Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Ρε κορίτσια είμαι στην 31η κ έχω πόνους περιόδους. Όχι έντονους. Αλλα έχω. Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις αν κ δ ξέρω πως είναι. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? 

Στις συσπασεις ξερω οτι πετρωνει κ η κοιλια...παρε ενα τηλεφωνο το γιατρο σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Ρε κορίτσια είμαι στην 31η κ έχω πόνους περιόδους. Όχι έντονους. Αλλα έχω. Φοβάμαι μήπως είναι συσπάσεις αν κ δ ξέρω πως είναι. Έχει καμία τέτοιο σύμπτωμα? 

Με τον γιατρό σου μίλησες καθόλου; Εγώ έχω συσπασεις από τον 4ο αλλά ανώδυνες (αυτές που πετρωνει η κοιλιά σου) Παρ τον μήπως και σου δώσει μαγνήσιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Με τον γιατρό σου μίλησες καθόλου; Εγώ έχω συσπασεις από τον 4ο αλλά ανώδυνες (αυτές που πετρωνει η κοιλιά σου) Παρ τον μήπως και σου δώσει μαγνήσιο...

Κι εγώ πάντα είχα πονακια, απλά τον τελευταίο μήνα είχαν σταματήσει. Του το είχα πει τότε κ μ είχε πει ότι είναι φυσιολογικό. Παίρνω μαγνήσιο. Εχεις κ πόνους περιόδου? Πόσο είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λίνα88 είπε:

Κι εγώ πάντα είχα πονακια, απλά τον τελευταίο μήνα είχαν σταματήσει. Του το είχα πει τότε κ μ είχε πει ότι είναι φυσιολογικό. Παίρνω μαγνήσιο. Εχεις κ πόνους περιόδου? Πόσο είσαι? 

Όχι πόνους περιόδου δεν έχω...Στην αρχή είχα ενοχλήσεις αλλά περισσότερο από το τεντωμα όταν πετρωνε η κοιλιά μου δεν ήταν πονοι περιόδου...Αλλες φορες παλι οταν πετρωνει μ ενοχλεί και το εντερο...29η εβδομάδα είμαι κι εμένα είχαν σταματήσει 2 βδομάδες και την προηγούμενη είχα αρκετές...Από χθες μειώθηκαν πάλι...Παίρνω κι εγω trofocard 2 την ημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Όχι πόνους περιόδου δεν έχω...Στην αρχή είχα ενοχλήσεις αλλά περισσότερο από το τεντωμα όταν πετρωνε η κοιλιά μου δεν ήταν πονοι περιόδου...Αλλες φορες παλι οταν πετρωνει μ ενοχλεί και το εντερο...29η εβδομάδα είμαι κι εμένα είχαν σταματήσει 2 βδομάδες και την προηγούμενη είχα αρκετές...Από χθες μειώθηκαν πάλι...Παίρνω κι εγω trofocard 2 την ημερα...

Κι εγώ αυτά παίρνω. Εν τω μεταξύ με έχει πιάσει κ συχνοουρια. Κ όταν πηγαίνω τουαλέτα ανακουφιζομαι για λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κι εγώ αυτά παίρνω. Εν τω μεταξύ με έχει πιάσει κ συχνοουρια. Κ όταν πηγαίνω τουαλέτα ανακουφιζομαι για λίγο. 

Εγω ειμαι 32+6! Αυριο. παω για doppler! Στο πρωτο τριμηνο ειχα αφορητους πονους περιοδου! 4&5 μηνα σταματησαν και ξαναρχισαν στον 6! Μεχρι τωρα με πιανουν! Οχι καθε μερα βεβαια και οχι ολη μερα! Εγω ρωτησα τον γιατρο απο τοτε που μου ξεκινησαν και μου ειπε επειδη ειμαι αδυνατη και μεγαλωνει η μητρα τα νιωθω ολα πιο εντονα! Μου αυξησε βεβαια το μαγνησιο απο 2 σε 3 χαπια αλλα επειδη με πιανανε κραμπες στα ποδια! 

Οσον αφορα καροτσι και μεις πηραμε της kikka boo το madrid! Ειναι 3 σε 1! Ειναι ομορφο και οικονομικο! Τωρα αν ειναι καλο θα φανει οταν μπει το παιδι μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κι εγώ αυτά παίρνω. Εν τω μεταξύ με έχει πιάσει κ συχνοουρια. Κ όταν πηγαίνω τουαλέτα ανακουφιζομαι για λίγο. 

Και μένα με πιάνει συχνοουρια στις συσπασεις...Κοίτα από τη στιγμή που δεν είναι η πρώτη φορά που τα έχεις και σου έχει πει και ο γιατρός ότι είναι φυσιολογικά πιστεύω ότι άδικα ανησυχείς...Κανε βέβαια μια ερώτηση πάλι για να είσαι σίγουρη αλλά αν το καλοσκεφτείς μπήκες και στον 8ο λογικό μου φαίνεται...Κι εγώ ανησυχούσα όποτε με έπιαναν πλέον όμως από τη στιγμή που δεν γίνονται χειρότερες ή δυνατοτερες έχω συμφιλιωθεί κατά κάποιο τρόπο...Πάρε το γιατρό σου ένα τηλέφωνο και θα δεις ότι θα ηρεμήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κι εγώ αυτά παίρνω. Εν τω μεταξύ με έχει πιάσει κ συχνοουρια. Κ όταν πηγαίνω τουαλέτα ανακουφιζομαι για λίγο. 

Είναι συσπάσεις και είναι φυσιολογικό να έχουμε απλά δες τη συχνότητα! Αν έχεις ανά τακτά διαστήματα είναι σημάδι τοκετού.. πάρε το γιατρό σου μα τον ενημερώσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λίνα88 είπε:

Με γεια!!!!!! Κι ψάχνω Τώρα. Τι καροτσι???? Με έχει προβληματίζει πολύ το θέμα αυτό. 

Εμείς πήραμε ένα 3 σε 1 της hauck από το bebe jou ? ανυπομονώ να το εγκαινιάσουμεεε! Εσύ τι σκέφτεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilikii είπε:

Εγω ειμαι 32+6! Αυριο. παω για doppler! Στο πρωτο τριμηνο ειχα αφορητους πονους περιοδου! 4&5 μηνα σταματησαν και ξαναρχισαν στον 6! Μεχρι τωρα με πιανουν! Οχι καθε μερα βεβαια και οχι ολη μερα! Εγω ρωτησα τον γιατρο απο τοτε που μου ξεκινησαν και μου ειπε επειδη ειμαι αδυνατη και μεγαλωνει η μητρα τα νιωθω ολα πιο εντονα! Μου αυξησε βεβαια το μαγνησιο απο 2 σε 3 χαπια αλλα επειδη με πιανανε κραμπες στα ποδια! 

Οσον αφορα καροτσι και μεις πηραμε της kikka boo το madrid! Ειναι 3 σε 1! Ειναι ομορφο και οικονομικο! Τωρα αν ειναι καλο θα φανει οταν μπει το παιδι μεσα

Τώρα μ πέρασε αλλά αυρ θα τον πάρω ένα τηλέφωνο να να του το πω μήπως χρειαστεί να μ το αυξήσει κ μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εμείς πήραμε ένα 3 σε 1 της hauck από το bebe jou ? ανυπομονώ να το εγκαινιάσουμεεε! Εσύ τι σκέφτεσαι;

Έχω δει ένα της cam τρία σε ένα κ μάλλον σε αυτό θα καταλήξουμε! Αντε να περάσει ο καιρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Είναι συσπάσεις και είναι φυσιολογικό να έχουμε απλά δες τη συχνότητα! Αν έχεις ανά τακτά διαστήματα είναι σημάδι τοκετού.. πάρε το γιατρό σου μα τον ενημερώσεις!

Δν ήταν διακεκομμένος ο πόνος. Από το πρωί είχα αυτή τη συνεχόμενη ενόχληση όπως όταν περιμένεις περίοδο. Τώρα μ πέρασε. Αυρ όμως θα πάρω ένα τηλ το γιατρό να δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λίνα88 είπε:

Δν ήταν διακεκομμένος ο πόνος. Από το πρωί είχα αυτή τη συνεχόμενη ενόχληση όπως όταν περιμένεις περίοδο. Τώρα μ πέρασε. Αυρ όμως θα πάρω ένα τηλ το γιατρό να δούμε. 

Πες μας τι σου είπε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Έχω δει ένα της cam τρία σε ένα κ μάλλον σε αυτό θα καταλήξουμε! Αντε να περάσει ο καιρός. 

Σε τι τιμές παίζουν; δεν τα έχω ακούσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Σε τι τιμές παίζουν; δεν τα έχω ακούσει 

360. Το έχει κ μια φίλη μ κ είναι πολύ ευχάριστημενη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήραμε της inglesina το quad. Ακριβό μοντέλο η αλήθεια είναι αλλά μας άρεσε που και σε σχέση με άλλα που έβλεπα στα μαγαζιά και μου ανέλυαν το βρήκα με αρκετά θετικά σε πράγματα που τα ήθελα... Το πήραμε σε γκρι.. σήμερα το άνοιξα και είναι τέλειο!! Ανυπομονώ να το εγκαινιασω :) και έχουμε και έτοιμη και τη πρώτη τη πλεκτή κουβερτουλα να ταιριάζει κιόλας από τη μαμά μου!!! Έχουν πάρει φωτιά τα χέρια της!!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lina88αφου είχες τα ίδια συμπτώματα και πιο πριν λογικά δεν είναι κάτι.... Αλλά πες το και στο γιατρό σου για να μην το σκέφτεσαι και εσύ η ίδια :) περιμενουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Δν ήταν διακεκομμένος ο πόνος. Από το πρωί είχα αυτή τη συνεχόμενη ενόχληση όπως όταν περιμένεις περίοδο. Τώρα μ πέρασε. Αυρ όμως θα πάρω ένα τηλ το γιατρό να δούμε. 

Εχω και εγω εδώ και καμια βδομάδα πονους περίοδο, ειμαι στην 30η εβδομάδα... πηγα στον γιατρο την Τετάρτη και μου εξέτασε κολπικα τον τράχηλο, ολα οκ, αλλα του στειλα μηνυμα το Σάββατο πως συνεχίζονται οι πονοι και μου ειπε να παρω μπουσκοπαν και αν συνεχιστούν μες στη βδομάδα να παω να ξανα δει τον τράχηλο αν ειναι ολα εντάξει.. ρωτα τον γιατρό σου μηπως να σε εξέταζε κ εσενα ετσι να δει σε τι κατάσταση βρίσκεσαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια το βράδυ ήταν δύσκολο οπότε σμρ το πρωί πήγα στο γιατρό. Με εξέτασε κ κολπικά. Ο τράχηλος είναι μια χαρά. Μ κάνε κ καρδιοτοκογραφημα όπου Δν καταγράφηκαν συσπάσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε ότι το μωρό έχει γυρίσει κ επειδή έχω κ χαμηλό πλακούντα με πιέζει. Κάναμε κ μια καλλιέργεια σε περίπτωση π έχω ουρολοιμωξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Λοιπόν κορίτσια το βράδυ ήταν δύσκολο οπότε σμρ το πρωί πήγα στο γιατρό. Με εξέτασε κ κολπικά. Ο τράχηλος είναι μια χαρά. Μ κάνε κ καρδιοτοκογραφημα όπου Δν καταγράφηκαν συσπάσεις. Στον υπέρηχο φάνηκε ότι το μωρό έχει γυρίσει κ επειδή έχω κ χαμηλό πλακούντα με πιέζει. Κάναμε κ μια καλλιέργεια σε περίπτωση π έχω ουρολοιμωξη. 

Άντε ωραία να ηρεμήσεις τουλάχιστον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με τα δωρεάν δείγματα που λέγαμε!
https://fanpage.gr/family/gineka/δωρεάν-δείγματα-για-βρέφη-και-εγκύους/

είναι λίγο παλιό το άρθρο αλλά εγώ έστειλα στα περισσότερα, δεν έχουμε και κάτι να χάσουμε!

Μάλιστα από τη sudocrem μου απάντησαν μέσα σε 10λ και έδωσα τα στοιχεία μου για να μου στείλουν δειγματάκι 


?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://mynewbaby-shop.gr/pages/dorean-mathimata-toketou-kai-thilasmou

επίσης, αναφέρει και αυτό που είναι δωρεάν και μπορούμε να παρακολουθήσουμε όσες είμαστε Αθήνα! είναι στο Avenue, Mαρούσι.

Σήμερα παρακολούθησα και το σεμινάριο της nutricia οnline που είχαμε αναφέρει και πριν λίγο καιρό!

Ενδιαφέρον ήταν αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας ? το επόμενο είναι στις 24/1 για όποια ενδιαφέρεται ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mammytobe τι πήρε το μάτι μου; γεννήσατε; ? να σου ζήσει κοριτσάκι μου το μωράκι σου και το πρωτο μωρακι της ομάδας μας ❤️ να το δεις οπως ονειρευεσαι :) πες μας αν θελεις για την εμπειρία σου! περιμένουμε τα νέα σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είσαστε; Εγώ σήμερα από το απόγευμα έχω τραβήγματα χαμηλά όταν περπατάω και όταν σηκώνομαι...Μεγαλώνει ο μπέμπης μου και με ζοριζει...Είχε αρκετές μέρες να με πιάσει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...