Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσια μου είναι εδώ στο σπίτι μου με το μπέμπη μου αγκαλιά κ έχω τρελαθεί... Όλα πήγαν καλά..  γέννησα την Τετάρτη 6 Μαρτίου έναν παιδάρο κουκλί πολύ ?2900 με καισαρική... Κ Κυριακή γυρίσαμε σπίτι μας... με πρώτο βράδυ κ δεύτερο αυπνη με κολικούς... μπήκα για τα καλά στο κλίμα χαχαχαααχααα..  λοιπόν η καισαρική πονάει λίγο όμως ακόμα σήμερα δεννεχω πάρει παυσίπονο αν πόνεσα θα πάρω κ τηννπμπτη πάω να μου κόψουν τα ράμματα. Ας τα πιάσω από την αρχή κ ότι απορίες έχετε. Ου λέτε Γιατί σίγουρα θα ξεχάσω κάτι... πρωιωτεταρτης με ετοιμάζουν αφού μου έκαναν κλίσμα μου είπαν είναι απαραίτητο κ στην καισαρική..  με βάζουν σε δωμάτιο προετοιμασίας κ μου βάζουν καθετήρα (ήταν το μόνο που με ενόχλησε Γιατί έτσουξε λιγο) κ περιμένω... Μετά από κάνα τέταρτο μα βάζουν χειρουργείο κ μου κάνουν ραχιαια ένεση αναισθησίας στην πλάτη... Δεν πονάει καθολου.. Μετά από 3 λεπτά μουδιαζω.. Κ μου έφυγε κβτο τσουκσιματακι του καθετήρα..  Που με ενοχλούσε..  Κ σιγά σιγά ξεκινήσαμε..  Δεν κατάλαβα τίποτα εκτός από ένα μασάζ στην κοιλιά για κάνα 20 λεπτό κ ξαφνικά μου λέει ο γιατρός μου βγαίνει κ κλουτς κατάλαβα κάτι να βγαίνει από την κοιλιά μου.. Κ μου τον έδειξε..  περιττό να σας πω ότι κντωρα που σας το γράφω κλαίω από χαρά Αλήθεια... τρελάθηκα δεν υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα Αλήθεια... Μετά πήραν το μπέμπη τον πήγαν στο μπαμπα του κ έμενα συνέχισαν άλλη μια ώρα το χειρουργείο... Όταν τελείωσαν με πήγαν για ανάνηψη έμεινα εκεί 2 ώρες περίπου μέχρι να συνέλθω από την νάρκωση..  Κ μετά δωμάτιο με τον μπέμπη μου παρέα..  να μην ξεχάσω να σας πω μου τον έδωσαν να θηλάζω στο πρώτο μισάωρο κ έπιασε στήθος αμέσως.. παιδευτηκα λίγο στην αρχή αλλά τώρα έχω βρει τους ρυθμούς μου αν κ με έχει πληγώσει στη θηλη κ πονάω... συν ότι από προχτές που γυρίσαμε σπίτι έχουμε κολικούς... Δεν κοιμάμαι τώρα πια τα βράδια..  προσπαθώ κάνα 2ωρο να κοιμάμαι μέσα στη μέρα.. Σας εύχομαι σε όλες με το καλό κορίτσια είναι η ωραιότερη εμπειρία ακόμα κ με καισαρική..  Εικόνες που δεν ξεχνάς πότε.... ρωτήστε με λεπτομερείς ότι θέλετε.. ???

Να σας ζήσει ο μπεμπουλης!! Γερός, τυχερός, να τον καμαρώνετε!! Σαν χθες θυμάμαι που έγραφες πως είσαι έγκυος! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@banesaki16 να σας ζήσει ο μπέμπης!!! Τυχερός και καλότυχος εύχομαι.. :) και χαρούμενο και ευκολο παιδάκι για εύκολη λοχεια (πρακτική συμβουλή!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ειναι σαν τα επιθέματα στήθους για να μην τρεχει το γάλα σου και για να μην ακουμπάει η θηλή σε μπλουζες σουτιέν.. επειδη στηναρζη σίγουρα θα ερεθιστουν οι θηλες σου, να πάρεις, αξιζει.. να τα έχεις και στο μαιευτήριο μαζι σου.. εγω δεν τα είχα αλλα οταν τα πήρα γυρνώντας σπιτι κατάλαβα τι βλακεια εκανα ? γύρω στα 10ε κάνουν και τα πλενεις και τα χρησιμοποιείς ξανα

Σευχαριστώ πολύ. ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2019 at 8:48 ΠΜ, ο/η VivianT είπε:

Κορίτσια!αν δεν γίνει κατι μέχρι αύριο το απόγευμα μπαίνω κι εγώ με πρόκληση αύριο στις 8 το βράδυ!40+6 αύριο δεν πάει άλλο ? ο μικρός είναι χαμηλά έχω 3 διαστολή,έχω λιώσει στο περπάτημα θα δείξει...Σήμερα κι άλλο περπάτημα ατελείωτο Μήπως έρθει αλλιώς μπαίνω...εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες Μας!❤ 

Καλημέρα με το καλό!!!με έναν πόνο!!!!

κορίτσια δεν πολύ μπαίνω έχω ανά διαστήματα που κ που συσπάσεις κ προσέχω πολύ.βαζω ακόμα υποθέτω πρωί κ βράδυ.τωρα το πρωι είχα πάλι πόνους σαν τοκετού για κάνα 30λεπτο ,πήρα μπουσκοπαν κ Ντεπόν μαζί κ το μαγνήσιο μετά κ ευτυχώς σταμάτησαν.αυριο έχω το ντοπλερ  θα είμαι 34+1 την άλλη Κυριακή μπαίνω στο μήνα μου βάσει ημερομηνίας. 

@banesaki16 να σ ζήσει ο μπέμπης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 3:47 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

ΠΗΤ & φύλο ??????

 

@Mammytobe  16/2/19 ?

@Niki co            17/2/19 ?

@PanB              γέννησε!!!?

@Vasilikii           4/3/19  ?

@VivianT            7/3/19 ?

@Hope2018       11/3/19 ??

@Ceres               13/3/19 ?

@banesaki16      γέννησε!!!! ?

@Viktwria            29/3/19 ?

@Evi'sBaby          13/4/19 ?

@ζουζουνα*       24/4/19 ?

@AlKate               25/4/19 ?

@Angelmammy   4/5/19 ?

@Valfrag             14/5/19 ?

@Katya81           14/5/19 ?

@vayaki              28/5/19 ?

@Mariasoyr        17/6/19 ?

ποια άλλη γέννησε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

Καλημέρα με το καλό!!!με έναν πόνο!!!!

κορίτσια δεν πολύ μπαίνω έχω ανά διαστήματα που κ που συσπάσεις κ προσέχω πολύ.βαζω ακόμα υποθέτω πρωί κ βράδυ.τωρα το πρωι είχα πάλι πόνους σαν τοκετού για κάνα 30λεπτο ,πήρα μπουσκοπαν κ Ντεπόν μαζί κ το μαγνήσιο μετά κ ευτυχώς σταμάτησαν.αυριο έχω το ντοπλερ  θα είμαι 34+1 την άλλη Κυριακή μπαίνω στο μήνα μου βάσει ημερομηνίας. 

@banesaki16 να σ ζήσει ο μπέμπης!!!

Από ποτε ξεκίνησαν οι συσπάσεις; τι λεει ο γιατρός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PanB είπε:

@AlKate τι έγινε; πως εισαι;

Όλα καλά!! Μάλλον ακτινοβολία με πείραξε που έφαγα ... Μου έπεσε βαρύ το σαρακοστιανο τραπέζι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η AlKate είπε:

@PanB έψαχνα σήμερα για τα κοχύλια που είπες στο ίντερνετ... Αν μπορείς πες μας ποια πήρες..

Της nuk πηρα ?

https://www.skroutz.gr/s/7250363/Nuk-Σετ-Καλυμμάτων-Στήθους-6τμχ.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/3/2019 at 11:05 ΠΜ, ο/η PanB είπε:

Από ποτε ξεκίνησαν οι συσπάσεις; τι λεει ο γιατρός σου; 

είχα κ στον 2ο γιο μου ,έχει λίγο ευαισθησία ή μήτρα μου άλλα όλα οκ.σημερα είχα το ντοπλερ η μπέμπα είναι 2.425 γρ. κ είμαι σήμερα 34+1 θέση έχει πάρει κ είναι κ πολύ καλή κιόλας μου είπε.τρεφεται παρά πολύ καλά, ηρεμία για 2 βδομάδες να κλείσω κ την 36η κ βλέπουμε...

να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!τώρα εγώ από ότι φαίνεται σίγουρα πριν τις 24/3 που είναι η πητ θα γεννήσω γιατί είναι χαμηλά η μπέμπα.ο 1ος γιος μου μου λέει για 10 Απριλίου. είχε πέσει μέσα κ στο ποτέ έμεινα έγκυος κ ότι ήταν κορίτσι...οπότε αν πέσει κ τότε μέσα εκεί θα είμαι ακριβώς 38η οπότε μια χαρά.συσπασεις είχα από τον 4ο μήνα κ μετά που κ που.με τα υποθετα και το μαγνήσιο ειμαι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιααααα , ειμαι νεο μελος . Σημερα περιμενα την ακατανομαστη η οποια μαλλον δεν θα ερθει για τους επομενους 9μηνες! Εκανα τεστ σημερα και ειναι θετικο , ο γιατρος μου ειπε απο Δευτέρα να παω για χοριακη να ανέβει λιγο . Βεβαια κρατιέμαι κ δεν πεταω απο χαρα γιατι τον γενναρη ειχαμε περασει μια βιοχημική κυηση! Τωρα ελπιζω απλα να γινω μανούλα κ γω ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κοριτσιααααα , ειμαι νεο μελος . Σημερα περιμενα την ακατανομαστη η οποια μαλλον δεν θα ερθει για τους επομενους 9μηνες! Εκανα τεστ σημερα και ειναι θετικο , ο γιατρος μου ειπε απο Δευτέρα να παω για χοριακη να ανέβει λιγο . Βεβαια κρατιέμαι κ δεν πεταω απο χαρα γιατι τον γενναρη ειχαμε περασει μια βιοχημική κυηση! Τωρα ελπιζω απλα να γινω μανούλα κ γω ???

Συγχαρητήρια και με το καλό εύχομαι!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές παιδάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ranito είπε:

Γεια σας κοριτσιααααα , ειμαι νεο μελος . Σημερα περιμενα την ακατανομαστη η οποια μαλλον δεν θα ερθει για τους επομενους 9μηνες! Εκανα τεστ σημερα και ειναι θετικο , ο γιατρος μου ειπε απο Δευτέρα να παω για χοριακη να ανέβει λιγο . Βεβαια κρατιέμαι κ δεν πεταω απο χαρα γιατι τον γενναρη ειχαμε περασει μια βιοχημική κυηση! Τωρα ελπιζω απλα να γινω μανούλα κ γω ???

Με το καλό κορίτσι μου! Ολα να πανε τέλεια! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα επίσημα στο μήνα μου η αντίστροφη μέτρηση άρχισε, γεννάω στις 38 κ κάτι μέρες προγραμματισμένα(εκτός απροόπτου)! Πριν κάτι μέρες που έκανα υπέρηχο στις 35w 4d ήταν 2,600 πιστεύω καλουτσικο βάρος έχει!  Οι υπόλοιπες πώς είστε όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα κι εγώ κορίτσια μου!14 Μαρτίου στις 3μιση το πρωί!όλα πήγαν καλά,έπιασε η πρόκληση με υποθετο...Δεν χρειάστηκε καν δεύτερο. 2 ωρίτσες από την αρχή ως τη γέννα,δόξα τω θεώ!!!Κι έχω τον κουκλο μου αγκαλιά...αν θέλετε φρεσκες πληροφορίες για το μαιευτήριο (Αλεξάνδρα) κι ο,τι αλλο μου λέτε...να μας ζήσουν σε Όλες κ με το καλό στις υπόλοιπες εγκυουλες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ θα το πάω παραδοσιακά! ?

Κι εγω ρε γαμωτο ? για πες!

Το βάρος μια χαρα ειναι btw, θα τα φτάσετε τα 3.000 πιστευω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η VivianT είπε:

Γέννησα κι εγώ κορίτσια μου!14 Μαρτίου στις 3μιση το πρωί!όλα πήγαν καλά,έπιασε η πρόκληση με υποθετο...Δεν χρειάστηκε καν δεύτερο. 2 ωρίτσες από την αρχή ως τη γέννα,δόξα τω θεώ!!!Κι έχω τον κουκλο μου αγκαλιά...αν θέλετε φρεσκες πληροφορίες για το μαιευτήριο (Αλεξάνδρα) κι ο,τι αλλο μου λέτε...να μας ζήσουν σε Όλες κ με το καλό στις υπόλοιπες εγκυουλες!?

Να σου ζησει το αντράκι σου και να το δεις οπως ποθείς! ?

Θα θηλάσεις; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Να σου ζησει το αντράκι σου και να το δεις οπως ποθείς! ?

Θα θηλάσεις; ?

Ευχαριστώ πολύ επισης!!Ναι θηλάζω....Εσύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η VivianT είπε:

Ευχαριστώ πολύ επισης!!Ναι θηλάζω....Εσύ?

καλούς θηλασμούς και καλα κουραγια μαζι με ολα τ αλλα ?

Κι εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά ?

Τωρα γραφω με τη μπουμπού στο στηθος ?

Χθες γίναμε ενός μήνα ?

Ποσο εφτασε σε βάρος τελικά ο μπεμπης; ρωτάω γτ αργησε να μας κανει την τιμή ? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PanB είπε:

καλούς θηλασμούς και καλα κουραγια μαζι με ολα τ αλλα ?

Κι εμείς θηλαζουμε αποκλειστικά ?

Τωρα γραφω με τη μπουμπού στο στηθος ?

Χθες γίναμε ενός μήνα ?

Ποσο εφτασε σε βάρος τελικά ο μπεμπης; ρωτάω γτ αργησε να μας κανει την τιμή ? 

 

Χαχαχα τι ωραία να ζήσετε!!3,5 κιλά έφτασε...

Επίσης καλούς θηλασμού κ να είστε γερές!! Κι εμείς στήθος κ υπνακια αγκαλιά ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...