Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Μου είπαν και από το νοσοκομείο και η παιδίατρος μας να τη ξυπναω μέχρι να φτάσει το βάρος της γέννησης συννοατι ακόμη(δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς) και αυτό προληπτικά να μην ανέβει κάποια τιμή. Γεννήθηκε 3 κιλά αλλά όταν βγήκαμε δεν την ζυγισαν (μην πω τίποτα) στην εβδομάδα που μας είδε η παιδίατρος ήταν 2850 ενώ μιάμιση μέρα πριν ήταν 2790. Για κακά δεν έχω παρατηρήσει. Η κοιλίτσα της κανει θορύβους και αερίζεται αρκετά αλλά μέχρι εκεί... Θέλω πάνω από όλα να είναι καλά και να μεγαλώνει με υγεία αλλά ιδανικά θα ήθελα να μη χρειαστεί να δώσω ξένο...

Μπραβο όταν φτασει το βαρος γέννησης +200γρ σταματας να την ξυπνάς ανα 2 ώρες την ημερα και ανα 3 το βραδυ και της δινεις οποτε θελήσει ? μια χαρα τα πατε αν πήρε σε μια μερα 60γρ ? 

εγω θα έλεγα να μην αγχωθείς και να δεις πως θα παει μεχρι να τη δει ξανα.. εγω εχω και ζυγαρια στο σπιτι, οποτε το παρακολουθούσα κι ετσι, στην αρχη τη ζυγιζα καθε 3 μερες και μετα μια φορα την εβδομαδα! Μηπως σου φυγει το αγχος αν παρεις κι εσυ μια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλήθεια @KONSTANTIA; Αυτά πρέπει να βλέπουν και να σταματήσει το θέμα με το θηλασμό.... Να πω την αλήθεια  @PanB πήραμε ζυγαριά αλλά δεν τη δοκιμάσαμε αμέσως... Έτσι τώρα που την ανοίξαμε ανακαλύψαμε ότι είναι ελαττωματική και πρέπει να την αλλάξουμε.επειδη είναι σε άλλη πόλη τώρα περιμένουμε να μας έρθει η καινούρια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate  μου, οι μύθοι είναι πολύ και οι μυθοπλάστες ακόμα περισσότεροι! Μην στεναχωριέσαι, άκου την παιδίατρο σου και εμπειστέυσου το ένστικτό σου σαν μανούλα και όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Μου είπαν και από το νοσοκομείο και η παιδίατρος μας να τη ξυπναω μέχρι να φτάσει το βάρος της γέννησης συννοατι ακόμη(δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς) και αυτό προληπτικά να μην ανέβει κάποια τιμή. Γεννήθηκε 3 κιλά αλλά όταν βγήκαμε δεν την ζυγισαν (μην πω τίποτα) στην εβδομάδα που μας είδε η παιδίατρος ήταν 2850 ενώ μιάμιση μέρα πριν ήταν 2790. Για κακά δεν έχω παρατηρήσει. Η κοιλίτσα της κανει θορύβους και αερίζεται αρκετά αλλά μέχρι εκεί... Θέλω πάνω από όλα να είναι καλά και να μεγαλώνει με υγεία αλλά ιδανικά θα ήθελα να μη χρειαστεί να δώσω ξένο...

Καλημέρα κορίτσια...τα νέα θα σας τα πω μετά τα δικά μου...λοιπόν κοριτσάκι μου τα θηλαζοντα μωρά με αποκλειστικό θηλασμό μπορει οντως μεχρι κ 10 μερες να μην κανουν...προσπαθησε να τρως κ εσυ φρουτα κ λαχανικά ,σε κάποια μωρά μπορεί να τα ενοχλεί κ ο σίδηρος που παίρνουμε εμείς...το ξένο συνήθως τα κάνει χειρότερα τα πράγματα...Τώρα για το βάρος μέχρι να ανακτήσει το βάρος γεννησης συν 200γρ ξυπνάμε το μωρό κάθε 2ωρο την ημέρα κ 3ωρο την νύχτα εκτός αν ζητήσει πιο νωρίς μόνο του τότε προσφέρουμε εννοείται. 

Εγώ από την αρχή έχω νοικιάσει ζυγαριά κ στα 2 προηγούμενα παιδιά το έκανα αυτό κ παρακολουθώ το βάρος της μέρα παρά μέρα που την κάνω μπάνιο.

εμείς καλά βγήκαμε τελικά 27/4 Γιατί είχε ικτερο αλλά βγήκαμε με 13,1 όπου την επόμενη έπεσε στο 12,8 ..Σήμερα είναι πολύ καλά είναι 14 ημερών έχει ανακτήσει το βάρος γεννησης κ κάτι ακόμα δλδ ήταν εχθές 3700 κ γεννήθηκε 3660 αλλά βγήκαμε 3440 από το μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στην ομάδα! Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω πως κάναμε κακά μας!!! Συγνώμη αλλα ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου!!!

@ζουζουνα*ευχαριστώ... Αυτό περιμένω να δω πώς πάει με το βάρος... Σήμερα είναι να μας έρθει και η καινούρια ζυγαριά.. για να δούμε πόσο έχει φτάσει!!! Στις 14 ημέρες ανέκτησε το βάρος; Είναι και στο παιδί φαντάζομαι. Δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι.. για να δούμε πότε θα φτάσουμε το βάρος γέννησης εμείς ... Ελπίζω να το έχουμε φτάσει και να μην το ξερω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω πως κάναμε κακά μας!!! Συγνώμη αλλα ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου!!!

@ζουζουνα*ευχαριστώ... Αυτό περιμένω να δω πώς πάει με το βάρος... Σήμερα είναι να μας έρθει και η καινούρια ζυγαριά.. για να δούμε πόσο έχει φτάσει!!! Στις 14 ημέρες ανέκτησε το βάρος; Είναι και στο παιδί φαντάζομαι. Δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι.. για να δούμε πότε θα φτάσουμε το βάρος γέννησης εμείς ... Ελπίζω να το έχουμε φτάσει και να μην το ξερω?

στις 13 ημέρες το είχε ανακτήσει συν 30γρ επιπλέον. γενικά θέλουμε μέχρι την 14η μέρα...αλλά οκ ο μεγάλος το ανέκτησε την 19η νομίζω...Ενώ ο 2ος από την 10η μέρα...οπότε ναι είναι θέμα παιδιού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα! Εμείς ευτυχώς ακόμα δεν πάθαμε σύγχυση θηλών παρότι του δίνω κ με μπιμπερο καθώς πήρα θήλαστρο γιατί έχω κόλλημα να βλέπω πόσα ml τρώει, αν κ μάλλον τον παρά μπουκωνω το καταλαβαίνω από τις γουλιες ? και μετά το στήθος του δίνω κ από το αντλημενο αν και δε ξέρω πόσο θα αντέξω αυτό το σύστημα, θηλασμό κ θηλαστρο ανά τρίωρο περίπου.... Θέλω έστω να πάρει όσα καλά μπορεί μέσω του θηλασμού μέχρι στιγμής είμαστε στις 34 μέρες κ πιστεύω αντέχω ακόμα αν κ δε ξέρω πόσο. Άργησε να ανακτήσει κ το βάρος γέννησης κ του έδινα 1-2 γεύματα κ ξένο κ το ανέκτησε στις 19 μέρες αλλά είχα τρομερό άγχος κ τύψεις που τις ενίσχυε ειδικά η μάνα μου.... Κ ακόμα με πρήζει να του δίνω ξένο ενώ είναι μια χαρά στα κιλά του πλέον κ ίσα ίσα με το δικό μου γάλα είναι που τα πήρε μέρες που του έδινα αποκλειστικά δικό μου.... Πάντως δύσκολο πράγμα ο θηλασμός ή τον έχω κάνει εγώ δύσκολο με τα κολλήματά μου.... Ελπίζω οι υπόλοιπες μόνο με στήθος να τα καταφέρετε! Εμάς ξεκίνησαν δύσκολα τα πράγματα δυστυχώς αλλά κάπως το έσωσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Γεια σας και από μένα! Εμείς ευτυχώς ακόμα δεν πάθαμε σύγχυση θηλών παρότι του δίνω κ με μπιμπερο καθώς πήρα θήλαστρο γιατί έχω κόλλημα να βλέπω πόσα ml τρώει, αν κ μάλλον τον παρά μπουκωνω το καταλαβαίνω από τις γουλιες ? και μετά το στήθος του δίνω κ από το αντλημενο αν και δε ξέρω πόσο θα αντέξω αυτό το σύστημα, θηλασμό κ θηλαστρο ανά τρίωρο περίπου.... Θέλω έστω να πάρει όσα καλά μπορεί μέσω του θηλασμού μέχρι στιγμής είμαστε στις 34 μέρες κ πιστεύω αντέχω ακόμα αν κ δε ξέρω πόσο. Άργησε να ανακτήσει κ το βάρος γέννησης κ του έδινα 1-2 γεύματα κ ξένο κ το ανέκτησε στις 19 μέρες αλλά είχα τρομερό άγχος κ τύψεις που τις ενίσχυε ειδικά η μάνα μου.... Κ ακόμα με πρήζει να του δίνω ξένο ενώ είναι μια χαρά στα κιλά του πλέον κ ίσα ίσα με το δικό μου γάλα είναι που τα πήρε μέρες που του έδινα αποκλειστικά δικό μου.... Πάντως δύσκολο πράγμα ο θηλασμός ή τον έχω κάνει εγώ δύσκολο με τα κολλήματά μου.... Ελπίζω οι υπόλοιπες μόνο με στήθος να τα καταφέρετε! Εμάς ξεκίνησαν δύσκολα τα πράγματα δυστυχώς αλλά κάπως το έσωσα..

Καλε γιατι κάνεις τη ζωη σου δύσκολη; ?? ασε το μπιμπερό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλε γιατι κάνεις τη ζωη σου δύσκολη; ?? ασε το μπιμπερό ?

Όντως άσε πλύνε αποστειρωσε, βάλε ξυπνητήρι να αντλήσεις κλπ κλπ αλλά τουλάχιστον έτσι τον μπουκωνω αρκετά! Μου έχει μείνει το κόλλημα που άργησε πολύ να πάρει τα κιλά κ φοβάμαι μη τα χάσει ? έχω γίνει control freak κ σημειώνω ακόμα κ ml που τρώει λες κ υπάρχει "συνταγή" για αύξηση κ διατήρηση βάρους ? αλλά πραγματικά φοβάμαι να τον αφήσω μόνο με το στήθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στην ομάδα! Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας πω πως κάναμε κακά μας!!! Συγνώμη αλλα ήθελα να μοιραστώ τη χαρά μου!!!

@ζουζουνα*ευχαριστώ... Αυτό περιμένω να δω πώς πάει με το βάρος... Σήμερα είναι να μας έρθει και η καινούρια ζυγαριά.. για να δούμε πόσο έχει φτάσει!!! Στις 14 ημέρες ανέκτησε το βάρος; Είναι και στο παιδί φαντάζομαι. Δεν είναι όλοι οι οργανισμοί ίδιοι.. για να δούμε πότε θα φτάσουμε το βάρος γέννησης εμείς ... Ελπίζω να το έχουμε φτάσει και να μην το ξερω?

Τι εγινε τελικά; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Evi'sBaby είπε:

Όντως άσε πλύνε αποστειρωσε, βάλε ξυπνητήρι να αντλήσεις κλπ κλπ αλλά τουλάχιστον έτσι τον μπουκωνω αρκετά! Μου έχει μείνει το κόλλημα που άργησε πολύ να πάρει τα κιλά κ φοβάμαι μη τα χάσει ? έχω γίνει control freak κ σημειώνω ακόμα κ ml που τρώει λες κ υπάρχει "συνταγή" για αύξηση κ διατήρηση βάρους ? αλλά πραγματικά φοβάμαι να τον αφήσω μόνο με το στήθος! 

Ο παιδίατρος σου τι λέει; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ο παιδίατρος σου τι λέει; ?

Η αλήθεια είναι ότι άλλαξα! Αν και οι δυο είναι υπέρ του μπιμπερο, συγκεκριμένα ο πρώτος ήταν που μας είπε να το ταιζουμε με μπιμπερο γιατί μέχρι τότε δίναμε με σύριγγα από το νοσοκομείο το συμπλήρωμα (γιατί τότε δεν είχα πολύ γάλα) και μου πρότεινε το θήλαστρο γιατί είχα κ πληγωμένες θηλές, αλλά από την άλλη είπε μετά να το βάζω και στήθος να μου ρυθμίζει την παραγωγή αλλά κ να του δίνω συμπλήρωμα κ ότι μπορεί να χρειαστεί να το κόψουμε το συμπλήρωμα, η νέα παιδίατρος που μας επισκέφτηκε τον βρήκε μια χαρά στα κιλά του κ αυτή είναι υπέρ του μητρικού γάλακτος όμως μου είπε από την άλλη ότι δεν πειράζει που έμαθε και στο μπουκάλι όμως δε φάνηκε να έχει κόλλημα με τα ml σα τον προηγούμενο αρκεί να βλέπω ότι χορταινει κ ας θέλει και συχνά μικρά γεύματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια έκανε καμία σας στο μαιευτήριο την εξέταση για τα μεταβολικα νοσήματα; Όχι του Ινστιτούτου τα υποχρεωτικά τα προαιρετικά εννοώ...Μας ήρθαν εχθές τα αποτελέσματα και δείχνουν ένδειξη για μεταβολικό νόσημα...Η γιατρός και ο μικροβιολόγος μου είπαν ότι στις περισσότερες περιπτώσεις αυτά είναι ψευδώς θετικά και ότι από την στιγμή που το παιδί έχει καλή κλινική εικόνα να μην ανησυχώ αλλά εγώ από εχθές κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και τη στενοχώρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια έκανε καμία σας στο μαιευτήριο την εξέταση για τα μεταβολικα νοσήματα; Όχι του Ινστιτούτου τα υποχρεωτικά τα προαιρετικά εννοώ...Μας ήρθαν εχθές τα αποτελέσματα και δείχνουν ένδειξη για μεταβολικό νόσημα...Η γιατρός και ο μικροβιολόγος μου είπαν ότι στις περισσότερες περιπτώσεις αυτά είναι ψευδώς θετικά και ότι από την στιγμή που το παιδί έχει καλή κλινική εικόνα να μην ανησυχώ αλλά εγώ από εχθές κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και τη στενοχώρια...

Καλημέρα κορίτσι μου...εμείς κάναμε αυτά που μας κάνουν μάλλον τα υποχρεωτικά δεν με ρώτησαν για κάτι άλλο...σε ποσες μερες σου ηρθε το χαρτι??ελπίζω ολα να πανε καλά...αν και για να στο λένε οι γιατροί σου όλα καλά θα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η VivianT είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...εμείς κάναμε αυτά που μας κάνουν μάλλον τα υποχρεωτικά δεν με ρώτησαν για κάτι άλλο...σε ποσες μερες σου ηρθε το χαρτι??ελπίζω ολα να πανε καλά...αν και για να στο λένε οι γιατροί σου όλα καλά θα είναι...

Ένα μήνα έκαναν...Από το Ινστιτούτο δεν είχα ακόμη καμία ενημέρωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lina1987 είπε:

Κορίτσια έκανε καμία σας στο μαιευτήριο την εξέταση για τα μεταβολικα νοσήματα; Όχι του Ινστιτούτου τα υποχρεωτικά τα προαιρετικά εννοώ...Μας ήρθαν εχθές τα αποτελέσματα και δείχνουν ένδειξη για μεταβολικό νόσημα...Η γιατρός και ο μικροβιολόγος μου είπαν ότι στις περισσότερες περιπτώσεις αυτά είναι ψευδώς θετικά και ότι από την στιγμή που το παιδί έχει καλή κλινική εικόνα να μην ανησυχώ αλλά εγώ από εχθές κοντεύω να πεθάνω από το άγχος και τη στενοχώρια...

Εγω απορω γτ μας βάζουν να κάνουμε εξέταση που συνήθως βγάζει "ψευδώς θετικά " αποτελέσματα και κάνει και 100ε ?? ισα ισα να σε αγχωσουν! Εμενα μου την πρότειναν και δεν την εκανα ποτε. Τώρα πως θα κινηθείς; σου προτειναν καποια συμπληρωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Εγω απορω γτ μας βάζουν να κάνουμε εξέταση που συνήθως βγάζει "ψευδώς θετικά " αποτελέσματα και κάνει και 100ε ?? ισα ισα να σε αγχωσουν! Εμενα μου την πρότειναν και δεν την εκανα ποτε. Τώρα πως θα κινηθείς; σου προτειναν καποια συμπληρωματική;

Ο μικροβιολόγος λέει να μην κάνουμε επιπλέον εξετάσεις να το αφήσουμε η παιδίατρος όμως λέει καλύτερα να είμαστε σίγουροι 100%  και η αλήθεια κι εγώ δεν θέλω να το αφήσω έτσι...Θα δει τι εξετάσεις πρεπει να γίνουν και θα μας ενημερώσει...Αχ άσε κοντεύω να σκάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lina1987 είπε:

Ο μικροβιολόγος λέει να μην κάνουμε επιπλέον εξετάσεις να το αφήσουμε η παιδίατρος όμως λέει καλύτερα να είμαστε σίγουροι 100%  και η αλήθεια κι εγώ δεν θέλω να το αφήσω έτσι...Θα δει τι εξετάσεις πρεπει να γίνουν και θα μας ενημερώσει...Αχ άσε κοντεύω να σκάσω...

Ναι, αφου σε εβαλαν σε αυτη τη διαδικασία κανε και τις αλλες να ηρεμήσεις! Τπτ δεν θα είναι, ψυχραιμια ? κατα τ αλλα; πως τα πατε με το μωρούλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι, αφου σε εβαλαν σε αυτη τη διαδικασία κανε και τις αλλες να ηρεμήσεις! Τπτ δεν θα είναι, ψυχραιμια ? κατα τ αλλα; πως τα πατε με το μωρούλι;

Μια χαρά έχουμε βρει του ρυθμούς μας και μεγαλώνει πολύ καλά! Πήρε και το βάρος που έχασε και μάλιστα σε 3 εβδομάδες πήρε ολόκληρο κιλό! Εσείς πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Μια χαρά έχουμε βρει του ρυθμούς μας και μεγαλώνει πολύ καλά! Πήρε και το βάρος που έχασε και μάλιστα σε 3 εβδομάδες πήρε ολόκληρο κιλό! Εσείς πως τα πατε;

Ενα κιλο σε 3 εβδομαδες; ? τέλεια! Θηλαζεις; 

Εμείς μια χαρά, είμαστε μεγαλες κοπέλες  πια? την Παρασκευή κάναμε το 2ο εμβόλιο, εχουμε κλεισει τους 3 μηνες! Απο βαρος ειναι 6720 και 63 εκ, μεγαλο μωράκι ? γενικά ειναι πολυ ήσυχη, κοιμάται όλο το βραδυ, 10 με 10 με 2 διαλείμματα 5λ το πολυ για φαγητο.. έχουμε μπει σε προγραμμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ενα κιλο σε 3 εβδομαδες; ? τέλεια! Θηλαζεις; 

Εμείς μια χαρά, είμαστε μεγαλες κοπέλες  πια? την Παρασκευή κάναμε το 2ο εμβόλιο, εχουμε κλεισει τους 3 μηνες! Απο βαρος ειναι 6720 και 63 εκ, μεγαλο μωράκι ? γενικά ειναι πολυ ήσυχη, κοιμάται όλο το βραδυ, 10 με 10 με 2 διαλείμματα 5λ το πολυ για φαγητο.. έχουμε μπει σε προγραμμα ?

Θηλάζω ναι...Έλα ρε συ πως την κατάφερες να κοιμάται τόσο; Εμένα τώρα ξεκίνησε να κοιμάται 3ωρο σερί και το θεωρώ μεγάλη πρόοδο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lina1987 είπε:

Θηλάζω ναι...Έλα ρε συ πως την κατάφερες να κοιμάται τόσο; Εμένα τώρα ξεκίνησε να κοιμάται 3ωρο σερί και το θεωρώ μεγάλη πρόοδο ?

Κοιμόμαστε μαζι, γι αυτό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...