Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η VivianT είπε:

??φόβος κ τρόμος!την είχες δίπλα σου συνέχεια?

Ναι, εκτός απο το βράδυ που την έδινα για να κοιμηθώ κατά τις 12 αλλά είχα ζητήσει να μου την φέρνουν οποτε κλάψει και αν δεν κλάψει ανά 2 ώρες και ευτυχώς το τηρούσαν ☺ μετά τις 7 την είχα πάλι συνέχεια εκτός απ όταν τα έβλεπε ο γιατρός 2 φορές την ημέρα και όταν ήθελε αλλαγμα που τους έπαιρνα τηλ, την αλλαζαν και μου την έφερναν πίσω καθαρή ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι, εκτός απο το βράδυ που την έδινα για να κοιμηθώ κατά τις 12 αλλά είχα ζητήσει να μου την φέρνουν οποτε κλάψει και αν δεν κλάψει ανά 2 ώρες και ευτυχώς το τηρούσαν ☺ μετά τις 7 την είχα πάλι συνέχεια εκτός απ όταν τα έβλεπε ο γιατρός 2 φορές την ημέρα και όταν ήθελε αλλαγμα που τους έπαιρνα τηλ, την αλλαζαν και μου την έφερναν πίσω καθαρή ???

Μια χαρά το βρίσκω ??????? κ στο σπίτι θα ηταν καλη αυτή η υπηρεσία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Μια χαρά το βρίσκω ??????? κ στο σπίτι θα ηταν καλη αυτή η υπηρεσία ???

Χαχαχαχ τέλεια Όχι απλά καλή ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Κορίτσια γέννησα κ εγώ στις 3/4 με κ.τ το αγόρι μου  3,500 ? σήμερα βγήκαμε όμως γιατί είχε χάσει προχθές το 13% του βάρους του, γιατί δεν είχε κατέβει το γάλα μου αλλά μου έδωσαν συμπλήρωμα από προχθές, κατέβηκε κ το γάλα χθες αλλά σήμερα έφτασε -10% οποτε πήραμε εξιτήριο! Κ είμαι ένα χαρούμενο και άυπνο ζόμπι! 

Κορίτσι μου να σου ζησει το μπεμπακι σου.. γερό δυνατό υγιές.. .. φυσιολογικός τοκετός? Δεν ειναι τελεια  εμπειρια οπως κ να εχει? Τελαθηκες οταν ειδες το μπεμπακι σου? Οι πρώτες μέρες μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας είναι λίγο δύσκολο Αλλά όλα φτιάχνουν... Κ πάλι να σου ζήσει..  Κ μην αγχώνεσαι θα πάρει βάρος..  γρήγορα... έμενα πλέον παίρνει μισό κιλό την εβδομάδα κ με συμπλήρωμα βέβαια αλλά έχει γινειβ4 κιλά πλέον κ είμαστε 1 μηνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lina1987 πλέον πιστεύω έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!! Να σου ζήσει!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και να γνωριστείτε!!! 

@Evi'sBabyνα σου ζήσει και εσένα το μωράκι!! Γέρος και καλότυχος να είναι εύχομαι :)

Ήθελα να πάρω και εγώ μάρσιπο τύπου sling σκεφτόμουν γιατι είναι κατάλληλος και για βρέφη και μπορείς και να θηλάσει.... Καμιά γνώμη, εμπειρία;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@lina1987 πλέον πιστεύω έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!! Να σου ζήσει!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και να γνωριστείτε!!! 

@Evi'sBabyνα σου ζήσει και εσένα το μωράκι!! Γέρος και καλότυχος να είναι εύχομαι :)

Ήθελα να πάρω και εγώ μάρσιπο τύπου sling σκεφτόμουν γιατι είναι κατάλληλος και για βρέφη και μπορείς και να θηλάσει.... Καμιά γνώμη, εμπειρία;;;

Εμένα δεν με βόλεψε, τον χρησιμοποίησα 2 φορές σε βολτες μέχρι να γίνει 20 ημερών.. καταρχάς ένιωθα ότι το παιδί έσκαγε εκεί μέσα και κατά δεύτερον δεν βολεύει γιατι σου πέφτει ο ώμος, δεν μοιράζεται το βάρος όπως στον άλλο που έβαλα πάνω.. Έχω θηλάσει και με αυτόν που έβαλα στη φωτο btw, φορούσα λίγο ανοιχτή μπλούζα, κατέβασα μπλουζα και σουτιέν και μια χαρά η μικρή έτρωγε κι εγω περπατούσα στο δρόμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Εμένα δεν με βόλεψε, τον χρησιμοποίησα 2 φορές σε βολτες μέχρι να γίνει 20 ημερών.. καταρχάς ένιωθα ότι το παιδί έσκαγε εκεί μέσα και κατά δεύτερον δεν βολεύει γιατι σου πέφτει ο ώμος, δεν μοιράζεται το βάρος όπως στον άλλο που έβαλα πάνω.. Έχω θηλάσει και με αυτόν που έβαλα στη φωτο btw, φορούσα λίγο ανοιχτή μπλούζα, κατέβασα μπλουζα και σουτιέν και μια χαρά η μικρή έτρωγε κι εγω περπατούσα στο δρόμο ?

Γραψε λάθος σε άλλη συζήτηση τον έβαλα! Χαχαχα κάτσε τον βάζω και εδώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@lina1987 πλέον πιστεύω έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!! Να σου ζήσει!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και να γνωριστείτε!!! 

@Evi'sBabyνα σου ζήσει και εσένα το μωράκι!! Γέρος και καλότυχος να είναι εύχομαι :)

Ήθελα να πάρω και εγώ μάρσιπο τύπου sling σκεφτόμουν γιατι είναι κατάλληλος και για βρέφη και μπορείς και να θηλάσει.... Καμιά γνώμη, εμπειρία;;;

δεν αγόρασα..  μου έδωσαν 3, αυτόν, ένα sling μαλακο και άλλον ένα που μοιάζει με αυτόν που χρησιμοποιώ αλλά είναι για τον έναν ωμό οπότε δεν με βόλεψε ούτε εκεινος..

20190409_135448.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου να σου ζησει το μπεμπακι σου.. γερό δυνατό υγιές.. .. φυσιολογικός τοκετός? Δεν ειναι τελεια  εμπειρια οπως κ να εχει? Τελαθηκες οταν ειδες το μπεμπακι σου? Οι πρώτες μέρες μέχρι να βρείτε τους ρυθμούς σας είναι λίγο δύσκολο Αλλά όλα φτιάχνουν... Κ πάλι να σου ζήσει..  Κ μην αγχώνεσαι θα πάρει βάρος..  γρήγορα... έμενα πλέον παίρνει μισό κιλό την εβδομάδα κ με συμπλήρωμα βέβαια αλλά έχει γινειβ4 κιλά πλέον κ είμαστε 1 μηνα.. 

Ευχαριστώ πολύ, όχι προγραμματισμένη κ.τ. αν κ είχα ήδη διαστολή 4(σοκ όταν μου το είπαν όταν με κοίταξαν γιατί δεν το περίμενα) αλλά πήγαμε για καισαρική λόγω μυωπικών αλλοιώσεων. Μόλις το έβγαλαν από μέσα μου κ άκουγα το γοερό κλάμα του έκλαιγα κ εγώ μαζί του κ όταν μου το ακούμπησαν στο στήθος τρελάθηκα! Απίστευτη εμπειρία! Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες, ο,τι καλύτερο και σε σας να είστε όλες καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Να σου ζήσει !!γεροί κι οι 2!! Πρώτη φορά το ακούω αυτό για το μιτροταν!κι εμένα μου το έδωσαν μετα τους 2 φυσιολογικούς τοκετους μου αλλα δεν ειχα θεμα κανένα. Τα μωρα μου ςχασαν ελαχιστο βαρος .ο πρωτος 80 γρ οι  ο δευτερος λίγο παραπάνω αλλά έκανε κ κάνει κακα μετά από κάθε γεύμα. Το πρόβλημα νομίζω είναι ότι όταν δεν έχεις το μωρό δίπλα σου συνέχεια. Ανάλογα η το 1ο η το 2ο 24ωρο ζωής το μωρό θέλει στήθος  ΟΛΉ ΜΕΡΑ  κ νυχτα κυριολεκτικα !κι αυτο για να κατεβει το γάλα .οποτε αν στο φέρνουν καθε 3 ωρες τις υπολοιπες τι γίνεται??η δίνουν ξένο γιατί τα μωρά κλαίνε η τα αφήνουν κ κλαίνε??δεν ξέρω...γέννησα στο Αλεξάνδρα κ τα είχα συνέχεια δίπλα τα μωρά κ τις 2 φορές...Αυτά ξέρω εγώ...θέληση κ επιμονή κι όλα θα πάνε καλά αν θέλει μια μανούλα να θηλάσει κι όλα θα πάνε τέλεια!

εμένα μου το είπαν στην ομάδα μητρικού θηλασμού απλά γενικά μειώνει την παραγωγή αυτό μου είχαν πει πόσο μάλλον που στην καισαρική αργεί γιατί δεν είναι σαν το φυσιολογικό τοκετό που ξεκινάνε ομαλά τα πράγματα. τώρα εγώ είδα διάφορα ανάμεσα κ στα 2 πρώτα παιδιά. πρώτον μιτροταν δεν μου έδωσαν σε κανένα Φ.τ. Γιατί η μήτρα όταν γέννησα έτσι κ με το θηλασμό κάνει μόνη της συσπάσεις.

πχ στο 1ο παιδί που ήρθε μόνος του ο τοκετός από το πρώτα λεπτά είχα το πυαρ, στον 2ο που μπήκα με πρόκληση κ γέννησα πάλι με Φ.τ. άργησε λίγο την πρώτη μέρα αλλά τον είχα 2 μέρες σκουλαρίκι πάνω μου κ την 3η έγινα τούμπανο κ κατέβηκε το γάλα.γεννησα σε στο μητέρα κ τα 2 παιδιά στο 2ο έκανα rooming in, όπως κ τώρα με το καλό στην κόρη μου που κοντεύει να έρθει.υπομονη κ θέληση όντως χρειάζεται μπόλικη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

εμένα μου το είπαν στην ομάδα μητρικού θηλασμού απλά γενικά μειώνει την παραγωγή αυτό μου είχαν πει πόσο μάλλον που στην καισαρική αργεί γιατί δεν είναι σαν το φυσιολογικό τοκετό που ξεκινάνε ομαλά τα πράγματα. τώρα εγώ είδα διάφορα ανάμεσα κ στα 2 πρώτα παιδιά. πρώτον μιτροταν δεν μου έδωσαν σε κανένα Φ.τ. Γιατί η μήτρα όταν γέννησα έτσι κ με το θηλασμό κάνει μόνη της συσπάσεις.

πχ στο 1ο παιδί που ήρθε μόνος του ο τοκετός από το πρώτα λεπτά είχα το πυαρ, στον 2ο που μπήκα με πρόκληση κ γέννησα πάλι με Φ.τ. άργησε λίγο την πρώτη μέρα αλλά τον είχα 2 μέρες σκουλαρίκι πάνω μου κ την 3η έγινα τούμπανο κ κατέβηκε το γάλα.γεννησα σε στο μητέρα κ τα 2 παιδιά στο 2ο έκανα rooming in, όπως κ τώρα με το καλό στην κόρη μου που κοντεύει να έρθει.υπομονη κ θέληση όντως χρειάζεται μπόλικη!!!

Εγώ που γέννησα με καισαρική, δεν μου έδωσαν χάπι ? και επίσης πυαρ είχα από την αρχή, γέννησα 8.15 και 10.00 που ανέβηκα στο δωμάτιο και με είδαν οι μαιες είχα κανονικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ που γέννησα με καισαρική, δεν μου έδωσαν χάπι ? και επίσης πυαρ είχα από την αρχή, γέννησα 8.15 και 10.00 που ανέβηκα στο δωμάτιο και με είδαν οι μαιες είχα κανονικά ?

καλύτερα γι'αυτό ισως ξεκίνησε η διαδικασία νωρίτερα ευτυχώς,και όντως κάποιες γυναίκες μπορεί να μην επηρεάζονται απλά αυτό ήξερα ότι το χάπι αυτό καθυστερεί την παραγωγή γάλατος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε; 38+3 σήμερα και μόνο κάτι μικρά πετρώματα έχω και λίγα πονάκια! Τίποτα άλλο,δεν θα πρεπε να νιώθω κάτι περισσότερο; 1ο μωράκι είναι για αυτό και το άγχος! Ξαφνικά αρχίζει ο τοκετός; Δεν υπάρχει κάποια προετοιμασία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/4/2019 at 6:15 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

@lina1987 πλέον πιστεύω έχεις το μωρό σου αγκαλιά!!! Να σου ζήσει!!! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι και να γνωριστείτε!!! 

@Evi'sBabyνα σου ζήσει και εσένα το μωράκι!! Γέρος και καλότυχος να είναι εύχομαι :)

Ήθελα να πάρω και εγώ μάρσιπο τύπου sling σκεφτόμουν γιατι είναι κατάλληλος και για βρέφη και μπορείς και να θηλάσει.... Καμιά γνώμη, εμπειρία;;;

Όχι έχω sling όσο είναι μικρό είναι οκ για θέμα βάρους αλλά μετά δυσκολεύεσαι πολύ...πάρε μάρσιπο καλό με κλιπς που να είναι από νεογέννητο...εγώ τώρα πήρα, μετά από πολύ ψάξιμο από τα Λητώ έναν γαλλικό...Έχει 125 είναι πολλά το ξέρω αλλά δεν γίνεται αλλιώς.τον συγκεκριμένο κιόλας βάζεις κ το παιδί κ στην πλάτη σου μετά από κάποια ηλικία.

τώρα όσο για τον θηλασμό κορίτσια υπάρχουν οι ποδιές θηλασμού που θηλάζετε άφοβα χωρίς να φαίνεται το στήθος αν δεν θέλετε κ ντρέπεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/4/2019 at 11:24 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα πως είστε; 38+3 σήμερα και μόνο κάτι μικρά πετρώματα έχω και λίγα πονάκια! Τίποτα άλλο,δεν θα πρεπε να νιώθω κάτι περισσότερο; 1ο μωράκι είναι για αυτό και το άγχος! Ξαφνικά αρχίζει ο τοκετός; Δεν υπάρχει κάποια προετοιμασία; 

θα σ πω για μένα στον 1ο τοκετό στις 38 δεν είχα τπτ στις 39 επίσης κ με έπιασαν οι πόνοι 39+3 ακανονιστοι στην αρχή κ μετά από 1.5 ώρα είδα την βλεννα με ροζ αίμα, όταν πήγα νοσοκομειακό είχα διαστολή 2εκ αλλά ήταν ψηλά ο μικρός,τελικά στις 14.00 το μεσημέρι μου έσπασε τα νερά κ 17.30 γεννήθηκε.ολη η διαδικασία ήταν 12ωρο από την αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στη παρέα!!! Κανένα νέο από καμιά έχουμε;;; Να ακούμε ευχαριστα και να μαζεύουμε εμπειρίες. Εγώ σήμερα είμαι 38+5 και προς το παρών δεν έχω κάποιο σημαδι για το άμεσο μέλλον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!αύριο μπαίνω για πρόκληση, 39+6 θα είμαι αύριο, δεν λέει να βγει από μόνη της...Έχω αγωνία ,μπαίνω στις 5.00 το πρωι κ βλέπουμε...θα σας ενημερώσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2019 at 11:22 ΠΜ, ο/η AlKate είπε:

Τελικά με τα βλαστοκύτταρα όσες από εσάς ασχοληθηκατε που καταλήξατε;

κ εγώ ήθελα κ δυστυχώς σε κανένα από τα 3 παιδιά μου δεν τα κατάφερα να κρατήσω...αν το έκανα θα πήγαινα στο κρατικό για δωρεά κ κρατάς ιδιωτικά αν θυμάμαι καλά τον ομφάλιο λώρο που είχα διαβάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@ζουζουνα* με το καλό αύριο!!! Μια εύκολη γεννά και με το καλό το μωράκι σου εύχομαι!! Περιμένουμε νέα σου :)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!τελικα είδα λίγο αίμα κατά τις 9.20 το βραδυ ,μετα ειχα κατι πονους κ μετα τα κλασικα σταματησαν...τωρα ξανα ειδα λιγες σταγονες αιμα 2.20 κ εχω κ λιγες συσπάσεις, τις παρακολουθω οποτε μπορει κ να παμε πιο καλα κ γρηγορα απο μονη της...θα σας στειλω για νεοτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ζουζουνα* λογικά θα κρατάς τονθαυματακι σου ήδη αγκαλιά..  με το καλό κορίτσι μου.. Όλα να πάμε τέλεια με ένα υγιες και καλοτυχο μωράκι.. περιμένουμε την εμπειρία σου.. οι υπόλοιπες κορίτσια τι κάνετε? Πως τα πάμε οι νέες μανούλες? Πως είναι οι μ ανουλες σε αναμονή? Εμείς είμαστε καλά..  Είναι πολύ ήσυχος κ έχουμε μπει σε σειρά..  το βλέπω κάθε μέρα να μεγαλώνει κ τρελαίνομαι ???????????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

@ζουζουνα* λογικά θα κρατάς τονθαυματακι σου ήδη αγκαλιά..  με το καλό κορίτσι μου.. Όλα να πάμε τέλεια με ένα υγιες και καλοτυχο μωράκι.. περιμένουμε την εμπειρία σου.. οι υπόλοιπες κορίτσια τι κάνετε? Πως τα πάμε οι νέες μανούλες? Πως είναι οι μ ανουλες σε αναμονή? Εμείς είμαστε καλά..  Είναι πολύ ήσυχος κ έχουμε μπει σε σειρά..  το βλέπω κάθε μέρα να μεγαλώνει κ τρελαίνομαι ???????????? 

καλημερααααα! ? εμεις κάναμε πρώτο εμβόλιο την Παρασκευή ? εχει αρχισει και καταλαβαίνει και έχει πολλη πλακα? μιλαει στα παιχνίδια της και γελάει μονη της και αναγνωριζει προσωπα και γελαει και σε μας ? απο υπνο έχει στρώσει, κοιμάται συνηθως 10 με 10 με 3 διακοπες για φαγητο αλλα δεν μενω πανω απο 5 λεπτά ξύπνια, κοιμάται αμεσως?

Αντε κορίτσια, που είστε να μας πειτεεεε ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

καλημερααααα! ? εμεις κάναμε πρώτο εμβόλιο την Παρασκευή ? εχει αρχισει και καταλαβαίνει και έχει πολλη πλακα? μιλαει στα παιχνίδια της και γελάει μονη της και αναγνωριζει προσωπα και γελαει και σε μας ? απο υπνο έχει στρώσει, κοιμάται συνηθως 10 με 10 με 3 διακοπες για φαγητο αλλα δεν μενω πανω απο 5 λεπτά ξύπνια, κοιμάται αμεσως?

Αντε κορίτσια, που είστε να μας πειτεεεε ? 

Αχ τέλεια μπράβο άντε κ Στα δικά μας εμβόλια..  χαχααχαα σου έκανε πυρετο μετά το εμβόλιο? Είχε γκρίνια? Περιμένω κ εγώ πως κ πως να κάνουμε το εμβόλιο μετά το Πάσχα..! Ναι σιγά σιγά αρχίσει κ Ο δικός μου να καταλαβαίνει..  με κεντραρει με τα μάτια του.. με ακολουθεί με το βλέμμα κ όταν τον αλλάζω ειδικά κουνάει χέρια πόδια κ βγάζει ήχους..  Αφού λέω ή κουκουβάγια μάνα θα μιλήσει πολύ γρήγορα..  Έχω τρελαθεί..  βλέπει τα έντονα χρώματα που έχουν τα παιχνίδια κ κάνει χαρουλες.. Καλά πόσα έχουμε να δούμε ακόμα..  Εγώ πήγα κ γυναικολόγο σήμερα όλα καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ τέλεια μπράβο άντε κ Στα δικά μας εμβόλια..  χαχααχαα σου έκανε πυρετο μετά το εμβόλιο? Είχε γκρίνια? Περιμένω κ εγώ πως κ πως να κάνουμε το εμβόλιο μετά το Πάσχα..! Ναι σιγά σιγά αρχίσει κ Ο δικός μου να καταλαβαίνει..  με κεντραρει με τα μάτια του.. με ακολουθεί με το βλέμμα κ όταν τον αλλάζω ειδικά κουνάει χέρια πόδια κ βγάζει ήχους..  Αφού λέω ή κουκουβάγια μάνα θα μιλήσει πολύ γρήγορα..  Έχω τρελαθεί..  βλέπει τα έντονα χρώματα που έχουν τα παιχνίδια κ κάνει χαρουλες.. Καλά πόσα έχουμε να δούμε ακόμα..  Εγώ πήγα κ γυναικολόγο σήμερα όλα καλά.. 

Οχι ουτε πυρετό ουτε τπτ ? ήταν οπως ειναι παντα? κι εγω πηγα στις 45 μερες, βγηκε και το παπ μου, ολα τελεια μου ειπε σαν να μην γεννησα ? καινούριο το συστημα??? ποσο εχει φτασει σε κιλα και υψος; ? τωρα ειναι 40 ημερων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...