Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 24 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ έκανα γύρω στις 20 Γενάρη και μπήκαν κανονικά 1 Φλεβάρη.. περιμένω την ληξιαρχική πράξη γέννησης της μικρής για να κάνω αίτηση και για το λοχείας..

Ξέρεις αν παίζει ρόλο η τράπεζα που έχεις δηλώσει; Μου φάνηκε πολύ παράξενο που δεν μπήκαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η lina1987 είπε:

Ξέρεις αν παίζει ρόλο η τράπεζα που έχεις δηλώσει; Μου φάνηκε πολύ παράξενο που δεν μπήκαν...

Δεν ξέρω.. μήπως το υποκατάστημα του ΙΚΑ που πήγες; αν ήταν κεντρικό ας πούμε και είχε πολλές εκκρεμότητες; εμένα ο λογαριασμός μου είναι alpha bank. Όταν πήγες σου είπαν ημερομηνία που θα μπουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Δεν ξέρω.. μήπως το υποκατάστημα του ΙΚΑ που πήγες; αν ήταν κεντρικό ας πούμε και είχε πολλές εκκρεμότητες; εμένα ο λογαριασμός μου είναι alpha bank. Όταν πήγες σου είπαν ημερομηνία που θα μπουν;

Όχι μου έδωσαν μόνο ένα χαρτί με το πρωτόκολλο κατάθεσης και έγραφε πάνω ότι οι πιστώσεις γίνονται 1 και 15 κάθε μήνα...Με βάση τον πίνακα που έχουν βγάλει είδα ότι θα έπρεπε να πληρωθώ 1 του μήνα...Τι να πω παράξενο...Το σκέφτηκα κι αυτό που λες γιατί το δικό μου είναι το κεντρικό της Θεσσαλονίκης....Μακάρι να είναι αυτό και να μην χρειαστεί να τρέχω αν έχει γίνει κανένα λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Όχι μου έδωσαν μόνο ένα χαρτί με το πρωτόκολλο κατάθεσης και έγραφε πάνω ότι οι πιστώσεις γίνονται 1 και 15 κάθε μήνα...Με βάση τον πίνακα που έχουν βγάλει είδα ότι θα έπρεπε να πληρωθώ 1 του μήνα...Τι να πω παράξενο...Το σκέφτηκα κι αυτό που λες γιατί το δικό μου είναι το κεντρικό της Θεσσαλονίκης....Μακάρι να είναι αυτό και να μην χρειαστεί να τρέχω αν έχει γίνει κανένα λάθος...

Περίμενε μέχρι 15 να δεις μήπως μπουν τότε.. και αν δεν βλέπεις ? εμένα μου είχαν γράψει πάνω στο χαρτί της απόδειξης ότι θα μπουν 1/2.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Περίμενε μέχρι 15 να δεις μήπως μπουν τότε.. και αν δεν βλέπεις ? εμένα μου είχαν γράψει πάνω στο χαρτί της απόδειξης ότι θα μπουν 1/2.. 

Εμένα δεν μου έδωσαν κατ' ευθείαν την απόφαση αυτό είναι το θέμα...Θα μου την στείλουν ταχυδρομικά...? Βασικά θέλω να δω την Δευτέρα μήπως μπουν γιατί η Εθνική κάποιες φορές καθυστερεί πολύ τις πιστώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια έκανε καμία από εσάς  αίτηση για επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ; Εκανα στις 15 Φεβρουαρίου κι ενω ηταν να μπουν τα λεφτα εχθές δεν έχει μπει τίποτα...

Σου έχουν δώσει χαρτί ότι εγκρίνουν το επίδομα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Εμένα δεν μου έδωσαν κατ' ευθείαν την απόφαση αυτό είναι το θέμα...Θα μου την στείλουν ταχυδρομικά...? Βασικά θέλω να δω την Δευτέρα μήπως μπουν γιατί η Εθνική κάποιες φορές καθυστερεί πολύ τις πιστώσεις...

Ααα μην ανησυχείς.. Κ μένα ταχυδρομικά μ την έστειλαν τρεις βδομάδες μετά που κατέθεσα τα χαρτιά. Οπότε τα χρήματα μπήκαν στην ουσία ένα μήνα μετά την κατάθεση. Αρα κ σε σένα θα μπουν 15 Μαρτίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κορίτσι μου, προσπάθησε να μην πέφτεις ψυχολογικά, όλα παίζουν ρόλο! Δεν είχα παρόμοια εμπειρία αλλά έχω ακούσει πως μπορεί να συμβεί.. σου είπαν πως είναι δυνατό να μεγαλώσει κι άλλο το μωράκι απλά θα παίρνει πιο αργά βάρος; 

Το παρακολουθουμε στενα , οσο μεγαλωνει δεν εχουμε θεμα, τωρα την τριτη εχω επαναληπτικο Doppler να δουμε αν πηρε καθολου βαρος...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Ααα μην ανησυχείς.. Κ μένα ταχυδρομικά μ την έστειλαν τρεις βδομάδες μετά που κατέθεσα τα χαρτιά. Οπότε τα χρήματα μπήκαν στην ουσία ένα μήνα μετά την κατάθεση. Αρα κ σε σένα θα μπουν 15 Μαρτίου. 

Εμένα μου την έδωσαν επί τόπου όταν έκανα την αίτηση, γι αυτό μάλλον ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Το παρακολουθουμε στενα , οσο μεγαλωνει δεν εχουμε θεμα, τωρα την τριτη εχω επαναληπτικο Doppler να δουμε αν πηρε καθολου βαρος...

 

Πρώτο παιδάκι; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πρώτο παιδάκι; ?

Ναι το πρωτο μου ειναι και εχω τρελαθει...

Δε θελω να γεννησω προωρα ουτε να ταλαιπωρηθει το μωρακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η fairy-mary είπε:

Ναι το πρωτο μου ειναι και εχω τρελαθει...

Δε θελω να γεννησω προωρα ουτε να ταλαιπωρηθει το μωρακι μου..

Προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ το μωράκι καταλαβαίνει ποτε δεν είσαι καλά και στρεσαρεται κι αυτό ? περιμένουμε τη Τρίτη τα νέα σου, όταν κάνεις το Doppler! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Ααα μην ανησυχείς.. Κ μένα ταχυδρομικά μ την έστειλαν τρεις βδομάδες μετά που κατέθεσα τα χαρτιά. Οπότε τα χρήματα μπήκαν στην ουσία ένα μήνα μετά την κατάθεση. Αρα κ σε σένα θα μπουν 15 Μαρτίου. 

Τώρα ησύχασα λίγο γιατί με βάση τον πίνακα τους έπρεπε να έχω ήδη πληρωθεί αλλά αν μου λες κι εσύ ότι καθυστέρησαν με την απόφαση άρα αυτό παίζει ρόλο και όχι ποτέ καταθέτεις την αίτηση...Κοινώς αν δεν μου έρθει η απόφαση λεφτά δεν παίρνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Ναι το πρωτο μου ειναι και εχω τρελαθει...

Δε θελω να γεννησω προωρα ουτε να ταλαιπωρηθει το μωρακι μου..

Κορίτσι μου να μην στενοχωριέσαι...Θα δεις ότι μια χαρά βάρος θα πάρει το μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά...Απο την στιγμή που το παρακολουθείς μην φοβάσαι τίποτα...Και λίγο νωρίτερα να γεννήσεις δεν είναι κάτι τραγικό πολλά μωράκια γεννιούνται νωρίτερα και είναι μια χαρά...Βγάλε όμως από το μυαλό σου τις άσχημες σκέψεις...Σκέψου ότι ήδη κέρδισες άλλη μια εβδομάδα...Έτσι θα κερδίσεις και τις επόμενες...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Τώρα ησύχασα λίγο γιατί με βάση τον πίνακα τους έπρεπε να έχω ήδη πληρωθεί αλλά αν μου λες κι εσύ ότι καθυστέρησαν με την απόφαση άρα αυτό παίζει ρόλο και όχι ποτέ καταθέτεις την αίτηση...Κοινώς αν δεν μου έρθει η απόφαση λεφτά δεν παίρνω...

Ο πίνακας λέει γενικά ποτέ γίνονται οι πληρωμές. Οπότε μην ανησυχείς. Κ μένα καθυστέρησαν πολύ. Πήρα κ τηλέφωνο κ ενώ είχε εγκριθεί η απόφαση, μ τη στείλανε δύο βδομάδες μετά. Είναι κ τα ταχυδρομεία βέβαια που καθυστερούν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Προσπάθησε να ηρεμήσεις γτ το μωράκι καταλαβαίνει ποτε δεν είσαι καλά και στρεσαρεται κι αυτό ? περιμένουμε τη Τρίτη τα νέα σου, όταν κάνεις το Doppler! ???

Θα σας ενημερωσω!!!

Ευχαριστω για τη στηριξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσι μου να μην στενοχωριέσαι...Θα δεις ότι μια χαρά βάρος θα πάρει το μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά...Απο την στιγμή που το παρακολουθείς μην φοβάσαι τίποτα...Και λίγο νωρίτερα να γεννήσεις δεν είναι κάτι τραγικό πολλά μωράκια γεννιούνται νωρίτερα και είναι μια χαρά...Βγάλε όμως από το μυαλό σου τις άσχημες σκέψεις...Σκέψου ότι ήδη κέρδισες άλλη μια εβδομάδα...Έτσι θα κερδίσεις και τις επόμενες...?

Απο το στομα σου και στου θεου το αυτι

Μακαρι να πανε ολα καλα!

Ας ελπισουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα και απο εμένα σε όλες!!  Τη Πέμπτη έχω το ραντεβού μου για το Doppler... Ελπίζω να είναι όλα καλά... Περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός... Φτάνει ο καιρός σιγά σιγά...και είστε πολλές που είστε και πιο σύντομα... Θα μας πείτε την εμπειρία σας ... 

@fairy-mary εύχομαι τα καλύτερα... Βδομάδα τη βδομάδα να έχεις καλή εξέλιξη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Απο το στομα σου και στου θεου το αυτι

Μακαρι να πανε ολα καλα!

Ας ελπισουμε!

Μια χαρά θα πάνε...Είχα ακριβώς το ίδιο άγχος με σένα...Οριακος τράχηλος από την Β επίπεδου...Φαντάζεσαι το άγχος μου...Αποφάσισα να το αφήσω στην άκρη δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα απλά προσέχω και σήμερα αισίως μπήκα στην 36η ...Μην φοβάσαι τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Μια χαρά θα πάνε...Είχα ακριβώς το ίδιο άγχος με σένα...Οριακος τράχηλος από την Β επίπεδου...Φαντάζεσαι το άγχος μου...Αποφάσισα να το αφήσω στην άκρη δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα απλά προσέχω και σήμερα αισίως μπήκα στην 36η ...Μην φοβάσαι τίποτα...

Τι τραβας και εσυ...

Απο τη β επιπεδου ε;

Σε καταλαβαινω...υπομονη και στις 2 μας..εισαι σε πολυ καλο δρομο εσυ!

Εχει καλο βαρος το μωρακι σου;

Αγορακι η κοριτσακι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Τι τραβας και εσυ...

Απο τη β επιπεδου ε;

Σε καταλαβαινω...υπομονη και στις 2 μας..εισαι σε πολυ καλο δρομο εσυ!

Εχει καλο βαρος το μωρακι σου;

Αγορακι η κοριτσακι ειναι;

Αγοράκι είναι ? Την τελευταία φορά που πηγαμε ήταν 1635 31η εβδομάδα μια χαρά ζουμερός! Τώρα θα δω αύριο που έχω ραντεβού...Γι αυτό σου λέω κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι...Κι εγώ έβαζα στο μυαλό μου όχι περιδεση όχι πέσο όχι ότι θα είμαι ξάπλα μέχρι να γεννήσω και τελικά μια χαρά τα κατάφερα...Απλά άφησα το άγχος στην άκρη κι έδειξα εμπιστοσύνη στη γιατρο...Στη Β επίπεδου 2,6 Και από τότε φυσικά έχει κατέβει κι άλλο...Δεν ξέρω πόσο είναι τώρα δεν ρωτάω από τη στιγμή που μου λέει είσαι μια χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Αγοράκι είναι ? Την τελευταία φορά που πηγαμε ήταν 1635 31η εβδομάδα μια χαρά ζουμερός! Τώρα θα δω αύριο που έχω ραντεβού...Γι αυτό σου λέω κορίτσι μου μην στενοχωριέσαι...Κι εγώ έβαζα στο μυαλό μου όχι περιδεση όχι πέσο όχι ότι θα είμαι ξάπλα μέχρι να γεννήσω και τελικά μια χαρά τα κατάφερα...Απλά άφησα το άγχος στην άκρη κι έδειξα εμπιστοσύνη στη γιατρο...Στη Β επίπεδου 2,6 Και από τότε φυσικά έχει κατέβει κι άλλο...Δεν ξέρω πόσο είναι τώρα δεν ρωτάω από τη στιγμή που μου λέει είσαι μια χαρά...

Τωρα εισαι 36;

Απο τις 36 και μετα απ οσο ξερω δεν εχεις θεμα γιατι μπαινεις στο μηνα σου οποτε ανα πασα στιγμη θα μπορουσες να γεννησεις...

Εγω κοριτσακι εχω..

Αυριο μπαινω 33 εβδομαδες!

Και ελπιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairy-mary είπε:

Τωρα εισαι 36;

Απο τις 36 και μετα απ οσο ξερω δεν εχεις θεμα γιατι μπαινεις στο μηνα σου οποτε ανα πασα στιγμη θα μπορουσες να γεννησεις...

Εγω κοριτσακι εχω..

Αυριο μπαινω 33 εβδομαδες!

Και ελπιζω!

Τώρα μπήκα 36η...Μια χαρά είσαι δεν σου μένει πολύ...Θα δεις ότι όλα μια χαρά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα με το καλο τα μωρακια σας! συγνωμη για την παρεμβαση στη συζητηση σας, ηθελα να σας ρωτησω τα χαρτια στο ικα τα καταθεσατε αφου σταματησατε τη δουλεια ή λίγο πριν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

κοριτσια καλημερα με το καλο τα μωρακια σας! συγνωμη για την παρεμβαση στη συζητηση σας, ηθελα να σας ρωτησω τα χαρτια στο ικα τα καταθεσατε αφου σταματησατε τη δουλεια ή λίγο πριν?

Καλημέρα ? εγώ τα κατέθεσα Αφού σταμάτησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...