Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι είναι αυτό?


mariatzo

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια.τελευταια περίοδο είχα στις 7 Ιουνίου.απο χτες και σήμερα έχω αίμα,χτες πιο λίγο σήμερα πιο πολύ.ειμαι στη 14η μερα του κυκλου.εχω και πονακια στην κοιλιά μου.μιλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω να κάνω μια χοριακη για να βεβαιωθούμε ότι δεν υπάρχει κάτι,δεν πιστεύει ότι είναι κάτι μόνο ωορρηξία.εχω θορυβηθει πολύ κοριτΣια μήπως είναι κανένα εξωμητριο η έστω και κανονική εγκυμοσύνη και δεν το κατάλαβα.να σημειώσω ότι τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημικη κυηση με πρώτη χοριακη 17 μονάδες.δεν έκανα άλλη χοριακη γιατί ήρθε η περίοδος στην ώρα της 7 Ιουνίου.ευχαριστω κοριτ Σια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.τελευταια περίοδο είχα στις 7 Ιουνίου.απο χτες και σήμερα έχω αίμα,χτες πιο λίγο σήμερα πιο πολύ.ειμαι στη 14η μερα του κυκλου.εχω και πονακια στην κοιλιά μου.μιλησα με το γιατρό και μου είπε να πάω να κάνω μια χοριακη για να βεβαιωθούμε ότι δεν υπάρχει κάτι,δεν πιστεύει ότι είναι κάτι μόνο ωορρηξία.εχω θορυβηθει πολύ κοριτΣια μήπως είναι κανένα εξωμητριο η έστω και κανονική εγκυμοσύνη και δεν το κατάλαβα.να σημειώσω ότι τον προηγούμενο μήνα είχα βιοχημικη κυηση με πρώτη χοριακη 17 μονάδες.δεν έκανα άλλη χοριακη γιατί ήρθε η περίοδος στην ώρα της 7 Ιουνίου.ευχαριστω κοριτ Σια 

καλησπερα ρε κοριτσι αλλα 14 η μερα δεν θα επρεπε να εισαι σε μερες ωορριξιας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι σε μέρες ωορρηξίας.ο γιατρός πιστεύει ότι είναι η ωορρηξία.αλλα έχω ανησυχήσει γιατί έχω αρκετό αίμα και πονακια.δεν μου έχει ξανά τύχει τέτοια ωορρηξία.μ έβαλε να κάνω τη χοριακη μήπως υπάρχει κάτι από τον προηγούμενο μήνα και δεν ήταν περίοδος αυτή που μου ήρθε στις 7 Ιουνίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Είμαι σε μέρες ωορρηξίας.ο γιατρός πιστεύει ότι είναι η ωορρηξία.αλλα έχω ανησυχήσει γιατί έχω αρκετό αίμα και πονακια.δεν μου έχει ξανά τύχει τέτοια ωορρηξία.μ έβαλε να κάνω τη χοριακη μήπως υπάρχει κάτι από τον προηγούμενο μήνα και δεν ήταν περίοδος αυτή που μου ήρθε στις 7 Ιουνίου.

η αληθεια ειναι οτι δεν ειναι λογικο να εχεις πολυ αιμα στις 7 που λες πως ειχες τελευταια φορα περιοδο ειχες πολυ ροη?? και καλα θα κανεις  να κανεις χοριακη μηπως δεν ειχε πεσει τελειως η ορμονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κανονικό αίμα όπως κάθε φορά.την έκανα την χοριακη,θα πάρω τα αποτελέσματα το απόγευμα και μετά θα πάω στο γιατρό να κάνω υπέρηχο.ειμαι να σκάσω.δεν ξέρω τι είναι αυτό πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Είχα κανονικό αίμα όπως κάθε φορά.την έκανα την χοριακη,θα πάρω τα αποτελέσματα το απόγευμα και μετά θα πάω στο γιατρό να κάνω υπέρηχο.ειμαι να σκάσω.δεν ξέρω τι είναι αυτό πάλι.

δε νομιζω πως ειναι κατι ανυσηχιτικο παντος! οταν εκανες χοριακη και ηταν 17 δεν ξανα εκανες να δεις αν ανεβενει η αν κατεβενει? ειχα και εγω μια βιοχιμικη πρωτη χοριακη 19 μετα 28 αν θυμαμαι καλα μετα βεβαια δεν ξανα εκανα αλλα μου ηρθε περιοδος  οπωτε μηδενισε προφανος! ευχομαι να ειναι ολα καλα! που θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα την χοριακη πριν την καθυστέρηση της περιόδου.βγηκε 17 μονάδες.και τη μέρα που περίμενα περίοδο,μου ήρθε κανονικά η περίοδος οπότε δεν έκανα άλλη χοριακη γιατί ήρθε η περίοδος.μακαρι να μην είναι κάτι κακο.θα δείξει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Έκανα την χοριακη πριν την καθυστέρηση της περιόδου.βγηκε 17 μονάδες.και τη μέρα που περίμενα περίοδο,μου ήρθε κανονικά η περίοδος οπότε δεν έκανα άλλη χοριακη γιατί ήρθε η περίοδος.μακαρι να μην είναι κάτι κακο.θα δείξει 

δεν ειναι κατι κακο! μη φοβασαι το οτι σου ηρθε περιοδο δε σημενει κατι! εγω ειχα θετικο τεστ αλλα χορικαη ειχα κανει με 1 βδομαδα καθηστεριση περιπου που δεν μπορω να πω οτι ειχα καθηστεριση γιατι τη μερα που ειχα θετικο τεστ μου ηρθε και αιμα και η ορμονη παρεμενε αυξημενη για αλλες 2 εβδομαδες χωρις να πεφτει αλλα και χωρις να ανεβενει θετικα! και μετα μου ξανα ηρθε περιοδο και καθαρισα!!! δεν ξανα εκανα στο τελος χωριακη αν και τοτε το ειχα μετανιωσει μη φοβασαι παντος το πιο πιθανο ειναι να ειχες αιμα τωρα και να το απεβαλε τελειως τωρα ο οργανισμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα.αντε να δούμε.παντως είναι αρκετό το αίμα.δεν λερώνει μια σερβιετα Αλλά είναι αρκετό.σαν 3η μέρα περιοδου ας πούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κατάλαβα.αντε να δούμε.παντως είναι αρκετό το αίμα.δεν λερώνει μια σερβιετα Αλλά είναι αρκετό.σαν 3η μέρα περιοδου ας πούμε.

ε τοτε πιθανοτατα να ειναι οτι επεσε η ορμονη!!! ευχομαι να εχει πεσει και να κανετε και νεα αρχηηηη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχει βγει ακόμα.δηλαδη ελεος.μετα τις 6 μισή.ραντεβου με το γιατρό έχω στις 7.το αίμα φουλ.μου κάνει όμως εντύπωση ότι στη σερβιετα δεν φτάνει.οταν σκουπίζομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η mariatzo είπε:

Δεν έχει βγει ακόμα.δηλαδη ελεος.μετα τις 6 μισή.ραντεβου με το γιατρό έχω στις 7.το αίμα φουλ.μου κάνει όμως εντύπωση ότι στη σερβιετα δεν φτάνει.οταν σκουπίζομαι 

ρε κοριτσι μηπως ηταν καμια κυστουλα και εσπασε? Θα σου κανει υπερηχο να φανταστω ο γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα μου κάνει υπέρηχο.μπορει να είναι και αυτό τι να πω πια με αυτά που περνάμε συνέχεια.εχω κουραστεί με τις βλακείες κάθε μήνα.θα σας στείλω μετά να σας πω τι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Θα μου κάνει υπέρηχο.μπορει να είναι και αυτό τι να πω πια με αυτά που περνάμε συνέχεια.εχω κουραστεί με τις βλακείες κάθε μήνα.θα σας στείλω μετά να σας πω τι έγινε.

ναι στειλε μας. Σε νιωθουμε. Δε θαειναι κατι σοβαρο ή καμια κυστουλα  ή καμια ορμονικη διαταραχη τωρα και λογω της προηγουμενης βιοχημικης ισως. Ευχομαι να σου πει ο,τι καλυτερο παντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, μάλλον έχουμε να κάνουμε με εξωμητριο.η χοριακη είναι 33 μονάδες.θα την επαναλάβω πάλι την Παρασκευή.εαν έχει πέσει η έχει τουλάχιστον καθοδική πορεία δεν θα επέμβουμε,θα αποβληθεί μόνο του.εαν έχει ανέβει λίγο τότε θα επέμβουμε με μια ένεση για να σκοτώσει τα κύτταρα.δεν θυμάμαι πως μου την είπε την ένεση, μεθετροξαση κάπως έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Λοιπόν, μάλλον έχουμε να κάνουμε με εξωμητριο.η χοριακη είναι 33 μονάδες.θα την επαναλάβω πάλι την Παρασκευή.εαν έχει πέσει η έχει τουλάχιστον καθοδική πορεία δεν θα επέμβουμε,θα αποβληθεί μόνο του.εαν έχει ανέβει λίγο τότε θα επέμβουμε με μια ένεση για να σκοτώσει τα κύτταρα.δεν θυμάμαι πως μου την είπε την ένεση, μεθετροξαση κάπως έτσι.

πλακα κανεις!!! δηλαδη ειχες χοριακη θετικη στη μεση του κυκλου σου? Αρα η προηγουμενη τελικα δεν ηταν βιοχημικη οπως νομιζες? Τρελο ρε παιδια ελεος! Τελοσπαντων κοριτσι μου, κανε την επαναληψη σου να δειτε και ακολουθα τις οδηγιες του. Απιστευτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι όμως.οταν άκουσα το αποτέλεσμα μου έπεσαν τα αυτιά.οχι δεν ήταν.το έχει περάσει κάποια κοπέλα αυτό ? Και να κάνει την ένεση μετά και μετά όλα Καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η mariatzo είπε:

Κι όμως.οταν άκουσα το αποτέλεσμα μου έπεσαν τα αυτιά.οχι δεν ήταν.το έχει περάσει κάποια κοπέλα αυτό ? Και να κάνει την ένεση μετά και μετά όλα Καλά? 

εδω μου επεσαν εμενα. Δλδ ειχε ανεβει και αλλο απο εκεινο το αρχικο νουμερο και δε μηδενιστηκε και ποτε τελικα εδω και ενα μηνα. Ρε συ τρελο. Τι τραβαμε το κερατο μου. ελπιζω καποια κοπελα να σου πει κατι αντιστοιχο, Αν οχι ο,τι πει ο γιατρος και ολα καλα θα πανε. Γιαυτο η τοση αιμορραγια στη μεση. Προσπαθει να το αποβαλλει μαλλον ολο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό ναι.προσπαθει να το αποβάλλει.αν αποβληθεί τελείωσε μόνο του αν όχι θα κάνω την ένεση.μπορουμε να την κάνουμε χωρίς να επέμβουμε χειρουργικά γιατί είναι πολύ μικρή η τιμή της χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...