Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαβήτης κύησης


Recommended Posts

Καλησπέρα! Είχε κάποια κοπέλα παρουσιάσει στην εγκυμοσύνη διαβήτη κύησης να της κάνω κάποιες ερωτήσεις;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είχα διαβήτη κύησης στην εγκυμοσύνη. Στην διάθεσή σου να απαντήσω σε ότι θες, εφόσον γνωρίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ είχα διαβήτη κύησης στην εγκυμοσύνη. Στην διάθεσή σου να απαντήσω σε ότι θες, εφόσον γνωρίζω!

Καλημέρα! Είμαι σε αναζήτηση ενδοκρινολόγου και αναρωτιέμαι γενικά κάθε πότε σε παρακολουθεί. Για να διαλέξω κάποιον κοντά σε εμένα η κάποιον πιο μακρυά αλλά πιο εξειδικευμένο. Γιατί δεν ξέρω πόσο θα μπορώ να κυκλοφορώ με την κοιλιά τούρλα! Αν με βλέπει μια φορά το μήνα οκ, αν χρειάζεται μια φορά την εβδομάδα τότε αλλάζει το πράγμα. Η δεν είναι στάνταρ;; ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενδοκρινολόγο καλύτερα να σου συστήσει ο/η γυναικολόγος σου. Συνήθως είναι κάποιοι που ειδικέυονται σε κυήσεις. Το κοντά ή μακρυά είναι σχετικό νομίζω. Εμένα με έβλεπε 1 φορά τον μήνα στην αρχή και μετά τον 7ο κάθε 15-20 μέρες. Πόσο μηνών είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

28η εβδομάδα. Είμαι επαρχία και δε νομίζω να έχει εδώ εξειδικευμένο ενδοκρινολογο κύησης. Επειδή ο άντρας μου δεν οδηγάει υπάρχει το ενδεχόμενο προς το τέλος της κύησης να μείνω στη μαμά μου όπου υπάρχουν άτομα που μπορούν αν ξεκινήσει ο τοκετός να με μεταφέρουν. 

Το ερώτημα είναι ο ενδοκρινολόγος να είναι κοντά στο σπίτι μου ή στη μάνα μου;; τέλος πάντων, σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και αν χρειαστεί θα σου στείλω πάλι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα, η επίσκεψη στον ενδοκρινολόγο δεν είναι τόσο επείγουσα θα έλεγα όπως στον γυναικολόγο που αν νιώσεις μια αδιαθεσία θα θέλεις να πας να σε δει και είναι σημαντικό να είναι κοντά. Θα έχεις το ραντεβού σου και θα του πηγαίνεις τις εξετάσεις που θα σου γράφει να κάνεις. Ακόμα και με διαβήτη κύησης, σου εύχομαι καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης και εύκολο τοκετό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...