Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα @VivianT μου! Ναι απ τις πρώτες μετρήσεις όλα καλά! Η Αυχενική ήταν 1.5, είδαμε ρινικό οστό περιμένουμε τώρα στο τέλος της εβδομάδας και τα τελικά αποτελέσματα με το papp a.. στην αρχή κοιμόταν και δεν βόλευε η θέση του για όλες τις μετρήσεις οπότε με έστειλε να περπατήσω λίγο και να φάω κάτι για να ξυπνήσει ? ε μετά ξύπνησε και δεν έκατσε σε ένα μέρος το παλιόπαιδο να δούμε τι είναι ?? με επιφύλαξη μας είπε κοριτσάκι! ❤ αλλά να μη το δέσουμε και κόμπο ? άντε υπομονή 8 μερούλες και έρχεται η σειρά σου!! ??????

Αχ τι όμορφα πράγματα είναι αυτά που ακούω...Τέλεια κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια.. νομίζω με καλύψεις με αυτά που είπες.. το γλυκούλι μόλις περπατήσεις άλλαξε θέση? Εκανε νανακια? Μωρε ολα τα κσταλαβαινουν τα ζουζουνακια μας κ ας ειναι τοσο μικρα..Τι ωραία... περιμένω κ εγώ με αγωνία τα δικά μου. @VivianT έρχεται η σειρά σου τέλεια.. Όλα καλά να πάνε σε όλες μας...????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα @VivianT μου! Ναι απ τις πρώτες μετρήσεις όλα καλά! Η Αυχενική ήταν 1.5, είδαμε ρινικό οστό περιμένουμε τώρα στο τέλος της εβδομάδας και τα τελικά αποτελέσματα με το papp a.. στην αρχή κοιμόταν και δεν βόλευε η θέση του για όλες τις μετρήσεις οπότε με έστειλε να περπατήσω λίγο και να φάω κάτι για να ξυπνήσει ? ε μετά ξύπνησε και δεν έκατσε σε ένα μέρος το παλιόπαιδο να δούμε τι είναι ?? με επιφύλαξη μας είπε κοριτσάκι! ❤ αλλά να μη το δέσουμε και κόμπο ? άντε υπομονή 8 μερούλες και έρχεται η σειρά σου!! ??????

Τι τελεία νέα!!να έχεις κι άλλα ευχάριστα νέα εύχομαι!με το καλό μια όμορφη εγκυμοσύνη μέχρι τέλους κι ένα γερό μωράκι ❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!!Είμαι καινούργια στο forum και νέα μέλλουσα μαμά!!!Είμαι 6 εβδομάδων!!!!Στις 13/8 έκανα την πρώτη χοριακή και οι μονάδες ήταν 201,40....την επόμενη εβδομάδα στις 20/8 η δεύτερη χοριακή ήταν 2500 μονάδες!!!Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα!!!Πώς σας φαίνονται τα νούμερα αυτά??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lollipop94 είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!!Είμαι καινούργια στο forum και νέα μέλλουσα μαμά!!!Είμαι 6 εβδομάδων!!!!Στις 13/8 έκανα την πρώτη χοριακή και οι μονάδες ήταν 201,40....την επόμενη εβδομάδα στις 20/8 η δεύτερη χοριακή ήταν 2500 μονάδες!!!Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα!!!Πώς σας φαίνονται τα νούμερα αυτά??

 

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό εύχομαι!!μια όμορφη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου κ την χαρά σου. Όλα να πάνε τέλεια!δεν ξέρω όμως γιατί γίνονται αυτές οι χοριακες να πω την αλήθεια,δεν έχω κάνει.στις 6 εβδομάδες που είσαι λογικά θα φαίνεται ο σάκος στην μήτρα όποτε πάει μια έγνοια.κ στις 7 σίγουρα θα ακούσεις καρδούλα.οποτε γιατί να μην κάνεις υπέρηχο κατευθείαν να σου φύγει η έγνοια??δική μου άποψη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lollipop94 είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!!Είμαι καινούργια στο forum και νέα μέλλουσα μαμά!!!Είμαι 6 εβδομάδων!!!!Στις 13/8 έκανα την πρώτη χοριακή και οι μονάδες ήταν 201,40....την επόμενη εβδομάδα στις 20/8 η δεύτερη χοριακή ήταν 2500 μονάδες!!!Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα!!!Πώς σας φαίνονται τα νούμερα αυτά??

 

Καλημέρα @lollipop94! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και με το καλο το μωρακι σου! Μια χαρά είναι οι τιμές σου! ? εκλεισες ραντεβου με το γιατρο σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου με το καλό εύχομαι!!μια όμορφη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωράκι στην αγκαλιά σου!!φαντάζομαι τον ενθουσιασμό σου κ την χαρά σου. Όλα να πάνε τέλεια!δεν ξέρω όμως γιατί γίνονται αυτές οι χοριακες να πω την αλήθεια,δεν έχω κάνει.στις 6 εβδομάδες που είσαι λογικά θα φαίνεται ο σάκος στην μήτρα όποτε πάει μια έγνοια.κ στις 7 σίγουρα θα ακούσεις καρδούλα.οποτε γιατί να μην κάνεις υπέρηχο κατευθείαν να σου φύγει η έγνοια??δική μου άποψη...

Εγώ έκανα μια χοριακη πριν πάω να με δει, μου είπε η γιατρός να την κάνω. Από τις τιμές απ όσο μου είπε καταλαβαίνει σε ποια εβδομάδα είσαι και αν προχωρά καλά η εγκυμοσύνη. Εμένα βέβαια δεν μου ζήτησε δεύτερη, μου έκλεισε ραντεβού για υπέρηχο στην εκτη εβδομαδα και κατι, αν θυμαμαι καλα, όπου είδαμε και το φασολακι μας και ακούσαμε την καρδούλα του! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!πρώτα ο Θεός νομίζω ότι ανήκω εδώ...13/8 έκανα 2 τεστ θετικά την ίδια μέρα χοριακη 70.95,η 2η χοριακη 17/8 ήταν 330.50 κ έκανα άλλη μια από μόνη μου 22/8 εχθές δλδ 4.489...στις 29/8 έχω τον 1ο υπέρηχο,περιμένω το 3ο μωράκι μου με το καλό...έχω είδη 2 αγόρια.πόσο εβδομάδων δεν ξέρω ακριβώς μιας Κ άργησα πολύ σε αυτόν τον κύκλο να κάνω ωορρηξία,δεν έχω κ σταθερό έτσι κι αλλιώς αλλά μάλλον αφαιρώ 2 βδομάδες οπότε είμαι 5+2 περίπου σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η lollipop94 είπε:

Καλησπέρα μέλλουσες μανούλες!!!!Είμαι καινούργια στο forum και νέα μέλλουσα μαμά!!!Είμαι 6 εβδομάδων!!!!Στις 13/8 έκανα την πρώτη χοριακή και οι μονάδες ήταν 201,40....την επόμενη εβδομάδα στις 20/8 η δεύτερη χοριακή ήταν 2500 μονάδες!!!Σήμερα μπήκα στην 6η εβδομάδα!!!Πώς σας φαίνονται τα νούμερα αυτά??

 

Πολύ καλή η χοριακη σου με το καλό εύχομαι!!!Είμαστε κοντά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ έκανα μια χοριακη πριν πάω να με δει, μου είπε η γιατρός να την κάνω. Από τις τιμές απ όσο μου είπε καταλαβαίνει σε ποια εβδομάδα είσαι και αν προχωρά καλά η εγκυμοσύνη. Εμένα βέβαια δεν μου ζήτησε δεύτερη, μου έκλεισε ραντεβού για υπέρηχο στην εκτη εβδομαδα και κατι, αν θυμαμαι καλα, όπου είδαμε και το φασολακι μας και ακούσαμε την καρδούλα του! ?

Κατάλαβα!δεν ήξερα για ποιό λόγο γίνονται αν κ το διαβάζω συχνά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!πρώτα ο Θεός νομίζω ότι ανήκω εδώ...13/8 έκανα 2 τεστ θετικά την ίδια μέρα χοριακη 70.95,η 2η χοριακη 17/8 ήταν 330.50 κ έκανα άλλη μια από μόνη μου 22/8 εχθές δλδ 4.489...στις 29/8 έχω τον 1ο υπέρηχο,περιμένω το 3ο μωράκι μου με το καλό...έχω είδη 2 αγόρια.πόσο εβδομάδων δεν ξέρω ακριβώς μιας Κ άργησα πολύ σε αυτόν τον κύκλο να κάνω ωορρηξία,δεν έχω κ σταθερό έτσι κι αλλιώς αλλά μάλλον αφαιρώ 2 βδομάδες οπότε είμαι 5+2 περίπου σήμερα.

#ζουζουνα με το καλό το τρίτο!!!??? θεωρητικά Θέλω κι εγώ θα δείξει από τα οικονομικά μας κ τα κουράγια μας τελικά ?έχω κι εγώ ενα αγοράκι 2 κ κάτι κ περιμένω το 2ο μωρό μου... Πόσο είναι τα αγόρια σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

#ζουζουνα με το καλό το τρίτο!!!??? θεωρητικά Θέλω κι εγώ θα δείξει από τα οικονομικά μας κ τα κουράγια μας τελικά ?έχω κι εγώ ενα αγοράκι 2 κ κάτι κ περιμένω το 2ο μωρό μου... Πόσο είναι τα αγόρια σου?

5.5 χρονών κ κάτι κ ο 2ος 17 μηνων,σε ευχαριστώ πολύ,μια χαρά με το καλό!!Όσο για τα Οικονομικά κ εμείς το σκεφτόμασταν αλλά οκ πιστεύω όλα θα πάνε καλά,νομίζω πλέον τα 3 είναι το ιδανικό αν κ στην αρχή έλεγα 2...η αλήθεια είναι ότι θέλω κ ενα κορίτσι μακάρι να είναι αυτό εδώ,αν πάλι όχι δεν πειράζει γερό να Ναι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2018 at 10:51 ΠΜ, ο/η PanB είπε:

Έκλεισε καμία άλλη αυχενικη εκτός από τη @VivianT στις 29/8 και τη @banesaki16 στις 5/9; ? να έχουμε να περιμένουμε νέα ?

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ  είμαι στην 12 εβδομάδα αύριο πανω για την αυχενική και έχω παρα παρα πολύ άνγχος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hra angel είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου εγώ  είμαι στην 12 εβδομάδα αύριο πανω για την αυχενική και έχω παρα παρα πολύ άνγχος ??

Τέλεια @Hra angel !! Όλα καλά να πανε! Θα δεις το ζουζούνι πιο μεγάλο και κανονικό ανθρωπάκι και θα σου φύγει το άγχος ?? περιμένουμε τα νέα  σου μόλις τελειώσεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τέλεια @Hra angel !! Όλα καλά να πανε! Θα δεις το ζουζούνι πιο μεγάλο και κανονικό ανθρωπάκι και θα σου φύγει το άγχος ?? περιμένουμε τα νέα  σου μόλις τελειώσεις ??

Αχχχχ να είσαι καλά και εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα αύριο θα σας πω τα νέα κορίτσια μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Με πητ 4/3/2018 την δευτερα που μας περασε πηγα για αυχενικη και ημουν ακριβως 12 εβδομαδα! Ολα πολυ καλα πηγαν! Και η αυχενικη και το μωρο μεγαλωνει καλα, 90% αγορακιμου ειπαν!!! Εχτες βγηκε και το pappa! Και αυτο μια χαρα! Μονο πιεση μου βρηκαν! Πρεπεινα κοψω το αλατι! Αλλα χαλαλι!

καλα αποτελεσματα σε ολες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια 

Η γιατρός μου χορήγησε utrogestan για τις καφέ εκκρίσεις και έκανα επαναληπτική χοριακη η οποία από τη Δευτέρα που ήταν 8700 πήγε 13026 πως το βλέπετε το νουμερο;

Δεν είναι μικρό;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Η γιατρός μου χορήγησε utrogestan για τις καφέ εκκρίσεις και έκανα επαναληπτική χοριακη η οποία από τη Δευτέρα που ήταν 8700 πήγε 13026 πως το βλέπετε το νουμερο;

Δεν είναι μικρό;

 

κοριτσάκι μου μια χαρά νομίζω είναι,δεν είμαι σίγουρη ότι διπλασιάζεται μετά από 6.000 στις 2 μέρες νομίζω θέλει παραπάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοριτσάκι μου μια χαρά νομίζω είναι,δεν είμαι σίγουρη ότι διπλασιάζεται μετά από 6.000 στις 2 μέρες νομίζω θέλει παραπάνω 

Έχω αγχωθεί βρε ζουζούνα,

Η γιατρός μου είπε ότι ιδανικά θέλαμε να έχει διπλασιαστεί Όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι κακό βέβαια.

Αύριο παω για υπέρηχο...Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Έχω αγχωθεί βρε ζουζούνα,

Η γιατρός μου είπε ότι ιδανικά θέλαμε να έχει διπλασιαστεί Όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι κακό βέβαια.

Αύριο παω για υπέρηχο...Για να δούμε!

Νομίζω ότι μετά από κάποιες τιμές δεν χρειάζεται ή χοριακη εκτός αν υπάρχει κάποιο θέμα.. Καλό να είναι να πας στο γιατρό να δεις το σπορακι σου..εγωωχοριακες Έκανα μόνο 2 στην αρχηωνα δούμε αν διπλασιάζεται μετά πήγα γιατρό ?όλα καλά θα πάνε είμαι σίγουρη κ θα κρατάμε όλες τα σποράκια το 2019????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hra angel είπε:

Αχχχχ να είσαι καλά και εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα αύριο θα σας πω τα νέα κορίτσια μου ❤️

Οοοο τέλεια!!!άντε με το καλό!!περιμένουμε νέα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Έχω αγχωθεί βρε ζουζούνα,

Η γιατρός μου είπε ότι ιδανικά θέλαμε να έχει διπλασιαστεί Όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι κακό βέβαια.

Αύριο παω για υπέρηχο...Για να δούμε!

εύχομαι να πάνε όλα καλα κ αν όχι αύριο την άλλη βδομάδα πιστεύω θα ακούσεις καρδούλα!!μην μου αγχώνεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια και απο μένα εγώ έχω αυχενική διαφάνεια 5/09 που θα είμαι ακριβώς 12 εβδομάδων...banesaki16 ίδιο όνομα, ίδια ΠΗΤ, ίδια μέρα αυχενική ουάου ε...χαχαχα περιμένω και εγω τα νέα σας...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...