Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανοσολογος


Recommended Posts

Καλησπέρα! Ουσιαστικά ο ανοσολογος ελέγχει για τυχόν παραγοντες στον οργανισμό σου που επιτίθενται στο έμβρυο...Για να καταλάβεις το σκεπτικό, η ανοσολογος μου, μου είπε το εξής : η επιστήμη της ανοσολογιας ξεκινησε από τις μεταμοσχευσεις οργάνων! Γιατί δηλαδή ένα μόσχευμα γίνεται δεκτό η απορρίπτεται από αυτόν που το δέχεται... Ένα έμβρυο ειναι επίσης ένα ξένο σώμα στο σώμα της γυναίκας, αφού περιέχει DNA από άλλο άτομο, δηλ τον άντρα... Στις αποβολές ψάχνουν το γιατί το σώμα μας τα απορρίπτει... Ελπίζω να βοήθησα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου..πιστεύεις ότι θα με βοηθήσει το να επισκεφτώ κάποιον ανοσολογο ή θα μπω σε εξετάσεις επί εξετάσεων χωρίς αποτέλεσμα..μου πρότειναν κάποια λευκού στη Θεσσαλονίκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η joy2 είπε:

Καλησπέρα! Ουσιαστικά ο ανοσολογος ελέγχει για τυχόν παραγοντες στον οργανισμό σου που επιτίθενται στο έμβρυο...Για να καταλάβεις το σκεπτικό, η ανοσολογος μου, μου είπε το εξής : η επιστήμη της ανοσολογιας ξεκινησε από τις μεταμοσχευσεις οργάνων! Γιατί δηλαδή ένα μόσχευμα γίνεται δεκτό η απορρίπτεται από αυτόν που το δέχεται... Ένα έμβρυο ειναι επίσης ένα ξένο σώμα στο σώμα της γυναίκας, αφού περιέχει DNA από άλλο άτομο, δηλ τον άντρα... Στις αποβολές ψάχνουν το γιατί το σώμα μας τα απορρίπτει... Ελπίζω να βοήθησα :)

Πόσο σωστά και απλά το έθεσες! Καλά έλεγα τελικά στον άντρα μου χαριτολογώντας για το μωρό μας "το παρασιτάκι μου" ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nana_ είπε:

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου..πιστεύεις ότι θα με βοηθήσει το να επισκεφτώ κάποιον ανοσολογο ή θα μπω σε εξετάσεις επί εξετάσεων χωρίς αποτέλεσμα..μου πρότειναν κάποια λευκού στη Θεσσαλονίκη..

Γεια σου νανα! Να πας οπωσδηποτε και αν υπαρχει προβλημα θα βρεθει. Ο ανοσολογικος ελεγχος ειναι μεγαλης σημασιας.Δεν ειναι τοσες πολλες οι εξετασεις πια. Υπαρχει περιπτωση να εχεις καποιο αυτοανοσο που με καποια αγωγη να μπορεσει να διατηρηθει εγκυμοσυνη!!! Καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχχα ναι βρε @KONSTANTIA μου είδες!!! @nanaκαλό είναι να γίνει ανοσολογικος έλεγχος! Για την κα Λευκού έχω ακούσει τα καλύτερα αν κ εγώ είχα άλλη ανοσολογο! Καλή επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ!!! είχα τρεις βιοχημικές αποβολές κ έχω κάνει πάρα πολλές εξετάσεις, θρομβοφιλια, nk χωρίς να βρεθεί κάτι.. πραγματικά έχω απογοητευτεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι καλή ιδεα να γίνει ελεγχος για Λύκο, αντιπυρηνικά, ΝΚ κ.τλ

Ειδικά οταν υπαρχει υποβαθρο ανεξηγητης ή καθ εξιν αποβολές! 

Η θρομβοφιλία ειναι επισης υπουλη αλλα απόλυτα διαχειρισιμη.

Επίσης διαβητης, ανεπαρκεια D...

Ειναι μεγαλος αγωνας κοριτσια. Αλλες τα κανουν και τα πετανε κι εμεις τα λαχταραμε , δινουμε λεφτα και ψυχη και....

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! κ είναι πάρα πολύ άδικο αλλά τουλάχιστον να κάνουμε ό,τι περνάει από το χέρι μας κ  από κει κ πέρα ό,τι είναι να γίνει θα γίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/6/2018 at 2:47 ΜΜ, ο/η nana_ είπε:

ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου..πιστεύεις ότι θα με βοηθήσει το να επισκεφτώ κάποιον ανοσολογο ή θα μπω σε εξετάσεις επί εξετάσεων χωρίς αποτέλεσμα..μου πρότειναν κάποια λευκού στη Θεσσαλονίκη..

Καλημέρα.  Καλό θα ήταν να κάνεις τον έλεγχο. Η Λευκού που σου πρότειναν είναι αιματολογος και θα σου δώσει να κάνεις τον έλεγχο για θρομβοφιλια. Καλή επιτυχία και εύχομαι να έχεις σύντομα το μωρό σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...