρμισης πιστεύω ότι μάλλον βρήκα τρόπο να ηρεμήσω!!!Αλλιως θα ειχα σίγουρα παραιτηθεί!!!Πηγα σε εργατολόγο με άκουσε πάνω κάτω μου είπε ακριβώς ότι μου είπες και έπειτα από ένα εξώδικο θεωρώ ότι ο αν λόγω κύριος ηρέμησε!!!!Και σαφώς το ίδιο και εγώ!!!Αλλαξα και γυναικολόγο γιατί δεν νομιζω ότι ασχολούμασταν σε κάθε ραντεβού με τίποτα άλλο παρά μόνο με αυτό το θέμα και οχι της εγκυμοσύνης μου!!!Πιστευω ότι επιτέλους θα ασχοληθώ με την εγκυμοσύνη μου ήρεμα....Και πάλι σ ευχαριστω παρά πολύ!!!!!Σου ευχομαι ειλικρινά μέσα από την καρδιά μου τα καλύτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...