Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις On 21/9/2018 at 9:55 ΠΜ, ο/η AlKate είπε:

Τίποτα. Προσπάθησε να χαλαρώσεις στο μπάνιο, να κάνεις ευχάριστες σκέψεις ( με μωρό να έρχεται και το γάμο σήμερα έχεις πολλά καλά να σκεφτείς :) )  και απόλαυσε το. Όποιος σε κάνει να αγχωθείς, ή αν δεν πάνε όλα βαση σχεδίου εσύ κοίταξε να το απολαύσεις :) Φιλιά πολλά!! Περιμένουμε να μας πεις ότι πέρασες τέλεια!!!

@banesaki16 @Δήμητρα Λιγκαρου @AlKateκορίτσια παντρεύτηκα ??? λοιπον από το πρωι χτες ολα στραβά μου πήγαιναν λες και καποιος μας ειχε μουτζωσει, στην αρχή στεναχωριομουν αλλα μετα αποφάσισα να σας ακουσω ολες και να περασω καλα και περασα τελεια παρα τις αναποδιές ? δεν εβαλα κωλο κατω ? το μωρο πρεπει να ταρακουνιθηκε για τα καλα χτες ? οσων αφορα το ποτο, μισο ποτηρακι σαμπανια, αλλα δεν το πηρα και χαμπαρι ? την ανθοδεσμη την επιασε η κουμπαρα παρολο που πηγε διπλα της ο δικος της για να την τραβήξει να μην την πιάσει? στα μουτρα της ηρθε και πηρε στο κυνήγι στην αίθουσα τον υποψήφιο γαμπρο, πολυ γέλιο? κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες παρα πολυ γιατι χαρη στις συμβουλές σας περασα απλα φανταστικά ??? και στα δικα σας οι ελεύθερες λοιπόν και με το Καλό να μας ερθουν τα μπεμπακια μας ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

@banesaki16 @Δήμητρα Λιγκαρου @AlKateκορίτσια παντρεύτηκα ??? λοιπον από το πρωι χτες ολα στραβά μου πήγαιναν λες και καποιος μας ειχε μουτζωσει, στην αρχή στεναχωριομουν αλλα μετα αποφάσισα να σας ακουσω ολες και να περασω καλα και περασα τελεια παρα τις αναποδιές ? δεν εβαλα κωλο κατω ? το μωρο πρεπει να ταρακουνιθηκε για τα καλα χτες ? οσων αφορα το ποτο, μισο ποτηρακι σαμπανια, αλλα δεν το πηρα και χαμπαρι ? την ανθοδεσμη την επιασε η κουμπαρα παρολο που πηγε διπλα της ο δικος της για να την τραβήξει να μην την πιάσει? στα μουτρα της ηρθε και πηρε στο κυνήγι στην αίθουσα τον υποψήφιο γαμπρο, πολυ γέλιο? κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες παρα πολυ γιατι χαρη στις συμβουλές σας περασα απλα φανταστικά ??? και στα δικα σας οι ελεύθερες λοιπόν και με το Καλό να μας ερθουν τα μπεμπακια μας ?????????

Χαχαχαχααα κορίτσι μου γλυκό πόσο χαίρομαι.... να ζήσετε ευτυχισμένοι με το παιδάκι σας.... Και να αποκτήσετε όσα παιδάκια θέλετε είναι ευτυχία μεγάλη.... Κ Στα δικά μας οι ελεύθερες χαχχαχαχαα απ ότι φαίνεται βέβαια είναι η σειρά της κουμπαράς σου χαχχαχαχαααα??????το μικρούλι σου το μόνο σίγουρο είναι ότι ια βγει χορευταραδικο δεν θα πιάνεις πουθενά... μπράβο κορίτσι μου.. Κ μηννξεχνας πρέπει να είμαστε ηρεμες κ να μηννστεναχωριομαστε...????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Χαχαχαχααα κορίτσι μου γλυκό πόσο χαίρομαι.... να ζήσετε ευτυχισμένοι με το παιδάκι σας.... Και να αποκτήσετε όσα παιδάκια θέλετε είναι ευτυχία μεγάλη.... Κ Στα δικά μας οι ελεύθερες χαχχαχαχαα απ ότι φαίνεται βέβαια είναι η σειρά της κουμπαράς σου χαχχαχαχαααα??????το μικρούλι σου το μόνο σίγουρο είναι ότι ια βγει χορευταραδικο δεν θα πιάνεις πουθενά... μπράβο κορίτσι μου.. Κ μηννξεχνας πρέπει να είμαστε ηρεμες κ να μηννστεναχωριομαστε...????????

Ναι δίκιο έχεις ? αλλα τωρα περασε το δυσκολο, απο δω και περα ελπιζω μονο απόλαυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

@banesaki16 @Δήμητρα Λιγκαρου @AlKateκορίτσια παντρεύτηκα ??? λοιπον από το πρωι χτες ολα στραβά μου πήγαιναν λες και καποιος μας ειχε μουτζωσει, στην αρχή στεναχωριομουν αλλα μετα αποφάσισα να σας ακουσω ολες και να περασω καλα και περασα τελεια παρα τις αναποδιές ? δεν εβαλα κωλο κατω ? το μωρο πρεπει να ταρακουνιθηκε για τα καλα χτες ? οσων αφορα το ποτο, μισο ποτηρακι σαμπανια, αλλα δεν το πηρα και χαμπαρι ? την ανθοδεσμη την επιασε η κουμπαρα παρολο που πηγε διπλα της ο δικος της για να την τραβήξει να μην την πιάσει? στα μουτρα της ηρθε και πηρε στο κυνήγι στην αίθουσα τον υποψήφιο γαμπρο, πολυ γέλιο? κοριτσια μου σας ευχαριστώ ολες παρα πολυ γιατι χαρη στις συμβουλές σας περασα απλα φανταστικά ??? και στα δικα σας οι ελεύθερες λοιπόν και με το Καλό να μας ερθουν τα μπεμπακια μας ?????????

Μπραβοοοο υπέροχα χα χα χα χα. 

Ναι ρε χαζή να μάθεις να περνάς καλά όπου πρέπει κ να χώνεσαι να υπερασπθζεσαι όπου πρέπει. Έτσι με τσαμπουκά και τα δύο. Να ζήσετε λοιπόν ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως πάτε ανοιξιάτικες μανούλες;  Όλα καλά με τις αυχενικες? εμείς μια χαρά ο υπερυχος περιμένουμε την pap a. Φύλο δεν λένε εδώ υπάρχει νόμος... Γερμανία ζω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μπραβοοοο υπέροχα χα χα χα χα. 

Ναι ρε χαζή να μάθεις να περνάς καλά όπου πρέπει κ να χώνεσαι να υπερασπθζεσαι όπου πρέπει. Έτσι με τσαμπουκά και τα δύο. Να ζήσετε λοιπόν ?????????

Σε ευχαριστούμε παρα πολυ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Viktwria χαίρομαι που πέρασες καλά :) καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και όλα καλά να σας πάνε :):):)

@Valioula pap εννοείς υπάρχει νόμος που λέει τι; ότι μέχρι να είναι ξεκάθαρο να μη το λένε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια θέλω να μου λύσετε μία απορία παραδείγματος χάρη εγώ πεινάω συνέχεια ξυπνάω το πρωί τρώω πρωινό μετά από μισή ώρα με ξανά πεινάει τρώω φρούτα δεν έχει περάσει ούτε μισή ώρα και πάλι πεινάω Εσείς τι κάνετε για να μην πεινάτε και δεν ξέρω πια τι άλλο να φάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μαριαααα είπε:

Καλημέρα κορίτσια θέλω να μου λύσετε μία απορία παραδείγματος χάρη εγώ πεινάω συνέχεια ξυπνάω το πρωί τρώω πρωινό μετά από μισή ώρα με ξανά πεινάει τρώω φρούτα δεν έχει περάσει ούτε μισή ώρα και πάλι πεινάω Εσείς τι κάνετε για να μην πεινάτε και δεν ξέρω πια τι άλλο να φάω

Νερό πίνεις; ? έχεις πάρει καθόλου βάρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας καλές εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! Εγώ έμαθα πριν μία βδομάδα πως είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου. Είχα καθυστέρηση και έκανα χοριακή. Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο μου οπότε θα έχω περισσότερα νέα. Σύμφωνα με κάποια εφαρμογή στο internet έχω ΠΗΤ 27 Μαίου. Θα χαρώ να τα λέμε!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας καλές εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! Εγώ έμαθα πριν μία βδομάδα πως είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου. Είχα καθυστέρηση και έκανα χοριακή. Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο μου οπότε θα έχω περισσότερα νέα. Σύμφωνα με κάποια εφαρμογή στο internet έχω ΠΗΤ 27 Μαίου. Θα χαρώ να τα λέμε!❤

Με το καλό κορίτσι μου! Εύχομαι να πάνε όλα καλά κι εύκολα ?? πες μας τα νέα σου αύριο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/9/2018 at 5:58 ΜΜ, ο/η Μαριαααα είπε:

Με πίνω ενάμιση λίτρο νερό τη μέρα

Με το γιατρό σου το έχεις συζητήσει; τι λέει εκείνος; Ίσως κρακερακια η κάτι τέτοιο να σε κρατάει πιο πολύ απ τα φρούτα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα! Το Σαββατο ειχα θετικο τεστακι και χοριακη κι ετσι εμαθα οτι ειμαι εγκυος! Οι εφαρμογες μου βγαζουν ΠΗΤ  28 Μαιου. Το πρωτο μου ραντεβου στον γιατρο αργει. Ειναι στις 8/10.... Οποτε ως τοτε πρεπει να ειμαι συγκρατημενη και να προσπαθω να μην σκαω απ το αγχος ουφφφ! Σκεφτηκα  ως τοτε να πηγαινω 1 φορα  τη βδομαδα για χοριακη να ελεγχω αν το νουμερο ανεβαινει καλα και καπως να ξεαγχωνομαι. Δε νιωθω και καθολου εγκυος.... δεν εχω αναγουλες... τιποτα...μονο νιωθω οτι πειναω πολυ συχνα.... που και που νιωθω και κατι τσιμπηματακια δεξια και αριστερα στην κοιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/9/2018 at 7:56 ΜΜ, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εύχομαι σε όλες σας καλές εγκυμοσύνες και γερά μωράκια! Εγώ έμαθα πριν μία βδομάδα πως είμαι έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου. Είχα καθυστέρηση και έκανα χοριακή. Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γυναικολόγο μου οπότε θα έχω περισσότερα νέα. Σύμφωνα με κάποια εφαρμογή στο internet έχω ΠΗΤ 27 Μαίου. Θα χαρώ να τα λέμε!❤

Κοπέλα μου με το καλό!!! Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι. Και καλωσηρθες στην ομάδα μας :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η vayaki είπε:

Γεια σας κι απο μενα! Το Σαββατο ειχα θετικο τεστακι και χοριακη κι ετσι εμαθα οτι ειμαι εγκυος! Οι εφαρμογες μου βγαζουν ΠΗΤ  28 Μαιου. Το πρωτο μου ραντεβου στον γιατρο αργει. Ειναι στις 8/10.... Οποτε ως τοτε πρεπει να ειμαι συγκρατημενη και να προσπαθω να μην σκαω απ το αγχος ουφφφ! Σκεφτηκα  ως τοτε να πηγαινω 1 φορα  τη βδομαδα για χοριακη να ελεγχω αν το νουμερο ανεβαινει καλα και καπως να ξεαγχωνομαι. Δε νιωθω και καθολου εγκυος.... δεν εχω αναγουλες... τιποτα...μονο νιωθω οτι πειναω πολυ συχνα.... που και που νιωθω και κατι τσιμπηματακια δεξια και αριστερα σ

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Προσωπική μου άποψη δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές χοριακες. Θα τρυπιεσαι και αγχώνεσαι χωρίς λόγο.. κάνε αν θέλεις άλλη μια για να δει και ο γιατρός σου πως αυξάνεται. Τώρα αν χρειαστεί περισσότερες θα σου το πει ο ίδιος!!! Και πάλι εύχομαι με το καλό το ραντεβού και όλα καλά να σου πάνε !! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Προσωπική μου άποψη δεν χρειάζεται να κάνεις πολλές χοριακες. Θα τρυπιεσαι και αγχώνεσαι χωρίς λόγο.. κάνε αν θέλεις άλλη μια για να δει και ο γιατρός σου πως αυξάνεται. Τώρα αν χρειαστεί περισσότερες θα σου το πει ο ίδιος!!! Και πάλι εύχομαι με το καλό το ραντεβού και όλα καλά να σου πάνε !! :)

Ναι εχεις δικιο! Θα κανω μια σιγουρα την Παρασκευη να εχω και μια 2η χοριακη στα χερια μου κι αν δω και παλι μια χαρα νουμερο... τοτε μπορω να μην ξανακανω αλλη. Σ' ευχαριστω για τις ευχες!

Καποιες κοπελες απο εδω μεσα τις θυμαμαι απο τον Ιουλιο που ειχα πρωτομπει στο φορουμ και νομιζω μολις τοτε ειχαν μαθει την εγκυμοσυνη τους. Νομιζω ειναι η @Viktwria και η @banesaki16... θυμαμαι τοτε που διαβαζα για το θετικο τεστακι της Βικτωριας κι ελεγα αχχ τι καλαα!!! Με το καλο ολες κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Ναι εχεις δικιο! Θα κανω μια σιγουρα την Παρασκευη να εχω και μια 2η χοριακη στα χερια μου κι αν δω και παλι μια χαρα νουμερο... τοτε μπορω να μην ξανακανω αλλη. Σ' ευχαριστω για τις ευχες!

Καποιες κοπελες απο εδω μεσα τις θυμαμαι απο τον Ιουλιο που ειχα πρωτομπει στο φορουμ και νομιζω μολις τοτε ειχαν μαθει την εγκυμοσυνη τους. Νομιζω ειναι η @Viktwria και η @banesaki16... θυμαμαι τοτε που διαβαζα για το θετικο τεστακι της Βικτωριας κι ελεγα αχχ τι καλαα!!! Με το καλο ολες κοριτσια!!!

Κορίτσι μου τι όμορφα νέα είναι αυτά.. μεγαλώνει η παρέα με τις μ ανουλες της άνοιξης... Τέλεια..  Εμείς προχωράμε... Τώρα έχω μπει στον 4 μηνα κ περιμένω να πάω τον Οκτώβρη να δω το μπεμπακι μου.. πάνε όλα καλά κ νιώθω πολύ καλύτερα σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο τόσο που λέω είναι έγκυος όντως? Χαχαχαχααα κανε την χοριακη σου για να δεις πως πάει κ ή γνώμη μου είναι να μην κάνεις άλλη αν δεν σου πει ο γιατρός.. Είναι πολύ μεγάλο Το άγχος πραγματικά.. Κορίτσι μου να πάνε ολααααα καλά κ τον Μάιο να κρατάς στην αγκαλιά σου το θαυματακι σου.. ??????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η vayaki είπε:

Ναι εχεις δικιο! Θα κανω μια σιγουρα την Παρασκευη να εχω και μια 2η χοριακη στα χερια μου κι αν δω και παλι μια χαρα νουμερο... τοτε μπορω να μην ξανακανω αλλη. Σ' ευχαριστω για τις ευχες!

Καποιες κοπελες απο εδω μεσα τις θυμαμαι απο τον Ιουλιο που ειχα πρωτομπει στο φορουμ και νομιζω μολις τοτε ειχαν μαθει την εγκυμοσυνη τους. Νομιζω ειναι η @Viktwria και η @banesaki16... θυμαμαι τοτε που διαβαζα για το θετικο τεστακι της Βικτωριας κι ελεγα αχχ τι καλαα!!! Με το καλο ολες κοριτσια!!!

Χαχαχα ναι όντως τοτε ηταν ? ακομα θυμαμαι το συναίσθημα ? με το καλο τα μωρακια σε ολες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@banesaki16 και εγω μια απ τα ιδια αν και εκανα εμετο δυο φορες εκει που στο πρωτο τριμηνο δεν... αλλα νιωθω πιο καλα σε γενικες γραμμές ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου τι όμορφα νέα είναι αυτά.. μεγαλώνει η παρέα με τις μ ανουλες της άνοιξης... Τέλεια..  Εμείς προχωράμε... Τώρα έχω μπει στον 4 μηνα κ περιμένω να πάω τον Οκτώβρη να δω το μπεμπακι μου.. πάνε όλα καλά κ νιώθω πολύ καλύτερα σε σχέση με το πρώτο τρίμηνο τόσο που λέω είναι έγκυος όντως? Χαχαχαχααα κανε την χοριακη σου για να δεις πως πάει κ ή γνώμη μου είναι να μην κάνεις άλλη αν δεν σου πει ο γιατρός.. Είναι πολύ μεγάλο Το άγχος πραγματικά.. Κορίτσι μου να πάνε ολααααα καλά κ τον Μάιο να κρατάς στην αγκαλιά σου το θαυματακι σου.. ??????????????????

Σ' ευχαριστω παρα πολυ!!!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Όλα καλά με τον γιατρό χθες. Είμαι 5 εβδομάδων και κάτι. Το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμη καλά. Στις 8/10 είναι το επόμενο ραντεβου. Από εμετούς και ζαλάδες ακόμη δεν έχω. Σε εσάς πότε άρχισαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η katrinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Όλα καλά με τον γιατρό χθες. Είμαι 5 εβδομάδων και κάτι. Το έμβρυο δεν φαινόταν ακόμη καλά. Στις 8/10 είναι το επόμενο ραντεβου. Από εμετούς και ζαλάδες ακόμη δεν έχω. Σε εσάς πότε άρχισαν?

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις! Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου.. μόνο κάποιες ανακατωσουρες όταν ήμουν πολύ κουρασμένη από μετρό και λεωφορεία αλλά εμετό δεν έκανα ποτέ.. οι ανακατωσουρες δεν ήταν πάνω από 15 φορές και μου έτυχε και πρόσφατα που έχω μπει πια στον 5ο μήνα ? σου έγραψε εξετάσεις κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα έχεις! Εγώ δεν είχα σχεδόν καθόλου.. μόνο κάποιες ανακατωσουρες όταν ήμουν πολύ κουρασμένη από μετρό και λεωφορεία αλλά εμετό δεν έκανα ποτέ.. οι ανακατωσουρες δεν ήταν πάνω από 15 φορές και μου έτυχε και πρόσφατα που έχω μπει πια στον 5ο μήνα ? σου έγραψε εξετάσεις κλπ;

Καλημέρα κορίτσια! PanB μακάρι να μην έχω και να μείνει έτσι το θέμα με τις ανακατωσουρες! Εξετάσεις θα μου γράψει 8/10 μου είπε. Τι μωράκι περιμένεις? Είναι το πρώτο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η katrinaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! PanB μακάρι να μην έχω και να μείνει έτσι το θέμα με τις ανακατωσουρες! Εξετάσεις θα μου γράψει 8/10 μου είπε. Τι μωράκι περιμένεις? Είναι το πρώτο σου?

Σου ευχομαι να μην έχεις καθολου για να μην ταλαιπωρηθείς και να το απολαύσεις! Το πρώτο μου Ναι ? κοριτσάκι είναι ? εσένα το πρώτο; ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον τράχηλο δεν το μετρησε κολπικά όποτε ίσως για αυτο να έχει διαφορά στις μετρησεις του  και άλλη κοπέλα που διάβασα εδώ μέσα το είχε πει αυτό ότι στην β επιπέδου ήταν πιο μακρύς από την αυχενική 🤷‍♀️ Στο τέλος τον ρώτησα όλα είναι καλά ; Και μου είπε ναι με το καλό 
    • Σ ευχαριστώ πολύ!! Έβαλα τα μεγάλα μέσα κ κοιμήθηκαν.. Ξάπλωσα μαζί τους μέχρι να τους πάρει..
    • Καλησπέρα κορίτσια. Όσον αφορά το πότε και αν κάνουμε ωορρηξία βλέπω ότι είναι μεγάλο θέμα. Πριν μείνω έγκυος είχα κύκλο 25-27 μέρες και με το που τελείωνε η περίοδος ξεκινούσα επαφές. Την πρώτη φορά δεν προσπαθούσα στοχευμένα και έμεινα έγκυος στον δεύτερο μήνα ελεύθερων επαφών (που δυστυχώς κατέληξε σε παλινδρομη). Την δεύτερη φορά, πάλι σε διάστημα 2-3 κύκλων, πιο εντατικά και στοχευμένα και απέκτησα τον γιο μου. Την τρίτη φορά, είχα ήδη πιο μεγάλους κύκλους, νομίζω πολλές φορές δεν γινόταν ωορρηξία. Και όμως μόλις ένιωσα ότι μάλλον είχα και επεδίωξα επαφές έμεινα έγκυος (βιοχημική). Σε γενικές γραμμές πολύ εύκολα μου ήρθαν όλες. Όμως πλέον με τα σημερινά δεδομένα, δεν ξέρω αν θέλω να κάνω τεστ ωορρηξίας γιατί φοβάμαι ότι αν είναι αρνητικά θα απογοητευτω. Και ο χρόνος δεν είναι υπέρ μου πλέον, αλλά αν αρχίσω να μετράω μέρες και κάνω συνέχεια τεστ και αγχωθω δεν νομίζω να είναι καλύτερα. Ίσως κάποιες φορές πρέπει να ακολουθούμε το ένστικτο μας.  
    • Εγώ μόνο ένα σφράγισμα που έσπασε έχω και πήγα στον οδοντίατρο και μου είπε μέτα τον 5ο. Τώρα ακόμα δεν έχω πάει να σου πω την αλήθεια. Με το γυναικολόγο σου πρέπει να μιλήσεις πάντως πιστεύω...
    • Ε μια χαρά. Ο τράχηλος που μάκρυνε;;; είναι φυσιολογικό; Ανυπομονώ για το βράδυ είναι η αλήθεια!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...