Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μεχρι να φτάσει ο πελαργός


Recommended Posts

Οσες εχετε γινει μανούλες και κυριως οσες ειστε εγκυες πειτε μου γνωριζετε καποιο καλο σαιτ με ρουχα εγκυμοσυνης σε λογικες τιμες;ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου, σε όλη μου την εγκυμοσύνη δεν αγόρασα κανένα ρούχο εγκυμοσύνης παρά μόνο ένα μπουφάν σε XXXL νούμερο γιατί γέννησα Δεκέμβρη. Καλύτερα να βλέπεις με τον καιρό τι ρούχα θα χρειάζεσαι και να προβαίνεις σε ανάλογες αγορές για να μην σκορπάς τα χρήματά σου άσκοπα σε ρούχα που μετά δεν θα ξαναβάλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinou&elenis κοριτσι μου ειναι πεταμένα λεφτα τα ρούχα εγκυμοσύνης. Εκτός απο αυτο που είπε η @KONSTANTIA , που και εγω το ίδιο κάνω τωρα με τα καλοκαιρινά δεν εχω αγοράσει τίποτα, αλλα στην πρώτη μου που ήμουν χειμώνα, φορούσα πλεκτά μπλουζοφορεματα που τα είχα απο πριν και απλά πήρα 4 κολανακια σε μεγαλύτερο νούμερο και όντως και εγω πήρα παλτό μεγαλύτερο αλλα με ζώνη που φοριέται και ριχτο και το φορούσα και τωρα. Αν παλι ειναι τοοοοσο στενά τα ρούχα σου, απλά μπες σε ενα Μαγαζι και πάρε αυτο που θελεις 2 νούμερα μεγαλύτερο!! Το ίδιο παντελόνι που θα πάρεις δυο νούμερα μεγαλύτερο, θα το βρεις και στα εγκυμοσύνης με το και καλα ΕΙΔΙΚΟ λάστιχο και θα το πληρώσεις χρυσάφι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KONSTANTIA @Mama2015 κορίτσια ευχαριστω για την συμβουλη σιγουρα ηταν χρησιμη...ξερετε σαν πρωταρα εχω χασει τ αβγά και τα πασχάλια .. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να σου πω, και ότι σου δώσουν φίλες και γνωστές από ρούχα εγκυμοσύνης ή μη που σου αρέσουν και σου ταιριάζουν, πάρτα. Δεν είναι ντροπή, θα φορεθούν τόσο λίγο που θα τα επιστρέψεις άθικτα πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου, μια απο τα ίδια και εγώ.. είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μετά από παρότρυνση του γιατρού να κόψω τα τζην πήγα το Σάββατο και πήρα 3 παντελόνες φαρδυές που θα μου κάνουν σίγουρα και μετά τη γέννα και μερικά μπλουζάκια για να τις σετάρω.. Τώρα , αν μεγαλώσει η κοιλίτσα και δεν μου κάνουν θα πάω να ψωνίσω λίγα ακόμα, αργότερα όμως.. πάντως δεν έδωσα πολλά χρήματα.. 
Εγώ βέβαια έχω μια ντουλάπα τζην τα οποία μου είναι και ίσα ίσα.. εύχομαι να ξανά μπω κάποια στιγμή χαχαχα
Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχουμε.. εσύ έχεις και 2 νινάκια απ' ότι έχω διαβάσει.. με το καλό κοπέλα μου! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ενω συμφωνω οτι ειναι πεταμενα λεφτα τα ρουχα εγκυμοσυνης δεν μπορεσα μεχρι τωρα να βολευτω με μεγαλυτερα νουμερα. Δεν μπορω να νοιωθω σαν τον λετσο και αν παρω δυο νουμερα μεγαλυτερο παντελονι θα μου ειναι απλα τεραστιο στα ποδια για να μην με πιεζει στην κοιλια.(βεβαια δεν εχω παρει πουθενα, μονο στην κοιλια) Οποτε θα επρεπε να κυκλοφορω σαν ραπερ για να μην αγορασω παντελονια με λαστιχο. Οσο για τα κολαν επισης με πιεζουν πολυ στην κοιλια καθως δεν εχω βρει κανενα να μου κανει μεν καλα στα ποδια αλλα να ειναι ανετο στο υψος που πεφτει στην κοιλια. Μπλουζες δεν προκεται να παρω "εγκυμοσυνης" ομως εγω πιστευω οτι παντελονια, σορτσακια κλπ αξιζει να παρεις μερικα (υπολογιζοντας τι εποχη θα εισαι στους μεγαλους μηνες. Πχ αν γεννας χειμωνα μην παρεις πολλα καλοκαιρινα. )αλλωστε μπορεις να τα βαλεις και μετα την γεννα μεχρι να επανελθεις στα νορμαλ σου κιλα. Δεν θα βγεις απ το νοσοκομειο οπως ησουν πριν την εγκυμοσυνη αλλωστε! Προτεινω H&M προσεχε ομως καθως δεν εχουν ολα τα καταστηματα την σειρα της εγκυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, μια απο τα ίδια και εγώ.. είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και μετά από παρότρυνση του γιατρού να κόψω τα τζην πήγα το Σάββατο και πήρα 3 παντελόνες φαρδυές που θα μου κάνουν σίγουρα και μετά τη γέννα και μερικά μπλουζάκια για να τις σετάρω.. Τώρα , αν μεγαλώσει η κοιλίτσα και δεν μου κάνουν θα πάω να ψωνίσω λίγα ακόμα, αργότερα όμως.. πάντως δεν έδωσα πολλά χρήματα.. 
Εγώ βέβαια έχω μια ντουλάπα τζην τα οποία μου είναι και ίσα ίσα.. εύχομαι να ξανά μπω κάποια στιγμή χαχαχα
Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχουμε.. εσύ έχεις και 2 νινάκια απ' ότι έχω διαβάσει.. με το καλό κοπέλα μου! :) 

Σε ευχαριστώ πολύ καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις και εσυ..ναι εγω εχω 2νινακια .την κυριακη κλεινω τον 2ο και σημερα ειχα λιγη αιμορραγία..με ειδε η γιατρός μου κ ολα οκ με τα μωρα ..μαλλον αποκολληση μου ειπε και να μεινω ξαπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Εγω ενω συμφωνω οτι ειναι πεταμενα λεφτα τα ρουχα εγκυμοσυνης δεν μπορεσα μεχρι τωρα να βολευτω με μεγαλυτερα νουμερα. Δεν μπορω να νοιωθω σαν τον λετσο και αν παρω δυο νουμερα μεγαλυτερο παντελονι θα μου ειναι απλα τεραστιο στα ποδια για να μην με πιεζει στην κοιλια.(βεβαια δεν εχω παρει πουθενα, μονο στην κοιλια) Οποτε θα επρεπε να κυκλοφορω σαν ραπερ για να μην αγορασω παντελονια με λαστιχο. Οσο για τα κολαν επισης με πιεζουν πολυ στην κοιλια καθως δεν εχω βρει κανενα να μου κανει μεν καλα στα ποδια αλλα να ειναι ανετο στο υψος που πεφτει στην κοιλια. Μπλουζες δεν προκεται να παρω "εγκυμοσυνης" ομως εγω πιστευω οτι παντελονια, σορτσακια κλπ αξιζει να παρεις μερικα (υπολογιζοντας τι εποχη θα εισαι στους μεγαλους μηνες. Πχ αν γεννας χειμωνα μην παρεις πολλα καλοκαιρινα. )αλλωστε μπορεις να τα βαλεις και μετα την γεννα μεχρι να επανελθεις στα νορμαλ σου κιλα. Δεν θα βγεις απ το νοσοκομειο οπως ησουν πριν την εγκυμοσυνη αλλωστε! Προτεινω H&M προσεχε ομως καθως δεν εχουν ολα τα καταστηματα την σειρα της εγκυμοσυνης.

Η αλήθεια ειναι ότι για κάνα σορτς ενδιαφερομαι γτ οτι εχω με παταει στην κοιλια.και μπορει να μαι μονο 2μηνων αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο..παρολο που δεν εχω παρει κιλα ακομα το σωμα μου το βλεπω οτι εχει αρχισει να αλλαζει...και ψαχνω κατι να ναι οπως ταπροηγούμενα ρουχα μου σε μεγεθος αλλα να μην με παταει στην κοιλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Η αλήθεια ειναι ότι για κάνα σορτς ενδιαφερομαι γτ οτι εχω με παταει στην κοιλια.και μπορει να μαι μονο 2μηνων αλλα ειναι πολυ ενοχλητικο..παρολο που δεν εχω παρει κιλα ακομα το σωμα μου το βλεπω οτι εχει αρχισει να αλλαζει...και ψαχνω κατι να ναι οπως ταπροηγούμενα ρουχα μου σε μεγεθος αλλα να μην με παταει στην κοιλια 

Σε καταλαβαινω και εγω απ τον 2ο δεν μπορουσα να φορεσω τπτ και ολα με πιεζαν ενω κοιλια εκανα μετα τον 4ο. Δεν το μετανοιωσα ποτε που πηγα και πηρα μερικα παντελονια εγκυμοσυνης. Ενοιωσα αμεσως ξανα ανθρωπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ να σου πω την αλήθεια στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα πάρει 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και μια φούστα τα οποία τα φόραγα από τον τέταρτο μήνα και καθώς έκανα καισαρική και έκανε το σώμα μου πολύ καιρό να μαζευτεί τα φόρεσα και μετά τη γέννα αρκετά. Οπότε τα λεφτά τους τα έβγαλαν με το παραπάνω. Δεν μπορώ να διανοηθώ να με ενοχλεί κάτι στην κοιλιά. Τώρα είμαι ακόμα στον δεύτερο αλλά θα πάω σίγουρα από h&m να κάνω μια επιδρομή οταν δω οτι με στενευουν τα δικα μου. Έτσι κ άλλιως είναι πολύ φθηνά. Από μπλουζάκια το βλέπεις όσο προχωράς. Φορέματα κανονικά τα δικά σου! Και μεγαλυτερα νουμερα να παρεις παλι χαμένα θα πάμε γιατί όταν χάσεις τα κιλά θα σου είναι τεράστια. Οπότε η μια η άλλη. (Άποψη μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παντως σωθηκα με.παντελονια εγκυμοσυνης...πεταξα αμεσως κοιλιτσα κ πολυ μεγαλη μάλιστα...ειδικα χειμωνα βολεψαν γιατι κανενα δικο μου παντελόνι δεν μου εμπενε ...γεννησα στις δεκα απριλιου κ με.εσωσαν τα κολαν εγκυμοσυνης.δε χωρούσα πουθενα.αλλου κυριολεκτικα....ακομα κ ως λεχώνα τα φοραγα κ το καλο ηταν οτι δεν διαφανιζαν....αν θες σου στελνω απο ποιο σαιτ.με το καλο το μωρακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Stelvan είπε:

Εγω παντως σωθηκα με.παντελονια εγκυμοσυνης...πεταξα αμεσως κοιλιτσα κ πολυ μεγαλη μάλιστα...ειδικα χειμωνα βολεψαν γιατι κανενα δικο μου παντελόνι δεν μου εμπενε ...γεννησα στις δεκα απριλιου κ με.εσωσαν τα κολαν εγκυμοσυνης.δε χωρούσα πουθενα.αλλου κυριολεκτικα....ακομα κ ως λεχώνα τα φοραγα κ το καλο ηταν οτι δεν διαφανιζαν....αν θες σου στελνω απο ποιο σαιτ.με το καλο το μωρακι σου!!!!

Περιμενω διδυμα οποτε μου πε η γιατρος μου θα φουσκωσω πολυ πιο γρήγορα...ναι στείλε μου το σαιτ θα με εξυπηρετούσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Εγω ενω συμφωνω οτι ειναι πεταμενα λεφτα τα ρουχα εγκυμοσυνης δεν μπορεσα μεχρι τωρα να βολευτω με μεγαλυτερα νουμερα. Δεν μπορω να νοιωθω σαν τον λετσο και αν παρω δυο νουμερα μεγαλυτερο παντελονι θα μου ειναι απλα τεραστιο στα ποδια για να μην με πιεζει στην κοιλια.(βεβαια δεν εχω παρει πουθενα, μονο στην κοιλια) Οποτε θα επρεπε να κυκλοφορω σαν ραπερ για να μην αγορασω παντελονια με λαστιχο. Οσο για τα κολαν επισης με πιεζουν πολυ στην κοιλια καθως δεν εχω βρει κανενα να μου κανει μεν καλα στα ποδια αλλα να ειναι ανετο στο υψος που πεφτει στην κοιλια. Μπλουζες δεν προκεται να παρω "εγκυμοσυνης" ομως εγω πιστευω οτι παντελονια, σορτσακια κλπ αξιζει να παρεις μερικα (υπολογιζοντας τι εποχη θα εισαι στους μεγαλους μηνες. Πχ αν γεννας χειμωνα μην παρεις πολλα καλοκαιρινα. )αλλωστε μπορεις να τα βαλεις και μετα την γεννα μεχρι να επανελθεις στα νορμαλ σου κιλα. Δεν θα βγεις απ το νοσοκομειο οπως ησουν πριν την εγκυμοσυνη αλλωστε! Προτεινω H&M προσεχε ομως καθως δεν εχουν ολα τα καταστηματα την σειρα της εγκυμοσυνης.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Χωρίς παντελόνια-σορτσάκια εγκυμοσύνης καθόλου δε βγαίνει...κομψή εγκυμοσύνη! Κι εγώ H&M ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Εγω ενω συμφωνω οτι ειναι πεταμενα λεφτα τα ρουχα εγκυμοσυνης δεν μπορεσα μεχρι τωρα να βολευτω με μεγαλυτερα νουμερα. Δεν μπορω να νοιωθω σαν τον λετσο και αν παρω δυο νουμερα μεγαλυτερο παντελονι θα μου ειναι απλα τεραστιο στα ποδια για να μην με πιεζει στην κοιλια.(βεβαια δεν εχω παρει πουθενα, μονο στην κοιλια) Οποτε θα επρεπε να κυκλοφορω σαν ραπερ για να μην αγορασω παντελονια με λαστιχο. Οσο για τα κολαν επισης με πιεζουν πολυ στην κοιλια καθως δεν εχω βρει κανενα να μου κανει μεν καλα στα ποδια αλλα να ειναι ανετο στο υψος που πεφτει στην κοιλια. Μπλουζες δεν προκεται να παρω "εγκυμοσυνης" ομως εγω πιστευω οτι παντελονια, σορτσακια κλπ αξιζει να παρεις μερικα (υπολογιζοντας τι εποχη θα εισαι στους μεγαλους μηνες. Πχ αν γεννας χειμωνα μην παρεις πολλα καλοκαιρινα. )αλλωστε μπορεις να τα βαλεις και μετα την γεννα μεχρι να επανελθεις στα νορμαλ σου κιλα. Δεν θα βγεις απ το νοσοκομειο οπως ησουν πριν την εγκυμοσυνη αλλωστε! Προτεινω H&M προσεχε ομως καθως δεν εχουν ολα τα καταστηματα την σειρα της εγκυμοσυνης.

Κοριτσι πάρε κολάν και πήγαινε να σου χαλαρώσουν το λάστιχο ? Το ίδιο ειναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Κοριτσι πάρε κολάν και πήγαινε να σου χαλαρώσουν το λάστιχο ? Το ίδιο ειναι!!!!

Δεν αξιζει τον κοπο. Ενα κολαν εγκυμοσυνης που πηρα το πηρα 10 ευρω και τελος. Υπαρχουν και πανακριβα αλλα υπαρχουν κ οικονομικα. Νταξει εχω δει τρελες υπερβολες τυπου "ζακετα εγκυμοσυνης" ΖΑΚΕΤΑ εκει λες ελεος ομως και την εχουν 20 ευρω ακριβοτερα επειδη εχει το ονομα "εγκυμοσυνης" αυτα ειναι τα τραγικα που πρεπει να αποφυγεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Δεν αξιζει τον κοπο. Ενα κολαν εγκυμοσυνης που πηρα το πηρα 10 ευρω και τελος. Υπαρχουν και πανακριβα αλλα υπαρχουν κ οικονομικα. Νταξει εχω δει τρελες υπερβολες τυπου "ζακετα εγκυμοσυνης" ΖΑΚΕΤΑ εκει λες ελεος ομως και την εχουν 20 ευρω ακριβοτερα επειδη εχει το ονομα "εγκυμοσυνης" αυτα ειναι τα τραγικα που πρεπει να αποφυγεις!

10€??? Απο που καλε??? Ααααα να με συγχωρείς δεν το ήξερα εγω θυμάμαι κατι 50αρια!!!!! Ε ζακέτα ναι εντάξει ειναι υπερβολή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

10€??? Απο που καλε??? Ααααα να με συγχωρείς δεν το ήξερα εγω θυμάμαι κατι 50αρια!!!!! Ε ζακέτα ναι εντάξει ειναι υπερβολή!

Απο τα h&m ! Δεν ξερω αν επιτρεπεται να στειλω λινκ....υπαρχει κ στο σαιτ τους παντως το συγκεκριμενο κολαν σε μαυρο και γκρι. Εχει και εκει καποια πιο ακριβα αλλα προτιμω τα φθηνα :P
Ε οχι βεβαια 50 ευρω και βλακειες μονο σε νορμαλ τιμες. Αυτα που κανουν 50ευρω ας τα παρουν οι πλουσιες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Απο τα h&m ! Δεν ξερω αν επιτρεπεται να στειλω λινκ....υπαρχει κ στο σαιτ τους παντως το συγκεκριμενο κολαν σε μαυρο και γκρι. Εχει και εκει καποια πιο ακριβα αλλα προτιμω τα φθηνα :P
Ε οχι βεβαια 50 ευρω και βλακειες μονο σε νορμαλ τιμες. Αυτα που κανουν 50ευρω ας τα παρουν οι πλουσιες :P

Χαχαχα ακριβώς!!! Θα μπω να δω τωρα αν ειναι γιατι δεν το ήξερα οτι τα εχει τόσο!!! Ευχαριστωωω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που δεν φορουσα μπλουζοφορέματα ποτέ,οπότε δεν είχα στην ντουλάπα μου,πήρα 2 παντελόνια,μια φόρμα και 3 μπλούζες  εγκυμοσυνης και τέλος..Μέχρι τον 5ο φορουσα φορεματακια και καλσόν εγκυμοσύνης και μετά χρειάστηκε να κάνω τα ψώνια που σου είπα ..Όλα h&m..Και επίσης τα Orchestra έχουν ίδιες τιμές πάνω κάτω..

*Αν αγοράσεις παντελόνι εγκ. στον 5ο πχ και σου είναι καλό, να ξέρεις ότι στον 9ο δε θα σου μπαίνει..Οπότε αν αποφασίσεις να κάνεις αγορές μην παίρνεις πολλά καθε φορα γιατί μέχρι το τέλος ίσως να μην σου κάνουν ούτε αυτα. Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...