Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις Just now, ο/η AlKate είπε:

@banesaki16 τι να κάνω.... Κοτόσουπα ,τσάι, ζεστό γάλα και ξεκούραση! Υπομονή και επιμονή.... Ε και κανένα μελομακάρονο θα βοηθήσει πιστεύω χαχαχα!   Μάλλον έχετε τα ίδια γούστα στο φαγητό και τρώει ο δικός σου :)

κοριτσια, εγώ τον σίδηρο τον παίρνω βράδυ αφού περάσει η ώρα από το γάλα. Να πίνω και λίγο χυμό για καλύτερα λέτε;

Βασικα οσο μπορεις πιο μακρια το γαλα απο τον σιδηρο γιατι ασβεστιο με σιδηρο δεν ειναι καλος συνδιασμος ουτε για το ενα ουτε για το αλλο...Αυτο μου το ειπε και η γιατρος μου και το ειδα και μεσα στις οδηγιες του σιδηρου οτι πρπειε η ληψη απο το ασβεστιο να απεχει 3 ωρες...Ναι η βιταμινη C βοηθαει στην απορρόφηση του σιδηρου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 17/12/2018 at 11:11 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Απίστευτο;;!! Πόσο είναι τα αγόρια σου;

Ο μεγάλος μου θα κλείσει τα 6 την Κυριακή ο μικρός είναι 21 μηνων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2018 at 11:13 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Και εγώ πλέον κοιμάμαι στο πλάι .. θα ξαπλώσω και ανάσκελα αλλά δεν θα μείνω για πολύ έτσι .. 

Κρυωσα και από προχθές με πονάει ο λαιμός και λίγο μπούκωμα στη μύτη... Προσπαθώ να το καταπολεμήσω αλλά θέλει ακόμη... Εσείς τι κάνατε; 

Εγώ μια μέρα δεν μπορούσα να πάρω βαθιά αναπνοή!!! Γιατί γίνεται αυτό; Ξέρει καμιά;

το παθαίνω κ αυτό κάποιες φορές...τώρα μάλλον το μωρό θα είναι που πιέζει σιγά σιγά κ το στομάχι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2018 at 11:17 ΜΜ, ο/η Sugar768 είπε:

Όχι από το στόμα τα παίρνω, σίγουρα όμως είναι και το σίδηρο που παιρνω ,που δεν βοηθάει καθόλου!  Δεν νομίζω κάτι να με πείραξε αλλά πάλι καλά δεν με πιάνει συνέχεια αυτός ο πόνος.....

πάντως από το στόμα φέρνουν λίγο ναυτία ,γενικά με το στομάχι ,μπορεί ζαλάδες...αλλά κ ο σίδηρος σε κάποιες γυναίκες δεν τους κάθεται καλά...εγώ παίρνω κ στις 3 εγκυμοσύνες τα ferrosanol  σε καψουλα Κ δεν έχω θέμα γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@banesaki16 τι να κάνω.... Κοτόσουπα ,τσάι, ζεστό γάλα και ξεκούραση! Υπομονή και επιμονή.... Ε και κανένα μελομακάρονο θα βοηθήσει πιστεύω χαχαχα!   Μάλλον έχετε τα ίδια γούστα στο φαγητό και τρώει ο δικός σου :)

κοριτσια, εγώ τον σίδηρο τον παίρνω βράδυ αφού περάσει η ώρα από το γάλα. Να πίνω και λίγο χυμό για καλύτερα λέτε;

Χαχαχαα Ναι μάλλον ίδιο γούστο στο φαγητό... εγωωτο σίδηρο τον παίρνω μεσημέρι μισή ώρα πριν το φαγητό... Αλλά καμμία φορά τρώω κ τυρί με το φαγητό είναι η αλήθεια..  Αλλά το ασβέστιο αφήνω τρεις ώρες μετά το σίδηρο.... το οποίο ασβέστιο είναι απαίσιο..  Αλλά τι να κάνουμε.... λένε όντως το σίδηρο απορροφάται καλύτερα με χυμό πορτοκάλι... οπότε δεν βαριέμαι στυβω κ ένα χυμό μαζί με το σίδηρο.... Αύριο πάω για καμπύλη ζάχαρου????κ ήδη με πιάνει αναγούλα με την αηδία που πρέπει να πιω.. . ???‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️?‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ι γ@banesaki16εγω να πω την αλήθεια τον παίρνω το βράδυ πριν ξαπλώσω, έτσι και πολύ ώρα έχει περάσει από τα γαλακτοκομικά και δεν χρειάζεται να μείνω νηστική αφού κοιμάμαι :) καλγ επιτυχία με τη καμπύλη! Τι είναι αυτό που πρέπει να πιεις; Δεν έχω κάνει ακόμη!!

@ζουζουνα*να σου ζήσουν τα αντρακια σου!! Ποιος ξέρει... Εγώ πλέον τη νιώθω πιο συχνά... Πλάκα έχει... Μεγαλώνουν τα γλυκούλια μας σιγά σιγά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

ι γ@banesaki16εγω να πω την αλήθεια τον παίρνω το βράδυ πριν ξαπλώσω, έτσι και πολύ ώρα έχει περάσει από τα γαλακτοκομικά και δεν χρειάζεται να μείνω νηστική αφού κοιμάμαι :) καλγ επιτυχία με τη καμπύλη! Τι είναι αυτό που πρέπει να πιεις; Δεν έχω κάνει ακόμη!!

@ζουζουνα*να σου ζήσουν τα αντρακια σου!! Ποιος ξέρει... Εγώ πλέον τη νιώθω πιο συχνά... Πλάκα έχει... Μεγαλώνουν τα γλυκούλια μας σιγά σιγά :)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... γλυκόζη σου δίνουν..  Αλλά πώς να την πιείς! Θα σου πω αύριο μόλις κάνω την εξέταση..  Για να δούμε....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

ι γ@banesaki16εγω να πω την αλήθεια τον παίρνω το βράδυ πριν ξαπλώσω, έτσι και πολύ ώρα έχει περάσει από τα γαλακτοκομικά και δεν χρειάζεται να μείνω νηστική αφού κοιμάμαι :) καλγ επιτυχία με τη καμπύλη! Τι είναι αυτό που πρέπει να πιεις; Δεν έχω κάνει ακόμη!!

@ζουζουνα*να σου ζήσουν τα αντρακια σου!! Ποιος ξέρει... Εγώ πλέον τη νιώθω πιο συχνά... Πλάκα έχει... Μεγαλώνουν τα γλυκούλια μας σιγά σιγά :)

Ε Ναι τώρα κ εγώ  την νιώθω συνέχεια...κορίτσια την.γλυκόζη θέλει αν δεν κάνω λάθος σιγά σιγά όχι μονορούφι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου... γλυκόζη σου δίνουν..  Αλλά πώς να την πιείς! Θα σου πω αύριο μόλις κάνω την εξέταση..  Για να δούμε....??

Πώς πήγε η εξέταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Πώς πήγε η εξέταση;

Κορίτσι μου είμαι στο μικροβιολογικο έχω κάνει την εξέταση των 60 λεπτών κ τώρα περιμένω για το 120... Μου έδωσαν γλυκόζη με γεύση πορτοκ αλι κ ήταν πολύ καλό... το ήπια πολύ εύκολα... Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα έπινα κ άλλο...χαχχαχααααα Αλλά οκ δεν είναι τόσο τραγικό όσο το περίμενα... ήρθα αργά για τι ήθελα να πάω λαϊκή ή κύρια μην τη χάσω χαχαχαχααα κ τώρα υπομονή για την επόμενη με τρηση κ μετά γρήγορα σπίτι για φαγητό..  χαχχαααααα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Ωραία αίσθηση :)

Αχ ναι είναι ωραία για τι πλέον το νιώθεις κ είσαι χαρούμενη για τι ξέρεις ότι όλα πάνε καλά.... εμένα μου έχει φύγει ένα μεγάλο άγχος που μπορώ καταλαβαίνω το μωρό μου...??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ο δικός μου σήμερα από το απόγευμα αποφάσισε να γυρίσει με το κεφάλι προς τα πάνω (Η αγαπημένη μας θέση είναι με το κεφάλι προς τα κάτω από την αρχη) και η κοιλιά μου κάτω από το στήθος είναι διαρκώς τεντωμένη και τουρλωμενη...Στην αρχή τρόμαξα γιατί νόμιζα είναι συσπασεις που κράτησαν πολύ αλλά καταλαβαίνω τα πόδια του συνέχεια εδώ και ώρα...Τώρα όσο τη  κοιτάω τόσο πιο αστεία μου φαίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@banesaki16κοπελα πώς πήγε με την εξέταση; Όλα καλά;  Ναι είναι ωραία πλέον... Και εγώ τη νιώθω κάθε μέρα και πρέπει να πω ότι με ανακουφίζει που τη νιώθω κάθε μέρα...

@lina1987πως πάει το μωρό; Ακόμη σε.... Τσιτωνει;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@banesaki16κοπελα πώς πήγε με την εξέταση; Όλα καλά;  Ναι είναι ωραία πλέον... Και εγώ τη νιώθω κάθε μέρα και πρέπει να πω ότι με ανακουφίζει που τη νιώθω κάθε μέρα...

@lina1987πως πάει το μωρό; Ακόμη σε.... Τσιτωνει;

 

Αναλόγως τα κέφια...Χθες ας πούμε το πουλάκι μου είχε όρεξη για χώρο όποτε ναι ήταν πάλι όρθιος και χοροπηδούσε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@banesaki16κοπελα πώς πήγε με την εξέταση; Όλα καλά;  Ναι είναι ωραία πλέον... Και εγώ τη νιώθω κάθε μέρα και πρέπει να πω ότι με ανακουφίζει που τη νιώθω κάθε μέρα...

@lina1987πως πάει το μωρό; Ακόμη σε.... Τσιτωνει;

 

Κορίτσι μου και όλα καλά.... ευτυχώς.... Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα κ μου βγήκε

0- 81

60- 134

120-108

Απο το μικροβιολογικο μου είπαν είναι οκ τώρα περιμένω να δω τι θα μου πει και γιατρός.... Όλα καλά... 

Θα έχουμε πολύ όμορφα Χριστούγεννα φέτος με τις κοιλίτσες μας γεμάτες μωράκια... τέλεια.. ????

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε μπράβο @banesaki16....

Ναι φέτος θα είναι πολύ όμορφα τα Χριστούγεννα και του χρόνου με το καλό ακόμη καλύτερα!!!! 

Έχει έχει άποψη ο δικό σου @lina1987.... Τι να κάνουμε. Προετοιμασου .. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

Κορίτσι μου και όλα καλά.... ευτυχώς.... Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα κ μου βγήκε

0- 81

60- 134

120-108

Απο το μικροβιολογικο μου είπαν είναι οκ τώρα περιμένω να δω τι θα μου πει και γιατρός.... Όλα καλά... 

Θα έχουμε πολύ όμορφα Χριστούγεννα φέτος με τις κοιλίτσες μας γεμάτες μωράκια... τέλεια.. ????

 

αν είσαι εντός στα φυσιολογικά όρια που σ δίνει το διαγνωστικό είσαι μια χαρά.τώρα εγώ δεν θυμάμαι τις δικές μου...τις έχω άλλα πρέπει να ψάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 2:40 ΜΜ, ο/η armonia είπε:

Για μοίρασμα σκέψεων!

Κορίτσια πόσο συχνά ακούτε τα μωράκια σας;  είμαι 22+3 και τις δύο τελευταίες ημέρες δεν την ακούω πολύ συχνά ? και αγχώνομαι. Τη Τετάρτη κάναμε την επιπεδου και ήταν όλα τέλεια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια πόσο συχνά ακούτε τα μωράκια σας;  είμαι 22+3 και τις δύο τελευταίες ημέρες δεν την ακούω πολύ συχνά ? και αγχώνομαι. Τη Τετάρτη κάναμε την επιπεδου και ήταν όλα τέλεια! 

 

Εγώ κυρίως όταν θα ξαπλώσω στο κρεβάτι και θα χαλαρώσω... Σπάνια στο μεσοδιάστημα ή καθώς κάθομαι.... Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός... Όταν χαλαρώνεις ... Άσε που ακόμη έχουν και μπόλικο χώρο μέσα μας... :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Κορίτσια πόσο συχνά ακούτε τα μωράκια σας;  είμαι 22+3 και τις δύο τελευταίες ημέρες δεν την ακούω πολύ συχνά ? και αγχώνομαι. Τη Τετάρτη κάναμε την επιπεδου και ήταν όλα τέλεια! 

 

Εγώ είμαι στην 21η όλη μέρα πολύ λίγα πράγματα το βράδυ όμως μόλις χαλαρώσω δίνει ρεσιτάλ.. να ξαπλώνεις και να έχεις τεντωμένα τα πόδια.. Βέβαια νομίζω παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Εγώ κυρίως όταν θα ξαπλώσω στο κρεβάτι και θα χαλαρώσω... Σπάνια στο μεσοδιάστημα ή καθώς κάθομαι.... Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός... Όταν χαλαρώνεις ... Άσε που ακόμη έχουν και μπόλικο χώρο μέσα μας... :)

 

Ναι εγώ την ακούω και όταν κάθομαι ,και όταν στεκομαι,απλά άλλες μέρες κάνει πάρτυ στη κοιλιά και άλλες μέρες κινηται πολύ ελαχιστα. Και οταν κινηται λίγο αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Εγώ κυρίως όταν θα ξαπλώσω στο κρεβάτι και θα χαλαρώσω... Σπάνια στο μεσοδιάστημα ή καθώς κάθομαι.... Είναι φυσιολογικό μου είπε ο γιατρός... Όταν χαλαρώνεις ... Άσε που ακόμη έχουν και μπόλικο χώρο μέσα μας... :)

 

Ναι ίσως είναι και αυτό ότι ακόμη έχουν πολύ χώρο μέσα μας και κινούνται χωρίς να το καταλαβαίνουμε πολλές φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Ναι εγώ την ακούω και όταν κάθομαι ,και όταν στεκομαι,απλά άλλες μέρες κάνει πάρτυ στη κοιλιά και άλλες μέρες κινηται πολύ ελαχιστα. Και οταν κινηται λίγο αγχώνομαι.

Έτσι έκανε κι εμένα και τώρα στην 26η κάνει πάρτυ...Κι εγώ αγχωνομουν όπως εσύ και λες και με καταλάβαινε...Δεν προλαβαινα να το πω και την επόμενη μέρα του έδινε και καταλάβαινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...