Μετάβαση σε περιεχόμενο
  • Απαντήσεις

• Πολυ ωραια ολα.Και φυσικα η καλη ψυχολογια!Κι εγω θέλω πολυ ένα σκυλάκι αλλα στην πολυκατοικία που μένουμε υπάρχει θέμα!Να σε ρωτήσω κάτι.Το λιπαντικό σας το πρότεινε ο γιατρος;;Σήμερα κιόλας διάβασα που έγραφε μια φίλη ,οτι το λιπαντικό καταστρέφει το ph ...Μπερδεύτηκα τώρα λιγάκι...
    • Σωστα! Και πριν και την ημερα της ωορρηξιας.
    • Πολύ ωραία αυτά που γράφετε! Μπορεί για κάποιες να είναι πασίγνωστα αλλά εγώ προσωπικά όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες δεν ήξερα ούτε τα μισά..  Συνεχίζω εκ πείρας.. κι εμείς παίρναμε τα pregnacare his and hers όταν πιάσαμε το σπορακι μας. Βέβαια τρία χρόνια πιο πριν είχαμε πάρει παααρα πολλές άλλες βιταμίνες, ινοφερτ εγώ, προφερτιλ ο σύζυγος κλπ.. Πιστεύω καλό κάνουν, κακό δεν κάνουν σίγουρα, αλλά ταυτόχρονα με σωστή διατροφή που λέγαμε. Επίσης, μαζί με τα τεστ ωορρηξίας, πήραμε κ ειδικό λιπαντικό που βοηθά στην καλύτερη κινητικότητα των σπερματοζωαρίων, περίπου για έξι μήνες το χρησιμοποιούσαμε κ στο τέλος πιάστηκε το μικρό μας! Πιστεύω ότι σε θέματα χαμηλής κινητικότητας σπέρματος βοηθάει. Κάτι που σκεφτήκαμε εκ των υστέρων με τον σύζυγο ήταν ότι κάτι ανέλπιστο βοήθησε την ψυχολογία μας... Δύο μήνες πριν πιάσουμε τον σπόρο μας είχε σώσει ο άντρας μου ένα αδέσποτο γατάκι που το είχε χτυπήσει κάποιο όχημα. Ενώ ήδη έχουμε μια γάτα κι εναν σκύλο κ του είχα ξεκαθαρίσει ότι το μικρό θα το δώσουμε για υιοθεσία, τελικά δεν μπορέσαμε κι έγινε το νέο μέλος της οικογένειας!!!! Πραγματικά αυτό το διαολακι, έχει τέτοια προσωπικότητα, που μας ξετρελανε, ταίριαξε κ με τα άλλα δύο μας μικρακια, μας έφερε χαμόγελα κ ξεγνοιασιά... Μετά από λίγο καιρό έγινε κ το θαύματακι μας κ τώρα έχουμε να το λέμε ότι η μικρή είναι το γούρι μας 💗☺️
  • Νέες συζητήσεις