Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απουσια περιοδου χωρις ομως εγκυμοσυνη


maria1405

Recommended Posts

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο μερος, αλλα χρειαζομαι βοηθεια κοριτσια μου! Εχω μια κορακλα 9,5 μηνων και ξεκινησα να εχω περιοδο 3 μηνες μετα τον τοκετο. Θηλαζουμε ακομα. Το θεμα ειναι οτι βρισκομαι στην 40η μερα! Περιοδος πουθενα! Τους προηγουμενους μηνες ειχα στην 30η ως 35η μερα. Τωρα; Τιποτα! Εκανα χοριακη την 36η μερα και βγηκε αρνητικη. Εχω ποναλια περιοδου που πανε κι ερχονται. Καμια ιδεα για το τι μπορει να συμβαινει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι ακομη εγκυος ομως η αδερφη μου, που η μικρη της μολις εκλεισε τον πρωτο χρονο, θυμαμαι οτι καπου στην 3-4η περιοδο της μετα τη γεννα ειχε ακριβως το ιδιο, ηταν τυχαιο και ισορροπησε μετα.ισως καποια κοπελα που το ζει ξερει καλυτερα βεβαια.ευχομαι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι ο θηλασμός μπορεί να σου κάνει τέτοια κολπάκια με την περίοδο...

Παρόλα αυτά μιλησε με τον γυναικολόγο σου που ξέρει καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απ ότι διάβασα κ σ3 αλλο θέμα είναι συχνό φαινόμενο αυτό το μήνα!Και εγώ μια από τα ίδια! Μίλα με το γιατρό σου να σου πει τι θα κάνεις! Μην το αφήσεις έτσι ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xanthoula_knkt είπε:

εγω ειμαι ακομη εγκυος ομως η αδερφη μου, που η μικρη της μολις εκλεισε τον πρωτο χρονο, θυμαμαι οτι καπου στην 3-4η περιοδο της μετα τη γεννα ειχε ακριβως το ιδιο, ηταν τυχαιο και ισορροπησε μετα.ισως καποια κοπελα που το ζει ξερει καλυτερα βεβαια.ευχομαι ολα καλα

Καλη εγκυμοσύνη σου ευχομαι, εναν ευκολο τοκετο και να κρατησετε το μωρακι σας στην αγκαλια σας με το καλο!

Τι να πω; Ισως να ειναι τυχαιο... Σ'ευχαριστώ πολυ για την απαντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Νομίζω ότι ο θηλασμός μπορεί να σου κάνει τέτοια κολπάκια με την περίοδο...

Παρόλα αυτά μιλησε με τον γυναικολόγο σου που ξέρει καλύτερα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση! Το εχω ακουσει κι εγω... Απλως θορυβηθηκα γιατι ημουν ψιλοσταθερη μεχρι τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λέια 89 είπε:

Απ ότι διάβασα κ σ3 αλλο θέμα είναι συχνό φαινόμενο αυτό το μήνα!Και εγώ μια από τα ίδια! Μίλα με το γιατρό σου να σου πει τι θα κάνεις! Μην το αφήσεις έτσι ☺

Λες να το'χει ο μηνας; Τι να πω; Θα επικοινωνησω απο βδομαδα με τη γιατρο μου. Νομιζαμε παντως οτι ημουν ξανα εγκυος...κριμα...!

Καλα ξεμπερδεματα και σε σενα! Σ'ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θηλασα 1 χρόνο κ στους 4 μηνες αδιαθέτησα. Ειχα πάντα σταθερό κύκλο κ συνεχίστηκε ο κυκλος μου κανονικά παράλληλα με τον θηλασμό. Δεν ειχα ποτε θέματα. Σίγουρα παίζει ρόλο ο θηλασμός γενικά, αλλά και ο κάθε οργανισμός. Αν δεις ότι συνεχιΖει η καθυστέρηση ξανάκανε χοριακη κ μιλά με γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια , 

εγω γεννησα πριν 5 μηνες ! 

τα  λόχια μου κρατησαν περιπου μια εβδ μονο ! στις 35 μερες μετα τη γεννα αδιαθετησα (Αποκλειστικός θηλασμός) 

απο τοτε εχω κυκλο 27-29 ημερων.. 

καλό ειναι να κανεις ξανα μια  Χοριακή  και να δεις εναν ιατρο ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά ο θηλασμός σε πολλές μανούλες κάνει τον κύκλο μπερδεμένο...

Εμένα βέβαια Όχι... είχα αίμα 1 μήνα λοχιας  .. μετά από 1 βδ αδιάθετησα κανονικά κ από τότε μέχρι τ Γενάρη σταθερό..  Αφού ξανά έμεινα έγκυος.. Ο μικρός μ 2χρ.να σε δει γιατρός αν δεν έχεις αδιάθετ κ η χοριακη ακόμα αρνητική...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

εγώ θηλασα 1 χρόνο κ στους 4 μηνες αδιαθέτησα. Ειχα πάντα σταθερό κύκλο κ συνεχίστηκε ο κυκλος μου κανονικά παράλληλα με τον θηλασμό. Δεν ειχα ποτε θέματα. Σίγουρα παίζει ρόλο ο θηλασμός γενικά, αλλά και ο κάθε οργανισμός. Αν δεις ότι συνεχιΖει η καθυστέρηση ξανάκανε χοριακη κ μιλά με γιατρό.

Γιατι να κανω ξανα χοριακη; Αφου βγηκε μηδενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η stergiou είπε:

γεια , 

εγω γεννησα πριν 5 μηνες ! 

τα  λόχια μου κρατησαν περιπου μια εβδ μονο ! στις 35 μερες μετα τη γεννα αδιαθετησα (Αποκλειστικός θηλασμός) 

απο τοτε εχω κυκλο 27-29 ημερων.. 

καλό ειναι να κανεις ξανα μια  Χοριακή  και να δεις εναν ιατρο ! 

Να χαιρεσαι το μωρακι σου!! Γιατι ομως κ εσυ προτεινεις ξανα χοριακη; Αφου εκανα κ βγηκε μηδενικη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Γενικά ο θηλασμός σε πολλές μανούλες κάνει τον κύκλο μπερδεμένο...

Εμένα βέβαια Όχι... είχα αίμα 1 μήνα λοχιας  .. μετά από 1 βδ αδιάθετησα κανονικά κ από τότε μέχρι τ Γενάρη σταθερό..  Αφού ξανά έμεινα έγκυος.. Ο μικρός μ 2χρ.να σε δει γιατρός αν δεν έχεις αδιάθετ κ η χοριακη ακόμα αρνητική...

 

Κ εσυ χοριακη;;; Βρε κοριτσια παιζει κατι που δεν ξερω;;; Απαξ κ βγηκε αρνητικη η χοριακη γτ να την επαναλαβω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Γενικά ο θηλασμός σε πολλές μανούλες κάνει τον κύκλο μπερδεμένο...

Εμένα βέβαια Όχι... είχα αίμα 1 μήνα λοχιας  .. μετά από 1 βδ αδιάθετησα κανονικά κ από τότε μέχρι τ Γενάρη σταθερό..  Αφού ξανά έμεινα έγκυος.. Ο μικρός μ 2χρ.να σε δει γιατρός αν δεν έχεις αδιάθετ κ η χοριακη ακόμα αρνητική...

 

Εισαι εγκυος δλδ τωρα; Καλη εγκυμοσύνη να εχεις κοριτσι μου!! Με το καλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Εισαι εγκυος δλδ τωρα; Καλη εγκυμοσύνη να εχεις κοριτσι μου!! Με το καλο! 

Σε ευχαριστώ πολύ...! ? καικαι εσένα να σου ζήσει!!! Σ ήρθε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Γιατι να κανω ξανα χοριακη; Αφου βγηκε μηδενικη...

Γιατί λόγω αστατου κύκλου μπορεί να εχεις καθυστερημένη σύλληψη...ποτε δεν ξέρεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...! ? καικαι εσένα να σου ζήσει!!! Σ ήρθε;

Να'σαι καλα! Οχι, ακομα τιποτα! Τα νευρα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MariaG1215 είπε:

Γιατί λόγω αστατου κύκλου μπορεί να εχεις καθυστερημένη σύλληψη...ποτε δεν ξέρεις! 

Ε, δε νομιζω μωρε... Κατι δε θα ειχε δειξει; Ασε που ο κυκλος μου δεν ειναι αστατος. Ημουν σταθερη στις 30 ως 33 μερες... Θα δειξει... Μεχρι τοτε εχω και μια μετακομιση στα σκαρια και γινεται πανικος! Αν και τα εχει αναλαβει ολα εξ ολοκληρου ο ερμος ο αντρουλης μου! Κοριτσια καλο Σ-Κ κι ελπιζω οσες περιμενουμε να λυθει το μυστηριο! Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Να χαιρεσαι το μωρακι σου!! Γιατι ομως κ εσυ προτεινεις ξανα χοριακη; Αφου εκανα κ βγηκε μηδενικη...

σε ευχαριστω καλη μου και συ το μπουμπουκι σου.. 

λεω να την επαναλαβεις αν δεις οτι ακομα εχεις καθυστεριση και αλλες μερες επιπλεον - μην τυχον εισαι εγκυος και δεν εδειξε ακομα.... ποτε δεν ξερεις 

αλλα μπορεί να ειναι και ορμονικο λογω θηλασμου !! 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια επιτέλους αδιαθετησα! Έπρεπε να φτασω στην 42η μερα, αλλα τα καταφερα! 

στις πριν 10 ώρες, ο/η MariaG1215 είπε:

Κ εγώ ακόμα τίποτα από περίοδο!! Σε λίγες μέρες θα μου ερχόταν η επόμενη περιοδος μου!!?

Υπομονη! Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα! Αλλιως απευθυνσου στο γιατρο σου-μην το αφησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Κοριτσια επιτέλους αδιαθετησα! Έπρεπε να φτασω στην 42η μερα, αλλα τα καταφερα! 

Υπομονη! Ελπίζω να ξεμπερδέψεις γρήγορα! Αλλιως απευθυνσου στο γιατρο σου-μην το αφησεις!

Τυχερή, εσυ ξεμπερδέψες!!! Ο γιατρός μου είπε να περιμένω 10 μέρες αφού σταματήσω τα χάπια κ αν δεν έρθει να κάνω ξανά χοριακη!! Πέρασαν 5 μέρες κ έχω αρχίσει να ανησυχώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/7/2018 at 3:31 ΜΜ, ο/η maria1405 είπε:

Λες να το'χει ο μηνας; Τι να πω; Θα επικοινωνησω απο βδομαδα με τη γιατρο μου. Νομιζαμε παντως οτι ημουν ξανα εγκυος...κριμα...!

Καλα ξεμπερδεματα και σε σενα! Σ'ευχαριστώ!

Ευχαριστώ! Μου ηρθε επιτέλους σήμερα το πρωί ? είχα σκάσει πια! Σου εύχομαι ο επόμενος μήνας να είναι κ ο τυχερός ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎7‎/‎7‎/‎2018 at 3:25 ΠΜ, ο/η maria1405 είπε:

Κ εσυ χοριακη;;; Βρε κοριτσια παιζει κατι που δεν ξερω;;; Απαξ κ βγηκε αρνητικη η χοριακη γτ να την επαναλαβω;

Φωνη της λογικης! Να χαιρεσαι το παιδι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Lila..! είπε:

Φωνη της λογικης! Να χαιρεσαι το παιδι σου!

Σ'ευχαριστώ παρα πολυ! Κι εσυ, αν ηδη εχεις κι αν οχι, με το καλο να αποκτησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ρε κορίτσια!! Όλες μοντέλα μάλλον εγώ κάνω κάτι πολύ λάθος έχω πάρει 5 κιλά 😬
    • Θα έρθει κορίτσι μου σε όλες μας το μωράκι ♥️🥰 θα τα καταφέρουμε!!!!!
    • Σε ευχαριστώ Elk μου! Μόλις έγραψα το θέμα, η μικρή γέμισε δύο πάνες φουυυυυλ στα κακα, ευτυχώς με σύσταση πάστας χωρίς κλάματα!! Γουρλιδικο το φόρουμ 😂 Δοκίμασα σήμερα να της βάλω το αχλάδι μέσα σε αυτήν την πιπίλα την μεγάλη με τις τρύπες και της άρεσε πάρα πολύ. Το κρατούσε με το χεράκι της και ρουφούσε με μανία 🥰 Μετά της το έλιωσα με το πιρούνι και έφαγε λίγο. Νομίζω ο τελείως πουρές της κακοφαινεται. Θα δείξει πως θα πάει, αρχή είναι ακόμα, νομίζω πρέπει να δειξω περισσότερη υπομονή! 
    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...