Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Σε ιδιωτικό θα γεννήσω αλλά μου είπαν να έχω μαζί μου...

Όντως; στο ιασω ήταν μέσα στο πακέτο όλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Μην αγχώνεσαι εμένα 4 μέρες πριν γεννήσω που ήμουν 37+4 Το μεγεθος αντιστοιχούσε σε 41 εβδομάδες ?? υπάρχει απόκλιση, μην αγχώνεσαι.. εδώ το μωρό μου το έβγαζε 4+ κιλά και γεννήθηκε 3650?

Αχ να σαι καλά με ξεαγχωνεις! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Όντως; στο ιασω ήταν μέσα στο πακέτο όλα ?

Δυστυχώς κ μένα μου τα ζητάνε από την ιδιωτική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Όντως; στο ιασω ήταν μέσα στο πακέτο όλα ?

Θεσσαλονίκη είμαι εγώ και το ίδιο μου είπαν και στο Γένεσις και στην Βιοκλινικη...Μόνο στο Διαβαλκανικό αν θυμάμαι καλά δεν χρειάζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εγώ πήρα πακέτο από το easypharmachy με 168 πάνες 22ε. Μην τα φοβηθείτε τα μεγάλα πακέτα, θέλετε τουλάχιστον 8 πάνες την ημέρα ????

Μπράβο κι εγώ 6 πακέτα πήρα τις babylino...Και μένα τόσο μου βγήκαν περίπου...Για τα μιας χρησης θα συμφωνήσω...Και την αδερφή μου αυτά την είχαν βολέψει στην καισαρική στην αρχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα εντάξει ξέρω τις τελευταίες μέρες όλα θα τύχουν. 

Τσικνοπέμπτη χθες κ λέω δ πειράζει ας φάω ένα σουβλάκι καλαμάκι απέξω. Το ζήτησα κ καλόψημενο. Έρχεται λοιπόν, φαινόταν καρκανιασμενο,  χαίρομαι εγώ. Τρώγω την πρώτη μπουκιά... Μμμ φανταστικό! Τρώγω τη δεύτερη κ ενώ μασάω βλέπω στο από κάτω κομμάτι αίμα. Εννοείται ότι έβγαλα αμέσως κ αυτό π μασουσα κ Δν έφαγα το υπόλοιπο. Ξενέρωσα τόσο πολύ κ μετά άρχισα να αγχώνομαι που είχα καταπιεί ένα κομματάκι. 

Το ερώτημα είναι, αν κόλλησα τοξοπλασμα, σε αυτό το στάδιο (κλεισμενες 37 εβδομάδες)  επηρεάζεται το μωρό? Έχω ραντεβού τη Δευτέρα κ θα ρωτήσω κ το γιατρό μ. Ξέρω ότι για να κάνω εξετάσεις κ να δείξουν πρέπει να περάσουν 10-15 μέρες, όπου θα χω γεννήσει άρα φέξε μ κ γλίστρησα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Κοριτσιαααα εντάξει ξέρω τις τελευταίες μέρες όλα θα τύχουν. 

Τσικνοπέμπτη χθες κ λέω δ πειράζει ας φάω ένα σουβλάκι καλαμάκι απέξω. Το ζήτησα κ καλόψημενο. Έρχεται λοιπόν, φαινόταν καρκανιασμενο,  χαίρομαι εγώ. Τρώγω την πρώτη μπουκιά... Μμμ φανταστικό! Τρώγω τη δεύτερη κ ενώ μασάω βλέπω στο από κάτω κομμάτι αίμα. Εννοείται ότι έβγαλα αμέσως κ αυτό π μασουσα κ Δν έφαγα το υπόλοιπο. Ξενέρωσα τόσο πολύ κ μετά άρχισα να αγχώνομαι που είχα καταπιεί ένα κομματάκι. 

Το ερώτημα είναι, αν κόλλησα τοξοπλασμα, σε αυτό το στάδιο (κλεισμενες 37 εβδομάδες)  επηρεάζεται το μωρό? Έχω ραντεβού τη Δευτέρα κ θα ρωτήσω κ το γιατρό μ. Ξέρω ότι για να κάνω εξετάσεις κ να δείξουν πρέπει να περάσουν 10-15 μέρες, όπου θα χω γεννήσει άρα φέξε μ κ γλίστρησα. 

 

Καλε μην αγχώνεσαι και πέσε για ύπνο τώρα που μπορείς ? τίποτα δεν έπαθες! ? σε λίγες μέρες θα είσαι ξύπνια σαν εμένα τέτοια ώρα για άλλους λόγους (βλέπε μικρό πιρανχα που θα θέλει να τρώει ανά 2-3 ώρες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλε μην αγχώνεσαι και πέσε για ύπνο τώρα που μπορείς ? τίποτα δεν έπαθες! ? σε λίγες μέρες θα είσαι ξύπνια σαν εμένα τέτοια ώρα για άλλους λόγους (βλέπε μικρό πιρανχα που θα θέλει να τρώει ανά 2-3 ώρες)

Χαχαχαχαχα καλά δεν υπάρχεις!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεά η @PanB??? Όντως καλέ σε λίγο γεννάς μην αγχώνεσαι @Λίνα88 

Άσχετο κ εγώ έμαθα πότε γεννάω με κ.τ. μου είπε η γιατρός 2-3 Απριλίου! Επίσης Μ είπε να κάνω καρδιογράφημα κ να μετράω πίεση 3 φορές την εβδομάδα. Εσείς μετρούσατε; Ξέρω ότι μου τα είπε για πρόληψη αλλά έτσι γίνεται συνήθως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi'sBaby είπε:

Θεά η @PanB??? Όντως καλέ σε λίγο γεννάς μην αγχώνεσαι @Λίνα88 

Άσχετο κ εγώ έμαθα πότε γεννάω με κ.τ. μου είπε η γιατρός 2-3 Απριλίου! Επίσης Μ είπε να κάνω καρδιογράφημα κ να μετράω πίεση 3 φορές την εβδομάδα. Εσείς μετρούσατε; Ξέρω ότι μου τα είπε για πρόληψη αλλά έτσι γίνεται συνήθως;

 Καρδιογραφημα είχα κάνει κι εγώ στην αρχή γιατί είχα ταχυπαλμιες. Αν Δν είχα κάνει όμως, θα έκανα τώρα πριν τη γέννα. Για την πίεση τώρα, εμένα μ τη μετράει κάθε φορά που πάω. Αλλά νομίζω είναι κ λιγο θέμα γιατρού. Άλλοι Δν την μετράνε καθόλου. Αντε να περάσουν οι μέρες κ για σένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

 Καρδιογραφημα είχα κάνει κι εγώ στην αρχή γιατί είχα ταχυπαλμιες. Αν Δν είχα κάνει όμως, θα έκανα τώρα πριν τη γέννα. Για την πίεση τώρα, εμένα μ τη μετράει κάθε φορά που πάω. Αλλά νομίζω είναι κ λιγο θέμα γιατρού. Άλλοι Δν την μετράνε καθόλου. Αντε να περάσουν οι μέρες κ για σένα!!! 

Είναι θέμα γιατρού.. εμένα δεν μου τη μέτρησε ποτε.. καρδιογράφημα έκανα την ημέρα της γέννας μόνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Καλό μήνα κορίτσια!!! Μακάρι η άνοιξη φέτος να ερθει για όλες μας!!! Πως τα πάτε??? 

Καλό μήνα!!γέννησε καμία άλλη Μήπως??εγώ έχω αρχίσει κ αγχώνομαι λίγο γιατί είμαι 39+2 κ δεν ξέρω τι θα γίνει...ελπίζω να πάνε όλα Καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Καλό μήνα!!γέννησε καμία άλλη Μήπως??εγώ έχω αρχίσει κ αγχώνομαι λίγο γιατί είμαι 39+2 κ δεν ξέρω τι θα γίνει...ελπίζω να πάνε όλα Καλά!

Αλήθεια??? Τέλεια!!!! Λίγο Σ έμεινε!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχεις Τπτ συμπτώματα?? Σ είπε ο γιατρός σ μέχρι πότε θα περιμένετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Καλό μήνα!!γέννησε καμία άλλη Μήπως??εγώ έχω αρχίσει κ αγχώνομαι λίγο γιατί είμαι 39+2 κ δεν ξέρω τι θα γίνει...ελπίζω να πάνε όλα Καλά!

Χαρά στο κουράγιο σου ? εγώ 38+1 έφτασα και δεν μπορούσα ν αναπνεύσω ? πως τα πας από κοιλιά και κιλά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Αλήθεια??? Τέλεια!!!! Λίγο Σ έμεινε!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχεις Τπτ συμπτώματα?? Σ είπε ο γιατρός σ μέχρι πότε θα περιμένετε? 

Δεν ξέρω πόσο...Είναι το 2ο μωρό εμένα.Στο πρώτο έφτασα 41+4 με προκληση!!οπότε πιστεύω αν όλα είναι καλά να πάνε ως 41...ελπίζω να μην χρειαστεί Όμως!γιατί μετά τις 40 ξεκινάει στενή παρακολούθηση οπότε...Είναι κουραστικό κ αγχωτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαρά στο κουράγιο σου ? εγώ 38+1 έφτασα και δεν μπορούσα ν αναπνεύσω ? πως τα πας από κοιλιά και κιλά; 

Η κοιλιά έχει μεγαλώσει φουλ ? αντέχω όμως δεν το βάζω κάτω ? δεν έχω πολλά κιλά κιόλας,δεν τρώω πολύ η αλήθεια είναι...Ίσως 7 κιλά να έχω πάρει...Έχω μέρες πολλές να ζυγιστω...το μωρό μεγαλώνει όμως κι ας μην παίρνω εγώ μια χαρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η VivianT είπε:

Η κοιλιά έχει μεγαλώσει φουλ ? αντέχω όμως δεν το βάζω κάτω ? δεν έχω πολλά κιλά κιόλας,δεν τρώω πολύ η αλήθεια είναι...Ίσως 7 κιλά να έχω πάρει...Έχω μέρες πολλές να ζυγιστω...το μωρό μεγαλώνει όμως κι ας μην παίρνω εγώ μια χαρά...

Τίποτα καλέ, το μωρό μόνο ? θα βγεις πιο αδύνατη απ ότι πριν μείνεις έγκυος από το μαιευτήριο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τίποτα καλέ, το μωρό μόνο ? θα βγεις πιο αδύνατη απ ότι πριν μείνεις έγκυος από το μαιευτήριο ?

?? στο θηλασμό μετά χαλαρώνω κ ξεκινάει το καλό φαγητό ...ήρεμη κ ξεγνοιαστη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

?? στο θηλασμό μετά χαλαρώνω κ ξεκινάει το καλό φαγητό ...ήρεμη κ ξεγνοιαστη ??

Εσύ δεν πεινάς τώρα πιο Πολύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η VivianT είπε:

Εσύ δεν πεινάς τώρα πιο Πολύ??

Ρε συ οχι? όλοι λένε ότι πεινάς πολύ στο θηλασμό αλλά εγώ τρώω όσο πριν αν όχι λιγότερο.. από όταν γύρισα σπίτι έχω χάσει και 3 κιλά πέρα απ αυτά του μαιευτηρίου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια !

Δεν εχω ξαναγραψει στο θεμα!

Ειμαι 32+5 εβδομαδων, την τριτη που μας περασε εκανα Doppler και μου βρηκαν προωρα γερασμενο πλακουντα grade 2-3 και το μωρο μου ειχε πεσει στην 7η καμπυλη αναπτυξης...1550 γραμμαρια ηταν..

Την παρασκευη εκανα καρδιοτοκογραφημα το οποιο ηταν πολυ καλο...

Απο εδω και περα θα πρεπει να με παρακολουθουν καθε εβδομαδα με την ελπιδα να φτασουμε οσο πιο μακρια γινεται...

Εχει η ειχε καμια απο εσας παρομοια εμπειρια;

Ειμαι σε απογνωση...

Ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανε καμία από εσάς  αίτηση για επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ; Εκανα στις 15 Φεβρουαρίου κι ενω ηταν να μπουν τα λεφτα εχθές δεν έχει μπει τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η fairy-mary είπε:

Καλησπερα κοριτσια !

Δεν εχω ξαναγραψει στο θεμα!

Ειμαι 32+5 εβδομαδων, την τριτη που μας περασε εκανα Doppler και μου βρηκαν προωρα γερασμενο πλακουντα grade 2-3 και το μωρο μου ειχε πεσει στην 7η καμπυλη αναπτυξης...1550 γραμμαρια ηταν..

Την παρασκευη εκανα καρδιοτοκογραφημα το οποιο ηταν πολυ καλο...

Απο εδω και περα θα πρεπει να με παρακολουθουν καθε εβδομαδα με την ελπιδα να φτασουμε οσο πιο μακρια γινεται...

Εχει η ειχε καμια απο εσας παρομοια εμπειρια;

Ειμαι σε απογνωση...

Ευχαριστω!

Κορίτσι μου, προσπάθησε να μην πέφτεις ψυχολογικά, όλα παίζουν ρόλο! Δεν είχα παρόμοια εμπειρία αλλά έχω ακούσει πως μπορεί να συμβεί.. σου είπαν πως είναι δυνατό να μεγαλώσει κι άλλο το μωράκι απλά θα παίρνει πιο αργά βάρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια έκανε καμία από εσάς  αίτηση για επίδομα κυοφοριας στο ΙΚΑ; Εκανα στις 15 Φεβρουαρίου κι ενω ηταν να μπουν τα λεφτα εχθές δεν έχει μπει τίποτα...

Εγώ έκανα γύρω στις 20 Γενάρη και μπήκαν κανονικά 1 Φλεβάρη.. περιμένω την ληξιαρχική πράξη γέννησης της μικρής για να κάνω αίτηση και για το λοχείας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...