Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Λίνα88 είπε:

Αχ αλήθεια το λες? Τώρα με ξεαγχωσες αλήθεια!!! Αντε Νά αρχίσουμε να φτιάχνουμε βαλίτσες σιγά σιγά!!!!! Ούτε Εγώ έχω κάνει Τπτ. 

Εγώ αύριο.  Τέλος.  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Ρε κορίτσια έκλεισα την 34η εβδομάδα σμρ κ πήγα στο γιατρό κ το μωρό είναι 2350. Πολύ Δν είναι? Αυτός μ είπε ότι είναι όσο πρέπει για τη βδομάδα π είμαι. Εμένα γιατί μ φαίνεται μεγάλο? Πριν τρεις βδομάδες ήταν 1700. έβγαινε μια βδομάδα μικρότερο. Έχω αγχωθεί. 

Μην αγχώνεσαι καθόλου...Κι εμένα 30+4 1635 Ήταν όποτε φαντάζομαι όταν φτάσουμε 34 τόσο θα είναι περίπου...Μια χαρά είναι.

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Λογικό είναι να χορταίνεις με λιγότερο φαγητό!μεγαλώνει το μωράκι κ πιέζει το στομάχι...κι εγώ το έχω αυτό!οσο για τα κιλά θέλει κράτημα χαχα κι εγώ στον 6ο πήρα 2κιλα που ήταν πολύ γιατί έπαιρνα μισο το μήνα... Κατά τα άλλα αν μπορείς θρεπτικές τροφές μικρή ποσότητα μια χαρά θα Είσαι!

Ναι αυτό ακριβώς! ;) Πιστεύω ότι θα τα χάσουμε εύκολα τα κιλά αυτά, πρώτα απ' όλα να ναι καλά τα μωράκια μας! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ναιιι! Κι εγώ το ίδιο έπαθα, πήρα αρκετά 5ο και 6ο και με τα είχα αυτό το φούσκωμα και πήρα 3 νομίζω μέχρι τώρα που είμαι 38 εβδομάδων.. Οπότε μην αγχώνεσαι, μπορεί να μην πάρεις πολλά ακόμα ? 

Το ελπίζω να πάρω μόνο τόσα και γω!!! Να ναι καλά τα μωράκια μας πάνω απ' όλα, και οοολα τα άλλα διορθώνονται ;) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/2/2019 at 8:21 ΜΜ, ο/η Λίνα88 είπε:

Αχ βρε κορίτσια ωραία!!!! Πολύ άγχος Πάντως όσο περνάει ο καιρός.. Άσχετο εσείς οδήγατε?? 

Εγώ οδηγώ Αλλά όχι μεγάλες αποστάσεις... πάω στην Τράπεζα στο σούπερ μάρκετ γύρω γύρω..  Γιατί αν πάω πιο μακριά ζορίζομαι με την κοιλιά..  Κ δεν πάω..με πάει ο άντρας μου..???? κορίτσια μου πως πάτε με την κατακράτηση? Εγώ ήμουν καλά δεν είχα κάτι Αλλά τώρα τις τελευταίες 2 βδομάδες νιώθω ένα μικρό πριξιματακι το καταλαβαίνω από τα δάχτυλα του χεριού.. έχουν αρχίσει να με παίζουν τα δαχτυλίδια..  εσείς πως είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Εγώ οδηγώ Αλλά όχι μεγάλες αποστάσεις... πάω στην Τράπεζα στο σούπερ μάρκετ γύρω γύρω..  Γιατί αν πάω πιο μακριά ζορίζομαι με την κοιλιά..  Κ δεν πάω..με πάει ο άντρας μου..???? κορίτσια μου πως πάτε με την κατακράτηση? Εγώ ήμουν καλά δεν είχα κάτι Αλλά τώρα τις τελευταίες 2 βδομάδες νιώθω ένα μικρό πριξιματακι το καταλαβαίνω από τα δάχτυλα του χεριού.. έχουν αρχίσει να με παίζουν τα δαχτυλίδια..  εσείς πως είστε?

Εγώ οδηγώ κανονικά...Κ κατακράτηση δεν έχω ούτε στο πρώτο....βέβαια τρώω ανάκατα κατά βάση. Αν κ τελευταία το χαλάω αρκετές φορές αλλά σε μεγάλο ποσοστό αναλατα. Οπότε αν μπορείς δοκιμάσε το.δεν ξέρω αν είναι αυτό η είναι έτσι ο οργανισμός μου πάντως δεν έχω καθόλου πρήξιμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς γεννάμε κορίτσια την Παρασκευή!  ? είναι μεγάλο το μωράκι και πολύ ψηλα και δεν μπορεί να κατέβει οπότε κανονίσαμε την Παρασκευή να την υποδεχτούμε ? θα κάνω 2 ενέσεις κορτιζονης Τετάρτη και Πέμπτη και Παρασκευή με το καλο θα τη γνωρίσουμε τη μπουμπού μας!  ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμείς γεννάμε κορίτσια την Παρασκευή!  ? είναι μεγάλο το μωράκι και πολύ ψηλα και δεν μπορεί να κατέβει οπότε κανονίσαμε την Παρασκευή να την υποδεχτούμε ? θα κάνω 2 ενέσεις κορτιζονης Τετάρτη και Πέμπτη και Παρασκευή με το καλο θα τη γνωρίσουμε τη μπουμπού μας!  ???

Κορίτσι μ με το καλό!!!!!!!! Σε Ποια βδομάδα είσαι?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσι μ με το καλό!!!!!!!! Σε Ποια βδομάδα είσαι?? 

Στην 38η! Παρασκευή θα είμαι 38w1d  ? θα έχω μπει δλδ 39η

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Στην 38η! Παρασκευή θα είμαι 38w1d  ? θα έχω μπει δλδ 39η

Κ μεις όταν θα ειμαι 38.1 το κανονίσαμε. Γιατι θα κάνεις ενέσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Λίνα88 είπε:

Κ μεις όταν θα ειμαι 38.1 το κανονίσαμε. Γιατι θα κάνεις ενέσεις? 

Προληπτικά για τα πνευμονακια του μωρου.  Επειδή θα βγει λιγάκι πιο νωρίς.. Ποια ημερομηνία κλείσατε;  ?  μπορεί να σου πει κι εσένα να τις κάνεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εμείς γεννάμε κορίτσια την Παρασκευή!  ? είναι μεγάλο το μωράκι και πολύ ψηλα και δεν μπορεί να κατέβει οπότε κανονίσαμε την Παρασκευή να την υποδεχτούμε ? θα κάνω 2 ενέσεις κορτιζονης Τετάρτη και Πέμπτη και Παρασκευή με το καλο θα τη γνωρίσουμε τη μπουμπού μας!  ???

Αχ τι ωραία κορίτσι μου.... Είσαι η πρώτη από την ομάδα.... τι όμορφα... έχεις αγωνία? Είσαι έτοιμη? Περιμένουμε με αγωνία την εμπειρία σου..... με το καλό ή μπουμπού σου γερη κ δυνατή.. ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/2/2019 at 5:15 ΜΜ, ο/η VivianT είπε:

Εγώ οδηγώ κανονικά...Κ κατακράτηση δεν έχω ούτε στο πρώτο....βέβαια τρώω ανάκατα κατά βάση. Αν κ τελευταία το χαλάω αρκετές φορές αλλά σε μεγάλο ποσοστό αναλατα. Οπότε αν μπορείς δοκιμάσε το.δεν ξέρω αν είναι αυτό η είναι έτσι ο οργανισμός μου πάντως δεν έχω καθόλου πρήξιμο...

Η αλήθεια είναι ότι δεν τρώω ανάλατα φαγητά... Αλλά ούτε κ υπερβολές..  θα δω αν χειροτερέψει η κατάσταση να το μειώσω... ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ τι ωραία κορίτσι μου.... Είσαι η πρώτη από την ομάδα.... τι όμορφα... έχεις αγωνία? Είσαι έτοιμη? Περιμένουμε με αγωνία την εμπειρία σου..... με το καλό ή μπουμπού σου γερη κ δυνατή.. ???

Έχω αγωνία Ναι, αλλά με την καλή έννοια! Για να γνωρίσω το μωρούλι  ?? δε φοβάμαι προς το παρόν, γενικά είμαι ψύχραιμη. Απλά θέλω να πάνε όλα καλά, αυτό σκέφτομαι μόνο  ?????? εννοείται μόλις μπορέσω θα σας πω όλες τις λεπτομέρειες μιας και θα ειμαι πρώτη να μπείτε στο κλίμα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Προληπτικά για τα πνευμονακια του μωρου.  Επειδή θα βγει λιγάκι πιο νωρίς.. Ποια ημερομηνία κλείσατε;  ?  μπορεί να σου πει κι εσένα να τις κάνεις 

7 Μάρτη! Ρε συ εγώ νόμιζα ότι αυτές τις ενέσεις τις κάνουν στον όγδοο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμείς γεννάμε κορίτσια την Παρασκευή!  ? είναι μεγάλο το μωράκι και πολύ ψηλα και δεν μπορεί να κατέβει οπότε κανονίσαμε την Παρασκευή να την υποδεχτούμε ? θα κάνω 2 ενέσεις κορτιζονης Τετάρτη και Πέμπτη και Παρασκευή με το καλο θα τη γνωρίσουμε τη μπουμπού μας!  ???

Με το καλοοοοοο!!όλα να πάνε τέλεια κ να είστε κι οι δύο σιδερένιες!? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

7 Μάρτη! Ρε συ εγώ νόμιζα ότι αυτές τις ενέσεις τις κάνουν στον όγδοο. 

Θα σε γελάσω ? το ήξερα ότι τις κάνουν αλλά δεν ήξερα ποτε ακριβώς.. Δε Ρωτάς το γιατρό σου να μας φύγει η απορία;  ? θα πας πριν την Παρασκευή ;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η VivianT είπε:

Με το καλοοοοοο!!όλα να πάνε τέλεια κ να είστε κι οι δύο σιδερένιες!? 

Ευχαριστούμε πολυυυυ❤ με το καλο και οι υπόλοιπες με τελειόμηνα και υγιή μωρούλια ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Θα σε γελάσω ? το ήξερα ότι τις κάνουν αλλά δεν ήξερα ποτε ακριβώς.. Δε Ρωτάς το γιατρό σου να μας φύγει η απορία;  ? θα πας πριν την Παρασκευή ;;  

Εχω καταλάβει ότι είναι ανάλογα τον γιατρό κορίτσια!άλλοι φοβούνται κ την προτείνουν κι άλλοι όχι. Δεν είναι νωρίς 38 εβδομάδων για μένα.θα μπορούσε να βγει κ από μόνο του το μωρό...κ νωριτερα ακόμη...θα μπορουσε απισης να περιμενετε κι αλλο να φτασεις 39 που ειναι ασφαλης εβδομαδα κ δεν θα εχεις κανενα πρόβλημα...Αλλά όπως κρίνουν αυτοί. Εμείς μια γνώμη λέμε με το μυαλό κ από ότι ξέρουμε κ ακούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Θα σε γελάσω ? το ήξερα ότι τις κάνουν αλλά δεν ήξερα ποτε ακριβώς.. Δε Ρωτάς το γιατρό σου να μας φύγει η απορία;  ? θα πας πριν την Παρασκευή ;;  

Όχι άλλα μεθαύριο θα τον πάρω να του πω τα αποτέλεσμα από κτ εξετάσεις κ θα τον ρωτήσω. Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρη πάντως πως τις κάνουν στον όγδοο. Ίσα ίσα π στις 38 εβδομάδες δ θεωρείται καν πρόωρο το μωρό. Αν δηλαδή σ σπάσουν τα νερά μόλις μπεις στον ένατο, Δλδ στις 36 εβδομάδες τι γίνεται? Βέβαια από την άλλη για να στο είπε ο γιατρό σ, δ θα στο είπε έτσι για πλάκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanBμε το καλό εύχομαι!!! Να έχεις μια γρήγορη γεννά και ένα χαρούμενο και υγειες μωρακι εύχομαι!!! Με το καλό :)

Όταν έψαξα και διάβασα για πρωορα και μη (για να έχω μια αποψη και να δω τι ισχύει) είχα διαβάσει το εξής.... Μέχρι πρότινος τελειομηνο θεωρούνταν στις 37 εβδομάδες και έπειτα. Μετά από κάποιες τελευταίες έρευνες (δεν είμαι σίγουρη από ποιους για αυτό και δεν αναφέρω μην πω ψέματα) τελειομηνο θεωρείται από 38 εβδομάδα...  

Εμείς καναμε τις πρώτες αγορές και τη Πέμπτη μετά το ραντεβού πάω να συνεχισωε τα υπόλοιπα!! Τι ωραία ψώνια είναι αυτά!!! :):):)

θελω την άποψη σας.... Θηλαστρο αυτές που τα έχουν ξαναπεράσει αλλά και αυτές που έχουν παρακολουθήσει σεμινάρια πήρατε; Έχετε σκοπό να πάρετε η μόνο αν δείτε ότι θα χρειαστεί τότε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η AlKate είπε:

@PanBμε το καλό εύχομαι!!! Να έχεις μια γρήγορη γεννά και ένα χαρούμενο και υγειες μωρακι εύχομαι!!! Με το καλό :)

Όταν έψαξα και διάβασα για πρωορα και μη (για να έχω μια αποψη και να δω τι ισχύει) είχα διαβάσει το εξής.... Μέχρι πρότινος τελειομηνο θεωρούνταν στις 37 εβδομάδες και έπειτα. Μετά από κάποιες τελευταίες έρευνες (δεν είμαι σίγουρη από ποιους για αυτό και δεν αναφέρω μην πω ψέματα) τελειομηνο θεωρείται από 38 εβδομάδα...  

Εμείς καναμε τις πρώτες αγορές και τη Πέμπτη μετά το ραντεβού πάω να συνεχισωε τα υπόλοιπα!! Τι ωραία ψώνια είναι αυτά!!! :):):)

θελω την άποψη σας.... Θηλαστρο αυτές που τα έχουν ξαναπεράσει αλλά και αυτές που έχουν παρακολουθήσει σεμινάρια πήρατε; Έχετε σκοπό να πάρετε η μόνο αν δείτε ότι θα χρειαστεί τότε;;

Εγώ είπα να δω αν θα χρειαστεί και να νοικιάσω για αρχή αν όντως χρειάζεται για να δω αν θα με βολέψει κλπ ? γτ είναι και ψιλοακριβα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ είπα να δω αν θα χρειαστεί και να νοικιάσω για αρχή αν όντως χρειάζεται για να δω αν θα με βολέψει κλπ ? γτ είναι και ψιλοακριβα

Σκεφτόμουν μήπως το πάρω τώρα να το έχω έτοιμο αν χρειαστεί αλλά από την άλλη λεω και αν δεν το χρειαστώ..( δεν έχω δει και τιμές)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η AlKate είπε:

Σκεφτόμουν μήπως το πάρω τώρα να το έχω έτοιμο αν χρειαστεί αλλά από την άλλη λεω και αν δεν το χρειαστώ..( δεν έχω δει και τιμές)...

Τα χειροκίνητα είναι οικονομικά αλλά δεν κάνουν την ίδια δουλειά απ όσο έχω ακούσει.. τα άλλα είναι πιο ακριβά αλλά και πιο αποτελεσματικά.. αν δεν το χρησιμοποιήσεις όμως; καλύτερα να τα δώσεις κάπου αλλού αυτα τα χρήματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...