Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

VivianT

Σταθερο κυκλο 28 ημερων δεν μπορω να πω οτι εχω! Συνηθως ειναι μικροτερος 25-26-27! Τι να πω; Ας ελπισω αυτη τη φορα να ηταν πανω απο 28! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 6/7/2018 at 3:37 ΜΜ, ο/η Vasilikii είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Με τελευταια περιοδο 28/5 και χοριακη 1700 στις 27/6, την επομενη μερα βλεπουμε σακο! 4/3 μου εδωσε ο γιατρος Π.Η.Τ Με δικη μου πρωτοβουλια ξανακανω χοριακη την δευτερα που μας περασε 2/7 και ηταν 9535, και εχτες κανω εξεταση προγεστερονης και βγαινει 20,30! Ο γιατρος μου λεει οτι δεν ειναι αντιπροσωπευτικη τιμη! Εχω ραντεβου την τριτη 10/7 για να καταφερουμε να ακουσουμε καρδια! Το μονο που παιρνω ειναι μαγνησιο και filicine! Τι πιστευετε;

 

Εμενα ο γιατρος μου περα απο το φιλικό οξύ μου έγραψε ασβεστιο, ασπιρίνη και προγεστερόνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2018 at 9:54 ΜΜ, ο/η Δελφινακι είπε:

Με το καλό Βίβιαν! Εύχομαι να ακούσετε αύριο και καρδούλα! Εγώ έχω ακόμα καιρό! Κορίτσια εσείς που είστε στο δεύτερο έχετε καθόλου κοιλίτσα? Εγώ σαν να έκανα απότομα κοιλίτσα και μου φαίνεται παράξενο γιατί είναι νωρίς ακόμα!

Και εμενα μου φαίνεται οτι εκανα απότομα κοιλίτσα και δεν τρωω και πολυ να πεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου επειδή είμαι πολύ χαρούμενη..  Γιατί πήγα χτες στον γιατρό κ είδαμε καρδούλα... Κ πετάω από τη χαρά μου... ας μπω κ εγώ στην ομαδουλα για τα μωράκια της άνοιξης..  εμένα ή τελευταία περίοδος ήταν 14/6 και ΠΗΤ έχω 20/03 μου έγραψε το χαρτί Αλλά στην κάτω σειρά έγραψε 21/03 είχε 2 ημερομηνίες δεν ξέρω γιατί..  Είναι πολύ χαρούμενη..  με μεγάλο δρόμο μπροστά μου... Αλλά θέλω πολύ να είμαι χαρούμενη....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα Τελευταία περιοδος 19/6 αλλα ακομα δεν εχουμε ακουσει καρδουλα :( και το επιμενο ραντεβου μου το εκλεισε 23/8 πως θα αντεξω μεχρι τοτε??? @banesaki16 την καρδουλα πως την ακουσατε?? Εννοω σου εκανε κολπικο ελεγχο? Η εξωτερικα? Μπορει να ακουγεται χαζη η ερωτηση αλλα ειμαι πρωταρα σε αυτα :$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2018 at 8:16 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Εμενα Τελευταία περιοδος 19/6 αλλα ακομα δεν εχουμε ακουσει καρδουλα :( και το επιμενο ραντεβου μου το εκλεισε 23/8 πως θα αντεξω μεχρι τοτε??? @banesaki16 την καρδουλα πως την ακουσατε?? Εννοω σου εκανε κολπικο ελεγχο? Η εξωτερικα? Μπορει να ακουγεται χαζη η ερωτηση αλλα ειμαι πρωταρα σε αυτα :$

Κορίτσι μου καλησπέρα δεν είναι καθόλου χαζή ή ερώτηση Γιατί στον προηγούμενο γιατρό που ήμουν μου έκανε κολπικό... Τώρα πήγα στο ελενα το νοσοκομείο Στα απογευματινά ραντεβού κ μου έκαναν εξωτερικά υπέρηχο κ το ακούσαμε καθαρά.... Μου είπαν αν δεν το ακούσουν θα μου έκαναν κολπικό Αλλά το πιτσιρικακι μας μας άφησε να την ακούσουμε.... Κορίτσι μου υπομονή για σένα...Είναι πολλές οι μέρες...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου καλησπέρα δεν είναι καθόλου χαζή ή ερώτηση Γιατί στον προηγούμενο γιατρό που ήμουν μου έκανε κολπικό... Τώρα πήγα στο ελενα το νοσοκομείο Στα απογευματινά ραντεβού κ μου έκαναν εξωτερικά υπέρηχο κ το ακούσαμε καθαρά.... Μου είπαν αν δεν το ακούσουν θα μου έκαναν κολπικό Αλλά το πιτσιρικακι μας μας άφησε να την ακούσουμε.... Κορίτσι μου υπομονή για σένα...Είναι πολλές οι μέρες...???

Το ξέρω αλλα προσπαθω να ξεχνιέμαι με αλλα και που θα παει? Θα περασουν οι μερες :) να ρωτησω κατι αλλο? Και συγγνώμη κιολας για την ερώτηση αλλά εσας ο γιατρος σας σας επιτρέπει σεξουαλική επαφή με τον συντροφο σας?? Γιατι εμενα μου ειπε οχι ολο το πρωτο τρίμηνο...:/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Viktwria εγω ακουσα καρδουλα  με κολπικο υπερηχο γιατι ημουν μικρή σε εβδομάδες 7 σχεδόν.συνηθως 8-9 εβδομάδων την ακούς με υπέρηχο από την κοιλιά. 

Ούτε εμάς ο γιατρός μας αφήνει να έχουμε επαφές το πρώτο τρίμηνο... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Viktwria είπε:

Το ξέρω αλλα προσπαθω να ξεχνιέμαι με αλλα και που θα παει? Θα περασουν οι μερες :) να ρωτησω κατι αλλο? Και συγγνώμη κιολας για την ερώτηση αλλά εσας ο γιατρος σας σας επιτρέπει σεξουαλική επαφή με τον συντροφο σας?? Γιατι εμενα μου ειπε οχι ολο το πρωτο τρίμηνο...:/ 

Κορίτσι μου επαφές απαγορεύονται το πρώτο τρίμηνο.. Δεν μας αφήνει ούτε έμας..??είναι επικίνδυνο για το μπεμπακι....χαλάλι του..????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου επαφές απαγορεύονται το πρώτο τρίμηνο.. Δεν μας αφήνει ούτε έμας..??είναι επικίνδυνο για το μπεμπακι....χαλάλι του..????

Σίγουρα χαλάλι του :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Κοριτσια μου γεια σας κ απο εμενα κ εμενα Πητ μου εδωσε 21/3 ..

Κάπως ήρθες κορίτσι μου... με το καλό το μωράκι σου... Κ εχωωεγω 20/03 και 21/3 είμαστε μαζί.... Πως είσαι? Πήγες ακουσες καρδούλα? Απο συμπτωματα πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κάπως ήρθες κορίτσι μου... με το καλό το μωράκι σου... Κ εχωωεγω 20/03 και 21/3 είμαστε μαζί.... Πως είσαι? Πήγες ακουσες καρδούλα? Απο συμπτωματα πως εισαι?

Καλημερα κοριτσι μου..εχω ταση για εμετο..ειχα κ μια αποκολληση κ ειμαι ξαπλα ..το ακουσα Ναι κ μου ειπαν οτι μαλλον απο τους χτυπους φαινεται κοριτσι.. χαχα θα ξανα παω 14/8 να με δει ο γιατρος..που θα γεννησεις με το καλο?εσυ γενικα πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου πως είστε από συμπτώματα? Εγώ εχω μια άσχημη μεταλλική γεύση μόνιμα κ δεν μου αρέσει να τρώω τίποτα κ δεν μπορώ να πλύνω τα δόντια μου.. Μου έρχονται αναγούλες κ κάνω εμετό...???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

#banesaki16 εχω κι εγώ πολλές φορές Αυτή τη γεύση κ τρώω καμία ρυζογκοφρετα,λίγο ψωμί Κάτι τέτοιο με ευχαριστεί.αλλα είμαι από αυτές που δεν έχουν κανένα σύμπτωμα εκτός από κούραση πολλή το πρώτο τρίμηνο. Δόξα τω θεώ...υπομονή!

#Σοφια Στεφ ποσο εβδομάδων εισαι?κ συμπερανατε κι απο τους χτύπους?? Απο την αρχη το προβλεπουν?ωραία  ?

Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σοφια Στεφ είπε:

Καλημερα κοριτσι μου..εχω ταση για εμετο..ειχα κ μια αποκολληση κ ειμαι ξαπλα ..το ακουσα Ναι κ μου ειπαν οτι μαλλον απο τους χτυπους φαινεται κοριτσι.. χαχα θα ξανα παω 14/8 να με δει ο γιατρος..που θα γεννησεις με το καλο?εσυ γενικα πως εισαι?

Αλήθεια? Φαίνεται από τους χτύπους? Εμένα δεν μου είπαν...? έχω θα γεννήσω στο ελενα.. Και θα πάω πάλι να με δει στις 17 του μηνα.. Έχω αγωνία μεγάλη...Από συμπτ ωματα..  Μου μυρίζουν τα πάντα..  Δεν μπορώ εννοείται να βάλω άρωμα ούτε κρέμα για το σώμα..Κ να φανταστείς τρελαινομουνα για αρώματα παλιά χαχααα κ έχω θέμα με την οδοντόκρεμα κάνω εμετό μόλις πλένω δόντια...με την αποκόλληση πας καλύτερα κορίτσι μου? Κάτσε κάτω.. Μην πας πουθενά... Για το μπεμπέ.. με το καλό το μικρούλι σου... Που θα γεννήσεις εσύ κορίτσι μου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 2:12 ΜΜ, ο/η Vasilikii είπε:

Γεια σας κοριτσια!

καλες εγκυμοσυνες παναγια μου να εχουμε ολες και να κανουμε υγιεστατα παιδακια!

ξερει καμια να μου απαντησει το εξης; Τελευταια περιοδο 28/5 και πητ 4/3/19. Κανω υπερηχο στις 10/7 την προηγουμενη τριτη και ακουμε καρδια και βλεπουμε εμβρυο οπου με crl 0.37cm βγαινει ηλικια κυησης 6 w+0d αλλα με βαση την τελευταια μου περιοδο θα επρεπε να ημουν 6w+1d. 

Ξερει καμια να μου πει γιατι αυτη η διαφορα;;;;

@Vasilikii κι εμένα έχει διαφορά 3 μέρες ? μπορεί να συμβεί, ίσως έγινε πιο νωρίς η πιο αργα η ωορρηξία - σύλληψη.. ξέρεις ακριβώς την ημέρα σύλληψης; εννοώ είχες επαφή μια συγκεκριμένη μέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μένα! ? έχει κλείσει κάποια για αυχενικη διαφάνεια; ? εγω ειμαι στις 10w+5 και έχω κλείσει για 20/8! Το περιμένω πως και πως!! Συμπάσχει καποια; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου λενε πως αν χτυπάει γρηγορα ειναι κορίτσι..τι νσ πω δν ξέρω...ειμαι 7 εβδομαδων κ 4 ημερων..κ εμενα με ενοχλουν άρωμα..κρεμες κλπ που τρελαινομαι για αρώματα..εγω στο ιασω θα γεννησω πρωτα ο Θεος..την τριτη θα παω να το δω το αγαπάκι μου!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η VivianT είπε:

#banesaki16 εχω κι εγώ πολλές φορές Αυτή τη γεύση κ τρώω καμία ρυζογκοφρετα,λίγο ψωμί Κάτι τέτοιο με ευχαριστεί.αλλα είμαι από αυτές που δεν έχουν κανένα σύμπτωμα εκτός από κούραση πολλή το πρώτο τρίμηνο. Δόξα τω θεώ...υπομονή!

#Σοφια Στεφ ποσο εβδομάδων εισαι?κ συμπερανατε κι απο τους χτύπους?? Απο την αρχη το προβλεπουν?ωραία  ?

Εγώ θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα...

@VivianT πως σου φάνηκε το Αλεξάνδρα? Ρωτάω Γιατί είναι δημόσιο σαν το ελενα που θα πάω κ εγώ..  εμένα υπέρηχο μου έκαναν σε διαφορετικό μέρος απ ότι είναι ο γιατρός μου δεν μου έκανε ο ίδιος..  Δεν μου άρεσε αλλά οκ το ξεπέρασα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

#banesaki έμεινα πολύ ευχαριστημένη!είναι η δεύτερη φορά που θα πάω,έχω ένα παιδάκι ακόμα.  Δεν πάω εκεί όμως για υπέρηχους,πάω στο ιατρείο του γιατρού έξω κ στο τέλος πάω εκεί για καρδιοτοκογραφημα κ γέννα. Κ για την Αυχενική θα πάω εκεί όπως κ στο πρώτο.Ειμαι ευχαριστημένη...κ στη γέννα ήμουν σε ανακαινισμένη πτέρυγα,καθαρά κ οι μαιες εξαιρετικές πραγματικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

#Panb συμπάσχω!έχω κλείσει στις 29/8 Κ ανυπομονώ να πάμε Όλα καλά.θα έχω κ πάνω από ένα μήνα να το δω κ έχω μια έγνοια...το καλό είναι ότι είναι το δεύτερο μωράκι μου κ το πρώτο δεν σου αφήνει χρόνο να ανησυχήσεις,να προβληματιστείς τίποτα! Σχεδόντο ξεχνάω ότι είναι έγκυος από το τρέξιμο,τα καθημερινά,τα παιχνίδια...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η VivianT είπε:

#Panb συμπάσχω!έχω κλείσει στις 29/8 Κ ανυπομονώ να πάμε Όλα καλά.θα έχω κ πάνω από ένα μήνα να το δω κ έχω μια έγνοια...το καλό είναι ότι είναι το δεύτερο μωράκι μου κ το πρώτο δεν σου αφήνει χρόνο να ανησυχήσεις,να προβληματιστείς τίποτα! Σχεδόντο ξεχνάω ότι είναι έγκυος από το τρέξιμο,τα καθημερινά,τα παιχνίδια...??

@VivianT εμείς είμαστε οι πρώτες λοιπόν!! ?με το καλό λοιπόν και το 2ο! Να κάνουμε την Αυχενική, να είναι όλα τέλεια και να προχωράμε με υγεία ? που θα την κάνεις; ξέρεις κόστος, αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...