Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα εγκυμοσυνης?


Tonia91

Recommended Posts

Κοριτσια μου καλημέρα σας. Καταρχας θελω να ευχηθω σε ολες τα καλυτερα ειτε πρόκειται για οσες περιμενουμε αποτελέσματα ειτε για οσες ειστε εγκυουλες! Ειμαι νέο μελος και πραγματικα χρειαζομαι τα φωτα σας! Λοιπον! Τελευταια περιοδος με 5/6 και τελος 9/6 και ημερες ωορηξιας από 18-22/6. Επαφες 5/6 (μερικες ωρες πριν ξεκινησει η περιοδος) 17/6 και 20/6. Την τελευταια εβδομαδα λοιπον εχω εντονη ευαισθησια στο στηθος και φαινεται να εχει μεγαλωσει. Να σημειωσω ότι μεχρι τωρα σχεδόν ποτε σε περιοδο δεν ειχα πονο ή ευαισθησια στο στηθος περα από το πρηξιμο και αυτό όχι παντα. Δηλαδη τον τελευταιο χρονο που θυμαμαι πονο στο στηθος ειχα πριν από 2 με 3 μηνες. Εκτος από ευαισθησια εχω αρκετα συχνους πονοκεφαλους εχει αυξηθεί η ορεξη μου τρωω τα παντα και πειναω συνεχεια εχω υπερβολικα πολλα νευρα και την Πεμπτη το πρωι ενιωσα έναν δυνατο πονο χαμηλα αριστερα στην κοιλια ο οποιος σταδιακα υποχωρησε αλλα επανηλθε για λιγο την Πεμπτη το βραδυ. Από χθες εχω επισης και ψιλο πονακια που μοιαζουν περιοδου. Αυτό όμως που με εκανε να σας γραψω είναι ότι εχθες το βραδυ που ειχα ψιλο απελπιστεί από την ευαισθησια κοιταζοντας στον καθρεπτη παρατηρησα τις φλεβες στο στηθος να είναι αρκετα ευδιάκριτες. Περιοδο περιμενω μεταξυ 4-7/7. Θα ηθελα λοιπον να ρωτησω εαν υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσύνης και αν ναι ποτε μπορω να κανω τεστ ή χοριακη για να εχω καποιο σιγουρο αποτέλεσμα? Σας ευχαριστω για το χρονο σας και συγνωμη εάν σας κουρασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πιστεύω είναι νωρίς να έχεις συμπτώματα από όσα έχω διαβάσει εδώ μέσα τα τελεφταια 3.5χρονια που είμαι στο φόρουμ. Τώρα για τεστ ή χοριακη θα σου έλεγα για να έχεις και σωστά αποτελέσματα και συωκυρα είναι μετά από την 1 ημέρα καθυστέρησης. Σου εύχομαι να έχεις ευχάριστα σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολύ για το χρονο και την απαντηση σου! Για να είμαι ειλικρινης δεν πιστευα ότι είμαι αλλα αυτό το πραγμα με το στηθος τοσες μερες με προβληματισε γι'αυτο ηθελα μια δευτερη γνωμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα καλη μ.. Σ ευχομαι ν παρειε τ αποτεσματα π επιθυμεις... Εγω τ ειχα αυτα... Εκανα τεστ 4 μερες πριν τν περιοδι κ βγημε αρνητικό.. Εκανα κ μ 4 μερες καθυστερηση κ βγηκε στο δευτερόλεπτο τ θετικο..πλεον εχω μια μπεμπα 4.5 μημων περιπου... Κ εψω αγχωθει απιστευτα πολυ γτ δν θηλαζω κ εχω μια μερα καθυστερηση κ πολλα απο τ συμπτωματα τς πρώτης μ εγκυμοσύνης... Ελπιζω ν μν εχω αλλο μωρακι.. Ειχα μια απιστευτα δυσκολη εγκυμοσύνη κ φν ειμαι έτοιμη ακομη γ δεύτερο.... Περιμένουμε ε νεα σ...

Ααα κ δν εκανα ποτε χοριακη...! 

Κ κτ ακομη εγώ πολλα συμπτώματα τ ειχα απο τν αρχη..νμζω πως ειναι στον καθε οργανισμό... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτση μου !!! και εγω πιστευω ειναι λιγακι νωρις ακομα να εχεις συμπτωματα αλλα ομως επειδη παντα οταν εχουμε ελευθερες επαφες υπαρχει η πιθανοτητα που στο ευχομαι να εισαι κανε λιγακι υπομονη και κανε ενα τεστακι με την καθυστερηση !!! περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω πολύ κορίτσια μου!! Να σου ζησει η μπεμπουλα σου Κατερινα μου!!! Λεω να κανω ένα τεστακι το Σαββατο (αν βεβαια δεν εχει ερθει περιοδος και φυσικα αν αντεξω μεχρι τοτε)!! Το πρόβλημα μου είναι ότι επειδή κρατουσα ημερολογιο στο κινητο μου και τωρα δεν εχω τη συσκευή δεν μπορω να υπολογισω περιπου ποτε θα ξεκινουσε για να υπολογισω και καθυστερηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσι μου όλα τα συμπτώματα τα είχα από πολύ πολύ αρχη. Τόσο που παραξενευτηκα! Το στήθος  μου πρήστηκε 3-4 μερες νετά την επαφή και είχα τσιμπήματα και ενοχλήσεις χαμηλά αμέσως και καθημερινά. Πραγματα δηλαδή που δεν μου είχαν ξανασυμβει... ε και εκεί το είχα ψιλιαστεί, δηλαδή ήμουν 90% σίγουρη οτι είμαι έγκυος. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης μια μέρα πριν μου έρθει περίοδος από αυτά που ανιχνεύουν νωρίτερα την εγκυμοσύνη και ήταν καραθετικό!

Εγώ τα ακούω πολύ ελπιδοφόρα αυτά που μου λες και σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με αυτά της περιόδου. Μόνο που έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο από την πρώτη εβδομάδα που έμεινα έγκυος. Πολύ πείνα. Αλλά σε κάθε γυναίκα (και σε κάθε εγκυμοσύνη) διαφέρουν κατά πολύ τα συμπτώματα. Έκανα τεστ από το φαρμακείο την 3η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αμέσως θετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Εγώ κορίτσι μου όλα τα συμπτώματα τα είχα από πολύ πολύ αρχη. Τόσο που παραξενευτηκα! Το στήθος  μου πρήστηκε 3-4 μερες νετά την επαφή και είχα τσιμπήματα και ενοχλήσεις χαμηλά αμέσως και καθημερινά. Πραγματα δηλαδή που δεν μου είχαν ξανασυμβει... ε και εκεί το είχα ψιλιαστεί, δηλαδή ήμουν 90% σίγουρη οτι είμαι έγκυος. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης μια μέρα πριν μου έρθει περίοδος από αυτά που ανιχνεύουν νωρίτερα την εγκυμοσύνη και ήταν καραθετικό!

Εγώ τα ακούω πολύ ελπιδοφόρα αυτά που μου λες και σου εύχομαι ότι καλύτερο!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!! Καπως ετσι κι εγω! Μετα τις επαφες στις μερες της ωορηξιας το αμεσως επομενο σαββατοκυριακο ξεκινησα να εχω την ευαισθησια στο στηθος και το πρηξιμο! Ε μετατην εβδομαδα απο 25/6 ετρωγα και εγω ετσι σαν να μην υπαρχει αυριο αρχισε και ο αντρας μου τα "εισαι εγκυος εχω διαισθηση" και μπηκα σε υποψιες!! Αλλα δεν περνανε και οι μερες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου φιλη, 

ολα τα συμπτωματα μοιαζουν με εγκυμοσυνη αλλα ποτε δεν ειναι σιγουρο μεχρι να δεις το θετικο τεστ !! 

εκτος απο το μυαλο μας που κολλαει κ ψαχνει το παραμικρο τα παιζει και το σωμα μας με τις ελευθερες επαφες.. 

εγω τον μηνα που εμεινα εγκυος ειδα μια φλεβα στο στηθος συγκεκριμενα  Στη θηλη - ηταν εντονη δεν την ξανα ειχα ποτε πριν μονο αυτο λιγο με  Έπειθε   Ότι έμεινα έγκυος εκείνο το μήνα - γιατι ζαλαδες , υπνιλιες κ λιγουρες εχω τα τελευταια 26 χρονια...

τα πραγματικα συμπτωματα μετα την 7η εβδ αρχισανε (ενα στομαχι χαλια και πολλα νευρα) 

πονακια ειχα συχνα !! 

η συγκεκριμενη φλεβα που βγηκε τοτε υπαρχει ακομα και με το θηλασμο τωρα ειναι πιο εντονη... 

σ ευχομαι να εισαι εγκυος κοπελα μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η tatouska είπε:

Εγώ είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα με αυτά της περιόδου. Μόνο που έτρωγα σαν να μην υπάρχει αύριο από την πρώτη εβδομάδα που έμεινα έγκυος. Πολύ πείνα. Αλλά σε κάθε γυναίκα (και σε κάθε εγκυμοσύνη) διαφέρουν κατά πολύ τα συμπτώματα. Έκανα τεστ από το φαρμακείο την 3η μέρα καθυστέρησης και βγήκε αμέσως θετικό.

Εχεις δικιο σε αυτο οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!! Το βλεπω απο τη νυφη του αντρα μου που στην πρωτη εγκυμοσυνη της πριν δυο χρονια δεν ειχε καμια ενοχληση ενω τωρα που ειναι στη δευτερη ζοριζεται λιγο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

γεια σου φιλη, 

ολα τα συμπτωματα μοιαζουν με εγκυμοσυνη αλλα ποτε δεν ειναι σιγουρο μεχρι να δεις το θετικο τεστ !! 

εκτος απο το μυαλο μας που κολλαει κ ψαχνει το παραμικρο τα παιζει και το σωμα μας με τις ελευθερες επαφες.. 

εγω τον μηνα που εμεινα εγκυος ειδα μια φλεβα στο στηθος συγκεκριμενα  Στη θηλη - ηταν εντονη δεν την ξανα ειχα ποτε πριν μονο αυτο λιγο με  Έπειθε   Ότι έμεινα έγκυος εκείνο το μήνα - γιατι ζαλαδες , υπνιλιες κ λιγουρες εχω τα τελευταια 26 χρονια...

τα πραγματικα συμπτωματα μετα την 7η εβδ αρχισανε (ενα στομαχι χαλια και πολλα νευρα) 

πονακια ειχα συχνα !! 

η συγκεκριμενη φλεβα που βγηκε τοτε υπαρχει ακομα και με το θηλασμο τωρα ειναι πιο εντονη... 

σ ευχομαι να εισαι εγκυος κοπελα μου

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! Να αυτο ειναι το θεμα τωρα!! Οτι οπως εσυ ετσι κι εγω υπνηλια σε φαση ξυπνα ωρα για υπνο παντα! Ή ας πουμε επειδη πινω συνεχεια νερο (μονο 1,5λιτρο το απογευμα στη δουλεια) τρεχω συνεχεια στην τουαλετα!! Βεβαια εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες οτι το πρωι ξυπναω με πολυ εντονη την αισθηση οτι θελω να παω που συνηθως και 15 ωρες να κοιμομουν δεν ειχα τετοιο θεμα! Τωρα μπορει να κοιμηθω 12 -1 και το πρωι που ξυπναει ο αντρας μου για δουλεια κατα τις 7 ξυπναω και εγω απο το ξυπνητηρι και νιωθω λες και θα μου φυγουν!! Τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tonia91 είπε:

Εχεις δικιο σε αυτο οτι καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη!! Το βλεπω απο τη νυφη του αντρα μου που στην πρωτη εγκυμοσυνη της πριν δυο χρονια δεν ειχε καμια ενοχληση ενω τωρα που ειναι στη δευτερη ζοριζεται λιγο!!

Θα χαρούμε πολύ να μας πεις ότι έκανες τεστ και βγήκε θετικό! Άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!! Πως ειστε?? Δεν καταφερα να μπω να σας γραψω εχθες!! Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για τα τεστακια που λενε οτι δειχνουν νωριτερα ειναι αξιοπιστα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tonia91 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!! Πως ειστε?? Δεν καταφερα να μπω να σας γραψω εχθες!! Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για τα τεστακια που λενε οτι δειχνουν νωριτερα ειναι αξιοπιστα???

Εγώ όσες φορές έχω κάνει βγήκαν σωστά!!Αρνητικά πάντα κ όντως!!Προτιμώ συνήθως το self clear!!Τον μήνα που είχα μείνει έγκυος είχα κάνει κατευθείαν χοριακή!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εγώ όσες φορές έχω κάνει βγήκαν σωστά!!Αρνητικά πάντα κ όντως!!Προτιμώ συνήθως το self clear!!Τον μήνα που είχα μείνει έγκυος είχα κάνει κατευθείαν χοριακή!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου!! Η αληθεια ειναι οτι αυτη η αναμονη με σκοτωνει!! Και ειδικα το οτι δεν εχω την συσκευη μου να υπολογισω ποτε ειναι να ερθει ή ποτε θα ξεκινουσε η καθυστερηση με τρελαινει!! Οποτε λεω να παρω ενα να το κανω το πρωι να μου φυγει αυτο το πραγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tonia91 είπε:

Καλημερα κοριτσακια μου!! Πως ειστε?? Δεν καταφερα να μπω να σας γραψω εχθες!! Θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για τα τεστακια που λενε οτι δειχνουν νωριτερα ειναι αξιοπιστα???

Όπως έγραψα και παραπάνω εγώ δεν άντεξα και έκανα ένα predictor early 1 μέρα πριν την καθυστέρηση και βγήκε θετικότατο. Αν δεν κρατιέσαι κάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε?? Τελικα δεν πηρα τεστ εχθες γιατι ειπαμε να περιμενουμε μια μερα ακομα αλλα πραγματικα εχω αρχισει να απογοητευομαι. Χθες ειχαμε επαφη με τον αντρα μου και σε ολη τη διαρκεια ενιωθα περιεργα. Μετα ειδα καποια υγρα σαν να εχουν αιμα ειπα ηρθε τελικα περιοδος. Πηγα στο μπανιο στο σκουπισμα τιποτα. Απο το αγχος πηγα τρεις τεσσερις φορες τουαλετα μπας και ηρθε αλλα τιποτα. Σημερα το πρωι παλι τιποτα.. Τα πονακια παντως συνεχιζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...