Μετάβαση σε περιεχόμενο

θυλασμός, στήθος και συζηγος


Recommended Posts

καλημέρα στην παρεούλα σας! Είμαι μαμά με 15 μηνων αγορακι και μέχρι σήμερα θυλάζω... ο αντρας μου ειναι λατρης στηθους και ειδικα οταν ημουν εγκυος και ειχαν πρηστει τα γλυκοκοιταζε αλλα επειδη πονουσα και με το αγγιγμα δεν τον αφηνα και φυσικα εδειχνε κατανοηση.. αφου γεννησα και ζοριστικα αρκετα για να θυλασω, ο αντρας μου τα ειχε ξεχασει αφου εβλεπε την κατασταση πως ειχε, και τωρα που ολα εχουν στρωσει πεφτει με τα μουτρα! ειναι λογικο να θελει να τα χαιδεψει και να τα φιλησει, ΑΝΤΡΑΣ ειναι αλλα εγω τον εμποδιζω.. και οταν με ρωταει γιατι δεν με αφηνεις εγω του λεω  οτι ειναι το φαγητο του γιου μας και οτι δεν μπορεις να το καταλαβεις...αυτος μου απανταει οτι δεν αμφιβαλλω οτι τρωει απο δω αλλα δεν εχω σκοπο να του στερησω το φαγητο του...και συνεχιζει λεγοντας μου οτι πρεπει να διαχωρησω στο μυαλο μου τις στιγμες με τον μικρο και τις στιγμες μαζι του...μονο εγω αισθανομαι ετσι για τον θυλασμο? τι να κανω?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα    είναι μανούλα ενώ 23 μηνών παιδιού π θηλάζει.... 

Δεν απαγορεύω σε στιγμές μας ( κατάλαβες) να τα πειράζει κτλ.  

Αρκεί να μην πονάς....!!!

Συμφωνώ με τ σύζυγος... 

Είναι φαγητό τ μικρού Αλλά όταν είστε οι 2 σας και είναι η στιγμή γιαααα... δε ειναξ κακο εκτος οπςω ειπα  αν πονάς....

Νιώθεις άσχημα να στα αγγίζει σε προσωπικές στιγμές;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιωθω περιεργα..βασικα αβολα και δεν με ερεθιζει κιολας..οχι δεν με ποναει καθολου..παλιοτερα του το απαγορευα ρητα γιατι φοβομουν οτι με το σαλιο στις θηλες μπορει να κολλησει μικροβια ο μικρος..ρωτησε ο ιδιος την παιδιατρο και ειπε οτι  δεν υπαρχει λογος ανησυχιας λογω αντισωματων των γονεων επειδη ζουμε στο ιδιο σπιτι...μαλλον ειναι ψυχολογικο και θα πρεπει να το δουλεψω μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ θηλάζουσα μαμά!!Συμφωνώ με το σήζυγο σε καταλαβαίνω κιόλας..όμως θα πρέπει να τα ξεχωρίσεις στο μυαλό σου σανμαμά και σαν γυναίκα...Ούτε εγώ το απαγορεύω στον άντρα μου αλλά δεν αισθάνθηκα και περίεργα μέχρι σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η katiakal είπε:

νιωθω περιεργα..βασικα αβολα και δεν με ερεθιζει κιολας..οχι δεν με ποναει καθολου..παλιοτερα του το απαγορευα ρητα γιατι φοβομουν οτι με το σαλιο στις θηλες μπορει να κολλησει μικροβια ο μικρος..ρωτησε ο ιδιος την παιδιατρο και ειπε οτι  δεν υπαρχει λογος ανησυχιας λογω αντισωματων των γονεων επειδη ζουμε στο ιδιο σπιτι...μαλλον ειναι ψυχολογικο και θα πρεπει να το δουλεψω μονη μου...

Καλύτερα να τα διαχωρίσεις στο μυαλό σου γιατι νομιζω δεν ειναι σωστο απεναντι στον ανδρα σου αυτο.

Ξέρεις ποσες τους κυνηγανε για παιχνιδια και δεν καθονται αυτοι? Κριμα ειναι να τον αποπαιρνεις που σε θελει και ασχολειται ενδεχομενως εκτενεστερα μαζι σου.

Και εχε στο πισω μερος του μυαλου σου πως γενικα τους ανδρες πρεπει να τους εχουμε ικανοποιημένους...καραδοκουν οι "σουπιες"!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Καλύτερα να τα διαχωρίσεις στο μυαλό σου γιατι νομιζω δεν ειναι σωστο απεναντι στον ανδρα σου αυτο.

Ξέρεις ποσες τους κυνηγανε για παιχνιδια και δεν καθονται αυτοι? Κριμα ειναι να τον αποπαιρνεις που σε θελει και ασχολειται ενδεχομενως εκτενεστερα μαζι σου.

Και εχε στο πισω μερος του μυαλου σου πως γενικα τους ανδρες πρεπει να τους εχουμε ικανοποιημένους...καραδοκουν οι "σουπιες"!

 

Σούπιες;;; χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η katiakal είπε:

νιωθω περιεργα..βασικα αβολα και δεν με ερεθιζει κιολας..οχι δεν με ποναει καθολου..παλιοτερα του το απαγορευα ρητα γιατι φοβομουν οτι με το σαλιο στις θηλες μπορει να κολλησει μικροβια ο μικρος..ρωτησε ο ιδιος την παιδιατρο και ειπε οτι  δεν υπαρχει λογος ανησυχιας λογω αντισωματων των γονεων επειδη ζουμε στο ιδιο σπιτι...μαλλον ειναι ψυχολογικο και θα πρεπει να το δουλεψω μονη μου...

Μπορείς μετά την επαφή να πλύνεις καλά τ στήθος σου... !! Πρέπει ν τονδουλεψεις με τον εαυτός σου ακριβώς!!!! 

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.!Επειδή θηλάζω δεν με αγγίζει καν στο στήθος..Δεν το συζηταω για φιλιά..Επειδή καμιά φορά το πατάω πριν βάλω το μωρό στο στήθος και είδε μια φορά που πεταχτηκε το γάλα..Έχει την αισθηση ότι με το που θα το πιασει λίγο πιο έντονα θα βγάλει γάλα..

Είναι καθαρά στο μυαλό σου!Μια συμβουλή που μου έδωσαν και μου εχει μείνει..Επειδή έγινες μανούλα μη ξεχνάς ότι είσαι και γυναίκα και σύζυγος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας! οπως καταλαβαινω  μονο εγω το αισθανομαι αυτο..θα προσπαθησω να τα διαχωρησω στο μυαλο μου αν και οταν θα αποθηλασω τοτε θα του τα δωσω απλοχερα! ? παρολα αυτα αν και εργαζομενη μαμα προσπαθω να ειναι ολοι ικανοποιημενοι! παντως υπαρχει εξηγηση το κολλημα του συζηγου με το στηθος..δεν θυλασε ποτε γιατι οταν γεννηθηκε μπηκε χειρουργειο κατευθειαν για ενα θεμα που ειχε και μετα εντατικη...οποτε δεν μπορεσε να θυλασει..αλλα χρονια τοτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...