Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Άνοιξης 2019???


Recommended Posts

στις On 24/8/2018 at 12:33 ΜΜ, ο/η Βανέσσα29 είπε:

Γειά σας κορίτσια και απο μένα εγώ έχω αυχενική διαφάνεια 5/09 που θα είμαι ακριβώς 12 εβδομάδων...banesaki16 ίδιο όνομα, ίδια ΠΗΤ, ίδια μέρα αυχενική ουάου ε...χαχαχα περιμένω και εγω τα νέα σας...?

Χαχαχαχααα πραγματικά όλα ίδια κορίτσι μου... να μας πάνε όλα τέλεια σε όλες μας κ μετά το Μάρτη να δίνουμε συμβουλές ή μια στην άλλη για τα νινακια μας.....?????❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια, γεια σας κι από μένα!!! Με το καλό να δεχτούμε όλες τα μωρά μας!!!
Εγώ έχω ΠΗΤ 2/3, αν και στην αυχενική που έκανα προ 10ημέρου, μου είπαν ότι το μωρό φαίνεται μεγαλύτερο κι ίσως έχω ΠΗΤ 25/2. Θα δούμε. Προς το παρόν, αναμένω τα αποτελέσματα μιας σειράς εξετάσεων, γιατί κάναμε λήψη τροφοβλάστης κι απ' ό,τι φαίνεται ανοίξαμε το κουτί της Πανδώρας.... Μία καθαρή απάντηση, μία αμφίβολη.... Από συμπτώματα πέρα από τις ημικρανίες που με ταλαιπωρούν, τα γαστρεντερολογικά και τις μυρωδιές, έχω πολύυύύύύύύ άγχος.... Δεν ξέρω πώς θα βγει το μικρό!!! Μάλλον φρικαρισμένο!!! :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, γεια σας κι από μένα!!! Με το καλό να δεχτούμε όλες τα μωρά μας!!!
Εγώ έχω ΠΗΤ 2/3, αν και στην αυχενική που έκανα προ 10ημέρου, μου είπαν ότι το μωρό φαίνεται μεγαλύτερο κι ίσως έχω ΠΗΤ 25/2. Θα δούμε. Προς το παρόν, αναμένω τα αποτελέσματα μιας σειράς εξετάσεων, γιατί κάναμε λήψη τροφοβλάστης κι απ' ό,τι φαίνεται ανοίξαμε το κουτί της Πανδώρας.... Μία καθαρή απάντηση, μία αμφίβολη.... Από συμπτώματα πέρα από τις ημικρανίες που με ταλαιπωρούν, τα γαστρεντερολογικά και τις μυρωδιές, έχω πολύυύύύύύύ άγχος.... Δεν ξέρω πώς θα βγει το μικρό!!! Μάλλον φρικαρισμένο!!! :P 

Κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλό!λογικό είναι κ το άγχος άλλη λίγο άλλη πολύ!κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη ήμουν πολύ αγχωμένη! Θέλατε να τσεκάρετε ευρήματα από την Αυχενική?γι αυτό γίνεται η τροφοβλαστη?θα ηρεμήσεις όσο περνάει ο καιρός κ είναι όλα καλό!εύχομαι καλά νέα σύντομα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, γεια σας κι από μένα!!! Με το καλό να δεχτούμε όλες τα μωρά μας!!!
Εγώ έχω ΠΗΤ 2/3, αν και στην αυχενική που έκανα προ 10ημέρου, μου είπαν ότι το μωρό φαίνεται μεγαλύτερο κι ίσως έχω ΠΗΤ 25/2. Θα δούμε. Προς το παρόν, αναμένω τα αποτελέσματα μιας σειράς εξετάσεων, γιατί κάναμε λήψη τροφοβλάστης κι απ' ό,τι φαίνεται ανοίξαμε το κουτί της Πανδώρας.... Μία καθαρή απάντηση, μία αμφίβολη.... Από συμπτώματα πέρα από τις ημικρανίες που με ταλαιπωρούν, τα γαστρεντερολογικά και τις μυρωδιές, έχω πολύυύύύύύύ άγχος.... Δεν ξέρω πώς θα βγει το μικρό!!! Μάλλον φρικαρισμένο!!! :P 

Κορίτσι μου με το καλό το μπεμπακι σου... Όλα θα πάνε καλά..  πολλές  εξετάσεις κντοναγχος δεν φεύγει πότε νομίζω..  Τώρα για λήψη τροφοβλαστη δεν το ξέρω καθολου έχω Αυχενική στις 5/09 είμαι λίγο νωρίς ακόμα Αλλά αυτό το έκαναν Γιατί είδαν κάτι? Όπως μήνα έχει πρέπει να ηρεμήσεις για να ηρεμήσει κ το μπεμπέ σου.. Όλες εδώ μαζί είμαστε αυτό πρέπει να μας χαλαρώνει ???περιμένουμε τα νέα σου κ να δεις όλα θα είναι τέλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμαθα και εγω επιτελους την ΠΗΤ μου ? 29/3 κριάρι ? ξερει καμια σας πως ειναι αυτα τα ζωδια? Δεν ειχα ποτε ξανα σχέσεις με κριαρακια δεν έτυχε ? @konstantinaVE μου σε νιώθω απόλυτα και εγω μες στο αγχος και τα νευρα ειμαι ? πολλα νευρα ομως ? αφου λεω νευροσπαστο θα μου βγει ?ασε οι εφιάλτες καθε βράδυ σχεδόν, θα φταινε τα πολλα αστυνομικα που βλεπω ? Καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχουμε ολες μας κοριτσια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Viktwria με το καλο να δεχτείς το Κριαρακι σου!!! Είναι ισχυρές κι επίμονες προσωπικότητες!!!  Όσο για τα νεύρα, άσε, τους πρώτους μήνες ήμουν φουλ!!!! Βέβαια μην τα ρίχνουμε όλα στις ορμόνες, έφταιγε κι ο περίγυρος.... ? Κι από όνειρα φουλ κουλαμαρες, αλλά πιο πολύ ταλαιπωρουμαι από αϋπνίες, όπως τώρα καλή ώρα...

@banesaki16 τη λήψη τροφοβλάστης την κάναμε γιατί έχουμε κι οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Απλώς στην πορεία προέκυψε μια κυστική ίνωση και ποιος ξέρει τι ακόμα... Προσπαθώ να μένω θετική, αλλά δεν είναι στη φύση μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η VivianT είπε:

Κοπέλα μου εύχομαι να πάνε όλα καλό!λογικό είναι κ το άγχος άλλη λίγο άλλη πολύ!κι εγώ στην 1η εγκυμοσύνη ήμουν πολύ αγχωμένη! Θέλατε να τσεκάρετε ευρήματα από την Αυχενική?γι αυτό γίνεται η τροφοβλαστη?θα ηρεμήσεις όσο περνάει ο καιρός κ είναι όλα καλό!εύχομαι καλά νέα σύντομα!!

Τώρα είδα το μήνυμά σου. Την κάναμε για να δούμε αν το παιδί έχει Μεσογειακή Αναιμία, μια και είμαστε κι οι δύο φορείς. Απλώς ανοίξαμε δουλειές και μέχρι να πάρω τα αποτελέσματα θα πεθάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Viktwria με το καλο να δεχτείς το Κριαρακι σου!!! Είναι ισχυρές κι επίμονες προσωπικότητες!!!  Όσο για τα νεύρα, άσε, τους πρώτους μήνες ήμουν φουλ!!!! Βέβαια μην τα ρίχνουμε όλα στις ορμόνες, έφταιγε κι ο περίγυρος.... ? Κι από όνειρα φουλ κουλαμαρες, αλλά πιο πολύ ταλαιπωρουμαι από αϋπνίες, όπως τώρα καλή ώρα...

@banesaki16 τη λήψη τροφοβλάστης την κάναμε γιατί έχουμε κι οι δύο στίγμα μεσογειακής αναιμίας. Απλώς στην πορεία προέκυψε μια κυστική ίνωση και ποιος ξέρει τι ακόμα... Προσπαθώ να μένω θετική, αλλά δεν είναι στη φύση μου ?

Καλημέρα κορίτσι μου... Όλα καλά θα πάνε σίγουρα...Κ εγώ θα κάνω για Κυστική ινώση...Στις 5/09 που θα κάνω Αυχενική.. Δεν θα βρεθεί κάτι άλλο όλα καλά θα είναι το μπεμπακι σου θα είναι υγιέστατο κ στρουμπουλο...ας απολαύσουμε όσο γινε ται αυτό το όμορφο ταξίδι της εγκυμοσύνης όλες μας...❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εδώ είμαι η Μαρία 34 ετών..Ο Αύγουστος πέρα από ότι ανέκαθεν τον θεωρούσα μήνα σταθμό μου χάρισε και την συγκίνηση να μαθω οτι θα γίνω μανούλα..Με γενέθλια 2 Αυγούστου Γιορτή 15 Αυγούστου και θετικό τεστ 25 Αυγούστου δίκαια είμαι πια το κορίτσι του Αυγούστου...11 Αυγούστου έκλεισα με τον άντρα μου 4 χρόνια σχέσης...Και κάπου εκεί πρέπει να έγινε και η γονιμοποίηση μιας και το τεστ ωορρηξίας έγινε θετικό 8 Αυγούστου την 15η μέρα του κυκλου και είχαμε επαφές 7 και 8/8. Τα συναισθήματα είναι απερίγραπτα καθώς αυτός ο μήνας είναι ο 28ος που προσπαθούμε για μωράκι..17 Σεπτεμβρίου κλείνουμε 3 χρόνια γάμου και αν όλα πάνε κατ ευχήν τον Μάιο θα κρατάμε στην αγκαλιά μας το μωρό μας..Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρία Κατούφα Μήλα με το καλό σου εύχομαι το μωράκι σας!!!! Όλα να πάνε κατ' ευχήν κι όπως λένε και τα υπόλοιπα κορίτσια, χαλαρά και με θετική σκέψη!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρία Κατούφα Μήλα είπε:

Καλησπέρα κι από εδώ είμαι η Μαρία 34 ετών..Ο Αύγουστος πέρα από ότι ανέκαθεν τον θεωρούσα μήνα σταθμό μου χάρισε και την συγκίνηση να μαθω οτι θα γίνω μανούλα..Με γενέθλια 2 Αυγούστου Γιορτή 15 Αυγούστου και θετικό τεστ 25 Αυγούστου δίκαια είμαι πια το κορίτσι του Αυγούστου...11 Αυγούστου έκλεισα με τον άντρα μου 4 χρόνια σχέσης...Και κάπου εκεί πρέπει να έγινε και η γονιμοποίηση μιας και το τεστ ωορρηξίας έγινε θετικό 8 Αυγούστου την 15η μέρα του κυκλου και είχαμε επαφές 7 και 8/8. Τα συναισθήματα είναι απερίγραπτα καθώς αυτός ο μήνας είναι ο 28ος που προσπαθούμε για μωράκι..17 Σεπτεμβρίου κλείνουμε 3 χρόνια γάμου και αν όλα πάνε κατ ευχήν τον Μάιο θα κρατάμε στην αγκαλιά μας το μωρό μας..Εύχομαι σε όλες μας τα καλύτερα να έχουμε μια καλή εγκυμοσύνη και υγιέστατα μωράκια 

καλώς ήρθες κ με το καλό να πάνε όλα κ να κρατάς το θαύμα σας σε λίγο καιρό στα χέρια σου!2 χρόνια κ προσπάθειας...φαντάζομαι τις σκέψεις κ την αγωνία σου. Να ευχαριστούμε τον Θεό όλες κάθε μέρα γι αυτή την ευλογία της μητρότητας είτε ήρθε γρήγορα είτε όχι...με το καλό Όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ας μην ανοίξουμε αυτή την κουβέντα, γιατί πονάει.... ?
Όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη, μόλις είχα ξεκινήσει πρόγραμμα διατροφής με διαιτολόγο. Αρχικά, έχασα 800γρ. Ήρθαν μετά φιλοξενούμενοι, να οι μεζέδες, να οι μακαρονάδες, παίρνω τα 800 κι άλλα τόσα... Στον 2ο μήνα κρατήθηκα σταθερή , όμως τώρα τον Αύγουστο πήραν φωτιά τα πηρούνια.... Γονείς, αδέρφια, μεζέδες, γλυκά, γιορτές.... Φοβάμαι να ανέβω στη ζυγαριά... Εσείς;;;
ΥΓ. Να 'ναι καλά το μωρό μου, με βρήκε στα πιο πολλά κιλά της ζωής μου. Ξεκίνησα δίαιτα για να μετριάσω αυτό, αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις...???[smilie=binkybaby.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αχ, ας μην ανοίξουμε αυτή την κουβέντα, γιατί πονάει.... ?
Όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη, μόλις είχα ξεκινήσει πρόγραμμα διατροφής με διαιτολόγο. Αρχικά, έχασα 800γρ. Ήρθαν μετά φιλοξενούμενοι, να οι μεζέδες, να οι μακαρονάδες, παίρνω τα 800 κι άλλα τόσα... Στον 2ο μήνα κρατήθηκα σταθερή , όμως τώρα τον Αύγουστο πήραν φωτιά τα πηρούνια.... Γονείς, αδέρφια, μεζέδες, γλυκά, γιορτές.... Φοβάμαι να ανέβω στη ζυγαριά... Εσείς;;;
ΥΓ. Να 'ναι καλά το μωρό μου, με βρήκε στα πιο πολλά κιλά της ζωής μου. Ξεκίνησα δίαιτα για να μετριάσω αυτό, αλλά με πρόλαβαν οι εξελίξεις...???[smilie=binkybaby.g:

Χαχαχαχ χαλαλι τους! Ειμαι στην 14η εβδομάδα και εχω πάρει 1.300 ? οι διακοπές φταίνε! Ξεκάθαρα! ? ανεβα! Μπορείς! ✌??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα. Το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν από το τεστ ακόμη. Έκανα δύο τεστ και επιβεβαιώθηκα. Έκανα άλλες δύο χοριακες και είδα ότι ανεβαίνει καλά και έτσι έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο. Πριν από αυτό έκανα και όλες τις εξετάσεις του προγεννητικου ελέγχου στο νοσοκομείο.(για όσες δεν διάβασαν αυτό που είχα γράψει)ημουν θετικη  στην ερυθρά!!!! (Δεν εννοώ τα αντισώματα). Πέρασα ένα μαρτύριο... Τότε πήγα έκανα ξανά εξέταση έξω και μόλις πήρα τα καλά νέα!!!!!  Είναι αρνητικά!!! Έχω αντισώματα βέβαια αλλά όλα καλά!!! Και από τις 15 Αυγούστου που έμαθα την εγκυμοσύνη μου και μετά τον Γολγοθά που πέρασα ,πλέον μπορώ να χαρω και εγώ και να το φωνάξω σε όλον τον κόσμο (και εννοείται να βλέπω και τη φωτογραφία από τον υπέρηχο) είμαι έγκυος και όλα καλά!!!! Με ΠΗΤ 15/4/19 .... Οπότε μπήκα και εγώ στην ομάδα μωράκια άνοιξη 2019!  (Συγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά αυτό που πέρασα και όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου .... Δεν μπορώ να το περιγράψω. Αλλά μπορώ να περιγράψω τη χαρά μου!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν από το τεστ ακόμη. Έκανα δύο τεστ και επιβεβαιώθηκα. Έκανα άλλες δύο χοριακες και είδα ότι ανεβαίνει καλά και έτσι έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο. Πριν από αυτό έκανα και όλες τις εξετάσεις του προγεννητικου ελέγχου στο νοσοκομείο.(για όσες δεν διάβασαν αυτό που είχα γράψει)ημουν θετικη  στην ερυθρά!!!! (Δεν εννοώ τα αντισώματα). Πέρασα ένα μαρτύριο... Τότε πήγα έκανα ξανά εξέταση έξω και μόλις πήρα τα καλά νέα!!!!!  Είναι αρνητικά!!! Έχω αντισώματα βέβαια αλλά όλα καλά!!! Και από τις 15 Αυγούστου που έμαθα την εγκυμοσύνη μου και μετά τον Γολγοθά που πέρασα ,πλέον μπορώ να χαρω και εγώ και να το φωνάξω σε όλον τον κόσμο (και εννοείται να βλέπω και τη φωτογραφία από τον υπέρηχο) είμαι έγκυος και όλα καλά!!!! Με ΠΗΤ 15/4/19 .... Οπότε μπήκα και εγώ στην ομάδα μωράκια άνοιξη 2019!  (Συγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά αυτό που πέρασα και όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου .... Δεν μπορώ να το περιγράψω. Αλλά μπορώ να περιγράψω τη χαρά μου!!!!!)

Καλώς ήρθες και με το καλο κορίτσι μου! Να σου πάνε όλα τέλεια από δω και πέρα! ❤?? τέλος καλό, όλα καλά ? να μας λες τα νέα σου και όπου μπορούμε να μοιραστούμε τις σκέψεις μας μαζί σου!

Επεξεργάστηκε από PanB
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν από το τεστ ακόμη. Έκανα δύο τεστ και επιβεβαιώθηκα. Έκανα άλλες δύο χοριακες και είδα ότι ανεβαίνει καλά και έτσι έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο. Πριν από αυτό έκανα και όλες τις εξετάσεις του προγεννητικου ελέγχου στο νοσοκομείο.(για όσες δεν διάβασαν αυτό που είχα γράψει)ημουν θετικη  στην ερυθρά!!!! (Δεν εννοώ τα αντισώματα). Πέρασα ένα μαρτύριο... Τότε πήγα έκανα ξανά εξέταση έξω και μόλις πήρα τα καλά νέα!!!!!  Είναι αρνητικά!!! Έχω αντισώματα βέβαια αλλά όλα καλά!!! Και από τις 15 Αυγούστου που έμαθα την εγκυμοσύνη μου και μετά τον Γολγοθά που πέρασα ,πλέον μπορώ να χαρω και εγώ και να το φωνάξω σε όλον τον κόσμο (και εννοείται να βλέπω και τη φωτογραφία από τον υπέρηχο) είμαι έγκυος και όλα καλά!!!! Με ΠΗΤ 15/4/19 .... Οπότε μπήκα και εγώ στην ομάδα μωράκια άνοιξη 2019!  (Συγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά αυτό που πέρασα και όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου .... Δεν μπορώ να το περιγράψω. Αλλά μπορώ να περιγράψω τη χαρά μου!!!!!)

Καλώς ήρθες κορίτσι μου σε αυτή την ομορφη παρέα με τις μέλλουσες μανούλες.. Όλα καλά θα πανε ολες έχουμε τις ανησυχίες μας τα άγχη και τους φόβους μας Αλλά εδώ είμαστε για ναχαλαρωσουμε λιγάκι κ να απολαύσουμε αυτό το όμορφο πράγμα που μας συμβαίνει με το καλο ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου κοριτσι μου.❤❤❤ @PanB ακομα δεν εχω παρει κιλα δεν μπορω να φαω ακομη τρωω με το ζοριγιατι γουργουριζει το στομαχι μουαλλα ειμαι στις 11 βδομαδες ακομα ελπίζω να φύγει αυτή η αναγούλα που έχω να μπορέσω να φάω κανονικα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου σε αυτή την ομορφη παρέα με τις μέλλουσες μανούλες.. Όλα καλά θα πανε ολες έχουμε τις ανησυχίες μας τα άγχη και τους φόβους μας Αλλά εδώ είμαστε για ναχαλαρωσουμε λιγάκι κ να απολαύσουμε αυτό το όμορφο πράγμα που μας συμβαίνει με το καλο ενα υγιεστατο μωρακι στην αγκαλια σου κοριτσι μου.❤❤❤ @PanB ακομα δεν εχω παρει κιλα δεν μπορω να φαω ακομη τρωω με το ζοριγιατι γουργουριζει το στομαχι μουαλλα ειμαι στις 11 βδομαδες ακομα ελπίζω να φύγει αυτή η αναγούλα που έχω να μπορέσω να φάω κανονικα???

Εγώ δεν είχα αναγουλες καθόλου και τώρα στην 14η εβδομάδα με έχουν πιάσει καουρες?? ελπίζω να σου περάσουν σύντομα, πραγματικά το εύχομαι ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να δεχθείτε όλεε σας υγιέστατα μωράκια. Ειμαστε κι εμείς στην 12η εβδομαδα με ΠΥΤ 12/3. Τα διδυμακια μας μεχρι στιγμής παρολες τις δυσκολίες ( αιμοραγία .. καφε υγρα) φαινονται μια χαρούλα. Την Πεμπτη πρωτα ο Θεος θα κάνουμε την αυχενικη. Ουφφ πολυ αγχος. Προσευχομαστε να ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν είχα αναγουλες καθόλου και τώρα στην 14η εβδομάδα με έχουν πιάσει καουρες?? ελπίζω να σου περάσουν σύντομα, πραγματικά το εύχομαι ????

Κι εγώ την πέρασα αναίμακτα από θέμα εμετών και δυστυχώς τρώω.... Είμαι λιχούδω και τσιμπολογάω κι ας έχω καούρες (διανύω την 13η εβδομάδα). Ελπίζω να μαζευτώ από Δευτέρα που ξεκινάω δουλειά πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Καλησπέρα και από εμένα. Το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος πριν από το τεστ ακόμη. Έκανα δύο τεστ και επιβεβαιώθηκα. Έκανα άλλες δύο χοριακες και είδα ότι ανεβαίνει καλά και έτσι έκλεισα ραντεβού σε γυναικολόγο. Πριν από αυτό έκανα και όλες τις εξετάσεις του προγεννητικου ελέγχου στο νοσοκομείο.(για όσες δεν διάβασαν αυτό που είχα γράψει)ημουν θετικη  στην ερυθρά!!!! (Δεν εννοώ τα αντισώματα). Πέρασα ένα μαρτύριο... Τότε πήγα έκανα ξανά εξέταση έξω και μόλις πήρα τα καλά νέα!!!!!  Είναι αρνητικά!!! Έχω αντισώματα βέβαια αλλά όλα καλά!!! Και από τις 15 Αυγούστου που έμαθα την εγκυμοσύνη μου και μετά τον Γολγοθά που πέρασα ,πλέον μπορώ να χαρω και εγώ και να το φωνάξω σε όλον τον κόσμο (και εννοείται να βλέπω και τη φωτογραφία από τον υπέρηχο) είμαι έγκυος και όλα καλά!!!! Με ΠΗΤ 15/4/19 .... Οπότε μπήκα και εγώ στην ομάδα μωράκια άνοιξη 2019!  (Συγνώμη για τα πολλά λόγια αλλά αυτό που πέρασα και όλα όσα πέρασαν από το μυαλό μου .... Δεν μπορώ να το περιγράψω. Αλλά μπορώ να περιγράψω τη χαρά μου!!!!!)

Καλώς ήρθες  ,με το καλό λοιπόν θα είμαστε κοντά στην πητ, αύριο έχω τον πρώτο υπέρηχο κ πιστεύω θα ακούσουμε κ καρδιά...οπότε θα σε πω αύριο ποτέ έχω ακριβή πητ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο εμενα, εχω κανει υπερηχο οπου ειδαμε μονο σακο την προηγουμενη Τεταρτη που ημουν 6 εβδομαδων με βαση την ΤΕΡ!Τωρα εως τις 3/9 που εχω το επομενο ραντεβου κοντεβω να τρελαθω!Ειχα μια παλλινδομη πριν 3 μηνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...