Μετάβαση σε περιεχόμενο

αντηλιακο στην εγκυμοσυνη;


Recommended Posts

αν και τα περισσοτερα μπανια μας θα τα κανουμε απογευμα και φετος, θα ηθελα να μαθω ποιο αντηλιακο προτιματε στην εγκυμοσυνη. μην κανουμε και καμια παναδα!! παρεπιπτοντως ειμαι 8+2, ετσι για την ιστορια.. :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

αν και τα περισσοτερα μπανια μας θα τα κανουμε απογευμα και φετος, θα ηθελα να μαθω ποιο αντηλιακο προτιματε στην εγκυμοσυνη. μην κανουμε και καμια παναδα!! παρεπιπτοντως ειμαι 8+2, ετσι για την ιστορια.. :P 

Αχχχχ θα απολαυσεις μπανακια!!

Εμενα λογω συσπασεων τα απαγορευσε ο γιατρος... Οποτε παμε για του χρονου μαζι με το μωρο!! Χιχχιχι

Αυτο που ξερω σιγουρα ειναι να μην εκθετεις την κοιλιτσα στον ηλιο οτι ωρα και αν ειναι!! Αντηλιακο μπορεις να χρησιμοποιεις με 30 δεικτη προστασιας...σε ολο το σωμα και η κοιλιτσα σκεπασμενη με πετσετουλα...ετσι μου ειχαν πει εμενα!!

Εγω για το προσωπο εχω παρει κρεμα με χρωμα και δεικτη προστασιας και κατα της ακμης της frezyderm.. Ειμαι απολυτα ικανοποιημενη...(και αφου δεν μπορω να κανω μπανια, τουλαχιστον κανω τις βολτες μου με στυλ!!???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο! Κοντεύεις ε; εμενα η γιατρος μου ειπε καθολου ήλιο, οποτε θα μου πεις τι το θελω το αντηλιακό; ε καλα στις 9 το πρωί αν πάμε για μπανιο καμια φορά, μεχρι τις 10:30 που θα φύγουμε , μπορεί να βαλω..εχω και μια μικρή 3ων χρόνων οποτε ή πολυ πρωινά, ή απογευματινά κάνουμε, αρα ευτυχώς δεν τρωμε πολύ ήλιο.. 

Frezyderm ε; καλη εταιρεία! Ευχαριστώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Με το καλο! Κοντεύεις ε; εμενα η γιατρος μου ειπε καθολου ήλιο, οποτε θα μου πεις τι το θελω το αντηλιακό; ε καλα στις 9 το πρωί αν πάμε για μπανιο καμια φορά, μεχρι τις 10:30 που θα φύγουμε , μπορεί να βαλω..εχω και μια μικρή 3ων χρόνων οποτε ή πολυ πρωινά, ή απογευματινά κάνουμε, αρα ευτυχώς δεν τρωμε πολύ ήλιο.. 

Frezyderm ε; καλη εταιρεία! Ευχαριστώ! 

Κοντευωωω ναι!! Ευτυχως δεν θα παρω ολη την καψα του καλοκαιριου.... Ηδη δεν αντεχω...

Κανονικα χρειαζεσαι λιγο ηλιο ισα ισα για την βιταμινη D...αλλα ο γιατρος σου κατι θα ξερει...

Ψαξτο με τις εταιριες...εμενα μου προτεινε η νονα μου το συγκεκριμενο, η οποια ειναι δερματολογος!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια, αφου ειναι και δερματολόγος ακομα καλύτερα... Ναι ενταξει για τη βιτ D θελω κι εγω να εκτίθεμαι ενα τεταρτακι στον ήλιο, η γιατρός εννοούσε να μην παω να μαυρισω χαχα.. Ευχαριστώ πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...