Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ανάμεικτα συναισθήματα


NY20

Recommended Posts

Καλησπέρα, γράφω πρώτη φορά αλλά πάω να τρελαθώ. Αρχίζω να μην εμπιστεύομαι τον γιατρό κ αυτό με αγχωνει περισσότερο. Εμβρυομεταφορα στις 24/5, 1η χοριακη 78, 2η δυο μέρες μετά 128, 3η 198. Ο γιατρός μου λέει να σταματήσω την αγωγή.5 μέρες μετά μου είπε να πάω για υπέρηχο, είδαμε ένα μικρό σακουλάκι, χοριακη 1398. Το απόγευμα της ίδιας μέρας πόνοι περιόδου κ καφέ-ροζ. Έκανα χοριακη δύο μέρες μετά κ μου είπε απλά ότι η χοριακη έπεσε κ να ξανασταμησω τη θεραπεία, να περιμένω καμιά βδομάδα κ θα έρθει περίοδος. Το αίμα κ οι πόνοι έχουν σταματήσει. Μήπως δεν έπρεπε να σταματήσω την αγωγή; Μήπως ο γιατρός έκανε κάποιο λάθος; Έχει καμιά αντίστοιχη εμπειρία; Ευχαριστώ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η NY20 είπε:

Καλησπέρα, γράφω πρώτη φορά αλλά πάω να τρελαθώ. Αρχίζω να μην εμπιστεύομαι τον γιατρό κ αυτό με αγχωνει περισσότερο. Εμβρυομεταφορα στις 24/5, 1η χοριακη 78, 2η δυο μέρες μετά 128, 3η 198. Ο γιατρός μου λέει να σταματήσω την αγωγή.5 μέρες μετά μου είπε να πάω για υπέρηχο, είδαμε ένα μικρό σακουλάκι, χοριακη 1398. Το απόγευμα της ίδιας μέρας πόνοι περιόδου κ καφέ-ροζ. Έκανα χοριακη δύο μέρες μετά κ μου είπε απλά ότι η χοριακη έπεσε κ να ξανασταμησω τη θεραπεία, να περιμένω καμιά βδομάδα κ θα έρθει περίοδος. Το αίμα κ οι πόνοι έχουν σταματήσει. Μήπως δεν έπρεπε να σταματήσω την αγωγή; Μήπως ο γιατρός έκανε κάποιο λάθος; Έχει καμιά αντίστοιχη εμπειρία; Ευχαριστώ

 

Λυπάμαι για αυτό που περνάς!!Πέρσυ είχα παλίνδρομη!Η χοριακή δηλαδή απο το 1398 έπεσε?Σύνηθως όταν πέφτει η χοριακή σταματούμε την προγεστερόνη για να έρθει το αίμα!Εγώ κ ξάπλα ήμουν κ προγεστερόνη έπινα κ πάλι παλινδρόμησε!Αν είναι να συμβεί!Βέβαια πάρε κ μια ακόμα γνώμη αν έχεις αμφιβολία!Συμβουλή μου οπωσδήποτε χοριακή ξανά!Είτε για να είσαι σίγουρη ότι όντως παλινδρόμησε!Αν όντως συμβεί αυτό πρέπει να μηδενιστεί κ να είσαι σίγουρη αν καθάρισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανε μια χοριακη και αν δεν εμπιστεύεσαι απολυτα αυτή τη στιγμή το γιατρο σου πηγαινε σε αλλον για εναν υπέρηχο.. Τοσα γίνονται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα χοριακη κ έχει φτάσει 890. Τώρα περιμένω να αδιαθετησω για να αποβάλλω φυσιολογικά.Μετα βλέπουμε πως συνεχίζουμε. Η απορία μου είναι αν φτάσαμε ως εδώ επειδή σταμάτησα την αγωγή για 5 μέρες.

στις On 13/6/2018 at 8:12 ΜΜ, ο/η marillia είπε:

Λυπάμαι για αυτό που περνάς!!Πέρσυ είχα παλίνδρομη!Η χοριακή δηλαδή απο το 1398 έπεσε?Σύνηθως όταν πέφτει η χοριακή σταματούμε την προγεστερόνη για να έρθει το αίμα!Εγώ κ ξάπλα ήμουν κ προγεστερόνη έπινα κ πάλι παλινδρόμησε!Αν είναι να συμβεί!Βέβαια πάρε κ μια ακόμα γνώμη αν έχεις αμφιβολία!Συμβουλή μου οπωσδήποτε χοριακή ξανά!Είτε για να είσαι σίγουρη ότι όντως παλινδρόμησε!Αν όντως συμβεί αυτό πρέπει να μηδενιστεί κ να είσαι σίγουρη αν καθάρισες!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν ήταν να παλυνδρομησει να ξέρεις δεν θα γινόταν τίποτα αν εκοβες η όχι τα φάρμακα υπάρχουν περιπτώσεις που τα κόψανε και ήταν όλα καλά και έχω ακούσει και περιπτώσεις που ανέβηκε και μετά έπεφτε μπορεί ο σάκος να μην ήταν σωστός σε μέγεθος τι σου είπε? Εύχομαι τα καλύτερα όποια και αν είναι η έκβαση της..... ελπίζω να μας πεις ευχάριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...