Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

Καλημέρα!!! Κ γω άμα ξυπνήσω τα μεσάνυχτα μετά μπορεί να κάνει κ μια- δύο ώρες να με ξανά πάρει (κάθομαι και νιώθω τις κλωτσιτσες του και μετά σκέφτομαι διαφορά)? ή δε βολεύομαι μετά ?! Αλλά δε συμβαίνει κάθε βράδυ άλλες φορές ψιλόξυπνάω που με κλωτσαει κ ξανακοιμαμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε με τις αϋπνίες???? 

Αχ εγώ άμα φάω λιγο παραπανω το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ καθολου... Η εκεί που κοιμάμαι ξυπνάω κ σηκώνομαι για να ρευτω κάνοντας βόλτα γύρω γύρω στο σπίτι... Πολύ δύσκολο μου παιρνει κανα 2ωρο όλο αυτό... προσπαθώ να τρώω ελάχιστα το βράδυ αλλά κάποιες φορές παρασύρομαι κ υποφέρω μετά...Κ τώρα τελευταία με ενοχλεί κ ή κοιλιά μείνω 32 βδομάδα κ έχει μεγαλώσει ή κοιλιά..  Γενικά έχουν αρχίσει να δυσκολεύουν τα πράγματα..  Αλλά χαλάλι είμαι τόσο χαρούμενη... φτιάξαμε κ την κούνια του μπέμπη μας.. Κ άλλαξε όλη η ψυχολογία τη βλέπω κ χαμογελάω.☺☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ εγώ άμα φάω λιγο παραπανω το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ καθολου... Η εκεί που κοιμάμαι ξυπνάω κ σηκώνομαι για να ρευτω κάνοντας βόλτα γύρω γύρω στο σπίτι... Πολύ δύσκολο μου παιρνει κανα 2ωρο όλο αυτό... προσπαθώ να τρώω ελάχιστα το βράδυ αλλά κάποιες φορές παρασύρομαι κ υποφέρω μετά...Κ τώρα τελευταία με ενοχλεί κ ή κοιλιά μείνω 32 βδομάδα κ έχει μεγαλώσει ή κοιλιά..  Γενικά έχουν αρχίσει να δυσκολεύουν τα πράγματα..  Αλλά χαλάλι είμαι τόσο χαρούμενη... φτιάξαμε κ την κούνια του μπέμπη μας.. Κ άλλαξε όλη η ψυχολογία τη βλέπω κ χαμογελάω.☺☺

Κι εγώ στην 32η είμαι κ με πιέζει πολύ με τις κίνησεις του γιαυτό ξυπνάω. Αντε να πέρασει ο καιρός!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τι βάρος έχουν φτάσει τα μωρούλια σας; ?

Εγώ είχα πάει την Τετάρτη στο γιατρό κ είναι 1.498 Ο μπέμπης μου... εσένα πόσο είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η banesaki16 είπε:

Εγώ είχα πάει την Τετάρτη στο γιατρό κ είναι 1.498 Ο μπέμπης μου... εσένα πόσο είναι?

Ρε παιδιά εμένα είναι μωρό γίγαντας ? χθες που πήγα ήταν 3400 η μπουμπού! Μπαίνω στην 36η εβδομάδα την Πέμπτη.. από κιλά πόσα έχεις πάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά εμένα είναι μωρό γίγαντας ? χθες που πήγα ήταν 3400 η μπουμπού! Μπαίνω στην 36η εβδομάδα την Πέμπτη.. από κιλά πόσα έχεις πάρει;

Καλέ ή μικρή σου είναι έτοιμη..  χαχαχαα κοριτσάρα θα κάνεις...με το καλό Αλλά θα την βγάλεις 4 κιλά σίγουρα.... Έχω πάρει 7 κιλά... Μου είπε ότι είναι καλά ο γιατρός... Εσύ θυμάμαι έχεις πάρει παραπάνω... Αλλά με τέτοια μπέμπα λόγιο είναι... θα έχεις κ πολύ πολύ κοιλιά..  Πότε έχεις πητ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Καλέ ή μικρή σου είναι έτοιμη..  χαχαχαα κοριτσάρα θα κάνεις...με το καλό Αλλά θα την βγάλεις 4 κιλά σίγουρα.... Έχω πάρει 7 κιλά... Μου είπε ότι είναι καλά ο γιατρός... Εσύ θυμάμαι έχεις πάρει παραπάνω... Αλλά με τέτοια μπέμπα λόγιο είναι... θα έχεις κ πολύ πολύ κοιλιά..  Πότε έχεις πητ? 

Ολοι μου λένε δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά ? τώρα τις τελευταίες βδομάδες έχει αρχίσει να μεγαλώνει ? 11 έχω πάρει Εγώ, μου λέει η γιατρός ότι είναι μια χαρά.. Ναι αυτό μου είπε, 4 σίγουρα ? ο μπαμπάς της λέει να τη βγάλουμε από τώρα Αφού είναι έτοιμη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ολοι μου λένε δεν έχω πολύ μεγάλη κοιλιά ? τώρα τις τελευταίες βδομάδες έχει αρχίσει να μεγαλώνει ? 11 έχω πάρει Εγώ, μου λέει η γιατρός ότι είναι μια χαρά.. Ναι αυτό μου είπε, 4 σίγουρα ? ο μπαμπάς της λέει να τη βγάλουμε από τώρα Αφού είναι έτοιμη ?

Χαχαχααα δίκιο έχει... σούπερ είσαι Στα κιλά μπράβο σου... με το καλό... η κοριτσάρα σου...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά εμένα είναι μωρό γίγαντας ? χθες που πήγα ήταν 3400 η μπουμπού! Μπαίνω στην 36η εβδομάδα την Πέμπτη.. από κιλά πόσα έχεις πάρει;

Κοριτσαρος η μικρή!φτου φτου να είναι γερή...Εμενα ο μικρός 33 εβδομάδων ήταν γύρω στα 1900...μικρός μου λένε ότι είναι κι έχω ξεκινήσει φαγητό δυνατό χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Κοριτσαρος η μικρή!φτου φτου να είναι γερή...Εμενα ο μικρός 33 εβδομάδων ήταν γύρω στα 1900...μικρός μου λένε ότι είναι κι έχω ξεκινήσει φαγητό δυνατό χαχα

Όχι τπτ άλλο, πήρα φορμακια για 1 μήνα, λέτε να μην της κάνουν; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι τπτ άλλο, πήρα φορμακια για 1 μήνα, λέτε να μην της κάνουν; ?

?? ελπίζω να μην πήρες πολλά για ενός μήνα θα της είναι ισα ίσα χαχα...πάντως αλλάζουν νούμερο πολύ γρήγορα. Εγώ στον πρώτο μου είχα πάρει για 1-3 μηνών κι εννοείται πως δεν τα φόρεσε τόσο....ον πρωτο μηνα εοχε ξδξ παρει 2 κιλα χαχα ανάλογα κ στο παιδί βέβαια. Αλλά ψηλωνουν κ μεγαλώνουν πολύ πολύ γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

?? ελπίζω να μην πήρες πολλά για ενός μήνα θα της είναι ισα ίσα χαχα...πάντως αλλάζουν νούμερο πολύ γρήγορα. Εγώ στον πρώτο μου είχα πάρει για 1-3 μηνών κι εννοείται πως δεν τα φόρεσε τόσο....ον πρωτο μηνα εοχε ξδξ παρει 2 κιλα χαχα ανάλογα κ στο παιδί βέβαια. Αλλά ψηλωνουν κ μεγαλώνουν πολύ πολύ γρήγορα...

Όχι πήρα 2 3 και τα υπόλοιπα τα πήρα 1-3 μηνών ? αλλά κι αυτα δεν μας βλέπω να τα βάζουμε πολύ ??‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι πήρα 2 3 και τα υπόλοιπα τα πήρα 1-3 μηνών ? αλλά κι αυτα δεν μας βλέπω να τα βάζουμε πολύ ??‍♀️

Εντάξει μια χαρα τοτε...ε μετα θα αρχισει η ανοιξιατικη γκαρνταρόμπα ??οποτε θα θελουμε αλλαγή ετσι κι αλλιως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι πήρα 2 3 και τα υπόλοιπα τα πήρα 1-3 μηνών ? αλλά κι αυτα δεν μας βλέπω να τα βάζουμε πολύ ??‍♀️

Χαχαχαχααα θα έλεγα να πάρεις για λίγο πιο μεγάλο μωρό για Τι αν συνεχίσει κ με αυτό τον ρυθμό όταν θα γεννηθεί ή κοριτσάρα σου... θα μεγαλώνει πολύ πολύ γρήγορα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λίνα88 είπε:

Εγώ είμαι 32η βδομάδα κ έχω πάρει 5 κιλά. Το μωρό είναι 1700, λίγο μικρότερο από το κανονικό.. 

Θορυβηθηκε καθόλου ο γιατρός σου που είναι μικρούλι?σου είπε Κάτι?Γιατί κι εμένα στο Doppler μου το έβγαλε πιο μικρό από τον γιατρό μου κ κάπως έγινε λίγο θέμα.ενω όλα τα υπολοιπα ήταν καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η VivianT είπε:

Θορυβηθηκε καθόλου ο γιατρός σου που είναι μικρούλι?σου είπε Κάτι?Γιατί κι εμένα στο Doppler μου το έβγαλε πιο μικρό από τον γιατρό μου κ κάπως έγινε λίγο θέμα.ενω όλα τα υπολοιπα ήταν καλά...

Όχι...απο την αρχή βγαίνει λίγο μικρότερο. Παίζουν οι μετρήσεις καμία φορά μωρέ Δν είναι στάνταρ. Νομίζω στις πιο πολλές κοπέλες συμβαίνει να είναι πιο μικρό ή πιο μεγάλο. Μην ανησυχείς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Λίνα88 είπε:

Όχι...απο την αρχή βγαίνει λίγο μικρότερο. Παίζουν οι μετρήσεις καμία φορά μωρέ Δν είναι στάνταρ. Νομίζω στις πιο πολλές κοπέλες συμβαίνει να είναι πιο μικρό ή πιο μεγάλο. Μην ανησυχείς! 

Κι εμένα απ την β επιπέδου και μετά ήταν πιο μεγάλο, γύρω στις 2 βδομάδες απ τις κανονικές του ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η PanB είπε:

Τι βάρος έχουν φτάσει τα μωρούλια σας; ?

Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω την προηγούμενη Τετάρτη πάντως ήμουν 27 εβδομάδων ήταν σχεδόν κιλό 989 γρ! Τώρα θα το ξεπεράσαμε πιστεύω!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δυστυχώς είμαι καταδικασμένη σε καισαρική λόγω κάποιων αλλοιώσεων στο μάτι?.... οπότε για ανωδινο τοκετό ή ανάσες δε χρειάζομαι μάθημα αν κ ήθελα.... Θέλω να πάω σε κανένα σεμινάριο θηλασμού αλλά δε ξέρω ακόμη.... Εσείς έχετε πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Evi'sBaby είπε:

Εγώ δυστυχώς είμαι καταδικασμένη σε καισαρική λόγω κάποιων αλλοιώσεων στο μάτι?.... οπότε για ανωδινο τοκετό δε χρειάζομαι μάθημα ή ανάσες αν κ ήθελα.... Θέλω να πάω σε κανένα σεμινάριο θηλασμού αλλά δε ξέρω ακόμη.... Εσείς έχετε πάει;

Πραγματικά να πας! Εγώ έχω παρακολουθήσει κάποια και ειμαι ενθουσιασμένη! Είναι πολύ κατατοπιστικά και άκουσα πράγματα που με έκαναν να επιδιώκω ακόμα περισσότερο το θηλασμό! Αξίζει! 

Εγώ παρακολουθώ στο δήμο μου, στο κέντρο μητέρας και παιδιού δωρεάν με το βιβλιάριο υγείας μου, κλείνω ραντεβού και συναντιεμαι με μαία. Είναι 5 μαθήματα που αφορούν τον τοκετό, το θηλασμό, τη λοχεία και τη φροντίδα του νεογέννητου, φαντάζομαι ότι μπορούν να το προσαρμόσουν και σε σένα που θα γεννήσεις με καισαρική (εξάλλου ο θηλασμός, η λοχεία και η φροντίδα είναι η ίδια). 

Που θα γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πραγματικά να πας! Εγώ έχω παρακολουθήσει κάποια και ειμαι ενθουσιασμένη! Είναι πολύ κατατοπιστικά και άκουσα πράγματα που με έκαναν να επιδιώκω ακόμα περισσότερο το θηλασμό! Αξίζει! 

Εγώ παρακολουθώ στο δήμο μου, στο κέντρο μητέρας και παιδιού δωρεάν με το βιβλιάριο υγείας μου, κλείνω ραντεβού και συναντιεμαι με μαία. Είναι 5 μαθήματα που αφορούν τον τοκετό, το θηλασμό, τη λοχεία και τη φροντίδα του νεογέννητου, φαντάζομαι ότι μπορούν να το προσαρμόσουν και σε σένα που θα γεννήσεις με καισαρική (εξάλλου ο θηλασμός, η λοχεία και η φροντίδα είναι η ίδια). 

Που θα γεννήσεις;

Θα γεννήσω στο Αττικό! Γίνονται τέτοια μαθήματα σε δήμους; Και εμένα με ενδιαφέρει πολύ το θέμα του θηλασμού! Οπότε αν βρω κάτι θα πάω οπωσδήποτε έστω για το θηλασμό! Και αν δίνουν οδηγίες για τον πρώτο καιρό θα ήταν πολύ χρήσιμες!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...