Μετάβαση σε περιεχόμενο

1η προσπάθεια υποβοηθούμενης σύλληψης ??


Recommended Posts

Γεια σας και χαρα σας?

Είπα να πω και εγώ την ιστορία μου μιας και με όλες τις ιστορίες που έχω διαβάσει έχω πάρει πολλή ενέργεια και αισιοδοξία. Είναι ωραίο να έχεις άτομα με ίδιες ή παρομοιες εμπειρίες να κουβεντιάζεις..  Λοιπόν παντρευτήκαμε το Σεπτέμβρη που μας πέρασε Και αρχίσαμε να έχουμε ελεύθερες επαφές περίπου 1 μήνα πριν το γάμο χωρίς όμως να υπολογίζουμε γόνιμες και τα λοιπά.  έχω διαγνωστεί με σύνδρομο πολυκυστικων κοντά τρία χρόνια.  ο κύκλος μου  25 έως και 40 μέρες.  Η θεραπεία Που μου έδωσε ο γιατρός είναι Glucophage και ινοφερτ τα οποία  παίρνω κοντά πέντε μήνες. το Μάιο επισκέφτηκα  το γυναικολόγο μου και του είπα ότι προσπαθούμε λίγο πιο εντατικά και εκείνος μου συνέστησε τη 2η μέρα της περιόδου να πάρω σερπαφαρ για 5 μέρες και να πάω να ελέγξουμε υπερηχογραφικά την 13η μερα εάν γίνεται η ωορρηξία.  τότε υπήρχαν δύο ωοθυλάκια αριστερά και δεξιά κοντά στα 10 και 11 χιλιοστα με ενδομήτριο 5,7.  16η μερα υπήρχαν δύο δεξιά 13 χιλιοστά ενώ στα αριστερά είχε εξαφανιστεί, με ενδομήτριο  8,5 ! τη 19η μέρα ενδομήτριο 10 και  από τα ωοθυλάκια μόνο το ένα μεγάλωσε και έγινε 16,5 χιλ.. μου εκανε και μια ενεση αλτερμον να ενισχυσει την κατασταση και σήμερα στην 20η μέρα διαπιστώθηκε ωορηξία με ενδομήτριο 11 χιλ. Ουφ παιδια μου εφυγε μεγαλο αγχος που εγινε ωορρηξία. Δεν ξέρω γιατί αλλά είχα στο μυαλό μου ότι δεν κανω ωορρηξία καθολου. Τωρα νιωθω απο τη μια ανακουφιση κι απο την αλλη μεγαλη αγωνια για το αποτελεσμα. Επαφες υπηρξαν τις εξης μερες του κυκλου 11,13,14,15,16,18,20. Ο γοατρος μου ειναι πολυ αισιοδοξος. Τωρα  ομως ποιος περιμενει 14 μερες  να δει αν ερθει περιοδος;  χαχα !! συγχωρέστε με  αν σας κουρασα ! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

γεια σου @Semperidem,

ευχομαι σε 14 μερες να μην εχεις περιοδο και να κανεις πολλους μηνες μα την ξανα δεις !! 

καλή επιτυχεια 

@stergiou σ'ευχαριστώ ειλικρινα πολυ! Να χαιρεσαι οτι αγαπας!!?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η karen είπε:

Εύχομαι με θετικά αποτελέσματα γλυκιά μου????

Μακαρι βρε κοριτσια! Αλλα και θετικα να μην ειναι δεν απογοητευόμαστε!παμε για την επομενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Σου εύχομαι θετικά αποτέλεσμα να έχετε.. 

@NikhNikh Ευχαριστώ! Μακαρι να μου φερετε γουρι! Νιωθω πολυ καλα που μπηκα στην παρεα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Semperidem είπε:

Μακαρι βρε κοριτσια! Αλλα και θετικα να μην ειναι δεν απογοητευόμαστε!παμε για την επομενη!

Μακάρι ολόψυχα σου το ευχομαστε όλες Προς το παρών επικεντρώσου σε αυτή σου τη προσπάθεια και να είναι θετική η εξέλιξη της, και μη σκέφτεσαι την επόμενη που να μην υπάρξει. Η αλήθεια ναι είναι οτι απογοητευομαστε απο κάποια αποτυχία αλλα συνεχίζουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 9/7/2018 at 2:51 ΜΜ, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Εύχομαι να μας ανακοινώσεις συντομα τα ευχάριστα νεα!!!!

Καλησπερα σας κοριτσια. Τι κανετε; εγω δεν πηγα καν να κανω τη χωριακη χτες γιατι τη νιωθω να ερχεται. Στηθος υπερβολικα πρησμενο. Και κραμπες. Τσιμπηματακια. Και αρκετα υγρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Cecilaki είπε:

Σου ευχομαι να ναι το σπορακι που σου προκαλει αυτα τα συμπτωματα και οχι η περιοδος!!!

Λες βρε @Cecilaki? Νιωθω ακριβως πριν την περιοδο. Μονο που ολο πονακια πονακια και εχω κανει κυκλο 38 ημερων ως τωρα. Μια φορα βεβαια ειχα φτασει και 43. Και επειδη στην τελευταία περιοδο ημουν διακοπες πρωτη μερα κ μπηκα σε κρυα θαλασσα λεω ιαως γιατο να καθυστερει τοσο και γιαυτο αππτι βλεπεις εχω χαμηλες προσδοκιες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Semperidem είπε:

Λες βρε @Cecilaki? Νιωθω ακριβως πριν την περιοδο. Μονο που ολο πονακια πονακια και εχω κανει κυκλο 38 ημερων ως τωρα. Μια φορα βεβαια ειχα φτασει και 43. Και επειδη στην τελευταία περιοδο ημουν διακοπες πρωτη μερα κ μπηκα σε κρυα θαλασσα λεω ιαως γιατο να καθυστερει τοσο και γιαυτο αππτι βλεπεις εχω χαμηλες προσδοκιες.  

Παντως τα συμπτωματα της εγκυμ ειναι ιδια με της περιοδου.Εγω δεν εκανα τεστ γιατι ελεγα αυριο θα ρθει τωρα θα ρθει αλλα τελικα δεν ηρθε(για να σε προλαβω...μωρακι δεν εχω ακομα αλλα εχω μεινει εγκυος δυο φορες)Κρατα μικρο καλαθι για να μην απογοητευεις γιατι πραγματικα τα συμπτ ειναι ιδια.Εγω το μονο διαφορετικο που ειχα ηταν φαγουρα στις θηλες μου στο στηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα χτες τεστ και βγηκε αρνητικο νομιζω. Θα το επαναλαβω το σκ αν μεχει τοτε δεν αδιαθετησει. Αλλα ρε κοριτσια οι ορμονες μου ειναι ανω κατω. Εχω πολλα νευρα ξαφνικα ξεσπασματα. Αντε να ερθει γιατι κουραστηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια πάμε δυναμικά για δεύτερη προσπάθεια. Πέμπτη έχω ραντεβού να δουμε ωοθήλακια με το γιατρό αλλά αυτή τη φορά σκέφτομαι να του πω να αλλάξω τα χάπια glucophage. Γιατί δε βλέπω να μου κάνουν διαφορά τελικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως ήσασταν μετα την ωοληψια?εγω εκανα χτες κ ποναω ακομα, υποφερτα μεν αλλα πονάω και η κοιλια τουρλα, νομίζεις οτι ειμαι έγκυος. Ειναι φυσιολογικό?εγω νομιζα οτι θα ξεπρηστω μετα την ωοληψια αλλα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως ήσασταν μετα την ωοληψια?εγω εκανα χτες κ ποναω ακομα, υποφερτα μεν αλλα πονάω και η κοιλια τουρλα, νομίζεις οτι ειμαι έγκυος. Ειναι φυσιολογικό?εγω νομιζα οτι θα ξεπρηστω μετα την ωοληψια αλλα τίποτα.

Μετα την ωοληψια μπορει να προκυψει το συνδρομο υπερδιεγερσης ωοθηκων. Εχει τετοια συμπτωματα οπως περιγραφεις. Μιλα με τον γιατρο σου. Θα σου πει εκεινος αν ειναι ή όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω πως ήσασταν μετα την ωοληψια?εγω εκανα χτες κ ποναω ακομα, υποφερτα μεν αλλα πονάω και η κοιλια τουρλα, νομίζεις οτι ειμαι έγκυος. Ειναι φυσιολογικό?εγω νομιζα οτι θα ξεπρηστω μετα την ωοληψια αλλα τίποτα.

Το να εισαι πρισμενη μπορει να ειναι και απο τις ενεσεις  τωρα αν συνεχσεις να πονας παρε ενα τηλεφωνο το γιατρο να σου φυωει και το αγχος!!!καλη επυτυχια να σου πανε ολα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...