Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Starrr δυστυχώς δεν είναι κάτι που άμα θες το αποφασίζεις. Μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω το κοριτσάκι μου. Αλλά θα είναι καταδίκη. Μιλάμε για προβλήματα σε όργανα, ανάπτυξης, μεταγγίσεις δύο φορές το μήνα. Δεν είναι ζωή αυτή. 

Όσο για το άλλο μωρό, δυστυχώς δεν έχω ψυχολογία να το σκεφτώ, καθότι παίζει και το σενάριο κυστικής ινώσης και μεσογειακής αναιμίας. Είμαι διπλά άτυχη και προς το παρόν δεν έχω διάθεση να σκεφτώ άλλη προσπάθεια. 

Ευχαριστώ ωστόσο για τη στήριξη. Φιλιά σε όλες.

ωχ κοριτσάκι μου,λυπάμαι πολύ δυστυχώς έχω γνωστό που τους συνεβει  το ιδιο...εύχομαι να μην το ξανά περάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια! 

Κουράγιο @konstantinaVE Μου! Λυπήθηκα πολύ με τα νέα σου. Να είσαι δυνατή και όλα καλά θα πάνε. ?

Κανένα νέο από καμια; είχαμε αυχενικες την εβδομάδα που πέρασε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρισα από το γιατρό είχαμε σημερα τον πρώτο υπέρηχο..Είδαμε σάκο κι ότι είναι ενδομήτριο και μου ειπε να πάω την επόμενη Δευτέρα να με δει στο ιατρείο για να κάνουμε και τον προγεννητικό έλεγχο και να δούμε και έμβρυο!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις γυρισα από το γιατρό είχαμε σημερα τον πρώτο υπέρηχο..Είδαμε σάκο κι ότι είναι ενδομήτριο και μου ειπε να πάω την επόμενη Δευτέρα να με δει στο ιατρείο για να κάνουμε και τον προγεννητικό έλεγχο και να δούμε και έμβρυο!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!

Με το καλό κορίτσι μου! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE μου λυπάμαι πολύ. Κουράγιο κορίτσι μου. Να μην πιέζεσαι. Ευχομαι η παναγίτσα μας να απαλήνει τον πονο σου συντομα και όλα να σας ερθουν κατ'ευχήν.

 

@Κατούφα Μήλα με το καλό κορίτσι μου.

Εμείς καναμε την αυχενική την πεμπτη. Δοξα τον Θεο τα μωράκια μας ειναι μια χαρα. Ευχομαι καλα αποτελεσματα σε ολες τις εγκυουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2018 at 2:52 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

λοιπόν κορίτσια ,πήγαμε εχθές είδαμε λεκιθινο σάκο κ μωράκι κ μια καρδούλα να πάλλεται αλλά ήταν μικρούλι κ δεν ακούσαμε,οπότε θα πάμε πάλι σε 2 βδομάδες να ακούσουμε ελπίζω...μου είπε ότι όλα είναι καλά ,σε καλή θέση...τώρα με έβγαζε 6 εβδ. περίπου ενώ βαση τεπ ήμουν 8 ,οκ το περίμενα αυτό,οπότε αλλάξαμε ημερομηνία της τεπ κ θα λέω 18/7 αντί για 2/7 όποτε μάλλον πητ 24 με 25/4/19 κάπου εκεί...σίγουρα θα δούμε κ την επόμενη φορά.

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι; Πώς γίνεται να αλλάξει η ΤΕΠ; Αφού είναι το μόνο σίγουρο; Σε ρωτάω γιατί... Πήγα γυναικολόγο και μου το έβγαλε πολύ μικρό με βάση ΤΕΠ. Βέβαια εγώ έκανα σίγουρα αργότερα ωορρηξία. Έχω ραντεβού πάλι τη Πέμπτη. Εγώ πιστεύω ότι είναι όλα καλά αλλά αυτή με βάζει σε αμφιβολίες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσι μου να σε ρωτήσω κάτι; Πώς γίνεται να αλλάξει η ΤΕΠ; Αφού είναι το μόνο σίγουρο; Σε ρωτάω γιατί... Πήγα γυναικολόγο και μου το έβγαλε πολύ μικρό με βάση ΤΕΠ. Βέβαια εγώ έκανα σίγουρα αργότερα ωορρηξία. Έχω ραντεβού πάλι τη Πέμπτη. Εγώ πιστεύω ότι είναι όλα καλά αλλά αυτή με βάζει σε αμφιβολίες... 

Ναι καλέ πως δεν μπορεί κ εγώ αυτή την φορά ο κύκλος θα πήγαινε γύρω στις 43 μέρες οπότε εγώ έκανα ωορρηξία μάλλον 27η με 28η οπότε αυτόματα ενώ βάση τεπ ήμουν 8+2 ,όταν πήγα με έβγαλε 6,οκ εγώ υπολόγιζα 6 +2 αλλά παίζει ρόλο κ πότε έγινε η σύλληψη...οπότε να οι 2 βδομάδες διάφορα..κ απλά μου είπε ότι για να μην έχω θέμα στους υπέρηχους που θα κάνω θα λέω 18/7 τεπ αντί για 2/7 που είχα....άλλα ακριβή μέτρηση θα δούμε την Δευτέρα που έχω πάλι για να ακούσουμε καρδιά.απλά αν ξέρει ότι κύκλος σ είναι λίγο πιο μεγάλος θα το καταλάβει κ θα υπολογίσει αντίστοιχα...τι να κάνουμε δυστυχώς δεν έχουν όλες οι γυναίκες 28αρι κύκλο.εγώ πχ ήμουν μεταξύ 32-37 τους τελευταίους μήνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2018 at 1:02 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια! 

Κουράγιο @konstantinaVE Μου! Λυπήθηκα πολύ με τα νέα σου. Να είσαι δυνατή και όλα καλά θα πάνε. ?

Κανένα νέο από καμια; είχαμε αυχενικες την εβδομάδα που πέρασε!

Καλημέρα καλό μήνα! Όλα καλά στον υπέρηχο στην Αυχενική αλλά περιμένω κ τα αποτελέσματα από τις αίματος!αγορακι παλι!!??καλα αποτελεσματα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Καλημέρα καλό μήνα! Όλα καλά στον υπέρηχο στην Αυχενική αλλά περιμένω κ τα αποτελέσματα από τις αίματος!αγορακι παλι!!??καλα αποτελεσματα σε ολες!

Τέλεια κορίτσι μου με το καλό το αγοράκι σου..Σου το είπαν με σιγουριά ότι είναι αγόρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα. Θα γινω και εγω μανουλα με ανοιξιατικο μωρακι. Μολις σημερα εμαθα οτι ειμαι εγκυος και νιωθω σαν πρωταρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου με το καλό το αγοράκι σου..Σου το είπαν με σιγουριά ότι είναι αγόρι?

Ναι χωρίς αμφιβολία μου είπε κιόλας!εσένα?κ στο πρώτο πάλι στην Αυχενική μου το είπαν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι καλέ πως δεν μπορεί κ εγώ αυτή την φορά ο κύκλος θα πήγαινε γύρω στις 43 μέρες οπότε εγώ έκανα ωορρηξία μάλλον 27η με 28η οπότε αυτόματα ενώ βάση τεπ ήμουν 8+2 ,όταν πήγα με έβγαλε 6,οκ εγώ υπολόγιζα 6 +2 αλλά παίζει ρόλο κ πότε έγινε η σύλληψη...οπότε να οι 2 βδομάδες διάφορα..κ απλά μου είπε ότι για να μην έχω θέμα στους υπέρηχους που θα κάνω θα λέω 18/7 τεπ αντί για 2/7 που είχα....άλλα ακριβή μέτρηση θα δούμε την Δευτέρα που έχω πάλι για να ακούσουμε καρδιά.απλά αν ξέρει ότι κύκλος σ είναι λίγο πιο μεγάλος θα το καταλάβει κ θα υπολογίσει αντίστοιχα...τι να κάνουμε δυστυχώς δεν έχουν όλες οι γυναίκες 28αρι κύκλο.εγώ πχ ήμουν μεταξύ 32-37 τους τελευταίους μήνες.

Πήγα τη προηγούμενη Πέμπτη και μου είπε να το ελέγξουμε. Ότι δεν έχει σημασία θα έπρεπε να είναι πιο μεγάλο. Μου είπε να κάνω δύο χοριακες να δούμε ότι ανεβαίνει και να πάω ξανά τη Πέμπτη. Έκανα Σάββατο 12:40 περίπου χοριακη 39543 περίπου και Δευτέρα μια ώρα νωρίτερα περίπου 60000+. Καλά δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Ναι χωρίς αμφιβολία μου είπε κιόλας!εσένα?κ στο πρώτο πάλι στην Αυχενική μου το είπαν....

Εγώ αύριο πάω για Αυχενική είναι το πρώτο μου...Έχω λίγο άγχος για το μπεμπέ μου για να δουμε❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Εγώ αύριο πάω για Αυχενική είναι το πρώτο μου...Έχω λίγο άγχος για το μπεμπέ μου για να δουμε❤❤❤❤

Αν είναι αγοράκι στο λένε αμέσως, φαίνεται ? εμένα και στην Αυχενική και στον υπέρηχο που έκανα στη γιατρό μου είπαν κοριτσάκι με επιφύλαξη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Πήγα τη προηγούμενη Πέμπτη και μου είπε να το ελέγξουμε. Ότι δεν έχει σημασία θα έπρεπε να είναι πιο μεγάλο. Μου είπε να κάνω δύο χοριακες να δούμε ότι ανεβαίνει και να πάω ξανά τη Πέμπτη. Έκανα Σάββατο 12:40 περίπου χοριακη 39543 περίπου και Δευτέρα μια ώρα νωρίτερα περίπου 60000+. Καλά δεν είναι;

Ναι καλέ πολύ καλά,έτσι κι αλλιώς τώρα δεν διπλασιάζεται ακριβώς...αν κ νομίζω ότι παίρνει περισσότερο άγχος με τις χοριακες 

καρδιά έχετε ακούσει να υποθέσω,απλά θα έγινε μάλλον κάτι σαν εμένα,καθυστερημένη ωορρηξία,οπότε κ σύλληψη.νομίζω ότι όλα θα είναι καλά.τώρα τι να σ πω αφού η γιατρός σ ξέρει τους κύκλους σ ,που θα της είπες  τώρα περίπου πόσο θα πηγαινε ο κύκλος σ ,οπότε θα ξέρει..τώρα αν όντως σε αγχώνει πολύ ,μπορείς να πάρεις κ μια 2η γνώμη δεν είναι κακό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλημέρα.... πήγα κ εγώ για Αυχενική χτες κ ήταν πολύ καλή.. περιμένω βέβαια κ τις εξετάσεις αίματος Αλλά μου είπαν ή Αυχενική είναι πολύ καλή. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.. @Viktwria όλα καλά βέβαια έτρεμαν τα πόδια μου ακόμα κ που βγήκα από το ιατρείο Αλλά ήταν μια χαρά... τη Δευτέρα περιμένω κ του αίματος για να είμαι πολύ σίγουρη.. είχε μεγαλώσει πολύ κ φαινόταν τόσο καθαρά.. Αφού έλεγα πω πω πως γινε ται ένα τέτοιο πλασματάκι να είναι μέσα στην κοιλιά μου. Δεν το έχω πιστέψει ακόμα.. βέβαια φύλο δεν μάθαμε μας είπε ότιαν δεν είναι σίγουρος δεν θα πει.. Αλλά οκ δεν πειράζει.. ❤❤❤❤❤εσεις κοριτσια πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.... πήγα κ εγώ για Αυχενική χτες κ ήταν πολύ καλή.. περιμένω βέβαια κ τις εξετάσεις αίματος Αλλά μου είπαν ή Αυχενική είναι πολύ καλή. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.. @Viktwria όλα καλά βέβαια έτρεμαν τα πόδια μου ακόμα κ που βγήκα από το ιατρείο Αλλά ήταν μια χαρά... τη Δευτέρα περιμένω κ του αίματος για να είμαι πολύ σίγουρη.. είχε μεγαλώσει πολύ κ φαινόταν τόσο καθαρά.. Αφού έλεγα πω πω πως γινε ται ένα τέτοιο πλασματάκι να είναι μέσα στην κοιλιά μου. Δεν το έχω πιστέψει ακόμα.. βέβαια φύλο δεν μάθαμε μας είπε ότιαν δεν είναι σίγουρος δεν θα πει.. Αλλά οκ δεν πειράζει.. ❤❤❤❤❤εσεις κοριτσια πως είστε?

Με το καλό κοριτσάκι μου!!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα γλυκό μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2018 at 9:56 ΠΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι καλέ πολύ καλά,έτσι κι αλλιώς τώρα δεν διπλασιάζεται ακριβώς...αν κ νομίζω ότι παίρνει περισσότερο άγχος με τις χοριακες 

καρδιά έχετε ακούσει να υποθέσω,απλά θα έγινε μάλλον κάτι σαν εμένα,καθυστερημένη ωορρηξία,οπότε κ σύλληψη.νομίζω ότι όλα θα είναι καλά.τώρα τι να σ πω αφού η γιατρός σ ξέρει τους κύκλους σ ,που θα της είπες  τώρα περίπου πόσο θα πηγαινε ο κύκλος σ ,οπότε θα ξέρει..τώρα αν όντως σε αγχώνει πολύ ,μπορείς να πάρεις κ μια 2η γνώμη δεν είναι κακό.

Καλημέρα κοπέλα μου! Πήγαμε εχθές στη γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!! Και εμένα με έβγαλε περίπου 6 εβδομάδων αλλά θα πει ακριβώς πόσο με σιγουριά στην αυχενική διαφάνεια στις 15 Οκτωβρίου. Προς το παρών όλα καλά! Δεν μου είπε Πητ αλλά υπολογίζω και εγώ τέλος Απρίλη. Κοντά πέφτουμε :) με το καλό το επόμενο ραντεβού σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.... πήγα κ εγώ για Αυχενική χτες κ ήταν πολύ καλή.. περιμένω βέβαια κ τις εξετάσεις αίματος Αλλά μου είπαν ή Αυχενική είναι πολύ καλή. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.. @Viktwria όλα καλά βέβαια έτρεμαν τα πόδια μου ακόμα κ που βγήκα από το ιατρείο Αλλά ήταν μια χαρά... τη Δευτέρα περιμένω κ του αίματος για να είμαι πολύ σίγουρη.. είχε μεγαλώσει πολύ κ φαινόταν τόσο καθαρά.. Αφού έλεγα πω πω πως γινε ται ένα τέτοιο πλασματάκι να είναι μέσα στην κοιλιά μου. Δεν το έχω πιστέψει ακόμα.. βέβαια φύλο δεν μάθαμε μας είπε ότιαν δεν είναι σίγουρος δεν θα πει.. Αλλά οκ δεν πειράζει.. ❤❤❤❤❤εσεις κοριτσια πως είστε?

Εύχομαι όλα να σου πάνε πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Έπεσα πάνω σε αυτό και σκέφτηκα να το μοιραστώ για όποια ενδιαφέρεται!

Bebe fest  20-21/10 στο εκθεσιακό Περιστερίου:

http://www.bebefest.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Πήγαμε εχθές στη γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!! Και εμένα με έβγαλε περίπου 6 εβδομάδων αλλά θα πει ακριβώς πόσο με σιγουριά στην αυχενική διαφάνεια στις 15 Οκτωβρίου. Προς το παρών όλα καλά! Δεν μου είπε Πητ αλλά υπολογίζω και εγώ τέλος Απρίλη. Κοντά πέφτουμε :) με το καλό το επόμενο ραντεβού σας :)

σε ευχαριστώ πολύ τώρα την Δευτέρα θα ακούσουμε καρδούλα θα είμαι 7 κ κάτι οπότε θα δούμε κ ακριβώς τις μετρήσεις...οπότε τέλεια τώρα να φανταστώ σ έφυγε η μεγάλη αγωνία!!μπράβο κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Πήγαμε εχθές στη γυναικολόγο και ακούσαμε καρδούλα!!! Και εμένα με έβγαλε περίπου 6 εβδομάδων αλλά θα πει ακριβώς πόσο με σιγουριά στην αυχενική διαφάνεια στις 15 Οκτωβρίου. Προς το παρών όλα καλά! Δεν μου είπε Πητ αλλά υπολογίζω και εγώ τέλος Απρίλη. Κοντά πέφτουμε :) με το καλό το επόμενο ραντεβού σας :)

Γι καλή συνέχεια στην εγκυμοσυνη σας μπράβο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα.... πήγα κ εγώ για Αυχενική χτες κ ήταν πολύ καλή.. περιμένω βέβαια κ τις εξετάσεις αίματος Αλλά μου είπαν ή Αυχενική είναι πολύ καλή. Μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος.. @Viktwria όλα καλά βέβαια έτρεμαν τα πόδια μου ακόμα κ που βγήκα από το ιατρείο Αλλά ήταν μια χαρά... τη Δευτέρα περιμένω κ του αίματος για να είμαι πολύ σίγουρη.. είχε μεγαλώσει πολύ κ φαινόταν τόσο καθαρά.. Αφού έλεγα πω πω πως γινε ται ένα τέτοιο πλασματάκι να είναι μέσα στην κοιλιά μου. Δεν το έχω πιστέψει ακόμα.. βέβαια φύλο δεν μάθαμε μας είπε ότιαν δεν είναι σίγουρος δεν θα πει.. Αλλά οκ δεν πειράζει.. ❤❤❤❤❤εσεις κοριτσια πως είστε?

Μπράβο κοριτσάκι μου :) είδες? Στο ειπα πως ολα καλα θα πανε :) παει το πρωτο άγχος :) σου εδωσε Dvd? Απ οτι εμαθα μερικοι δίνουν..ρωτησα και τον δικο μου αλλα δεν δινει :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου :) είδες? Στο ειπα πως ολα καλα θα πανε :) παει το πρωτο άγχος :) σου εδωσε Dvd? Απ οτι εμαθα μερικοι δίνουν..ρωτησα και τον δικο μου αλλα δεν δινει :(

Ναι ευτυχώς όλα καλά περιμένω κ το papp_aβέβαια δεν νομίζω να μου δώσει dvdτη Δευτέρα θα τις πάρω όλες μαζί.. άντε κορίτσι μου ή σειρά σου τώρα...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...