Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναιιι! Είναι μεγάλο μωρό μου έχει πει για τη βδομάδα της! Δευτέρα έχω γιατρό, θα σας πω πόσο έχει φτάσει ? πριν ένα μήνα ήταν 900γρ

Εχουμε μονο 1 εβδομαδα διαφορα και εμενα πριν ενα μηνα σχεδον δηλαδη στην 22 εβδομαδα ηταν 530 γρ. Τωρα ειμαι στην 25 + 4 μερες. Εγω την δευτερα εχω γιατρο που θα μαι 26 και τωρα περιμενω γυρω στα 900 γρ. Και αν ειναι τοσο! Θα δουμε!

Εγω ρε κοριτσια ολη την ωρα νιωθω και κατι! Κλωτσιες, κινησεις ολη την ωρα! Αφου λεω μπας και δεν ειναι μονο το παιδι και ειναι και συσπασεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναμένουμε πρώτη κλωτσιά. Όταν γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά του είπα τι έκανα και μου λέει. Βρε άσε την μετά θα σε ταράξει και θα έχει και το δίκιο της!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εμένα της αρέσουν τα πλευρά μου πάντως ??

Ωωω τι γλύκουλι! Εμενα είναι χαμηλά ακόμα μόνο κοιλίτσα προς το παρόν! Με το καλό!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Αναμένουμε πρώτη κλωτσιά. Όταν γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά του είπα τι έκανα και μου λέει. Βρε άσε την μετά θα σε ταράξει και θα έχει και το δίκιο της!! Χαχαχα

?? Εννοείται το ξεσηκώνεις το παιδί, και μετά να δεις τι έχει να σου κάνει, σε λίγους μήνες θα σε ξυπνάει με κλωτσιές! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2018 at 2:22 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Κάνε επεξεργασία το πρώτο σου μήνυμα και κάνε copy paste το πινακακι ? γίνεται, κι εγώ από κινητό τα κάνω όλα 

copy paste Πώς ?γιατί δεν μου δίνει επιλογή κρατημένο πάνω στο μήνυμα μου?που έχω κάνει την λίστα σε παράθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2018 at 2:27 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας και απο εμένα!!! Εγω ακόμη δεν έχω καταλάβει κλοτσιά αλλά σιγά σιγά τη περιμένω!! Χαχα... Από κοιλιά πώς πάτε; Φαίνεται πλέον; Από κιλά; 

Καλά εμένα από κοιλιά είμαι φουλ φαίνομαι για πάνω από 5 μηνών γενικά γιατί είναι κ 3η εγκυμοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              28/2/19 ?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            7/3/19 ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      18/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

Επιτέλους το κατάφερα κορίτσια,το έβαλα στην αρχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              28/2/19 ?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            7/3/19 ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      18/3/19 ?

@Viktwria            29/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

       

@Viktwria οκ σε έβαλα εγω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilikii είπε:

Εχουμε μονο 1 εβδομαδα διαφορα και εμενα πριν ενα μηνα σχεδον δηλαδη στην 22 εβδομαδα ηταν 530 γρ. Τωρα ειμαι στην 25 + 4 μερες. Εγω την δευτερα εχω γιατρο που θα μαι 26 και τωρα περιμενω γυρω στα 900 γρ. Και αν ειναι τοσο! Θα δουμε!

Εγω ρε κοριτσια ολη την ωρα νιωθω και κατι! Κλωτσιες, κινησεις ολη την ωρα! Αφου λεω μπας και δεν ειναι μονο το παιδι και ειναι και συσπασεις; 

Μην σε αγχώνει το βάρος, κάθε μωράκι είναι διαφορετικό! Περιμένω τη Δευτέρα να μας πεις πόσο πήγε! Πάντως κι εμένα μετα την 22η πήρε απότομα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Καλά εμένα από κοιλιά είμαι φουλ φαίνομαι για πάνω από 5 μηνών γενικά γιατί είναι κ 3η εγκυμοσύνη.

Είναι φυσιολογικό αυτό.  Και στη δεύτερη φαντάζομαι είδες διαφορά σε σχέση με τη πρώτη, όπως και μια φίλη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλέ τι κάνεις ξύπνια τέτοια ωρα; ?

Ο μπέμπης εχει αποφασίσει πως η μανούλα καθε μερα 3-5 πρεπει να μενει ξύπνια και φροντίζει με πολύ ένταση γι αυτό ? σας λεω ποδοσφαιριστή θα βγάλω ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Viktwria είπε:

Ο μπέμπης εχει αποφασίσει πως η μανούλα καθε μερα 3-5 πρεπει να μενει ξύπνια και φροντίζει με πολύ ένταση γι αυτό ? σας λεω ποδοσφαιριστή θα βγάλω ?????

Ευτυχώς εμενα δεν με ενοχλεί το βράδυ ? σε αντίθεση με τις κράμπες που με ξυπνάνε σίγουρα 2 - 3 φορές ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Ευτυχώς εμενα δεν με ενοχλεί το βράδυ ? σε αντίθεση με τις κράμπες που με ξυπνάνε σίγουρα 2 - 3 φορές ?

Εγω ευτυχώς κράμπες δεν εχω.. :) εχω ακούσει πως οταν εχεις κράμπες στην εγκυμοσύνη σου λείπει κάποια βιταμίνη, αλλα δεν θυμάμαι ποια ? νομιζω μαγνήσιο... ρωτα τον γιατρό σου να σε βοηθήσει :) εμενα το παίρνει χαμπάρι οτι φεύγει ο πατέρας του για δουλειά (του μιλαει και χαϊδεύει την κοιλιά πριν φύγει) οποτε λεει οοοοπ εδω είμαστε και τωρα οι δυο μας ?και αρχίζει την κλωτσιά ??δεν εχω παράπονο πάντως το διασκεδάζω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Viktwria είπε:

Εγω ευτυχώς κράμπες δεν εχω.. :) εχω ακούσει πως οταν εχεις κράμπες στην εγκυμοσύνη σου λείπει κάποια βιταμίνη, αλλα δεν θυμάμαι ποια ? νομιζω μαγνήσιο... ρωτα τον γιατρό σου να σε βοηθήσει :) εμενα το παίρνει χαμπάρι οτι φεύγει ο πατέρας του για δουλειά (του μιλαει και χαϊδεύει την κοιλιά πριν φύγει) οποτε λεει οοοοπ εδω είμαστε και τωρα οι δυο μας ?και αρχίζει την κλωτσιά ??δεν εχω παράπονο πάντως το διασκεδάζω ?

Ναι, παίρνω και μαγνήσιο εκτός από σίδηρο και φυλλικο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Είναι φυσιολογικό αυτό.  Και στη δεύτερη φαντάζομαι είδες διαφορά σε σχέση με τη πρώτη, όπως και μια φίλη μου...

Ναι Ναι εννοείται....είδα διαφορά μεγάλη απλά επειδή είμαι αδύνατη έτσι κι αλλιώς θα φαινόταν νωρίς.η μόνη διαφορά είναι στις κινήσεις των μωρών.δλδ στην 1Η κ στην 2η επειδή ήταν αγόρια τα ένιωθα πιο έντονα,τώρα που είναι κορίτσι η 3η εγκυμοσύνη μου είναι πιο ήσυχη κ οι κινήσεις πιο απαλές γενικές...αλλά τώρα κάθε μέρα την νιώθω περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.... τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ χαλαρώνω... ήσυχα με το μπέμπη μου να κλωτσάει.... Κορίτσια επαφές έχετε? Τι σας έχει πει ο γιατρός? Εμείς είχαμε ξεχάσει να ρωτήσουμε κ τον πήρα τηλ.. Κ μου είπε οκ Αλλά με προσοχή... Αλλά υπάρχει αυτό το άγχος κ ειδικά ο άντρας μου αγχώνεται παραπάνω από έμενα...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια καλημέρα.... τι κάνετε? Πως πάτε? Εγώ χαλαρώνω... ήσυχα με το μπέμπη μου να κλωτσάει.... Κορίτσια επαφές έχετε? Τι σας έχει πει ο γιατρός? Εμείς είχαμε ξεχάσει να ρωτήσουμε κ τον πήρα τηλ.. Κ μου είπε οκ Αλλά με προσοχή... Αλλά υπάρχει αυτό το άγχος κ ειδικά ο άντρας μου αγχώνεται παραπάνω από έμενα...????

Πήγα στο γιατρό χθες και μου είπε Όχι γιατί έχω λίγο αυξημένο αμνιακό υγρό..  Θα επαναλάβω τον υπέρηχο σε μια βδομάδα και θα το δούμε ξανά! Η μπέμπα είναι 1200γρ, μεγάλη για την εβδομάδα της και ίσως για αυτό είναι αυξημένο και το αμνιακό, καθώς έκανα καμπύλη σακχάρου και ήταν πολύ φυσιολογική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Πήγα στο γιατρό χθες και μου είπε Όχι γιατί έχω λίγο αυξημένο αμνιακό υγρό..  Θα επαναλάβω τον υπέρηχο σε μια βδομάδα και θα το δούμε ξανά! Η μπέμπα είναι 1200γρ, μεγάλη για την εβδομάδα της και ίσως για αυτό είναι αυξημένο και το αμνιακό, καθώς έκανα καμπύλη σακχάρου και ήταν πολύ φυσιολογική ?

Έκανες κ καμπύλη μπράβο κορίτσι μου.... πραγματικά φτου φτου μεγάλη η μπεμπυλα σου.... Δεν ήξερα ότι υπάρχει περίπτωση αυξημένου αμνιακου υγρού... άρα υπομονή... Όσο χρειαστεί... Για την κουκλίτσα σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς είστε;; Μεγαλώνουν διαβάζω οι κοιλίτσες σας.? Λοιπόν, νομίζω ότι εδώ και λίγες μέρες νιώθω το μωράκι μου να κινείται μέσα στην κοιλιά μου. Δε νιώθω κλωτσιές, όχι όχι! Μάλλον είναι μικρούλι ακόμη για να νιώσω τόσο έντονες κινήσεις (είμαι στη 18η εβδομάδα κύησης). Νιώθω ομως, όπως μου είπατε κι εσείς, οταν είμαι ήρεμη στον καναπέ ή στο κρεβάτι μου μια κινητικότητα. Ούτε όμως είναι ακριβώς πεταλούδες ή ποπ κορν (όπως έχω κατά καιρούς διαβάσει). Λέτε να είναι όντως το μωρό μου ή επειδή θέλω πολύ να το νιώσω φαντάζομαι διάφορα;;  ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelmammy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Πώς είστε;; Μεγαλώνουν διαβάζω οι κοιλίτσες σας.? Λοιπόν, νομίζω ότι εδώ και λίγες μέρες νιώθω το μωράκι μου να κινείται μέσα στην κοιλιά μου. Δε νιώθω κλωτσιές, όχι όχι! Μάλλον είναι μικρούλι ακόμη για να νιώσω τόσο έντονες κινήσεις (είμαι στη 18η εβδομάδα κύησης). Νιώθω ομως, όπως μου είπατε κι εσείς, οταν είμαι ήρεμη στον καναπέ ή στο κρεβάτι μου μια κινητικότητα. Ούτε όμως είναι ακριβώς πεταλούδες ή ποπ κορν (όπως έχω κατά καιρούς διαβάσει). Λέτε να είναι όντως το μωρό μου ή επειδή θέλω πολύ να το νιώσω φαντάζομαι διάφορα;;  ??

Το μωράκι σου ειναι :) απλα ειναι πολύ μικρούλι ακομα.. οσο θα περναει ο καιρος θα το καταλαβαίνεις και πιο πολύ και θα μάθεις να το ξεχωρίζεις απο τ έντερο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?? Έκανα χτες την Β επιπέδου και βρήκε λίγο υγρό στα νεφρά στο μωράκι μου :( μου είπε να ξανα παω 34η εβδομάδα να το ελέγξουμε αν απορροφήθηκε.. Επίσης βρήκε στίγμα στην καρδούλα του που μου είπε ομως πως δεν είναι κατι ανησυχητικό... εμένα ομως με έχει πάρει πολύ απο κατω :( υπάρχει καμια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μου πει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Viktwria είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε?? Έκανα χτες την Β επιπέδου και βρήκε λίγο υγρό στα νεφρά στο μωράκι μου :( μου είπε να ξανα παω 34η εβδομάδα να το ελέγξουμε αν απορροφήθηκε.. Επίσης βρήκε στίγμα στην καρδούλα του που μου είπε ομως πως δεν είναι κατι ανησυχητικό... εμένα ομως με έχει πάρει πολύ απο κατω :( υπάρχει καμια κοπέλα με παρόμοια εμπειρία να μου πει??

Αφου σου ειπε δεν ειναι κατι ανησυχητικο, προσπαθησε να ηρεμήσεις! Θα κάνεις επιπλέον εξετάσεις; εγώ έκανα καρδιογράφημα εμβρύου προληπτικά, σου έγραψε κάτι τέτοιο; Ίσως για να σου φύγει η ιδέα να κάνεις κάποια επιπλέον εξέταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...