Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναμονή για εμβρυομεταφορα


Recommended Posts

Καλημέρα...έχω ένα παιδάκι με φυσιολογική σύλληψη μετα από λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση...εδώ και 1,5 χρ προσπαθώ για ένα δεύτερο.... Αλλά δεν....και είπα να το ψάξω λίγο...Έκανα σαλπιγγογραφια και είδαμε ότι και η δύο σάλπιγγες έχουν συμφησεις..έκανα μια εξέταση την amh και έδειξε χαμηλά 0,81 και υψηλή fsh... Έκανε και ο άντρας μου Σπερμοδιαγραμμα και του έδειξε τερατοσπερμια και ασθενοσπερμια...μετά από σκέψη αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.... είμαι στην φάση που έγινε η ωοληψια και πειραμε μόνο 4 ωάρια που γονιμοποιηθεικαν μόνο τα δύο και το ένα δεν έχει τόσο καλή έκβαση... περιμένω τηλ αύριο να δω αν τα κατάφερε έστω το ένα για να πάω για εμβρυομεταφορα το Σάββατο....δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό ποστ απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε κάποια εμπειρία σαν αυτή.... υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρει έστω το ένα...ο γιατρός μου λέει ότι είναι δύσκολη περίπτωση.η ηλικία μου είναι 31

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτη η ενδομητριωση...

Εγω εκανα λαπαροσκοπηση περσι αλλα δυστχως μετα απο 5 μηνες ξαναβγηκαν δυο κυστεις στην ιδια ωοθηκη απο την οποια ειχαμεαφαιρεσει την κυστη στο χειρουργειο. Δεν καταφεραμε ουτε συλληψη φυσιολογικα. 

Εχουμε ηδη κανει δυο προσπαθειες εξωσωματικης κ το Σαββατι ξεκιναω παλι διεγερση. 

Μην απελπθζεσαι. Ευχομαι να τα καταφερετε εστω με το ενα εμβρυακι σας!!! Εισαι μικρουλα!!! Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Natassazwi είπε:

Καλημέρα...έχω ένα παιδάκι με φυσιολογική σύλληψη μετα από λαπαροσκόπηση για ενδομητριωση...εδώ και 1,5 χρ προσπαθώ για ένα δεύτερο.... Αλλά δεν....και είπα να το ψάξω λίγο...Έκανα σαλπιγγογραφια και είδαμε ότι και η δύο σάλπιγγες έχουν συμφησεις..έκανα μια εξέταση την amh και έδειξε χαμηλά 0,81 και υψηλή fsh... Έκανε και ο άντρας μου Σπερμοδιαγραμμα και του έδειξε τερατοσπερμια και ασθενοσπερμια...μετά από σκέψη αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματική.... είμαι στην φάση που έγινε η ωοληψια και πειραμε μόνο 4 ωάρια που γονιμοποιηθεικαν μόνο τα δύο και το ένα δεν έχει τόσο καλή έκβαση... περιμένω τηλ αύριο να δω αν τα κατάφερε έστω το ένα για να πάω για εμβρυομεταφορα το Σάββατο....δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό ποστ απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε κάποια εμπειρία σαν αυτή.... υπάρχει περίπτωση να τα καταφέρει έστω το ένα...ο γιατρός μου λέει ότι είναι δύσκολη περίπτωση.η ηλικία μου είναι 31

Κι εγω παθουσα αγαπημενη μου και ενφομητριωση και αδενομυωση. 27 ετων με αμη 0,8 πριν ενα 6μηνο που την εκανα. Εχω κανει κι εγω λαπαροσκοπηση...

Κοιτα να δεις ευτυχως δεν εισαι πολυ μεγαλη και ευτυχως εχεις ενς παιδακι που σε κανει λιγο πιο κουλ!

Καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη εγω εβαλα 3 εμβρυα,2 μετρια και ενα χειροτερο και κατεληξε σε βιοχημικη αλλα ενφυτευση εγινε!

Ποτε δε ξερεις εχεις ελπιδες και πας με τσαμπουκα.

Φιλη μου εβαλε 1 καλο και 1 μετριο μονο 2 εβγαλε με ενδομητριωση και εκανε υγιεστατα διδυμακια με τελεια εγκυμοσυνη με την 1η!!!

Παντα εχουμε ελπιδες απλα να ρυθμιζουμε το στρες και να ακουμε το γιατρο μας!!!

Επισης η αμη οκ κατι δειχνει αλλα δεν ειναι απολυτος δεικτης. 

Τι fsh και  LH  εχεις; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η fsh είναι 12,8... Η άλλη ορμόνη δεν θυμάμαι.... Απλά δεν μπορώ να καταλάβω...γιατί; Αφού το πρώτο έγινε με φυσιολογική σύλληψη...δεν είμαι αχάριστοι..κάνω το σταυρό μου που έχω την Ζωή μου αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να της κάνω ένα αδερφάκι...μου το ζητάει πολύ και αυτή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...