Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις On 21/3/2019 at 5:25 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Ειμαι πλέον στη 36 εβδομάδα οπότε μπαίνουμε σε μια τελική ευθεία!! Από βδομάδα ετοιμάζω βαλίτσα και θα πλύνω τα πράγματα της μπέμπας  για να μπούμε και τελείως στο κλίμα ;) Χαχαχα.... Η κοιλιά μεγαλώνει και εγώ κουράζομαι πλέον πιο εύκολα.... 

Πες μας εσύ την εμπειρία σου με το θηλασμό γιατί έχω καταλάβει ότι τα κατάφερες παρά πολύ καλά και θα ηθελα και εγώ να τα καταφέρω....

Όπως τα λέει κ η @PanB αν θέλεις θα θηλασεις.,απλά θέλει υπομονή κ σωστή καθοδήγηση κ ένα θα σας πω τον 1ο δεν είχα σωστή καθοδήγηση κ τον θηλασα μόνο 4.5 μήνες γιατί είχε αλλεργία στα γαλακτοκομικά, στον 2ο το ήξερα ότι έπαιζε κάτι τέτοιο κ στον 1.5 μηνα μετά την γέννηση το ίδιο αλλεργία στα γαλακτοκομικά οπότε μπήκα εγώ σε σωστή αποχή από γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά κ σε μοσχάρι που πάνε μαζί αυτά κ θηλασαμε μέχρι 13μηνες αποκλειστικά κ με αποχή τους 10 με 11 μήνες σιγά σιγά κάναμε εισαγωγή κ όλα καλά.τωρα στην μπέμπα από την αρχή κόβω τα γαλακτοκομικά γιατί κατά μεγάλο ποσοστό θα βγάλει απλά θα τρώω κατσικίσιο κ αν δεν βγάλει εκεί κάτι θα είμαστε οκ αν βγάλει θα κάνω όπως στον 2ο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια! 

Με το καλό όλες να γεννήσουμε τα μωράκια μας!

να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!

εγώ έχω πητ 31/5 αγοράκι.

έχω άλλο ένα κοριτσάκι 17 μηνών. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Όπως τα λέει κ η @PanB αν θέλεις θα θηλασεις.,απλά θέλει υπομονή κ σωστή καθοδήγηση κ ένα θα σας πω τον 1ο δεν είχα σωστή καθοδήγηση κ τον θηλασα μόνο 4.5 μήνες γιατί είχε αλλεργία στα γαλακτοκομικά, στον 2ο το ήξερα ότι έπαιζε κάτι τέτοιο κ στον 1.5 μηνα μετά την γέννηση το ίδιο αλλεργία στα γαλακτοκομικά οπότε μπήκα εγώ σε σωστή αποχή από γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά κ σε μοσχάρι που πάνε μαζί αυτά κ θηλασαμε μέχρι 13μηνες αποκλειστικά κ με αποχή τους 10 με 11 μήνες σιγά σιγά κάναμε εισαγωγή κ όλα καλά.τωρα στην μπέμπα από την αρχή κόβω τα γαλακτοκομικά γιατί κατά μεγάλο ποσοστό θα βγάλει απλά θα τρώω κατσικίσιο κ αν δεν βγάλει εκεί κάτι θα είμαστε οκ αν βγάλει θα κάνω όπως στον 2ο. 

Η θέληση είναι η αρχή... Απλά αυτό ,με τις δυσκολίες που θα βρεις ,πώς θα τις αντιμετωπίσεις... Ελπίζω να τα καταφέρω :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Με το καλό όλες να γεννήσουμε τα μωράκια μας!

να σας ζήσουν όσες γεννήσατε!

εγώ έχω πητ 31/5 αγοράκι.

έχω άλλο ένα κοριτσάκι 17 μηνών. :) 

Να σου ζήσει η μικρή σου και με το καλό και ο μπέμπης!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

@AlKate σε ευχαριστώ πολύ!

εσύ πότε περιμένεις? Το πρώτο σου παιδάκι?

 

Το πρώτο μου είναι και Πητ έχω 25/4. Πότε θα αποφασίσει να έρθει βέβαια για να δούμε!!? Χαχαχα. Κοριτσάκι  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Το πρώτο μου είναι και Πητ έχω 25/4. Πότε θα αποφασίσει να έρθει βέβαια για να δούμε!!? Χαχαχα. Κοριτσάκι  :)

Τέλεια! Με το καλό! :) αθήνα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα είχαμε ραντεβού με τη γιατρό μας...38+2 Και χθες το βράδυ με ανώδυνες συσπάσεις κάθε  5 λεπτα για μια ωρα σχεδον...Να μην τα πολυλογώ είμαι σε τροχιά τοκετού με 3 διαστολή και πολύ πιθανό μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου!!!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχαμε ραντεβού με τη γιατρό μας...38+2 Και χθες το βράδυ με ανώδυνες συσπάσεις κάθε  5 λεπτα για μια ωρα σχεδον...Να μην τα πολυλογώ είμαι σε τροχιά τοκετού με 3 διαστολή και πολύ πιθανό μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου!!!❤❤❤

Με το καλό!!! Εγώ είμαι 37 + 3 αλλά μου είπαν ότι μάλλον βιάζεται αν κρίνουμε από τις συσπάσεις στο καρδιοτοκογράφημα κ μου είπε η μαία εσύ κορίτσι μου πονάς με τέτοιες συσπάσεις κ πάλι καλά που δεν γεννησες μέχρι τώρα? βέβαια εγώ απλά σφίξιμο κ δυσφορία νιώθω κ απλά περιμένω να περάσει όταν τις έχω, αλλά με κοίταξε η γιατρός κ δεν είχα διαστολή, εκτός απροόπτου γεννάω την άλλη Τετάρτη προγραμματισμένα που θα είμαι 38+ 4 αλλά δεν αποκλείεται κ νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Με το καλό!!! Εγώ είμαι 37 + 3 αλλά μου είπαν ότι μάλλον βιάζεται αν κρίνουμε από τις συσπάσεις στο καρδιοτοκογράφημα κ μου είπε η μαία εσύ κορίτσι μου πονάς με τέτοιες συσπάσεις κ πάλι καλά που δεν γεννησες μέχρι τώρα? βέβαια εγώ απλά σφίξιμο κ δυσφορία νιώθω κ απλά περιμένω να περάσει όταν τις έχω, αλλά με κοίταξε η γιατρός κ δεν είχα διαστολή, εκτός απροόπτου γεννάω την άλλη Τετάρτη προγραμματισμένα που θα είμαι 38+ 4 αλλά δεν αποκλείεται κ νωρίτερα...

Με το καλό κορίτσι μου. Σε σκεφτόμουν αυτές τις μέρες!!! Όλα θα πάνε καλά, μην άγχεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχαμε ραντεβού με τη γιατρό μας...38+2 Και χθες το βράδυ με ανώδυνες συσπάσεις κάθε  5 λεπτα για μια ωρα σχεδον...Να μην τα πολυλογώ είμαι σε τροχιά τοκετού με 3 διαστολή και πολύ πιθανό μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου!!!❤❤❤

Αντεεε @lina1987 και @Evi'sBaby με το καλοοοο❤ join the club! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια σήμερα είχαμε ραντεβού με τη γιατρό μας...38+2 Και χθες το βράδυ με ανώδυνες συσπάσεις κάθε  5 λεπτα για μια ωρα σχεδον...Να μην τα πολυλογώ είμαι σε τροχιά τοκετού με 3 διαστολή και πολύ πιθανό μέχρι τέλος της εβδομάδας να έχω αγκαλιά τον μπέμπη μου!!!❤❤❤

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              γέννησε!!! ?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            7/3/19 ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      γέννησε!!!! ?

@Viktwria            29/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Vivi35                31/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

@Mariasoyr        17/6/19 ? 

@Vivi35 με το καλό εύχομαι κ να χαίρεσαι την κόρη σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi'sBaby @lina1987 κορίτσια μου με το καλό να κρατήσετε αγκαλιά τα μπεμπεκακια σας.. Είναι υπέροχο συναίσθημα..... ??? περιμένουμε τις εμπειρίες σας..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

@Vivi35 με το καλό εύχομαι κ να χαίρεσαι την κόρη σου!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου! 

Το πρώτο σου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Vivi35 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Με το καλό το μωράκι σου! 

Το πρώτο σου? 

σε ευχαριστώ πολύ!!!Όχι το 3ο μου είναι έχω 2 γιους, ο 1ος είναι 6 χρονών κ κάτι, ο 2ος είναι 2 χρονών και τώρα σε λίγες μέρες θα έρθει κ η μπέμπα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

σε ευχαριστώ πολύ!!!Όχι το 3ο μου είναι έχω 2 γιους, ο 1ος είναι 6 χρονών κ κάτι, ο 2ος είναι 2 χρονών και τώρα σε λίγες μέρες θα έρθει κ η μπέμπα μας.

Τέλεια! Να σου ζήσουν!!!

Πως τα καταφέρνεις? Εγώ ήδη έχω άγχος για το πως θα τα καταφέρω.. ειδικά στην αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Τέλεια! Να σου ζήσουν!!!

Πως τα καταφέρνεις? Εγώ ήδη έχω άγχος για το πως θα τα καταφέρω.. ειδικά στην αρχή!

κοίτα η αρχή είναι δύσκολη ειδικά αν θηλαζεις κιόλας, εγώ φαντάσου τον 2ο τον θηλασα 13 μήνες με αποχή από γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά γιατί είχε αλλεργία. είχα βοήθεια από τον άντρα μου όταν γέννησα κ πριν είχα δλδ απλά τώρα εγώ φαντάσου για 40 μέρες είχε τον μεγάλο όταν γυρνούσε από την δουλειά,κ εγώ το μωρό είχα κ την μάνα μου το πρωί για κάνα 5ωρο έπαιρνε τον μεγάλο γιατί σχολείο τον είχα σταματήσει για λίγο πήγαινε προνηπιο.τωρα κάπως το ίδιο θα γίνει απλά θα πηγαίνει κανονικά σχολείο τώρα ο μεγάλος, τον μικρό ισως για λίγο τον παίρνει η μαμά μου για 3 με 4 ώρες μέχρι να έρθει ο μεγάλος που τους βάζω για ύπνο μετά είμαι οκ.κ αυτό για να 2μηνο μέχρι να μπει κ το μωρό σε μια σειρά. Και πολυυυυυυυ υπομονή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...