Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Εγώ το δωμάτιο το είχα βάψει πριν μπούμε στο σπίτι τον Οκτώβριο ένα μπεζ πολύ γλυκό χρώμα όμως γιατί δεν ήξερα φύλο όποτε δεν θα το ξαναβαψω...Τώρα θέλω να δω όμως για κουρτίνες και χαλάκι να το διακόσμησω όμορφα!!! Τι στρώμα διάλεξες εσύ; Πήρες μαζί με το κρεβάτι από το κατάστημα;

Ναι τα πήρα όλα μαζί. Το στρώμα ήταν καλό,  ημισκληρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας και από εμένα!!! Έκανα και την καμπύλη ζαχάρου και όλα καλά!! Από κιλά σήμερα μετρήθηκα και εκεί καλά είμαι! Οπότε πάμε βουρ για φαγητό!! Χαχα

Είναι τέλειο τώρα που σιγά σιγά ψωνίζουμε!! Είναι τόσο γλυκά! Ειδικά τα ρουχακια!!! Εμείς προς το παρών έχουμε πάρει το καρότσι. Καταλήξαμε σε 3 σε 1 με καλο Πορτ μπεμπέ έτσι ώστενα μπορώ να κάνω και πιο μακριές βόλτες και το μωρό να κοιμάται!! Το θέμα κρεβάτι τώρα το ψάχνω σιγά σιγά αλλά από ίντερνετ λόγω επαρχίας... Κατά τα άλλα μέσα του άλλου μήνα θα πάω να πάρω αρκετά μπανιέρα, σύστημα ενδοεπικοινωνιας, κανένα ρουχακι... Δεν θέλω να πάρω πολλά ρουχακια αλλά τα βασικά .... Μέχρι τότε θέλω να κάνω μια λίστα με τα βασικά που χρειαζόμαστε...  Έχει κάνει καμία λίστα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας και από εμένα!!! Έκανα και την καμπύλη ζαχάρου και όλα καλά!! Από κιλά σήμερα μετρήθηκα και εκεί καλά είμαι! Οπότε πάμε βουρ για φαγητό!! Χαχα

Είναι τέλειο τώρα που σιγά σιγά ψωνίζουμε!! Είναι τόσο γλυκά! Ειδικά τα ρουχακια!!! Εμείς προς το παρών έχουμε πάρει το καρότσι. Καταλήξαμε σε 3 σε 1 με καλο Πορτ μπεμπέ έτσι ώστενα μπορώ να κάνω και πιο μακριές βόλτες και το μωρό να κοιμάται!! Το θέμα κρεβάτι τώρα το ψάχνω σιγά σιγά αλλά από ίντερνετ λόγω επαρχίας... Κατά τα άλλα μέσα του άλλου μήνα θα πάω να πάρω αρκετά μπανιέρα, σύστημα ενδοεπικοινωνιας, κανένα ρουχακι... Δεν θέλω να πάρω πολλά ρουχακια αλλά τα βασικά .... Μέχρι τότε θέλω να κάνω μια λίστα με τα βασικά που χρειαζόμαστε...  Έχει κάνει καμία λίστα;;

Εγώ νομίζω ειμαι έτοιμη ? σήμερα πήρα και τα τελευταία! ? λίστα δεν έχω έτοιμη αλλά πες μου σε τι θες να σε βοηθήσω όσο μπορώ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Γεια σας και από εμένα!!! Έκανα και την καμπύλη ζαχάρου και όλα καλά!! Από κιλά σήμερα μετρήθηκα και εκεί καλά είμαι! Οπότε πάμε βουρ για φαγητό!! Χαχα

Είναι τέλειο τώρα που σιγά σιγά ψωνίζουμε!! Είναι τόσο γλυκά! Ειδικά τα ρουχακια!!! Εμείς προς το παρών έχουμε πάρει το καρότσι. Καταλήξαμε σε 3 σε 1 με καλο Πορτ μπεμπέ έτσι ώστενα μπορώ να κάνω και πιο μακριές βόλτες και το μωρό να κοιμάται!! Το θέμα κρεβάτι τώρα το ψάχνω σιγά σιγά αλλά από ίντερνετ λόγω επαρχίας... Κατά τα άλλα μέσα του άλλου μήνα θα πάω να πάρω αρκετά μπανιέρα, σύστημα ενδοεπικοινωνιας, κανένα ρουχακι... Δεν θέλω να πάρω πολλά ρουχακια αλλά τα βασικά .... Μέχρι τότε θέλω να κάνω μια λίστα με τα βασικά που χρειαζόμαστε...  Έχει κάνει καμία λίστα;;

Κι εγώ σκεφτόμουν να κάνω λίστα γιατί έχω την αίσθηση ότι είναι πολλά και θα τα ξεχάσω...Ούτε εγώ θα πάρω πολλά γιατί να σκεφτείς ότι ήδη μου φέρνουν δωράκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Λίνα88 είπε:

Ναι τα πήρα όλα μαζί. Το στρώμα ήταν καλό,  ημισκληρο. 

Πώς είσαι σήμερα; Μετρήσες πιεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ νομίζω ειμαι έτοιμη ? σήμερα πήρα και τα τελευταία! ? λίστα δεν έχω έτοιμη αλλά πες μου σε τι θες να σε βοηθήσω όσο μπορώ ??

Πότε πρόλαβες ρε θηρίο; ? Άντε ωραία να μας κατατοπισεις μήπως μας ξεφύγει τίποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lina1987 είπε:

Πότε πρόλαβες ρε θηρίο; ? Άντε ωραία να μας κατατοπισεις μήπως μας ξεφύγει τίποτα...

Μπαίνω στο μήνα μου την άλλη βδομάδα ? χαχαχα 

Τα περισσότερα μου τα έχουν δώσει φίλοι κλπ οπότε αγόρασα πολύ λίγα πράγματα ? 

Αλλά νομίζω έχω όλα τα απαραίτητα! Ναι ρωτήστε ο,τι θέλετε! ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπαίνω στο μήνα μου την άλλη βδομάδα ? χαχαχα 

Τα περισσότερα μου τα έχουν δώσει φίλοι κλπ οπότε αγόρασα πολύ λίγα πράγματα ? 

Αλλά νομίζω έχω όλα τα απαραίτητα! Ναι ρωτήστε ο,τι θέλετε! ?

 

Αλήθεια; Άντε με το καλό κορίτσι μου! Κι εγώ πορτ μπεμπέ και αυγό έχω από την αδερφή μου οπότε θα του πάρω αργότερα μια και καλή ένα καλό καρεκλάκι...Καρότσι πήρα κρεβατάκι θα δω μέσα στην εβδομάδα μάλλον όποτε μετά νομίζω τα ρούχα του και τα ψιλά συ ο δωμάτιο μένουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Αλήθεια; Άντε με το καλό κορίτσι μου! Κι εγώ πορτ μπεμπέ και αυγό έχω από την αδερφή μου οπότε θα του πάρω αργότερα μια και καλή ένα καλό καρεκλάκι...Καρότσι πήρα κρεβατάκι θα δω μέσα στην εβδομάδα μάλλον όποτε μετά νομίζω τα ρούχα του και τα ψιλά συ ο δωμάτιο μένουν...

Σεντόνια, πετσέτες, πάνες αγκαλιάς, πετσετακια, καλλυντικά για το μωρό Και είδη υγιεινής (βούρτσα, ψαλιδάκι κλπ), αλλαξιερα, μπανάκι, μπιμπερό, αποστειρωτη, ενδοεπικοινωνια; ? κάτι πρόχειρα μου ήρθαν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Σεντόνια, πετσέτες, πάνες αγκαλιάς, πετσετακια, καλλυντικά για το μωρό Και είδη υγιεινής (βούρτσα, ψαλιδάκι κλπ), αλλαξιερα, μπανάκι, μπιμπερό, αποστειρωτη, ενδοεπικοινωνια; ? κάτι πρόχειρα μου ήρθαν ??

Πείτε κι άλλα, πείτε κι άλλα γιατί κι εγώ νομίζω θα ξεχάσω τα μισά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@PanB με το καλό σου ευχόμαστε!!!!  πάνες αγκάλιασε για παράδειγμα πόσες πήρες;

Ευχαριστώωωω ? αυτες μου τις έδωσαν! γύρω στις 10 χρειάζονται νομίζω γτ θα βάζουμε και στο ριλαξ και γενικά όπου το ακουμπάμε στην αρχή ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τέλεια κορίτσια ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά..  Εγώ από βδομάδα θα πάω σε μια φίλη μου που έχει διάφορα πράγματα κ είπε θα μου τα δώσει. Κ θα δω τι λείπει για να ψωνίσω ότι λείπει.. να πάρω κάνα φορμακι σίγουρα... μικρό..  μπεμπιλινα Αλλά δεν ξέρω τι κα πάρω αυτά που είναι 2 με 5 κιλά ήβαυτα που είναι 3 με 6 κιλά? Έχει πάρει κάποια από εσάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Αχ τέλεια κορίτσια ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά..  Εγώ από βδομάδα θα πάω σε μια φίλη μου που έχει διάφορα πράγματα κ είπε θα μου τα δώσει. Κ θα δω τι λείπει για να ψωνίσω ότι λείπει.. να πάρω κάνα φορμακι σίγουρα... μικρό..  μπεμπιλινα Αλλά δεν ξέρω τι κα πάρω αυτά που είναι 2 με 5 κιλά ήβαυτα που είναι 3 με 6 κιλά? Έχει πάρει κάποια από εσάς? 

Εγώ λέω να περιμένω.. δίνουν και στο μαιευτήριο για αρχή.. οπότε βλέπεις στην πορεία το νούμερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Σεντόνια, πετσέτες, πάνες αγκαλιάς, πετσετακια, καλλυντικά για το μωρό Και είδη υγιεινής (βούρτσα, ψαλιδάκι κλπ), αλλαξιερα, μπανάκι, μπιμπερό, αποστειρωτη, ενδοεπικοινωνια; ? κάτι πρόχειρα μου ήρθαν ??

Ναι αυτό εννοούσα με τα ψιλά αλλά δεν είναι και τόσο τελικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Τις τελευταίες ημέρες με φαγουριζει η κοιλίτσα μου... Το έχει πάθει καμιά; Που οφείλεται; Επειδή τραβιέται λέτε;

Ναι γι αυτό σε φαγουριζει επειδή μεγαλώνει...Όσο μπορείς καμία ενυδατική να ηρεμείς και να μην την πειράζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lina1987 είπε:

Ναι γι αυτό σε φαγουριζει επειδή μεγαλώνει...Όσο μπορείς καμία ενυδατική να ηρεμείς και να μην την πειράζεις...

Δεν κάνει να την.. κατευναζω; Βαζω αμυγδαλελαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Τις τελευταίες ημέρες με φαγουριζει η κοιλίτσα μου... Το έχει πάθει καμιά; Που οφείλεται; Επειδή τραβιέται λέτε;

Κάθε φορά που θα σε τρώει θα την ενυδατώνεις. Και γω αυτό κάνω είναι επειδή μεγαλώνει και σε τραβάει οπότε με την ενυδάτωση μειώνονται και οι πιθανότητες για ραγάδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Κάθε φορά που θα σε τρώει θα την ενυδατώνεις. Και γω αυτό κάνω είναι επειδή μεγαλώνει και σε τραβάει οπότε με την ενυδάτωση μειώνονται και οι πιθανότητες για ραγάδες...

Θα το κάνω :) ευχαριστώ πολύ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά! Βγήκε κ μένα σήμερα η καμπύλη σακχάρου κ ηρέμησα όλα καλά!!! Όσο για πράγματα του μωρού έχω ήδη καρότσι- κάθισμα αυτοκινήτου! Κ έχω πάρει κ ένα λίκνο για τους πρώτους μήνες να κοιμάται δίπλα μου κ να το θηλάζω ευκολότερα! Έχω παραγγείλει κρεβατάκι μωρού το οποίο δε θα το χρειαστώ από την αρχή! Επίσης έχω μισό ετοιμάσει την βαλίτσα μαιευτηρίου αλλά ακόμα λείπουν κάποια πράγματα! (Είμαι στον 7ο) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από εμένα!! @Evi'sBaby συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα! 

Εγώ η αλήθεια είναι ακόμη τουλάχιστον δεν έχω θα με τον ύπνο. Συστηματικά τουλάχιστον... Κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λίνα88 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε με τις αϋπνίες???? 

Δύσκολα...!! Ξυπνάω τα μεσάνυχτα..και άντε να ξανακοιμηθώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...