Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γνώμες για τις βιταμίνες pregnacare conception him&her


Recommended Posts

Κορίτσια τι γνώμη έχετε γι αυτες τις βιταμίνες??τις πήρε καμια απο εσάς??είδατε καμια διαφορά??βοήθησαν εσας η τον άντρα σας??λένε οτι βοηθάνε για καλύτερες ωορρηξίες στη γυναίκα και για καλύτερο σπέρμα στον άντρα..και επίσης τις πήρανε πολλές πριν την εξωσωματική και είδανε διαφορά...εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου κορίτσι μου όπως και να χει..και γω πιστεύω πως είναι καλές..θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γι αυτο έκανα το θεματάκι για να δω πάνω κάτω απόψεις..γιατί σε άλλες διάβασα πως έκανε και σε άλλες όχι ιδιαίτερα..τις είχα πάρει πέρυσι το καλοκαίρι για λίγο ούτε μήνα και το μόνο διαφορετικό που παρατήρησα ήτανε πως μου άλλαξε τη ροή της περιόδου..μου αυξήθηκε δηλαδή η ροή..ενώ γενικά έχω κανονική ροή και καποιες φορές λίγη σχετικα ροή..δεν ξέρω αν ήτανε θετικό που μου αυξήθηκε η ροή..λογικά ήτανε γιατί περισσότερη ροή= καλύτερο ενδομήτριο..ίσως είναι και έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι γι αυτο έκανα το θεματάκι για να δω πάνω κάτω απόψεις..γιατί σε άλλες διάβασα πως έκανε και σε άλλες όχι ιδιαίτερα..τις είχα πάρει πέρυσι το καλοκαίρι για λίγο ούτε μήνα και το μόνο διαφορετικό που παρατήρησα ήτανε πως μου άλλαξε τη ροή της περιόδου..μου αυξήθηκε δηλαδή η ροή..ενώ γενικά έχω κανονική ροή και καποιες φορές λίγη σχετικα ροή..δεν ξέρω αν ήτανε θετικό που μου αυξήθηκε η ροή..λογικά ήτανε γιατί περισσότερη ροή= καλύτερο ενδομήτριο..ίσως είναι και έτσι..

Εγώ επερνα τις pregncare conseption εμένα νομίζω πως με βοήθησαν!! Αλλά τα επερνες λίγο καιρό βρε συ!! Δε πρόλαβαν πως να δεις διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεν προλαβα να δω διαφορα..εγω βασικα τις ξεκινησα τωρα γιατι τον Σεπτεμβριο θα κανω εξωσωματικη,και σκεφτηκα μηπως βοηθησουνε στο να εχω καλυτερο αποτελεσμα..ποσο καιρο τις επαιρνες εσυ??και τι ειδους διαφορες ειδες?εχω ακουσει οτι σε καποιες τις χαλασε τον κυκλο...ισχυει??εγω εχω σταθερο κυκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Ναι δεν προλαβα να δω διαφορα..εγω βασικα τις ξεκινησα τωρα γιατι τον Σεπτεμβριο θα κανω εξωσωματικη,και σκεφτηκα μηπως βοηθησουνε στο να εχω καλυτερο αποτελεσμα..ποσο καιρο τις επαιρνες εσυ??και τι ειδους διαφορες ειδες?εχω ακουσει οτι σε καποιες τις χαλασε τον κυκλο...ισχυει??εγω εχω σταθερο κυκλο..

Δεν με πείραξαν στον κύκλο! 

Εγώ προσπαθούσα για σύλληψη 2,χρονια τις επερβα ένα τρίμηνο και έμεινα έγκυος μπορεί να μην ήταν μόνο αυτό αλλά μπορεί και να ήταν ποτέ είναι να κάνεις εξωσωματική? Δεν έχεις να χάσεις παντός κάτι βιταμηνουλες ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξωσωματικη είναι να κάνω τον Αυγουστο η Σεπτεμβριο!2 χρόνια??ειχατε καποιο θέμα?η έτυχε?(αν θέλεις απαντάς φυσικα)εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα..και όπως λές και συ βιταμινούλες είναι..κακό δεν κανουν!ίσως και να έπαιξαν αυτα ρόλο που έμεινες..ποτέ δεν ξέρεις..να το χαίρεσαι το παιδάκι σου,πάντα γερό και καλότυχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Εξωσωματικη είναι να κάνω τον Αυγουστο η Σεπτεμβριο!2 χρόνια??ειχατε καποιο θέμα?η έτυχε?(αν θέλεις απαντάς φυσικα)εμείς έχουμε θέμα με το σπέρμα..και όπως λές και συ βιταμινούλες είναι..κακό δεν κανουν!ίσως και να έπαιξαν αυτα ρόλο που έμεινες..ποτέ δεν ξέρεις..να το χαίρεσαι το παιδάκι σου,πάντα γερό και καλότυχο!

Σε ευχαριστώ να σε καλά και εσένα σύντομα θα γίνει το θαύμα απλά πίστεψε το έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση μέχρι Αύγουστο σεμπτεμβη!, εγώ έχω ενδομητριωση έχω κύστη και άργησα να πιάσω έπεσα και σε λίγο απατεώνες γιατρούς κατάλαβενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nektarinaki_loveεγωωτωρα τελειώνω το 2 κουτί... Ο κύκλος μου δεν έχει αλλάξει είναι σταθερός με 1 με 2 μέρες διάφορα..  Αυτό όμως που είδα... Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο οι βιταμίνες..  Επειδή πάνω Και τεστ ωορηξιας Αλλά αυτό το μήνα ή γραμμή στο τεστ ήταν πολύ πολύ έντονη Ενώ τους προηγούμενους μήνες χωρίς τις βιταμίνες δεν κόκκινιζε μέχρι τέρμα.. Δεν τις σταματάω Γιατί κ εμείς μετά από μια παλινδρομη πέρισυ κ πολλές εξετάσεις μετά ξεκινήσαμε κ είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών.. ελπίζω να βοηθήσουν οι βιταμίνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mamounitsa είπε:

Σε ευχαριστώ να σε καλά και εσένα σύντομα θα γίνει το θαύμα απλά πίστεψε το έχεις περιθώριο να δεις βελτίωση μέχρι Αύγουστο σεμπτεμβη!, εγώ έχω ενδομητριωση έχω κύστη και άργησα να πιάσω έπεσα και σε λίγο απατεώνες γιατρούς κατάλαβενεις

Καταλαβαίνω...απατεώνες δυστυχώς συναντάς παντού..σημασία έχει οτι τα κατάφερες..σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η banesaki16 είπε:

@Nektarinaki_loveεγωωτωρα τελειώνω το 2 κουτί... Ο κύκλος μου δεν έχει αλλάξει είναι σταθερός με 1 με 2 μέρες διάφορα..  Αυτό όμως που είδα... Δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο οι βιταμίνες..  Επειδή πάνω Και τεστ ωορηξιας Αλλά αυτό το μήνα ή γραμμή στο τεστ ήταν πολύ πολύ έντονη Ενώ τους προηγούμενους μήνες χωρίς τις βιταμίνες δεν κόκκινιζε μέχρι τέρμα.. Δεν τις σταματάω Γιατί κ εμείς μετά από μια παλινδρομη πέρισυ κ πολλές εξετάσεις μετά ξεκινήσαμε κ είναι ο τρίτος μήνας προσπαθειών.. ελπίζω να βοηθήσουν οι βιταμίνες.. 

Λυπάμαι κοπέλα μου για την παλινδρομή..εύχομαι να σου έρθει τώρα ενα μωράκι και να μείνει μέχρι τέλους..εμένα τα τεστάκια ωορρηξίας κοκκινίζουνε ήδη πάρα πολύ..όταν μου βγαίνει θετικό,πάντα γίνεται πιο έντονο απ την γραμμή ελεγχου..αλλα αφού σε βοήθησαν πάει να πεί οτι κάνουν δουλειά...θα συνεχίζω να τα παίρνωωω και εύχομαι να βοηθήσουν..απλώς μου έκαναν κάποιες παρενέργειες τώρα τις πρώτες μέρες..με πιάνει πονοκέφαλος και έχω κούραση..και τα τσίσα μου τα κάνει κίτρινα φοσφοριζέ!!χαχαχαχαχ (sorry για την περιγραφή)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Καταλαβαίνω...απατεώνες δυστυχώς συναντάς παντού..σημασία έχει οτι τα κατάφερες..σ ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου για τα ενθαρρυντικά σου λόγια..

Έτσι είναι να σε καλά και σύντομα με γεμάτη κοιλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mamounitsa είπε:

Έτσι είναι να σε καλά και σύντομα με γεμάτη κοιλίτσα 

Απ το στομα σουυυυ και στου θεού το αυτί!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια κ εγώ τις παίρνω αυτές,έπαιρνα τις eviol 2 μήνες κ τώρα τον 3ο μήνα άλλαξα  κ πήρα της pregnacare συν τα  ινοφερτ...επειδή έχω ήπιες πολυκυστικες..βέβαια προσπαθώ για τον 3ο μωρό,δεν αγχώνομαι απλά να είναι ο κύκλος μου πιο σωστός κ ρυθμισμένος.

Όσο για τις βιταμίνες κ μένα τα ούρα κ η κούραση όμως την έχω...αυτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Λυπάμαι κοπέλα μου για την παλινδρομή..εύχομαι να σου έρθει τώρα ενα μωράκι και να μείνει μέχρι τέλους..εμένα τα τεστάκια ωορρηξίας κοκκινίζουνε ήδη πάρα πολύ..όταν μου βγαίνει θετικό,πάντα γίνεται πιο έντονο απ την γραμμή ελεγχου..αλλα αφού σε βοήθησαν πάει να πεί οτι κάνουν δουλειά...θα συνεχίζω να τα παίρνωωω και εύχομαι να βοηθήσουν..απλώς μου έκαναν κάποιες παρενέργειες τώρα τις πρώτες μέρες..με πιάνει πονοκέφαλος και έχω κούραση..και τα τσίσα μου τα κάνει κίτρινα φοσφοριζέ!!χαχαχαχαχ (sorry για την περιγραφή)

Ναι κ μένα είναι κίτρινα..  αρκετά Αλλά αυτό το καιρό να κ με τις solgarv 2000 Που έπαιρνα παλιά...συνέχισε να τις παίρνεις κ θα τις συνηθίσεις.. άντε κ όλες μας με μωράκια γρήγορα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ζουζουνα* να σου ζήσουνε και τα ζουζουνάκια σουυυ!!και μακάρι να έρθει και το τρίτο σύντομα!!! @banesaki16 Οχιιι δε τις σταματάωωω!!!άσχετα αν κάθε μέρα μόλις με πιάνει ο πονοκέφαλος λέω ααα δε θα τις ξανα πάρω,τέλος!!χαχαχα??? και όπως το είπες!!αντε όλες μας με μωράκιααα και γρήγοραααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/6/2018 at 7:04 ΜΜ, ο/η Nektarinaki_love είπε:

Κορίτσια τι γνώμη έχετε γι αυτες τις βιταμίνες??τις πήρε καμια απο εσάς??είδατε καμια διαφορά??βοήθησαν εσας η τον άντρα σας??λένε οτι βοηθάνε για καλύτερες ωορρηξίες στη γυναίκα και για καλύτερο σπέρμα στον άντρα..και επίσης τις πήρανε πολλές πριν την εξωσωματική και είδανε διαφορά...εσείς τι λέτε?

Εγώ τις έπαιρνα (τις conception) και ο άντρας μου 6 μήνες πριν μείνω έγκυος. Σε εμένα βοήθησε η σαλπιγγογραφία να μείνω έγκυος (μετά από 15 μήνες προσπαθειών), αλλά έχω την αίσθηση ότι δυνάμωσε το σπέρμα και τα ωάριά μου. Δεν μου επηρέασε τον κύκλο καθόλου. Όπως και να έχει, βιταμίνες είναι και δεν βλέπω καθόλου κακό να τις παίρνετε. Εμείς είμαστε μεγάλοι σχετικά (εγω 37 και ο σύζυγος 45 όταν έμεινα έγκυος...σε 10 μέρες γεννάω τώρα...) οπότε πιστεύω βοήθησε στην ποιότητα και των δύο. Όσο να το κάνεις αλλιώς να είσαι 28 και ο άντρας 30 και αλλιώς εμείς που ..πουρέψαμε λιγάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Εγώ τις έπαιρνα (τις conception) και ο άντρας μου 6 μήνες πριν μείνω έγκυος. Σε εμένα βοήθησε η σαλπιγγογραφία να μείνω έγκυος (μετά από 15 μήνες προσπαθειών), αλλά έχω την αίσθηση ότι δυνάμωσε το σπέρμα και τα ωάριά μου. Δεν μου επηρέασε τον κύκλο καθόλου. Όπως και να έχει, βιταμίνες είναι και δεν βλέπω καθόλου κακό να τις παίρνετε. Εμείς είμαστε μεγάλοι σχετικά (εγω 37 και ο σύζυγος 45 όταν έμεινα έγκυος...σε 10 μέρες γεννάω τώρα...) οπότε πιστεύω βοήθησε στην ποιότητα και των δύο. Όσο να το κάνεις αλλιώς να είσαι 28 και ο άντρας 30 και αλλιώς εμείς που ..πουρέψαμε λιγάκι!!

Καλησπέρα μπορώ να σε ρωτήσω κάτι; Ο άντρα σου τις έπαιρνε τις βιταμίνες συνεχόμενα για 6 μήνες γιατί εμάς μας είπαν να τις πάρει για τρεις μήνες διακοπή για έναν και μετά ξανά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα μπορώ να σε ρωτήσω κάτι; Ο άντρα σου τις έπαιρνε τις βιταμίνες συνεχόμενα για 6 μήνες γιατί εμάς μας είπαν να τις πάρει για τρεις μήνες διακοπή για έναν και μετά ξανά!!

Εντελώς τυχαία εκείνος τις έπαιρνε για 3 μήνες όπως και τις σταμάτησε όταν έμεινα έγκυος.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατι να τις σταματήσει. Βιταμίνες είναι. Δεν είναι κανένα φάρμακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η tatouska είπε:

Εντελώς τυχαία εκείνος τις έπαιρνε για 3 μήνες όπως και τις σταμάτησε όταν έμεινα έγκυος.

Δεν καταλαβαίνω όμως γιατι να τις σταματήσει. Βιταμίνες είναι. Δεν είναι κανένα φάρμακο!

Έλα ντε δεν ξέρω!έτσι μου είπε ο φαρμακοποιός!! Μάλλον τον επόμενο θα τις ξανάπαρει!Μακάρι μέχρι τότε να έχει έρθει το μωράκι!! Ευχαριστώ για την απαντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Έλα ντε δεν ξέρω!έτσι μου είπε ο φαρμακοποιός!! Μάλλον τον επόμενο θα τις ξανάπαρει!Μακάρι μέχρι τότε να έχει έρθει το μωράκι!! Ευχαριστώ για την απαντηση

Στο εύχομαι και γω ολόψυχα να έρθει το μωράκι σου και να περάσετε ένα καλοκαίρι κάνοντας σχέδια και όνειρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Αυτες τις βιταμινες της παιρνω εγω κ ο αντρας μου 1,5 χρονο τωρα, μπεμπε δεν ειδαμε  ακομα αλλα δεν εχει να κανει με τις βιταμινες !! ολο το χειμωνα δεν αρρωστησαμε καθολου!! Τωρα τις σταματησαμε προσωρινα απο Σεπτεμβριο παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...