Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Αφου σου ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο, προσπαθησε να ηρεμήσεις! Θα κάνεις επιπλέον εξετάσεις; εγώ έκανα καρδιογράφημα εμβρύου προληπτικά, σου έγραψε κάτι τέτοιο; Ίσως για να σου φύγει η ιδέα να κάνεις κάποια επιπλέον εξέταση..

Οχι δεν μ γραψε... για το στίγμα μου είπε να μην με απασχολεί γιατί ολα τα άλλα ειναι κομπλέ οποτε μεμονωμένα μου λεει δεν ειναι ανησυχητικό.. τωρα για τα νεφρά μου λεει παρουσιάζεται καμια φορα στα αγοράκια γι αυτο θα παω 34η εβδομάδα να το ξανα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Οχι δεν μ γραψε... για το στίγμα μου είπε να μην με απασχολεί γιατί ολα τα άλλα ειναι κομπλέ οποτε μεμονωμένα μου λεει δεν ειναι ανησυχητικό.. τωρα για τα νεφρά μου λεει παρουσιάζεται καμια φορα στα αγοράκια γι αυτο θα παω 34η εβδομάδα να το ξανα δούμε...

Κάνε υπομονή μέχρι τότε λοιπόν ? όσο αφορά τα νεφρά σου ειπε αν μπορεί να προκαλέσει κατι αν παραμείνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Κάνε υπομονή μέχρι τότε λοιπόν ? όσο αφορά τα νεφρά σου ειπε αν μπορεί να προκαλέσει κατι αν παραμείνει;

Οχι δεν μ ειπε κατι και εγω αγχωθηκα και δεν ρωτησα.. θα παω 11/12 στο γιατρο μου και τοτε θα τα ρωτήσω.. δεν εδειξε να ανησυχεί πάντως.. απ οτι διαβασα υπάρχουν 80% πιθανοτητες να απορροφηθεί, 10% να παραμεινει ως εχει ή 10% να χειροτερέψει.. τι να πω ελπιζω στο καλύτερο πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Viktwria είπε:

Οχι δεν μ ειπε κατι και εγω αγχωθηκα και δεν ρωτησα.. θα παω 11/12 στο γιατρο μου και τοτε θα τα ρωτήσω.. δεν εδειξε να ανησυχεί πάντως.. απ οτι διαβασα υπάρχουν 80% πιθανοτητες να απορροφηθεί, 10% να παραμεινει ως εχει ή 10% να χειροτερέψει.. τι να πω ελπιζω στο καλύτερο πάντως :)

Όλα καλά να πάνε εύχομαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Το μωράκι σου ειναι :) απλα ειναι πολύ μικρούλι ακομα.. οσο θα περναει ο καιρος θα το καταλαβαίνεις και πιο πολύ και θα μάθεις να το ξεχωρίζεις απο τ έντερο :)

Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/11/2018 at 12:25 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Οχι δεν μ ειπε κατι και εγω αγχωθηκα και δεν ρωτησα.. θα παω 11/12 στο γιατρο μου και τοτε θα τα ρωτήσω.. δεν εδειξε να ανησυχεί πάντως.. απ οτι διαβασα υπάρχουν 80% πιθανοτητες να απορροφηθεί, 10% να παραμεινει ως εχει ή 10% να χειροτερέψει.. τι να πω ελπιζω στο καλύτερο πάντως :)

Κορίτσι μου μια χαρά θα είναι η αγορίνα σου... Αφού λλλει υπάρχει 80% να απορροφηθεί κράτα αυτό..  πήρες τηλ τον γιατρό σου να του το πεις για να ηρεμήσεις?  Εγώ δεν μπορώ αν δεν ακουσωωτη γνώμη του γιατρού κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.... πόσα γραμμάρια είναι το μικρό σου? Κορίτσια μου νομίζω ότι με φουσκωμένες κοιλίτσες θα είναι από τα ομορφότερα Χριστούγεννα μας... για τι τα επόμενα θα είναι τα τέλεια που θα τα έχουμε αγκαλιά μας...

@Angelmammy Ούτε εγώ τονειχα καταλάβει σαν πεταλούδες ή ποπ κορν είναι κανονικό χτύπημα απλά είναι μικρούλι ακόμα γι αυτό δεν είναι τόσο έντονο.. το μωρό σου είναι... απόλαυσε το???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου μια χαρά θα είναι η αγορίνα σου... Αφού λλλει υπάρχει 80% να απορροφηθεί κράτα αυτό..  πήρες τηλ τον γιατρό σου να του το πεις για να ηρεμήσεις?  Εγώ δεν μπορώ αν δεν ακουσωωτη γνώμη του γιατρού κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.... πόσα γραμμάρια είναι το μικρό σου? Κορίτσια μου νομίζω ότι με φουσκωμένες κοιλίτσες θα είναι από τα ομορφότερα Χριστούγεννα μας... για τι τα επόμενα θα είναι τα τέλεια που θα τα έχουμε αγκαλιά μας...

@Angelmammy Ούτε εγώ τονειχα καταλάβει σαν πεταλούδες ή ποπ κορν είναι κανονικό χτύπημα απλά είναι μικρούλι ακόμα γι αυτό δεν είναι τόσο έντονο.. το μωρό σου είναι... απόλαυσε το???

Καλημέρα :)Με πήρε ο γιατρός μου απο μόνος του και μου τα είπε γιατί ο άλλος του έστειλε ηλεκτρονικά ολα τα αποτελέσματα... προσπάθησα να ηρεμήσω αλλα καταλαβαίνεις... βεβαια οσο τον νιωθω να με κλωτσαει ετσι δυνατα νιωθω πιο καλα και πιο ηρεμη δεν ξερω γιατι ? νομιζω ειμαι ηδη ερωτευμένη με τον γιοκα μου ? φαντασου τι πεθερα θα γινω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα :)Με πήρε ο γιατρός μου απο μόνος του και μου τα είπε γιατί ο άλλος του έστειλε ηλεκτρονικά ολα τα αποτελέσματα... προσπάθησα να ηρεμήσω αλλα καταλαβαίνεις... βεβαια οσο τον νιωθω να με κλωτσαει ετσι δυνατα νιωθω πιο καλα και πιο ηρεμη δεν ξερω γιατι ? νομιζω ειμαι ηδη ερωτευμένη με τον γιοκα μου ? φαντασου τι πεθερα θα γινω ???

Χαχαχαααχααα κορίτσι μου κ εγώ αυτό σκέφτομαι ποια θα τονντυλιξει κ λέω άμα είναι έτσι άμα είναι Αλλιώς.... πω πω... Την πατήσαμε πραγματικά...χαχχαχααα όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου σε όλες μας.... τα μωράκια μας κλωτσάνε κ πραγματικά μας λένε μαμά μην στεναχωριέσαι για τίποτα... Είμαι μια χαρά... ??????εχεις μπει 23 βδομαδα? Εγω ειμαι 24 βδομαδα.... μεγαλωνουν οι κοιλίτσες.... ελπίζω να ξεκουράζεσαι κ να σταμάτησες τη δουλεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Χαχαχαααχααα κορίτσι μου κ εγώ αυτό σκέφτομαι ποια θα τονντυλιξει κ λέω άμα είναι έτσι άμα είναι Αλλιώς.... πω πω... Την πατήσαμε πραγματικά...χαχχαχααα όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου σε όλες μας.... τα μωράκια μας κλωτσάνε κ πραγματικά μας λένε μαμά μην στεναχωριέσαι για τίποτα... Είμαι μια χαρά... ??????εχεις μπει 23 βδομαδα? Εγω ειμαι 24 βδομαδα.... μεγαλωνουν οι κοιλίτσες.... ελπίζω να ξεκουράζεσαι κ να σταμάτησες τη δουλεια???

Εχω σταματήσει την δουλειά απο 2,5 μηνων :) ναι σημερα ειμαι 23+1 δηλαδή και εγω στην 24η ειμαι τωρα :) ασε εγω δεν σκέφτομαι προς το παρον ποια θα τον τυλίξει γιατι λεω εχω χρονακια μπροστα μ να τον εχω μονο για μενα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Θελω να το κανω! Δεν ηξερα αν επιτρεπεται... δεν ειχα ρωτησει κανεναν. Θα ρωτησω κι εγω αυτη την εβδομαδα τον γιατρο μου. Ειναι μια λυση για να βγει ο χειμωνας οσο γινεται χωρις αρρωστειες. Ηδη αρρωστησα μια φορα και κρατησε 2 εβδομαδες και δεν αντεχω να το ξαναπερασω τοσο εντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Εγώ το έχω κάνει.. μου είπε πρέπει να το κάνουν όλοι όσοι θα έρθουν σε επαφή με το μωρό στην αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Ναι το έκανα!την τεταρτη που πηγα στον γυναικολόγο μου είπε να το κάνω κ το έκανα. Θα κανω κ για τον κοκκύτη!Δεν ξέρω αν είπαν σε κάποια άλλη κοπέλα...εχω κι άλλο παιδάκι ίσως γι Αυτό?δεν ξέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Ναι το έκανα!την τεταρτη που πηγα στον γυναικολόγο μου είπε να το κάνω κ το έκανα. Θα κανω κ για τον κοκκύτη!Δεν ξέρω αν είπαν σε κάποια άλλη κοπέλα...εχω κι άλλο παιδάκι ίσως γι Αυτό?δεν ξέρω...

Κι εγώ θα το κάνω που δεν έχω άλλο παιδάκι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ θα το κάνω που δεν έχω άλλο παιδάκι ?

? άρα θα το προτείνουν γενικώς...Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κάνει τπτ γι αυτό. Κ ήταν χειμώνας πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Κοίτα να δεις που δεν το είχα σκεφτεί καν!!! Μα νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι δεν κάνει να κάνουμε εμβόλια στην εγκυμοσύνη... Μάλλον βλακείες είχα διαβάσει. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό κι εγώ και αν μου πει θα το κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ θα το κάνω που δεν έχω άλλο παιδάκι ?

ααα θα ρωτησω και για κοκκυτη!τωρα που πηραμε φορα.....[smilie=dontknow.gi:

μολις το εκανα παντως το αντιγριπικο στο φαρμακειο με 12,5 ευρουλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Κοίτα να δεις που δεν το είχα σκεφτεί καν!!! Μα νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι δεν κάνει να κάνουμε εμβόλια στην εγκυμοσύνη... Μάλλον βλακείες είχα διαβάσει. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό κι εγώ και αν μου πει θα το κάνω. 

κι εγω ετσι νομιζα αλλα επειδη ανηκουμε πλεον στις ευπαθης ομαδες(μαζι με τους ηλικιωμενους και αρρωστους) πρεπει να γινει.δεν ειναι τιποτα μολις το εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Katya81 είπε:

ααα θα ρωτησω και για κοκκυτη!τωρα που πηραμε φορα.....[smilie=dontknow.gi:

μολις το εκανα παντως το αντιγριπικο στο φαρμακειο με 12,5 ευρουλακια!

Εμένα μου το έγραψε, είχε 0 συμμετοχή..  Και του κοκκύτη το ιδιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα μου το έγραψε, είχε 0 συμμετοχή..  Και του κοκκύτη το ιδιο

α την ατιμη ,εμενα δεν μου το εγραψε,μου ειπε ο παθολογος το γραφει χαχαχα[smilie=cussing.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Έκανα κι εγώ εχθές τη Β επίπεδου όλα πήγαν πολύ καλά και περιμένω αγοράκι!!!??? Το μόνο που μ ανησυχεί είναι ο τράχηλος μου...Μου τον μέτρησαν κολπικα και είναι 2,6...Ο γιατρός που μου έκανε την εξέταση μου λέει ότι είναι μια χαρά λόγω και της κωνοειδους εκτομης που έχω κάνει το ίδιο και η γυναικολογος μου...Μάλιστα όταν τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση πρόωρου τοκετού μου είπε κατηγορηματικά όχι...Είναι απ τους πιο γνωστούς στη Θεσσαλονίκη εγώ όμως ακόμη το σκέφτομαι...Έχει τύχει σε καμία σας; Δεν μου σύστησε ούτε προγεστερόνη ούτε αυτός ούτε η γυναικολογος μου είναι σίγουροι ότι δεν χρειάζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να δεχθεις το αγορακι σου. Κοιτα. Νομιζω οτι ο τραχηλος σου αυτη την στιγμη δεν ειναι κακος. Μην αγχωνεσαι. Απλα να ζητας να στον παρακολουθει καθε φορα που πας. Να ξερεις τι σου γινεται. Αν δεν δουλευεις απεφυγε τις πολλες δουλειες κ γενικα να μην κουραζεσαι. Αν ειχες διδυμα να ανησυχουσες. Εγω στις 11/11 ειχα 3.5 εκ. Και στις 26/11 μονο 3 χιλιοστα. Εγω ομως εχω διδυμα. Οποτε το βαρος ειναι μεγαλο και ειχα και συσπασεις. Μου εκαναν περιδεση τραχηλου και ειμαι στο κρεββατι ... ουτε τουαλετα. Τουλαχιστον μεχρι την 29η που θα με δει. Τωρα ειμαι 26. 

Δεν στο λεω για να σε τρομαξω. Επαναλαμβανω οτι εγω εχω διδυμα και ειναι γνωστη επιπλοκη. Μη φοβασαι. Απλα θα το παρακολουθεις. Αν δεν το ελεγχει ο ιδιος να του το ζητας εσυ. Αν παλι εχεις ανασφαλεια παρε και δευτερη γνωμη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Hope2018 είπε:

Με το καλο να δεχθεις το αγορακι σου. Κοιτα. Νομιζω οτι ο τραχηλος σου αυτη την στιγμη δεν ειναι κακος. Μην αγχωνεσαι. Απλα να ζητας να στον παρακολουθει καθε φορα που πας. Να ξερεις τι σου γινεται. Αν δεν δουλευεις απεφυγε τις πολλες δουλειες κ γενικα να μην κουραζεσαι. Αν ειχες διδυμα να ανησυχουσες. Εγω στις 11/11 ειχα 3.5 εκ. Και στις 26/11 μονο 3 χιλιοστα. Εγω ομως εχω διδυμα. Οποτε το βαρος ειναι μεγαλο και ειχα και συσπασεις. Μου εκαναν περιδεση τραχηλου και ειμαι στο κρεββατι ... ουτε τουαλετα. Τουλαχιστον μεχρι την 29η που θα με δει. Τωρα ειμαι 26. 

Δεν στο λεω για να σε τρομαξω. Επαναλαμβανω οτι εγω εχω διδυμα και ειναι γνωστη επιπλοκη. Μη φοβασαι. Απλα θα το παρακολουθεις. Αν δεν το ελεγχει ο ιδιος να του το ζητας εσυ. Αν παλι εχεις ανασφαλεια παρε και δευτερη γνωμη. 

 

Όχι μου το ελέγχει κάθε φορά που πηγαίνω και πάνω κάτω τόσο ήταν κάθε φορά γύρω στο 2,8 και είναι η ίδια που μου έκανε και την κωνοειδη εκτομη...Της έχω εμπιστοσύνη και βασικά ανακουφιστηκα που είδα και τον γιατρό στην Β επιπεδου τόσο ήρεμο και σίγουρο αλλά έχεις πάντα ρε γαμωτο αυτή την ανησυχία στο πίσω μέρος του μυαλού σου που δεν σ αφήνει να ησυχάσεις...Δεν με τρομάζεις κορίτσι μου μην ανησυχείς και σ ευχαριστώ πολύ! Με το καλό τα μωράκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...