Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              γέννησε ?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            γέννησε!!! ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      γέννησε!!!! ?

@Viktwria            29/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Vivi35                31/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

@Mariasoyr        17/6/19 ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Έχω ΠΗΤ 3/3/2019, αν όλα πάνε καλά φυσικά, γιατί ταλαιπωρούμαι ιδιαιτέρως δυστυχώς... 

Με το καλό, πόσων εβδομάδων είσαι @armonia ?? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτο 15ημερο του Μαρτιου κι εγω! Με το καλο Μελινα το «ψαράκι» σου! Τι σε ταλαιπωρει περαν των συνηθισμενων, αν επιτρεπεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η armonia είπε:

Πρώτο 15ημερο του Μαρτιου κι εγω! Με το καλο Μελινα το «ψαράκι» σου! Τι σε ταλαιπωρει περαν των συνηθισμενων, αν επιτρεπεται??

λες και το κάνει επίτηδες το σκασμένο, από την ώρα που έμαθα οτι είμαι έγκυος, από καφέ υγρά, μέχρι αίμα και σάκο με περίεργο σχήμα...? αλλά η χοριακή ανεβαίνει τέλεια σύμφωνα με το γιατρό μου, σήμερα το απόγευμα περιμένω αποτελέσματα από την 4η χοριακή που κάνω μέσα σε 10 μέρες...

εντάξει, σκέφτομαι θετικά! ήταν και νωρίς να δούμε κάτι παρπάνω υπερηχογραφικά, όπως μου είπε κι ο γιατρός. είμαι συγκρατημένη γιατί πρόσφατα έκανα απόξεση αναγκαστικά (13 μαρτίου) κι όπς καταλαβαίνεις, αυτή τη φορά θέλω να πάνε όλα τέλεια...!!! (έχω γράψει σχετικά-έχω ανοίξει θέματα και για την προηγούμενη εγκυμοσύνη και για την τωρινή μου)

χμ... τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον ανήκω στον φλεβάρη ε; σιγά μην κρατηθεί μέχρι τον Μάρτιο, αν όλα πάνε καλά... χαχαχα 

άντε να πάνε όλα καλά για όλες μας και του χρονου να μιλάμε με τα μπουμπούκια μας αγκαλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε διάβασα μόλις Μελινα...πόσο οδυνηρο...ας ηταν όμως για καλό όλο αυτό... -το νέο μωράκι θα ειναι αστεράκι, θα δεις! 

Προχωραμε με θετικο πνευμς και καινουριες εικονες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Με τελευταια περιοδο 28/5 και χοριακη 1700 στις 27/6, την επομενη μερα βλεπουμε σακο! 4/3 μου εδωσε ο γιατρος Π.Η.Τ Με δικη μου πρωτοβουλια ξανακανω χοριακη την δευτερα που μας περασε 2/7 και ηταν 9535, και εχτες κανω εξεταση προγεστερονης και βγαινει 20,30! Ο γιατρος μου λεει οτι δεν ειναι αντιπροσωπευτικη τιμη! Εχω ραντεβου την τριτη 10/7 για να καταφερουμε να ακουσουμε καρδια! Το μονο που παιρνω ειναι μαγνησιο και filicine! Τι πιστευετε;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω αυτο το τοπικ επειδη ειναι πιο γενικο και δεν αφορα συγκεκριμενο μηνα αλλα ενα ολοκληρο τριμηνο να γεμισει τον επομενο καιρο, και να υπαρξουν πολλες μανουλες μαρτιου έως μαιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ελπιζω αυτο το τοπικ επειδη ειναι πιο γενικο και δεν αφορα συγκεκριμενο μηνα αλλα ενα ολοκληρο τριμηνο να γεμισει τον επομενο καιρο, και να υπαρξουν πολλες μανουλες μαρτιου έως μαιου!

Ναι kat cat μου!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η armonia είπε:

Σε διάβασα μόλις Μελινα...πόσο οδυνηρο...ας ηταν όμως για καλό όλο αυτό... -το νέο μωράκι θα ειναι αστεράκι, θα δεις! 

Προχωραμε με θετικο πνευμς και καινουριες εικονες!

Πάντα θετικά, μόνο θετικά!!! Καλημερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια την Πέμπτη έμαθα και εγω πως περιμένω το δεύτερό μου παιδάκι...Εύχομαι ολα να πάνε καλά σε όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2018 at 10:32 ΠΜ, ο/η Βανέσσα29 είπε:

Γεια σας κορίτσια την Πέμπτη έμαθα και εγω πως περιμένω το δεύτερό μου παιδάκι...Εύχομαι ολα να πάνε καλά σε όλες μας...

Και εγώ στις αρχές και εγώ το 2ο. Έχω ακούσει ότι στο 2ο όλα είναι ευκολότερα. Για να δούμε :)

Εύχομαι και σε σένα και σε όλες τις μέλλουσες μανούλες την πιο όμορφη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες! Περιμένω και εγώ το δεύτερο μου μωράκι! Έκανα το τεστ δύο μέρες πριν την περίοδο και βγήκε θετικό! 3εβδ κ 6ημ σήμερα! Σε δύο βδομάδες θα πάω στο γιατρό για να δούμε σάκο! Έχω ένα αγοράκι 20 μηνών! Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη σε όλες! Dimaki83 ελπίζω να ισχύει ότι στο δεύτερο είναι πιο εύκολα γιατί ήδη αγχωθηκα πως θα τα καταφέρνω με δύο ζουζουνια! Ευτυχώς σε 2 εβδομάδες θα σταματησω τη δουλειά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!περιμένω κι εγώ το δεύτερο μωράκι μου τον Μάρτιο λογικά!αύριο θα πάω στον γιατρό να δούμε ελπίζω σάκο κ να ακούσουμε καρδούλα!το καθυστέρησα γιατί έχω μεγάλο κύκλο...χαίρομαι που θα τα λέμε εδώ πέρα.με το καλό σε όλες τις μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Βίβιαν! Εύχομαι να ακούσετε αύριο και καρδούλα! Εγώ έχω ακόμα καιρό! Κορίτσια εσείς που είστε στο δεύτερο έχετε καθόλου κοιλίτσα? Εγώ σαν να έκανα απότομα κοιλίτσα και μου φαίνεται παράξενο γιατί είναι νωρίς ακόμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δελφινακι κι εγώ έτσι νομίζω για την κοιλίτσα!7 εβδομάδων τώρα έχω φουσκώσει λίγο όντως κ φαίνεται παράξενο!στο πρώτο 5 μηνών σχεδόν φαινόταν λίγο...όλα καλά για την ώρα,ακούσαμε κ καρδούλα!εύχομαι με το καλό σε όλες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ακούσαμε εχθές την καρδούλα☺

Είμαι στην όγδοη εβδομάδα με ΠΗΤ 1/3/19! Χαίρομαι που μας δίνετε ο χώρος να επικοινωνούμε και να ενθαρρύνουμε η μία την άλλη! Με το καλό σε όλες σας κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/7/2018 at 8:13 ΠΜ, ο/η Irinimou είπε:

Εμείς ακούσαμε εχθές την καρδούλα☺

Είμαι στην όγδοη εβδομάδα με ΠΗΤ 1/3/19! Χαίρομαι που μας δίνετε ο χώρος να επικοινωνούμε και να ενθαρρύνουμε η μία την άλλη! Με το καλό σε όλες σας κορίτσια!

ειμαστε πολυ κοντα εμεις! εγω εχω ΠΗΤ 3/3/19 και ειμαι 7+5 ημερολογιακα αν και στον τελευταιο υπερηχο ειδαμε οτι το μωρακι ειναι 2 μερες μικροτερο οποτε η ΠΗΤ ισως παει 5/3. Βεβαια απο οσο εχω ακουσει δεν φτανουν τις 40 εβδομαδες παντα οι εγκυμοσυνες, οποτε μπορει να τα δουμε και τελος Φλεβαρη τα μωρακια μας...! Με το καλο να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη ΟΛΕΣ ΜΑΣ και να τα κρατησουμε ΟΛΕΣ  μα ΟΛΕΣ αγκαλιτσα σε λιγους μηνες!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

καλες εγκυμοσυνες παναγια μου να εχουμε ολες και να κανουμε υγιεστατα παιδακια!

ξερει καμια να μου απαντησει το εξης; Τελευταια περιοδο 28/5 και πητ 4/3/19. Κανω υπερηχο στις 10/7 την προηγουμενη τριτη και ακουμε καρδια και βλεπουμε εμβρυο οπου με crl 0.37cm βγαινει ηλικια κυησης 6 w+0d αλλα με βαση την τελευταια μου περιοδο θα επρεπε να ημουν 6w+1d. 

Ξερει καμια να μου πει γιατι αυτη η διαφορα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Melina_P κ Irinimou χαίρομαι κορίτσια!είμαστε όλες κοντά κι εγώ έχω πητ 7/3/19! Βέβαια τα μωράκια μας ξέρουν πότε θα έρθουν ? στον πρώτο μου γέννησα 41+4 με πρόκληση!εύχομαι για όλες τελειομηνες με γερά μωράκια...έκλεισα κ Αυχενική διαφάνεια 29 Αυγούστου. Ελπίζω όλα να πάνε καλά για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία κορίτσια που ακούσατε και καρδούλα εγώ λέω να πάω στο γιατρό κατά τις 1 Αυγούστου αλλά μάλλον θα είναι νωρίς για καρδούλα θα είμαι 5κ6! Εγώ έχω Πητ 26/3!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vasilikii με το καλό το μωράκι σου!Η άποψη μου είναι ότι απλά η μέρα ωορρηξίας-σύλληψης είναι μια μέρα μετά από ότι βγάζει το σύστημα του υπολογιστή. Δηλαδή η ωορρηξία σου έγινε την 15η μερα πχ κι οχι την 14η που υπολογιζεται.εχεις σταθερό κύκλο 28 ημέρες??Γιατί σύμφωνα με αυτό υπολογίζεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...