Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις On 1/7/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              γέννησε ?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            γέννησε!!! ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      γέννησε!!!! ?

@Viktwria            29/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Vivi35                31/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

@Mariasoyr        17/6/19 ? 

οκ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

κοίτα η αρχή είναι δύσκολη ειδικά αν θηλαζεις κιόλας, εγώ φαντάσου τον 2ο τον θηλασα 13 μήνες με αποχή από γαλακτοκομικά φανερά κ κρυφά γιατί είχε αλλεργία. είχα βοήθεια από τον άντρα μου όταν γέννησα κ πριν είχα δλδ απλά τώρα εγώ φαντάσου για 40 μέρες είχε τον μεγάλο όταν γυρνούσε από την δουλειά,κ εγώ το μωρό είχα κ την μάνα μου το πρωί για κάνα 5ωρο έπαιρνε τον μεγάλο γιατί σχολείο τον είχα σταματήσει για λίγο πήγαινε προνηπιο.τωρα κάπως το ίδιο θα γίνει απλά θα πηγαίνει κανονικά σχολείο τώρα ο μεγάλος, τον μικρό ισως για λίγο τον παίρνει η μαμά μου για 3 με 4 ώρες μέχρι να έρθει ο μεγάλος που τους βάζω για ύπνο μετά είμαι οκ.κ αυτό για να 2μηνο μέχρι να μπει κ το μωρό σε μια σειρά. Και πολυυυυυυυ υπομονή!!!!

Αχ μπράβο σου! 

Ναι και γω θηλάζω ακομα την κόρη μου! Οπότε έχω και αυτό το άγχος! 

Βοήθεια δεν πχω δυστυχώς! Τουλάχιστον όχι καθημερινή!

ευελπιστώ η κόρη μου να πάρει με καλό μάτι τον αδερφό της! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vivi35 είπε:

Αχ μπράβο σου! 

Ναι και γω θηλάζω ακομα την κόρη μου! Οπότε έχω και αυτό το άγχος! 

Βοήθεια δεν πχω δυστυχώς! Τουλάχιστον όχι καθημερινή!

ευελπιστώ η κόρη μου να πάρει με καλό μάτι τον αδερφό της! 

λογικά πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα,ζήλεια θα υπάρχει αλλά τουλάχιστον ισως πιο μετρημένη. Ο μεγάλος ζήλευε τον μικρό ακόμα κ τώρα αλλά οκ σε φυσιολογικά πλαίσια κ αυτό γιατί ήθελε κορίτσι...Τώρα μου λέει για την μπέμπα, μαμά θα μου κάνεις βίντεο κλήση να την δω...χαχα ανυπομονεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

λογικά πιστεύω ότι θα είναι καλύτερα,ζήλεια θα υπάρχει αλλά τουλάχιστον ισως πιο μετρημένη. Ο μεγάλος ζήλευε τον μικρό ακόμα κ τώρα αλλά οκ σε φυσιολογικά πλαίσια κ αυτό γιατί ήθελε κορίτσι...Τώρα μου λέει για την μπέμπα, μαμά θα μου κάνεις βίντεο κλήση να την δω...χαχα ανυπομονεί!!!

Χαχαχα τελειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Όλα καλά η μπέμπα είναι είδη 2.800 γρ.αμνιακο κ ο πλακουντας μια χαρά ακόμα.τωρα την άλλη Πέμπτη τώρα να δούμε πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Όλα καλά η μπέμπα είναι είδη 2.800 γρ.αμνιακο κ ο πλακουντας μια χαρά ακόμα.τωρα την άλλη Πέμπτη τώρα να δούμε πάλι.

Τέλειο βάρος και έχεις ακόμα καιρό να πάρει κι άλλο ?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Όλα καλά η μπέμπα είναι είδη 2.800 γρ.αμνιακο κ ο πλακουντας μια χαρά ακόμα.τωρα την άλλη Πέμπτη τώρα να δούμε πάλι.

Τέλεια!!σε ποια εβδομάδα Είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου; πως τα πάτε; ?

Δόξα τω θεώ είμαι καλά κοπέλα μου! ?με τον μικρό μια χαρά.αν κ από χθες ζορίζεται λίγο να κοιμηθεί,τρώει κ γκρινιάζει λίγο. Ελπίζω να μην ξεκίνησαν κολικοί.ισως είναι οι οι μέρες τέτοιες. Ο μεγάλος πλέον είναι κ τρυφερός ζηλεύει κιόλας. Τον θηλαζω κ τον πρωτο ακομα κ ολη μερα θελει γάλα!Αυτός είναιπιο δύσκολος το μωρό δεν θέλει τπτ θα το δεις!!

Εσείς πως Πάτε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Δόξα τω θεώ είμαι καλά κοπέλα μου! ?με τον μικρό μια χαρά.αν κ από χθες ζορίζεται λίγο να κοιμηθεί,τρώει κ γκρινιάζει λίγο. Ελπίζω να μην ξεκίνησαν κολικοί.ισως είναι οι οι μέρες τέτοιες. Ο μεγάλος πλέον είναι κ τρυφερός ζηλεύει κιόλας. Τον θηλαζω κ τον πρωτο ακομα κ ολη μερα θελει γάλα!Αυτός είναιπιο δύσκολος το μωρό δεν θέλει τπτ θα το δεις!!

Εσείς πως Πάτε???

Κι εμείς ζοριζομαστε με κολικούς παρόλο που θηλαζουμε αποκλειστικά ? ευτυχώς Όχι κάθε μερα.. έχει 3 βδομάδες τώρα που είναι και ανήσυχη.. τωρα δεν ξέρω αν έπεσε και κάποιο άλμα ενδιάμεσα γτ άρχισε να μας χαμογελάει, να παρατηρεί το χωρο γυρω της και εμάς ? άλλες μέρες είναι καλό παιδί, άλλες γκρινιάρα ? σήμερα γίναμε 6 εβδομάδων ? σαραντισαμε κιόλας, μεγάλες κοπέλες ? πραγματικά κάθε μερα μεγαλώνει και πιο πολυ, δεν μπορώ να διανοηθώ την αλλαγή σε 40 μόνο μέρες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εμείς ζοριζομαστε με κολικούς παρόλο που θηλαζουμε αποκλειστικά ? ευτυχώς Όχι κάθε μερα.. έχει 3 βδομάδες τώρα που είναι και ανήσυχη.. τωρα δεν ξέρω αν έπεσε και κάποιο άλμα ενδιάμεσα γτ άρχισε να μας χαμογελάει, να παρατηρεί το χωρο γυρω της και εμάς ? άλλες μέρες είναι καλό παιδί, άλλες γκρινιάρα ? σήμερα γίναμε 6 εβδομάδων ? σαραντισαμε κιόλας, μεγάλες κοπέλες ? πραγματικά κάθε μερα μεγαλώνει και πιο πολυ, δεν μπορώ να διανοηθώ την αλλαγή σε 40 μόνο μέρες ?

Μαναράκι μου...Ναι αυτό σκέφτομαι κι εγώ κανένα αλλά ανάπτυξης Ποιος ξέρει... Η είναι κ η ιδιοσυγκρασία έτσι μην γελιόμαστε...κάποιες φορές...Αλλά παιδιά είναι πιο ανεξάρτητα κι άλλα θέλουν όλο αγκαλίτσα!

Φαντάζομαι...Η ανάπτυξη τους είναι απίστευτη πράγματι!!κόψε λίγο λες κάποιες φορές να προλάβεις να τα χαρείς!!?? αλλαγές τρελές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Τέλεια!!σε ποια εβδομάδα Είσαι??

ήμουν εχθές 36+1 ακριβώς τόσο ήταν κ ο 2ος την ίδια μέρα κ γεννήθηκε 3440.Τώρα θα δούμε, λογικά πάνω από 3κιλα πιστεύω θα γεννηθεί και η μπέμπα.ο 1ος γεννήθηκε 3450 αλλά γέννησα κ στους 2 ,39+3 & 39+4 αντιστοιχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

ήμουν εχθές 36+1 ακριβώς τόσο ήταν κ ο 2ος την ίδια μέρα κ γεννήθηκε 3440.Τώρα θα δούμε, λογικά πάνω από 3κιλα πιστεύω θα γεννηθεί και η μπέμπα.ο 1ος γεννήθηκε 3450 αλλά γέννησα κ στους 2 ,39+3 & 39+4 αντιστοιχα.

Ουουου μια χαρά τέλεια είναι κ η μικρή ήδη!ειδες ρε παιδι μου το σωμα τι σου είναι...λες κ τα ζυγίζει πριν τα βγάλει ? κι εμενα ο 1ος 3530 κ ο 2ος 3500 ...Αλλά κι εγω εφτασα 41+4 κ 41 εβδομάδες αντίστοιχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε ολες!!! Εύχομαι υγιή μωράκια να μας φέρει ο καινούργιος μήνας!! :)

Τι προϊόντα περιποίησης έχετε πάρει για τα μωρά; Επίσης για αλλαγή Πάνας τι θα βάζετε;;;; Θέλω να πάρω αυτά τα τελευταία τώρα και να είμαι έτοιμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε ολες!!! Εύχομαι υγιή μωράκια να μας φέρει ο καινούργιος μήνας!! :)

Τι προϊόντα περιποίησης έχετε πάρει για τα μωρά; Επίσης για αλλαγή Πάνας τι θα βάζετε;;;; Θέλω να πάρω αυτά τα τελευταία τώρα και να είμαι έτοιμη!! 

Καλημέρα και καλό μήνα ? εγώ χρησιμοποιώ τη σειρά της frezyderm και ειμαι ευχαριστημένη, δεν την έχει ενοχλήσει κάτι.. σου βάζω λινκ από κάτω.. 

Για αλλαγή βάζω πάλι frezyderm (Σε καθε αλλαγη) αλλά να έχεις και μια sudocream σε περιπτωση που συγκαει, εμένα στο νοσοκομείο είχε συγκαει-φαντάσου πόσο θα την άφηναν λερωμένη, εδώ σπίτι 2 μηνες σχεδόν δεν έχει πάθει τπτ ?- σχεδόν πληγη είχε στον ποπο της η καημένη! Έβαλα τις 2-3 πρώτες μέρες sudocream και έφτιαξε αμέσως!  ?

 

https://www.ofarmakopoiosmou.gr/mitera-paidi/frontida-moroy/afroloytra-sampoyan/frezyderm-baby-paketo-me-2-x-baby-cream-krema-gia-0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 2:40 ΜΜ, ο/η armonia είπε:

Για μοίρασμα σκέψεων!

Κορίτσια τι κάνετε ; Πως νιώθετε; εγώ 36+4 και έχω αρκετές ενοχλήσεις νιώθω μια πίεση χαμηλά πολύ μεγάλη και αυτό μου προκαλεί μεγάλη πιεση στη λεκανη, και έχω και κάποια πετρώματα στη κοιλιά που συνοδεύονται με πόνο. Ο γιατρός μου είπε ότι θα γεννήσω πιο νωρίς από τη ΠΗΤ. Εσείς έχετε  τίποτα ενοχλήσεις;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε ; Πως νιώθετε; εγώ 36+4 και έχω αρκετές ενοχλήσεις νιώθω μια πίεση χαμηλά πολύ μεγάλη και αυτό μου προκαλεί μεγάλη πιεση στη λεκανη, και έχω και κάποια πετρώματα στη κοιλιά που συνοδεύονται με πόνο. Ο γιατρός μου είπε ότι θα γεννήσω πιο νωρίς από τη ΠΗΤ. Εσείς έχετε  τίποτα ενοχλήσεις;  

Με το καλό κορίτσι μου ! Αφού έχεις μπει στο μήνα σου μη φοβάσαι ? τι λεει ο γιατρός; εχει εμπεδωθεί; πόσα κιλά έχει φτάσει; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Με το καλό κορίτσι μου ! Αφού έχεις μπει στο μήνα σου μη φοβάσαι ? τι λεει ο γιατρός; εχει εμπεδωθεί; πόσα κιλά έχει φτάσει; ?

Σευχαριστω πολυ! :) Ειναι αρκετά χαμηλά η μικρή, και τη τελευταία φορά που είχα πάει ήταν 2.700. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sugar768 είπε:

Σευχαριστω πολυ! :) Ειναι αρκετά χαμηλά η μικρή, και τη τελευταία φορά που είχα πάει ήταν 2.700. :)

Μια χαρά είναι η μπεμπουλα ? πρώτο μωράκι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα σε ολες!!! Εύχομαι υγιή μωράκια να μας φέρει ο καινούργιος μήνας!! :)

Τι προϊόντα περιποίησης έχετε πάρει για τα μωρά; Επίσης για αλλαγή Πάνας τι θα βάζετε;;;; Θέλω να πάρω αυτά τα τελευταία τώρα και να είμαι έτοιμη!! 

Επίσης έφαγα φλασια ! Δίνουν δείγματα στο μαιευτήριο, σε ρωτάνε αν θέλεις να σου δώσουν δειγματα.. εμένα μου έδωσαν ένα κουτί babyspace που είχε μέσα την σειρά που σου λέω σε κανονικές ποσότητες (Εγώ τα είχαπάρει ήδη βέβαια?) και έχει μέσα κι άλλα πράγματα, όπως babylino (είχε το νο2 Όμως, αν δεν έχεις πάρει να πάρεις το νο1, εμείς τα φορεσαμε τα νο1 μέχρι να γίνει 5κιλα το μωρο), και κάτι άλλα δειγματακια της mustela τα οποια δεν έχω δοκιμασει ακομα.. η παιδίατρος μου πρότεινε helenvita για πιο οικονομικά απ τη frezyderm.. Όταν μου τελειώσουν αυτά που έχω λέω να δοκιμάσω και αυτά ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Επίσης έφαγα φλασια ! Δίνουν δείγματα στο μαιευτήριο, σε ρωτάνε αν θέλεις να σου δώσουν δειγματα.. εμένα μου έδωσαν ένα κουτί babyspace που είχε μέσα την σειρά που σου λέω σε κανονικές ποσότητες (Εγώ τα είχαπάρει ήδη βέβαια?) και έχει μέσα κι άλλα πράγματα, όπως babylino (είχε το νο2 Όμως, αν δεν έχεις πάρει να πάρεις το νο1, εμείς τα φορεσαμε τα νο1 μέχρι να γίνει 5κιλα το μωρο), και κάτι άλλα δειγματακια της mustela τα οποια δεν έχω δοκιμασει ακομα.. η παιδίατρος μου πρότεινε helenvita για πιο οικονομικά απ τη frezyderm.. Όταν μου τελειώσουν αυτά που έχω λέω να δοκιμάσω και αυτά ? 

Ωραία πράγματα!!! Ωραίο και το λινό ,με τα πράγματα που έβαλες!!! Χρειαζόμαστε τα φώτα όσων τα πέρασαν αυτά ή τα περνάνε ;)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Ωραία πράγματα!!! Ωραίο και το λινό ,με τα πράγματα που έβαλες!!! Χρειαζόμαστε τα φώτα όσων τα πέρασαν αυτά ή τα περνάνε ;)

 

Εννοείται Ο,τι θες μου λες ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sugar768 είπε:

Ναι πρώτο μωράκι ,για αυτό και αυτές οι ερωτήσεις! :P

Κι εμενα πρώτο.. ? μην αγχώνεσαι, Δεν ειναι τοσο τραγικά τα πράγματα! Εγω 44 μερες μετά τον τοκετό είμαι ακόμα ζωντανή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...