Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ακόμη ένας μήνας χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα..


Lenaki1890

Recommended Posts

Καλημέρα στην όμορφη παρέα, κορίτσια μου είμαι πολύ απογοητευμένη σημερα,ακόμη ένας μήνας χωρίς να δω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Νιώθω πολλές τύψεις, και νιώθω ότι απογοητεύω και τον άντρα μου συνέχεια, άσχετα που προσπαθεί να νε παρηγορήσει λέγοντάς μου ότι δεν μας πήραν τα χρόνια και όλα θα γίνουν. Βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου μου και πήρα τα τεστακια που ανιχνεύουν πιο μπροστά μια πιθανή εγκυμοσύνη, δυστυχώς το αποτέλεσμα αρνητικό. Όλες αυτές τις μέρες νόμιζα ότι έχω τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης γιατί είχα ασυνήθιστα πρησμένο στήθος. Τελικά όλα αποδείχθηκαν φαντασίες μου...συγγνώμη ας κουράζω. Νιώθω μόνο μια πίκρα και απογοήτευση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβενω το πως αισθανεσαι....ναι ειναι μεγαλη απογοητευση να βλεπεις πως καθε μηνας περναει χωρις να εσεις πετυχει αυτο π θες!!αλλα το πιο σωστο ειναι να σκευτομαστε πως με το να νιωθουμε ετσι η με το να στεναχωριομαστε δεν θα μας φερει πιο γρηγορα ενα μωρακι!!βεβαια εκεο κοντα στις μερες τις περιοδου η και την ιδια την ημερα σε πιανει αυτη η πικρα!!προσπαθησε οσο μπορεις να μην το κανεις αυτο στον εαυτο σ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marzou είπε:

Καταλαβενω το πως αισθανεσαι....ναι ειναι μεγαλη απογοητευση να βλεπεις πως καθε μηνας περναει χωρις να εσεις πετυχει αυτο π θες!!αλλα το πιο σωστο ειναι να σκευτομαστε πως με το να νιωθουμε ετσι η με το να στεναχωριομαστε δεν θα μας φερει πιο γρηγορα ενα μωρακι!!βεβαια εκεο κοντα στις μερες τις περιοδου η και την ιδια την ημερα σε πιανει αυτη η πικρα!!προσπαθησε οσο μπορεις να μην το κανεις αυτο στον εαυτο σ!!

Προσπαθώ όσο μπορώ να μη το σκέφτομαι, αλλά δεν γίνεται όλα γυρνούν γύρω από αυτό το θέμα, ακόμη και ο περίγυρος μου με τις αδιάκριτες ερωτήσεις. Έχει έναν χρόνο σχεδόν που είμαστε παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε εσείς ποτέ με το καλό και γιατί δεν κάνετε παιδιά, όπου να σταθώ και να βρεθώ η ίδια ερώτηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Σε καταλαβαινουμε πώς νιώθεις. Όμως πρέπει να κάνεις υπομονή. 

Πόσο καιρό προσπαθείς και εισαι τοσο απογοητευμενη;;;

Σχεδόν έναν χρόνο αλλά με διάλειμμα ενδιάμεσα γιατί είχα 2 βιοχημικές εγκυμοσύνες και έπρεπε να κάνω όλες τις απαραίτητες εξετάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lenakidol είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μη το σκέφτομαι, αλλά δεν γίνεται όλα γυρνούν γύρω από αυτό το θέμα, ακόμη και ο περίγυρος μου με τις αδιάκριτες ερωτήσεις. Έχει έναν χρόνο σχεδόν που είμαστε παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε εσείς ποτέ με το καλό και γιατί δεν κάνετε παιδιά, όπου να σταθώ και να βρεθώ η ίδια ερώτηση.

Πόσο σε καταλαβαίνω σε αυτό! Όμως τώρα που έχει περάσει τόσος καιρός έχετε κάνει κάποια εξεταση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω σε αυτό! Όμως τώρα που έχει περάσει τόσος καιρός έχετε κάνει κάποια εξεταση;

Ναι έχουμε κάνει όλες τις εξετάσεις, είναι όλα καλά. Όπως είπα και πιο πάνω είχα δύο αποτυχίες και έπρεπε να κάνω τις απαραίτητες εξετάσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα, καπως ετσι ειμαστε ολες που προσπαθουμε σε οτι αφορα τον περιγυρο. Αλλες λιγοτερο αλλες περισσοτερο. 

Θα σου μιλησω καθαρα για μενα κ ισως σου φανω σκληρη. 

Προσπαθουμε δυομισι χρονια με τον συζυγο. Εχουμε ηδη μπει στο μονοπάτι της εξωσωματικης με δυο αποτυχιες. Τι πρεπει να κανουμε;;;; Να σκεφτομαστε τον περιγυρο;;;; Να πεσουμε στα πατωματα κ να παραιτηθουμε;;;;

Κ προς Θεού δεν συγκρινω τις καταστασεις. Αλλα καθε περισταση εχει την δικη της δυσκολια. 

Πρεπει να βρεις την δυναμη για να το αντιμετωπισεις. Να χαλαρωσεις.

Λυπαμαι πολυ για τις δυο βιοχημικες εγκυμοσυνες σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπέλα μου. Συγνώμη αλλα επειδη δεν εχω παρακολουθήσει καποια παλαιότερη ανάρτηση σου όποτε δεν γνωρίζω λεπτομέρειες τύπου ποσο καιρό προσπαθείτε αν εχετε κανει καποιες εξετάσεις κτλ.

Θελω να σου πω απο την προσωπική μου εμπειρία πως ο παράγοντας ψυχολογία κ άγχος ειναι τοοοοσο βασικός για την πολυπόθητη σύλληψη. Ειμαι 33, 2 χρονια προσπαθούσαμε..με εξετάσεις άριστες, με ενέσιμα, με χαπια, με με με..κλάματα καθε μηνα αγωνία τεστ απογοήτευση .. σεξ με ωραριο με το ημερολόγιο στο χερι. Μια τρέλα...

Σεπτέμβρη μας προτείνει ο γιατρός μου να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας.

Λεω ενταξει το αφήνω πισω κ με τον καινούργιο χρονο παμε για σπερματέγχυση.πιο ξέγνοιαστοι μηνες δεν ξερω αν εχουν υπάρξει απο τον καιρό που ειπαμε αχ ας βάλουμε μπροστά για ενα παιδακι.

27 Δεκεμβρίου θετικό τεστ.σου γράφω κ ειμαι 7 μηνών έγκυος πια.

Δεν ηταν «θαύμα», δεν ηταν ιατρική παρέμβαση, ηταν το αποτελεσμα μιας ανέμελης σεξουαλικης ζωής όπως οταν ημουν 20. Αν καταλαβαίνεις πως το εννοω!

ελπιζω σύντομα να εχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα να χαίρεσαι τον ερωτα με τον αντρα σου κ να εχεις υπομονη για το μικρο θαυματακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν μου φαίνεσαι καθόλου σκληρή, ίσως χρειάζομαι ανθρώπους σαν εσένα να με συνεφερουν λίγο γιατί ψυχολογικά έχω πέσει πολύ. Προσπαθώ να καταπολεμήσω όλη αυτή την απαισιοδοξία που έχω . Είναι όμως φορές που με παίρνει από κάτω. Εύχομαι και στη δική σου περίπτωση να πάνε όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου. Συγνώμη αλλα επειδη δεν εχω παρακολουθήσει καποια παλαιότερη ανάρτηση σου όποτε δεν γνωρίζω λεπτομέρειες τύπου ποσο καιρό προσπαθείτε αν εχετε κανει καποιες εξετάσεις κτλ.

Θελω να σου πω απο την προσωπική μου εμπειρία πως ο παράγοντας ψυχολογία κ άγχος ειναι τοοοοσο βασικός για την πολυπόθητη σύλληψη. Ειμαι 33, 2 χρονια προσπαθούσαμε..με εξετάσεις άριστες, με ενέσιμα, με χαπια, με με με..κλάματα καθε μηνα αγωνία τεστ απογοήτευση .. σεξ με ωραριο με το ημερολόγιο στο χερι. Μια τρέλα...

Σεπτέμβρη μας προτείνει ο γιατρός μου να προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση λόγω ανεξήγητης υπογονιμότητας.

Λεω ενταξει το αφήνω πισω κ με τον καινούργιο χρονο παμε για σπερματέγχυση.πιο ξέγνοιαστοι μηνες δεν ξερω αν εχουν υπάρξει απο τον καιρό που ειπαμε αχ ας βάλουμε μπροστά για ενα παιδακι.

27 Δεκεμβρίου θετικό τεστ.σου γράφω κ ειμαι 7 μηνών έγκυος πια.

Δεν ηταν «θαύμα», δεν ηταν ιατρική παρέμβαση, ηταν το αποτελεσμα μιας ανέμελης σεξουαλικης ζωής όπως οταν ημουν 20. Αν καταλαβαίνεις πως το εννοω!

ελπιζω σύντομα να εχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα να χαίρεσαι τον ερωτα με τον αντρα σου κ να εχεις υπομονη για το μικρο θαυματακι!

Σε ευχαριστώ πολύ για την όμορφη ιστορία σου που τη μοιράζεσαι μαζί μου. Μου δινεις δυναμη .Σου εύχομαι με το καλο να γεννήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωμω με τη νικονα!! 

Μαζεψε τις δυναμεις σου και προχωρα !! Ολες τα ιδια περναμε , εγω εχω δυο παλλημδρομες .. εδω και τρια χρονια εχουμε περασει δυσκολα πολυ με τον αντρα μου !! Θελει γερο στομαχι 

ποσο μαλλον εμεις που κανουμε εξωσωματικη !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona κοπέλα μου καταρχας σε ευχαριστω παρα πολυ!

Ξερεις οταν εισαι στην αναμονή κ στην αγωνία της σύλληψης σου φαίνονται ολα βουνό. Μετα διαβάζεις μαθαίνεις ακους ιστορίες με πραγματικές δυσκολίες, με πραγματικα κ δύσκολα προβληματα που χρειάζονται λύση που λες κ εγω έκλαιγα που πήγαινα καθε μηνα για ενέσεις κ αισθάνεσαι αχάριστη. Εύχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχεις σύντομα μια υψηλή χοριακη κ μια καρδούλα να χτυπήσει μεσα στην κοιλιτσα σου! Εχε δύναμη κ οτι καλύτερο ειλικρινά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε ανθρωπος εχει τον χαρακτηρα του κ τις αντοχες του.

Εγω σε αυτα τα δυομισι χρονια προσπαθειας δεν εχω κανει ποτε τεστ εγκυμοσυνης.

Τωρα θα μου πεις και τι μας το λες αυτο;;; Και θα εχεις ενα δικιο. Δεν στο λεω για να σου δειξω οτι ειμαι πιο δυνατη απο σενα. Αλλωστε εγραψα κ παραπανω οτι ο καθενας μας εχει την πτοσωπικοτητα του κ τα ορια του.

Προταση: ασε τα τεστ. Να επιβληθεις στον εαυτο σου. 

Κρυψε τα καπου να μην τα βλεπεις.

Και ζησε το. Ζησε την μαγεια να εχεις καθυστερηση κ μετα να κανεις τεστ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις δύναμη, πραγματικά είχα ανάγκη αυτά τα λόγια. Ελπίζω και εύχομαι σύντομα να έχουμε όλες μας το επιθυμητό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lenakidol  σε παρακαλω να μη στενοχωριεσαι...Moιαζουμε στο πως σκεφτομαστε, πρεπει ομως να το παλεψουμε γιατι αμα μας παρει η κατηφορα ζητω που καηκαμε. 

Με αρνητικη σταση πεφτουμε και στη δυσμενεια του συντροφου μας που ανθρωπος ειναι κι αυτος ....

Εγω προσωπικα ειμαι 27. Ανακαλυψα ενδομητριωση και εκανα λαπαροσκοπικα καθαρισμο. Αμεσως ξεκινησα για ενα 2μηνο επαφες ,ομως το ειχα προαισθημα πως θα ναι ματαιο...Πηγα σε γιατρο και μου ειπε βουρ για εξωσωματικη, μη χανονται ετσι τα αυγα γιατι ειδε και αδενομύωση αλλά και ΠΩΑ, χαλια fsh, Lh και αμη .

Θα σου συστησω να κανεις εναν ΠΛΗΡΗ ελεγχο γονιμοτητας εαν δε τον εχεις κανει ήδη (ειδα που ειπες οτι ειναι ανεξηγητη υπογονιμοτητα αλλα να ειμαστε σιγουρες οτι ψαξαμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ). Μπορεις να παρεις και μια 2η γνωμη απο γιατρο γιατι η σπερματεγυσεις δε ξερω τι ποσοστο επιτυχιας εχουν και ο καιρος που περναει προσπαθωντας ειναι αυτο που μας φθειρει ολες γι αυτο κι εγω εδρασα αστραπιαία! 

Σου ευχομαι καλη επιτυχια στο μελλον , δυνατο στομαχι και υπομονη και επιμονη! Ολες κανουν , κι εμεις θα κανουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εδω είμαστε ολες!!! Οποιαδηποτε στιγμη θελησεεις κατι. 

Σ' ευχαριστώ πολύ πραγματικά με συγκινείς πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lenakidol είπε:

Καλημέρα στην όμορφη παρέα, κορίτσια μου είμαι πολύ απογοητευμένη σημερα,ακόμη ένας μήνας χωρίς να δω το επιθυμητό αποτέλεσμα. Νιώθω πολλές τύψεις, και νιώθω ότι απογοητεύω και τον άντρα μου συνέχεια, άσχετα που προσπαθεί να νε παρηγορήσει λέγοντάς μου ότι δεν μας πήραν τα χρόνια και όλα θα γίνουν. Βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου μου και πήρα τα τεστακια που ανιχνεύουν πιο μπροστά μια πιθανή εγκυμοσύνη, δυστυχώς το αποτέλεσμα αρνητικό. Όλες αυτές τις μέρες νόμιζα ότι έχω τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης γιατί είχα ασυνήθιστα πρησμένο στήθος. Τελικά όλα αποδείχθηκαν φαντασίες μου...συγγνώμη ας κουράζω. Νιώθω μόνο μια πίκρα και απογοήτευση...

Ευχομαι να μας πεις ευχριστα πολυ γρηγορα αλλα γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου γιατι πρεπει καποις να φταιει και γιατι να φταις εσυ σε αυτα δεν υπαρχουν φταιω η φταις δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα αν υπαρχει το εχετε και οι δυο ειναι κοινο ενα προβλημα στο ζευγαρι !!!! Να σου πανε ολα καλα και μην αγχονεσε ολανθα ερθουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ευχομαι να μας πεις ευχριστα πολυ γρηγορα αλλα γιατι το κανεις αυτο στον εαυτο σου γιατι πρεπει καποις να φταιει και γιατι να φταις εσυ σε αυτα δεν υπαρχουν φταιω η φταις δεν ξερω αν υπαρχει καποιο προβλημα αλλα αν υπαρχει το εχετε και οι δυο ειναι κοινο ενα προβλημα στο ζευγαρι !!!! Να σου πανε ολα καλα και μην αγχονεσε ολανθα ερθουν!!!!!

Πόσο με παρηγορούν τα λόγια σας, νιώθω τυχερή που μπήκα στην ομάδα. Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσάς.Μου βγαίνει αυτομάτως αυτό και κατηγορώ τον εαυτό μου...έχεις πολύ μεγάλο δίκιο, το πρόβλημα είναι κοινό. Όταν θα έχω τα ευχάριστα θα είστε οι πρώτες που θα το μάθετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lenakidol είπε:

Πόσο με παρηγορούν τα λόγια σας, νιώθω τυχερή που μπήκα στην ομάδα. Δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς εσάς.Μου βγαίνει αυτομάτως αυτό και κατηγορώ τον εαυτό μου...έχεις πολύ μεγάλο δίκιο, το πρόβλημα είναι κοινό. Όταν θα έχω τα ευχάριστα θα είστε οι πρώτες που θα το μάθετε.

Να μπαίνεις να μας λες τα νέα σου και πως προχωράς .... Όλα θα φτιάξουν πίστη και θετική ενέργεια και όλα καλά θα πάνε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Lenakidol είπε:

Προσπαθώ όσο μπορώ να μη το σκέφτομαι, αλλά δεν γίνεται όλα γυρνούν γύρω από αυτό το θέμα, ακόμη και ο περίγυρος μου με τις αδιάκριτες ερωτήσεις. Έχει έναν χρόνο σχεδόν που είμαστε παντρεμένοι και όλοι ρωτάνε εσείς ποτέ με το καλό και γιατί δεν κάνετε παιδιά, όπου να σταθώ και να βρεθώ η ίδια ερώτηση.

Καταρχας εχεις συλλαβει 2 φορες οποτε θεμα για συλληψη δεν εχετε...ναι κατελυξανσε βιοχημικες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις να πιασεις!!Εγω προσπαθω 1,5 χρονο χωρις καν να εχω συλλαβει πυτε μια φορα,οποτε μην τα βλεπεις ολα τοσα μαυρα!!και οσο αφορα τον περιγυρο σ που σας ρωτανε δεν χρειαζεται να απολογεισε δηλαδη αν απο επιλογη εσεις δεν θελατε ακομα ενα μωρο θα μπορουσες να απαντησεις αλλιως;;

Δεν θα καθεσαι να δινεις απαντησεις σε κανεναν αυτο ειναι κατι που αφορα μονο το ζευγαρι...δεν χρειαζεται να νιωθεις υπολογη για τους τριτους!!

Συντομα θα δεις που θα μας πεις τα ευχαριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marzou είπε:

Καταρχας εχεις συλλαβει 2 φορες οποτε θεμα για συλληψη δεν εχετε...ναι κατελυξανσε βιοχημικες αλλα τουλαχιστον ξερεις οτι μπορεις να πιασεις!!Εγω προσπαθω 1,5 χρονο χωρις καν να εχω συλλαβει πυτε μια φορα,οποτε μην τα βλεπεις ολα τοσα μαυρα!!και οσο αφορα τον περιγυρο σ που σας ρωτανε δεν χρειαζεται να απολογεισε δηλαδη αν απο επιλογη εσεις δεν θελατε ακομα ενα μωρο θα μπορουσες να απαντησεις αλλιως;;

Δεν θα καθεσαι να δινεις απαντησεις σε κανεναν αυτο ειναι κατι που αφορα μονο το ζευγαρι...δεν χρειαζεται να νιωθεις υπολογη για τους τριτους!!

Συντομα θα δεις που θα μας πεις τα ευχαριστα!!!

Αυτή ακριβώς την απάντηση δίνω, ότι ακόμη δεν θέλουμε παιδάκι, απλά από μέσα μου πονάω και όταν με ρωτουν συνέχεια, μου το θυμίζουν. Εύχομαι και σε εσένα σύντομα με το επιθυμητό αποτέλεσμα και ένα μωράκι στη κοιλίτσα σου. Μακάρι μια μέρα να γράφουμε όλες στο φόρουμ και να είμαστε χαρούμενες μανούλες. Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...