Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις On 4/12/2018 at 1:40 ΜΜ, ο/η Katya81 είπε:

κοριτσια αντιγριπικο εμβολιο κανατε?η γιατρος μου,μου ειπε υποχρεωτικα να το κανω και εγω και ο συζυγος μου!

Καλημέρα κορίτσια!!εννοείται να το κάνετε εγώ το είχα κάνει κ τώρα αλλά κ στην 2η εγκυμοσύνη,στην 1η δεν το ήξερα το έκανα αφού γέννησα...αλλά καλύτερων το κάνετε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 28/11/2018 at 12:17 ΜΜ, ο/η Viktwria είπε:

Οχι δεν μ γραψε... για το στίγμα μου είπε να μην με απασχολεί γιατί ολα τα άλλα ειναι κομπλέ οποτε μεμονωμένα μου λεει δεν ειναι ανησυχητικό.. τωρα για τα νεφρά μου λεει παρουσιάζεται καμια φορα στα αγοράκια γι αυτο θα παω 34η εβδομάδα να το ξανα δούμε...

Όχι κορίτσι μου να μην ανησυχείς,όλα θα πάνε καλά...πραγματικά δεν το γνωρίζω αν κ είχα 2 αγόρια αλλά όπως σ είπε κ ο γιατρός σου το μεγαλύτερο ποσοστό απορροφάται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2018 at 2:12 ΜΜ, ο/η Angelmammy είπε:

Κοίτα να δεις που δεν το είχα σκεφτεί καν!!! Μα νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι δεν κάνει να κάνουμε εμβόλια στην εγκυμοσύνη... Μάλλον βλακείες είχα διαβάσει. Θα ρωτήσω αύριο το γιατρό κι εγώ και αν μου πει θα το κάνω. 

Ναι ισχύει για κάποια εμβόλια δεν κάνει να τα κάνεις.συνήθως αυτά που έχουν ενεργούς ιούς...το αντιγριπικο είναι με μη ενεργούς ιούς οπότε δεν έχεις θέμα.και από αυτό προστατευεστε  μόνο για τον ιό της γρίπης όχι για τις άλλες ιώσεις οπότε προσοχή.τώρα φυσικά σε μια οικογένεια όσοι έχουν σχέση με το μωρό το κάνουν όλοι,πχ εγώ το έκανα ,ο άντρας μου κ ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 σχεδόν κ πάει σχολείο...ο μικρός που είναι 20.5 μηνών όχι αφού δεν πάει σχολείο..κ φυσικά παππούδες γιαγιάδες κ αδέλφια δικά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι ισχύει για κάποια εμβόλια δεν κάνει να τα κάνεις.συνήθως αυτά που έχουν ενεργούς ιούς...το αντιγριπικο είναι με μη ενεργούς ιούς οπότε δεν έχεις θέμα.και από αυτό προστατευεστε  μόνο για τον ιό της γρίπης όχι για τις άλλες ιώσεις οπότε προσοχή.τώρα φυσικά σε μια οικογένεια όσοι έχουν σχέση με το μωρό το κάνουν όλοι,πχ εγώ το έκανα ,ο άντρας μου κ ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 σχεδόν κ πάει σχολείο...ο μικρός που είναι 20.5 μηνών όχι αφού δεν πάει σχολείο..κ φυσικά παππούδες γιαγιάδες κ αδέλφια δικά σας.

Θα τους βάλουμε όλους θέλουν δε θέλουν να το κάνουν!! Χαχαχα!! Και είναι σημαντικό αυτό που επισήμανες ότι το εμβόλιο της γρίπης μας προστατεύει μόνο από τον ιό της γρίπης και όχι από τους λοιπούς που κυκλοφορούν. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Hope2018 είπε:

Να μην αγχωνεσαι. Ολα θα πανε καλα. Το αγχος μας περναει στα μωρακια μας. Προσπαθησε να σκευτεσαι αισιοδοξα. ?

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη οσο μπορω αλλα ειναι και στιγμες που οτι κι αν κανεις δεν σ αφηνουν οι σκεψεις...Σ ευχαριστω πολυ και παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

Ναι ισχύει για κάποια εμβόλια δεν κάνει να τα κάνεις.συνήθως αυτά που έχουν ενεργούς ιούς...το αντιγριπικο είναι με μη ενεργούς ιούς οπότε δεν έχεις θέμα.και από αυτό προστατευεστε  μόνο για τον ιό της γρίπης όχι για τις άλλες ιώσεις οπότε προσοχή.τώρα φυσικά σε μια οικογένεια όσοι έχουν σχέση με το μωρό το κάνουν όλοι,πχ εγώ το έκανα ,ο άντρας μου κ ο μεγάλος μου γιος που είναι 6 σχεδόν κ πάει σχολείο...ο μικρός που είναι 20.5 μηνών όχι αφού δεν πάει σχολείο..κ φυσικά παππούδες γιαγιάδες κ αδέλφια δικά σας.

Κορίτσια μου κ εγώ το έκανα το εμβόλιο κ φυσικά κ Ο άντρας μου αλλά και παππούδες γιαγιάδες.... Είναι βασικό... Τώρα για κόκκιτη δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρός μου θα δω όταν πάω μέσα στην εβδομάδα να με δει..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!!γύρισα κ εγώ..σήμερα είχαμε την.Β επιπέδου...όλα καλά,σίγουρα κοριτσάκι είναι 21 εβδομάδες σήμερα και 421γρ. το βάρος της.μου εβγαλε και μια φωτο σε 4D το προσωπάκι της,είχε καλή θέση γι'αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια !!!γύρισα κ εγώ..σήμερα είχαμε την.Β επιπέδου...όλα καλά,σίγουρα κοριτσάκι είναι 21 εβδομάδες σήμερα και 421γρ. το βάρος της.μου εβγαλε και μια φωτο σε 4D το προσωπάκι της,είχε καλή θέση γι'αυτό.

Τέλεια!!! Μπράβο!!!!Άντε και στα δικά μας τώρα...08/01

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια !!!γύρισα κ εγώ..σήμερα είχαμε την.Β επιπέδου...όλα καλά,σίγουρα κοριτσάκι είναι 21 εβδομάδες σήμερα και 421γρ. το βάρος της.μου εβγαλε και μια φωτο σε 4D το προσωπάκι της,είχε καλή θέση γι'αυτό.

Εμένα να μην κάθεται με τπτ για φωτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2018 at 1:10 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Εμένα να μην κάθεται με τπτ για φωτο;

εμένα πήρε ωραία πόζα σαν μπαλαρίνα με πάνω τα χεράκια της ενωμένα...άσε είπαμε όλοι με μια φωνή αααα τι ωραία φώτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2018 at 1:06 ΜΜ, ο/η Valfrag είπε:

Τέλεια!!! Μπράβο!!!!Άντε και στα δικά μας τώρα...08/01

με το καλό εύχομαι,κοντεύεις και εσύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάναμε και εμείς τη β επιπέδου!!! 21w σήμερα και η Μπεμπα ειναι 395gr :) μας παιδεψε βέβαια πάρα πολύ!! Κοιμόταν και δεν κουνιόταν... Μας έστειλε ο γιατρός για γλυκό και περπάτημα και μετά να πάμε πίσω... Οπότε με εντολή γιατρού έφαγα σοκολατόπιτα ( :) ) και πήγαμε ξανά αλλά πάλι... χασμουριοταν!!! Κατάφερε όμως να κάνει όλες τις μετρήσεις και είναι όλα καλά δόξα το Θεό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2018 at 1:03 ΜΜ, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα κοριτσια !!!γύρισα κ εγώ..σήμερα είχαμε την.Β επιπέδου...όλα καλά,σίγουρα κοριτσάκι είναι 21 εβδομάδες σήμερα και 421γρ. το βάρος της.μου εβγαλε και μια φωτο σε 4D το προσωπάκι της,είχε καλή θέση γι'αυτό.

Μπράβο!! Πολύ καλά!! Κι εγώ 08/01 έχω β' επιπέδου και ανυπομονώ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Κάναμε και εμείς τη β επιπέδου!!! 21w σήμερα και η Μπεμπα ειναι 395gr :) μας παιδεψε βέβαια πάρα πολύ!! Κοιμόταν και δεν κουνιόταν... Μας έστειλε ο γιατρός για γλυκό και περπάτημα και μετά να πάμε πίσω... Οπότε με εντολή γιατρού έφαγα σοκολατόπιτα ( :) ) και πήγαμε ξανά αλλά πάλι... χασμουριοταν!!! Κατάφερε όμως να κάνει όλες τις μετρήσεις και είναι όλα καλά δόξα το Θεό :)

Έλα μωρέ το μικρούλι σου!!! Ποπο!!! Απίθανο! Πολύ ωραία τα νέα σου. Εγώ αργώ ακόμα για β' επιπέδου. Αν και είμαι στην 20η εβδομάδα θα την κάνω την εξέταση στο τέλος της 23ης. Τότε κλείσαμε. Πρώτα ο Θεός, ελπίζω να είναι όλα καλά. Και αν είναι να φάω κι εγώ κανένα γλυκάκι, δε θα πω όχι. Χαχαχα! Δε μαζευομαι κορίτσια!! Έχω πάρει 5μιση κιλά. Και το πρώτο τετράμηνο δεν έτρωγα τίποτα!! Πέθαινα από εμετούς και ναυτίες. Που να ήμουν καλά δηλαδή. Θα είχα πάρει 800κιλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angelmammy είπε:

Έλα μωρέ το μικρούλι σου!!! Ποπο!!! Απίθανο! Πολύ ωραία τα νέα σου. Εγώ αργώ ακόμα για β' επιπέδου. Αν και είμαι στην 20η εβδομάδα θα την κάνω την εξέταση στο τέλος της 23ης. Τότε κλείσαμε. Πρώτα ο Θεός, ελπίζω να είναι όλα καλά. Και αν είναι να φάω κι εγώ κανένα γλυκάκι, δε θα πω όχι. Χαχαχα! Δε μαζευομαι κορίτσια!! Έχω πάρει 5μιση κιλά. Και το πρώτο τετράμηνο δεν έτρωγα τίποτα!! Πέθαινα από εμετούς και ναυτίες. Που να ήμουν καλά δηλαδή. Θα είχα πάρει 800κιλά!! 

Να σου πω.... Καθώς πηγαίνεις για την εξέταση φάε εσύ μια σοκολάτα.... Καλό θα σου κάνει .. τι κακό να κάνει μια σοκολάτα;; Χαχαχα. Με το καλό :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2018 at 5:23 ΜΜ, ο/η AlKate είπε:

Κάναμε και εμείς τη β επιπέδου!!! 21w σήμερα και η Μπεμπα ειναι 395gr :) μας παιδεψε βέβαια πάρα πολύ!! Κοιμόταν και δεν κουνιόταν... Μας έστειλε ο γιατρός για γλυκό και περπάτημα και μετά να πάμε πίσω... Οπότε με εντολή γιατρού έφαγα σοκολατόπιτα ( :) ) και πήγαμε ξανά αλλά πάλι... χασμουριοταν!!! Κατάφερε όμως να κάνει όλες τις μετρήσεις και είναι όλα καλά δόξα το Θεό :)

τέλεια μια χαρά...είμαστε κοντά εμείς...εγώ είχα φάει πρωινό νωρίς αλλά μετά πριν μπω πάλι ήπια λίγο χυμό πορτοκάλι κ ενα κουλούρι γεμιστό με ανθότυρο...αλλά έτσι κι αλλιώς κουνιόταν οπότε γενικά δεν είχαμε θέμα...ήταν συνεργασιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

τέλεια μια χαρά...είμαστε κοντά εμείς...εγώ είχα φάει πρωινό νωρίς αλλά μετά πριν μπω πάλι ήπια λίγο χυμό πορτοκάλι κ ενα κουλούρι γεμιστό με ανθότυρο...αλλά έτσι κι αλλιώς κουνιόταν οπότε γενικά δεν είχαμε θέμα...ήταν συνεργασιμη.

Να πω την αλήθεια είχα φάει καλό πρωινό και εγώ, και πριν μπω έφαγα και ένα πορτοκάλι αλλά δεν έπιασε... Όχι ότι καταφέραμε δηλαδή να τη καλοπιασουμε με τη σοκολατόπιτα.... Χασμουριοταν και πάλι!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ,είναι 21+2 εβδομάδων και ξεκίνησαν τα πετρωματα ? παιρνω ήδη 2 μαγνησια την ημέρα και 2 utrogestan πρωί βράδυ! Υπάρχει καμία μαζί μου; Γιατί ανησυχώ πολύ και είναι το πρώτο μου μωράκι. ? Να σημειώσω ότι έχω ΠΗΤ 25/4

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ,είναι 21+2 εβδομάδων και ξεκίνησαν τα πετρωματα ? παιρνω ήδη 2 μαγνησια την ημέρα και 2 utrogestan πρωί βράδυ! Υπάρχει καμία μαζί μου; Γιατί ανησυχώ πολύ και είναι το πρώτο μου μωράκι. ? Να σημειώσω ότι έχω ΠΗΤ 25/4

 

 

και εγώ τα έχω αυτά ,εγώ είχα συσπάσεις κανονικές με.πόνους περιόδου κ είχα δει πριν 2 βδομάδες μια σταγόνα αίμα καφέ...με τα υποθετα ουτροτζεσταν και 2 μαγνησια είμαι οκ τώρα...έχω πέτρωμα αλλά όχι πόνους αυτό δεν θέλουμε...γενικά πετρώματα θα έχετε απλά όταν είναι πολύ συχνά από 10 Κ πάνω την.ημέρα κ έχεις κ πόνους περιόδου εκεί ανησυχούμε...αλλιώς είναι οι Braxton hicks που είναι φυσιολογικές.Όσο για την πητ τέλεια Εγώ είμαι μέχρι 24/4 και είναι το 3ο παιδάκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sugar768 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα ,είναι 21+2 εβδομάδων και ξεκίνησαν τα πετρωματα ? παιρνω ήδη 2 μαγνησια την ημέρα και 2 utrogestan πρωί βράδυ! Υπάρχει καμία μαζί μου; Γιατί ανησυχώ πολύ και είναι το πρώτο μου μωράκι. ? Να σημειώσω ότι έχω ΠΗΤ 25/4

 

 

Μην ανησυχείς κι εγώ έχω πετρώματα εδώ και αρκετές βδομάδες...Είναι ανώδυνες συσπάσεις και είναι φυσιολογικές...Να φανταστείς εγώ που παρακολουθώ κιόλας τον τράχηλο λόγω επέμβασης δεν τον έχουν επηρεάσει...Όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω μας ανησυχούν όταν συνοδεύονται από πόνο και αίμα ή αν γίνουν τακτικές έχουν δηλαδή απόσταση συγκεκριμένο χρονικό διάστημα μεταξύ τους και χρονική διάρκεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ έχω άλλο θέμα...Πολλές φορές όταν σηκώνομαι η αλλάζω πλευρά στον ύπνο μου νιώθω τράβηγμα χαμηλά στην κοιλιά και συνεχίζει για λίγο κι ενώ περπατάω...Το έχει καμιά σας; Αύριο μπαίνω στην 25η...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

και εγώ τα έχω αυτά ,εγώ είχα συσπάσεις κανονικές με.πόνους περιόδου κ είχα δει πριν 2 βδομάδες μια σταγόνα αίμα καφέ...με τα υποθετα ουτροτζεσταν και 2 μαγνησια είμαι οκ τώρα...έχω πέτρωμα αλλά όχι πόνους αυτό δεν θέλουμε...γενικά πετρώματα θα έχετε απλά όταν είναι πολύ συχνά από 10 Κ πάνω την.ημέρα κ έχεις κ πόνους περιόδου εκεί ανησυχούμε...αλλιώς είναι οι Braxton hicks που είναι φυσιολογικές.Όσο για την πητ τέλεια Εγώ είμαι μέχρι 24/4 και είναι το 3ο παιδάκι μου.

Ευχαριστώ πολύ, για την απάντηση σου:) ναι σχεδόν μαζί γενναμε! ;) πάλι καλά τα πετρώματα που έχω δεν συνοδεύονται από πόνο,ούτε αίμα,τίποτα απολυτως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Μην ανησυχείς κι εγώ έχω πετρώματα εδώ και αρκετές βδομάδες...Είναι ανώδυνες συσπάσεις και είναι φυσιολογικές...Να φανταστείς εγώ που παρακολουθώ κιόλας τον τράχηλο λόγω επέμβασης δεν τον έχουν επηρεάσει...Όπως είπε και η κοπέλα πιο πάνω μας ανησυχούν όταν συνοδεύονται από πόνο και αίμα ή αν γίνουν τακτικές έχουν δηλαδή απόσταση συγκεκριμένο χρονικό διάστημα μεταξύ τους και χρονική διάρκεια...

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες :) φουφ και γω νομιζα ότι είμαι η μόνη που ξεκίνησαν τόσο νωρίς αυτές οι συσπάσεις αλλά τελικά όχι απ ότι βλέπω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@ζουζουνα* @Sugar768μαζι παμε , χέρι-χερι!! Με το καλό όλες μας εύχομαι :)

Ναιιιι!!! :D εσας τι είναι;;; Εμένα κοριτσάκι; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...