Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κι εγώ την πέρασα αναίμακτα από θέμα εμετών και δυστυχώς τρώω.... Είμαι λιχούδω και τσιμπολογάω κι ας έχω καούρες (διανύω την 13η εβδομάδα). Ελπίζω να μαζευτώ από Δευτέρα που ξεκινάω δουλειά πάλι....

Έχεις πάρει καθόλου βάρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κοσμας είπε:

Γεια σας κι απο εμενα, εχω κανει υπερηχο οπου ειδαμε μονο σακο την προηγουμενη Τεταρτη που ημουν 6 εβδομαδων με βαση την ΤΕΡ!Τωρα εως τις 3/9 που εχω το επομενο ραντεβου κοντεβω να τρελαθω!Ειχα μια παλλινδομη πριν 3 μηνες!

Δεν μου φαίνεται αφύσικο, είναι πολύ νωρίς ακόμα ? μην αγχώνεσαι, να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ζουζούνα με το καλό να μαθετε ημερομηνία :)@Κοσμας και εσύ κοντά μας είσαι! 

Παιδιά εχθεε το βράδυ έμαθα ότι η κολλητή μου περιμένει το δεύτερο παιδάκι της με μια εβδομάδα διαφορά από εμένα!! Τέλειο; :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ υποφέρω από ναυτία και εμετούς. Ψυχολογία χάλια. 

Έχει ακούσει καμία για τα βραχιολακια ναυτιας να μου πει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα μανούλες!!! Να σας συστηθώ είναι η ζωή 29 χρόνων μ έναν καλό σύζυγο και έχω αλλά δύο μικρά παιδάκια η μεγάλη μου κόρη είναι 2χρονων και 10 μηνών και ο μπεμπης μας είναι 10μηνων.. Προλάβω λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι!!!! Χάρηκα παραααα πολύ... Γιατί τα λατρεύω τα παιδάκια... Αν μπορούσα θα έκανα και καμιά δεκαριά ??? την Δευτέρα που περασε πήγα γυναικολόγο και επιβεβαιωθηκε... Ακούσαμε και καρδούλα... Σήμερα είμαι 8w, Kai 1 d... Μου έδωσε πητ 06-04-19... Ξέφυγα τουλάχιστον απ τον Νοέμβριο.. Και τα άλλα δύο παιδάκια μου ήταν Νοεμβρη ??... Από συμπτώματα ξεκίνησαν πριν μια μισή εβδομάδα όπως και στις πρώτες μου εγκυμοσύνες είχα αναγούλες... Θεέ μου δεν παλεύεται.. Και φουλ εξάντληση... Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί έχουμε και μεγάλη μετακόμιση από Αθήνα σε νησί... (ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και πήραμε μετάθεση) Καλώς σας βρήκα!! Και καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες μας εύχομαι..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν κορίτσια ,πήγαμε εχθές είδαμε λεκιθινο σάκο κ μωράκι κ μια καρδούλα να πάλλεται αλλά ήταν μικρούλι κ δεν ακούσαμε,οπότε θα πάμε πάλι σε 2 βδομάδες να ακούσουμε ελπίζω...μου είπε ότι όλα είναι καλά ,σε καλή θέση...τώρα με έβγαζε 6 εβδ. περίπου ενώ βαση τεπ ήμουν 8 ,οκ το περίμενα αυτό,οπότε αλλάξαμε ημερομηνία της τεπ κ θα λέω 18/7 αντί για 2/7 όποτε μάλλον πητ 24 με 25/4/19 κάπου εκεί...σίγουρα θα δούμε κ την επόμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Zoe@89 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλώς σας βρήκα μανούλες!!! Να σας συστηθώ είναι η ζωή 29 χρόνων μ έναν καλό σύζυγο και έχω αλλά δύο μικρά παιδάκια η μεγάλη μου κόρη είναι 2χρονων και 10 μηνών και ο μπεμπης μας είναι 10μηνων.. Προλάβω λίγες μέρες έμαθα ότι είμαι έγκυος στο τρίτο μας παιδάκι!!!! Χάρηκα παραααα πολύ... Γιατί τα λατρεύω τα παιδάκια... Αν μπορούσα θα έκανα και καμιά δεκαριά ??? την Δευτέρα που περασε πήγα γυναικολόγο και επιβεβαιωθηκε... Ακούσαμε και καρδούλα... Σήμερα είμαι 8w, Kai 1 d... Μου έδωσε πητ 06-04-19... Ξέφυγα τουλάχιστον απ τον Νοέμβριο.. Και τα άλλα δύο παιδάκια μου ήταν Νοεμβρη ??... Από συμπτώματα ξεκίνησαν πριν μια μισή εβδομάδα όπως και στις πρώτες μου εγκυμοσύνες είχα αναγούλες... Θεέ μου δεν παλεύεται.. Και φουλ εξάντληση... Εύχομαι να περάσουν γρήγορα γιατί έχουμε και μεγάλη μετακόμιση από Αθήνα σε νησί... (ο σύζυγος είναι στρατιωτικός και πήραμε μετάθεση) Καλώς σας βρήκα!! Και καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες μας εύχομαι..??

με το καλό σ εύχομαι κ το 3ο,και εγώ για Στο 3ο είμαι έγκυος,κ εχω από τότε τεστ,την ημέρα που περίμενα εμετούς κανονικά..τώρα είμαι πιο χαλιά έκλεισα την 6η βδομάδα κ εχω είδη 2 γιους...εσύ που έχει κ τα 2 φύλα σαν συμπτώματα είχες τα ίδια?γιατί εγώ στον 2ο από εμετούς ήμουν πολύ χάλια,τώρα σ'αυτήν εδώ ,είμαι χάλια δλδ έχω συνέχεια αναγούλα,κάτι που δεν το είχα κ στους 2 αυτό ,είχα που κ που κ εμετό,αν φάω τέλος θα βγει..επίσης τώρα δεν θέλω κρέας καθόλου...πιο πολύ όσπρια θέλω,ενώ στα αγόρια ήθελα κρέας κ στον 1ο πολύ αυγό...στην αρχή...από γλυκά τπτ τώρα ,στους γιούς ήθελα αλλά λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Κορίτσια εγώ υποφέρω από ναυτία και εμετούς. Ψυχολογία χάλια. 

Έχει ακούσει καμία για τα βραχιολακια ναυτιας να μου πει? 

τα έχω πάρει από την 1η εγκυμοσύνη μου αλλά είχα πονοκεφάλους έντονους κ τα έβγαλα..δεν ξέρω αν συνδέονται,πάντως μετά δεν είχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

τα έχω πάρει από την 1η εγκυμοσύνη μου αλλά είχα πονοκεφάλους έντονους κ τα έβγαλα..δεν ξέρω αν συνδέονται,πάντως μετά δεν είχα.

Μμμμμμ...... Για να δούμε. Τα πήρα τα έβαλα μερικές ώρες τ πρωί. Θ δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2018 at 8:59 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Έχεις πάρει καθόλου βάρος;

Χτες που ζυγίστηκα στο φαρμακείο έδειχνε πως είμαι σταθερή στα ίδια, αλλά δεν το πιστεύω. Όταν με το καλό πάω στη διαιτολόγο, θα σας πω τη λυπητερή... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

με το καλό σ εύχομαι κ το 3ο,και εγώ για Στο 3ο είμαι έγκυος,κ εχω από τότε τεστ,την ημέρα που περίμενα εμετούς κανονικά..τώρα είμαι πιο χαλιά έκλεισα την 6η βδομάδα κ εχω είδη 2 γιους...εσύ που έχει κ τα 2 φύλα σαν συμπτώματα είχες τα ίδια?γιατί εγώ στον 2ο από εμετούς ήμουν πολύ χάλια,τώρα σ'αυτήν εδώ ,είμαι χάλια δλδ έχω συνέχεια αναγούλα,κάτι που δεν το είχα κ στους 2 αυτό ,είχα που κ που κ εμετό,αν φάω τέλος θα βγει..επίσης τώρα δεν θέλω κρέας καθόλου...πιο πολύ όσπρια θέλω,ενώ στα αγόρια ήθελα κρέας κ στον 1ο πολύ αυγό...στην αρχή...από γλυκά τπτ τώρα ,στους γιούς ήθελα αλλά λίγο.

Εγώ που θέλω όσπρια, λεμόνι κι αλμυρά, αλλά όχι τόσο κρέας έχω κοριτσάκι. Δεν έχω καθόλου εμετό, σε αντίθεση με την αδερφή μου που στο γιος της υπέφερε. Είναι υποκειμενικό νομίζω. Αλλά το λεμόνι το ζήταγε και γνωστή μου με δίδυμα κοριτσάκια. Ποιος ξέρει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/8/2018 at 7:43 ΜΜ, ο/η konstantinaVE είπε:

Εγώ που θέλω όσπρια, λεμόνι κι αλμυρά, αλλά όχι τόσο κρέας έχω κοριτσάκι. Δεν έχω καθόλου εμετό, σε αντίθεση με την αδερφή μου που στο γιος της υπέφερε. Είναι υποκειμενικό νομίζω. Αλλά το λεμόνι το ζήταγε και γνωστή μου με δίδυμα κοριτσάκια. Ποιος ξέρει....

Ναι λεμόνι θέλω ειδικά στα χόρτα με μπόλικο λεμόνι,αλμυρά οκ...αλλά Ναι κρέας ούτε εγώ θέλω ,όσπρια Ναι..αύριο θα έχω φακές!!!!με γαύρο  μαρινατο...τρελαίνομαι...Γενικά τώρα δεν θέλω τπτ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

με το καλό σ εύχομαι κ το 3ο,και εγώ για Στο 3ο είμαι έγκυος,κ εχω από τότε τεστ,την ημέρα που περίμενα εμετούς κανονικά..τώρα είμαι πιο χαλιά έκλεισα την 6η βδομάδα κ εχω είδη 2 γιους...εσύ που έχει κ τα 2 φύλα σαν συμπτώματα είχες τα ίδια?γιατί εγώ στον 2ο από εμετούς ήμουν πολύ χάλια,τώρα σ'αυτήν εδώ ,είμαι χάλια δλδ έχω συνέχεια αναγούλα,κάτι που δεν το είχα κ στους 2 αυτό ,είχα που κ που κ εμετό,αν φάω τέλος θα βγει..επίσης τώρα δεν θέλω κρέας καθόλου...πιο πολύ όσπρια θέλω,ενώ στα αγόρια ήθελα κρέας κ στον 1ο πολύ αυγό...στην αρχή...από γλυκά τπτ τώρα ,στους γιούς ήθελα αλλά λίγο.

Ζουζουνα με το καλό σου εύχομαι και το τρίτο σου παιδάκι!! Κοίτα εγώ και στις δύο πρώτες εγκυμοσύνες είχα αναγούλες το πρώτο τρίμηνο, είχα όμως και εμετούς... Τώρα έχω πολύ αναγούλες και ανακάτεμα αλλά έχω κάνει λίγες φορές εμετό όχι όπως στις πρώτες... Επίσης πεινάω υπερβολικά συνέχεια... Ενώ στις πρώτες πειναγα αλλά όχι τοοοοσο τρελά... Και οι τρεις εγκυμοσύνες τελείως διαφορετικες... Στην πρώτη δεν ήθελα να μυρίζω πολύ το κρέας... Μετά τον έκτο ξαναεφαγα κρεας... Και ήθελα πολύ φρούτα... Στην δεύτερη ήθελα πολύ ότι να ναι και junk food και γλυκά... Άστα.. Τώρα ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.. Θέλω να τρώω αρκετά... Αλλά σε πολλά ακόμα και στην ιδέα αναγκουλιαζω... Ειδικά ότι έχει σχέση με γαλακτοκομικα... Και να φάω πχ τυρί αν θέλω μετά από λίγο έχω ανακάτεμα φουλ... Οπότε με λίγα λόγια δεν μπορώ να συγκρίνω καμία εγκυμοσύνη... Όλες πάνω κάτω διαφορετικές... Ουφφ να περάσει... Γιατί δεν μ αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση.. Κι όταν έχεις κι άλλα δύο κουτσικα να φροντίσεις θες δεν θες πρέπει να σταθείς στα πόδια σου... Και αν είμαι σ αυτή την κατάσταση δεν την παλεύω... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Zoe@89 είπε:

Ζουζουνα με το καλό σου εύχομαι και το τρίτο σου παιδάκι!! Κοίτα εγώ και στις δύο πρώτες εγκυμοσύνες είχα αναγούλες το πρώτο τρίμηνο, είχα όμως και εμετούς... Τώρα έχω πολύ αναγούλες και ανακάτεμα αλλά έχω κάνει λίγες φορές εμετό όχι όπως στις πρώτες... Επίσης πεινάω υπερβολικά συνέχεια... Ενώ στις πρώτες πειναγα αλλά όχι τοοοοσο τρελά... Και οι τρεις εγκυμοσύνες τελείως διαφορετικες... Στην πρώτη δεν ήθελα να μυρίζω πολύ το κρέας... Μετά τον έκτο ξαναεφαγα κρεας... Και ήθελα πολύ φρούτα... Στην δεύτερη ήθελα πολύ ότι να ναι και junk food και γλυκά... Άστα.. Τώρα ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω.. Θέλω να τρώω αρκετά... Αλλά σε πολλά ακόμα και στην ιδέα αναγκουλιαζω... Ειδικά ότι έχει σχέση με γαλακτοκομικα... Και να φάω πχ τυρί αν θέλω μετά από λίγο έχω ανακάτεμα φουλ... Οπότε με λίγα λόγια δεν μπορώ να συγκρίνω καμία εγκυμοσύνη... Όλες πάνω κάτω διαφορετικές... Ουφφ να περάσει... Γιατί δεν μ αρέσει καθόλου αυτή η αίσθηση.. Κι όταν έχεις κι άλλα δύο κουτσικα να φροντίσεις θες δεν θες πρέπει να σταθείς στα πόδια σου... Και αν είμαι σ αυτή την κατάσταση δεν την παλεύω... ??

να υποθέσω ότι έχεις 2 κορίτσια?εγώ στους γιους πεινουσα αρκετά Πολύ την αρχή ,τώρα τπτ...δεν έχω όρεξη...καθόλου από την τάση για εμετό κ την αναγούλα που νιώθω οολη μέρα.οπότε μπορεί το τρίτο να είναι κ γιος για σένα,εύχομαι τα καλύτερα,κ όλα να πάνε σούπερ,σε καταλαβαίνω όταν έχεις άλλα 2 όπως Γωγώ είναι δύσκολο,πιο πολύ Γιατί εγώ δεν μπορώ να μυρίσω καθόλου το κρέας,ειδικά ταν τρώει ο μικρός το αλεσμενο που του κάνω,με το ζόρι να τον ταιζω..άσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

να υποθέσω ότι έχεις 2 κορίτσια?εγώ στους γιους πεινουσα αρκετά Πολύ την αρχή ,τώρα τπτ...δεν έχω όρεξη...καθόλου από την τάση για εμετό κ την αναγούλα που νιώθω οολη μέρα.οπότε μπορεί το τρίτο να είναι κ γιος για σένα,εύχομαι τα καλύτερα,κ όλα να πάνε σούπερ,σε καταλαβαίνω όταν έχεις άλλα 2 όπως Γωγώ είναι δύσκολο,πιο πολύ Γιατί εγώ δεν μπορώ να μυρίσω καθόλου το κρέας,ειδικά ταν τρώει ο μικρός το αλεσμενο που του κάνω,με το ζόρι να τον ταιζω..άσε..

Εγώ είμαι πολύ Χάλια. Δε μπορώ να φάω τίποτα. Φοβάμαι ότι θα είναι έτσι ως τον 6ο όπως την πρώτη εγκυμοσύνη μου. Πολύ Χάλια ψυχολογία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ είμαι πολύ Χάλια. Δε μπορώ να φάω τίποτα. Φοβάμαι ότι θα είναι έτσι ως τον 6ο όπως την πρώτη εγκυμοσύνη μου. Πολύ Χάλια ψυχολογία ?

Κ το 1ο παιδάκι τι έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

Κ το 1ο παιδάκι τι έχεις?

 

στις Just now, ο/η ζουζουνα* είπε:

Κ το 1ο παιδάκι τι έχεις?

Αγόρι έχω και τώρα μάλλον κορίτσι. Αλλά οι εγκυμοσύνες είναι ίδιες. Με υπερεμεση κλινική κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

 

Αγόρι έχω και τώρα μάλλον κορίτσι. Αλλά οι εγκυμοσύνες είναι ίδιες. Με υπερεμεση κλινική κτλ

ωχ κατάλαβα...δύσκολη περίπτωση η υπερεμεση,εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα κ να μην ταλαιπωρηθεις άλλο.

να το υποθέσω ότι το φύλο στο έχει πει η μελουλα Ε?Κ μένα κορίτσι μου έχει πει..για να δούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

ωχ κατάλαβα...δύσκολη περίπτωση η υπερεμεση,εύχομαι να σταματήσουν γρήγορα κ να μην ταλαιπωρηθεις άλλο.

να το υποθέσω ότι το φύλο στο έχει πει η μελουλα Ε?Κ μένα κορίτσι μου έχει πει..για να δούμε..

Κ η Μελούλα αλλά κ κάποια άλλη. Μπα το βλέπω να πηγαίνει μέχρι να με κλωτσησει... 6ο...Ή 5.5μιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, συγγνώμη για το ποστ, αλλά εγώ θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Η μικρή μου διεγνώσθη με Μεσογειακή Αναιμία και το απόγευμα θα κανονίσω τα περί απόξεσης.... 
Καλό υπόλοιπο σε όλες σας, να είστε τελειόμηνες και με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιή μωρά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια μου, συγγνώμη για το ποστ, αλλά εγώ θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Η μικρή μου διεγνώσθη με Μεσογειακή Αναιμία και το απόγευμα θα κανονίσω τα περί απόξεσης.... 
Καλό υπόλοιπο σε όλες σας, να είστε τελειόμηνες και με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιή μωρά!!! 

Το αποφάσισες? Τι προβλήματα θα χει με την μεσογειακή? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια μου, συγγνώμη για το ποστ, αλλά εγώ θα πρέπει να σας αποχαιρετήσω. Η μικρή μου διεγνώσθη με Μεσογειακή Αναιμία και το απόγευμα θα κανονίσω τα περί απόξεσης.... 
Καλό υπόλοιπο σε όλες σας, να είστε τελειόμηνες και με το καλό να κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιή μωρά!!! 

Ωχ κορίτσι μο γλυκό πόσο στεναχωρήθηκα Αλήθεια.....Γιατί ρε γαμωτο? Γιατί να μην είναι όλα καλά?δύσκολη απόφαση πολύ αλλά να έχεις κουράγιο κ τον άντρα σου δίπλα σου είναι μεγάλο στήριγμα σίγουρα...Η σκέψη μου μαζί σου.....μακάρι να μην το περάσει καμμία κοπέλα αυτό...περαστικά σου ψυχικά και σωματικά κ όταν επανέλθεις να ξαναπροσπαθησετ κ όλα να πάνε καλά μέσα απο την καρδιά μου...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Ωχ κορίτσι μο γλυκό πόσο στεναχωρήθηκα Αλήθεια.....Γιατί ρε γαμωτο? Γιατί να μην είναι όλα καλά?δύσκολη απόφαση πολύ αλλά να έχεις κουράγιο κ τον άντρα σου δίπλα σου είναι μεγάλο στήριγμα σίγουρα...Η σκέψη μου μαζί σου.....μακάρι να μην το περάσει καμμία κοπέλα αυτό...περαστικά σου ψυχικά και σωματικά κ όταν επανέλθεις να ξαναπροσπαθησετ κ όλα να πάνε καλά μέσα απο την καρδιά μου...?

Α ρε...... Κρίμα... Δεν έχω λόγια... 

Δοκιμασία ο Θεός σου έδωσε ρε κούκλα. Πολύ γρήγορα ένα γερό μωράκι εύχομαι. Όλα θ πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrr δυστυχώς δεν είναι κάτι που άμα θες το αποφασίζεις. Μακάρι να μπορούσα να το κρατήσω το κοριτσάκι μου. Αλλά θα είναι καταδίκη. Μιλάμε για προβλήματα σε όργανα, ανάπτυξης, μεταγγίσεις δύο φορές το μήνα. Δεν είναι ζωή αυτή. 

Όσο για το άλλο μωρό, δυστυχώς δεν έχω ψυχολογία να το σκεφτώ, καθότι παίζει και το σενάριο κυστικής ινώσης και μεσογειακής αναιμίας. Είμαι διπλά άτυχη και προς το παρόν δεν έχω διάθεση να σκεφτώ άλλη προσπάθεια. 

Ευχαριστώ ωστόσο για τη στήριξη. Φιλιά σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...