Μετάβαση σε περιεχόμενο

Kατι δε παει καλα...


Recommended Posts

καλησπερα σε ολους...εχω το εξης 8εμα...ποτε δεν ειχα στα8ερο κυκλο...εχω καιρο που κανουμε ελευ8ερη επαφη...περιμενα λοιπον περιοδο αρχες μαιου..τιποτα!! καπου στα μεσα μαιου λοιπον ηρ8ε λιγο αιμα και κρατησε μονο μια μερα...απο κει και περα τιποτααα!! ειχα αρκετες ναυτιες...κουραζομαι στη κα8ε κινηση που κανω αλλα γενικα δε μπορω να πω οτι λιγουρευομαι η τρωω πολυ...κανω λοιπον ενα τεστ μετα απο 3-4 μερες και βγαινει αρνητικο...αφηνω να περασει αλλη μια βδομαδα ξανακανω και βγαινει παλι αρνητικο αλλα οχι τοσο εντονη η γραμμη...η κοιλια μου εχει πριστει λιγο αλλα δεν εχω καμια ενδειξη οτι 8α ερ8ει περιοδος..να σημιωσω οτι τις τελευταιες μερες οταν εχω σεξουαλικη επαφη ποναω..και σκεφτομαι να παω να κανω μια β χοριακη να ειμαι 100% σιγουρη..8ελω λοιπον να ρωτησω..υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος και να βγαινει αρνητικο?? εχω ακουσει και εχω διαβασει διαφορα..HELP!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


Τι ακριβως εννοεις βγαινει αρνητικο αλλα οχι τοσο εντονη γραμμη? Μηπως βγαινει θετικο και δεν το διαβαζεις σωστα? Η γραμμη ελεγχου ειναι μια, (ειτε σε θετικο ε'ιτε σε αρνητικο) και το αρνητικο δνε εχει καθολου γραμμη ή σταυρο. Αν φαινεται εστω και μια δευτερη αχνη γραμμη ειναι θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνωμη αλλα μου φαινεται αδιανοητο να εχει μια γυναικα 30 ημερες καθυστερηση κ να μην εχει παει σε γιατρο ή τουλαχιστον να μην εχει κανει χοριακη. Δηλ  αν τυχον εισαι εγκυος...... ε δεν ειναι κ η πιο συνειδητη σταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα για αρχή μας λες για άστατο κύκλο αλλά δεν μας είπες πόσες ημέρες ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος σου υπολόγισε τον μεγαλύτερο κύκλο σου αν έχεις ξεπεράσει και τον πιο μεγάλο κύκλο που έχεις κάνει ως τώρα να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σε δει Αλλιός αν δεν έχεις ξεπεράσει τον μεγαλύτερο κύκλο σου περίμενε μήπως είναι μια ανωμαλία από την στιγμή που έχεις αρνητικά τεστ αλλά από την στιγμή που προσπαθείς για παιδάκι καλό είναι να φτιάξεις τον κύκλο σου είναι δύσκολο με άστατο κύκλο δεν ξέρεις ποτέ είναι η ωορρηξία. Όπως είπες ότι κατά την διάρκεια έχεις ενοχλήσεις πάλι πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως έχεις κάλιο μικρόβιο πάρει και για αυτο πονάς όπως και να έχεις λίγο πριστει μπορεί να είναι λίγο ότι δεν σου έχει έρθει ακόμη περιοδος δεν στα λέω απλά έτσι ειμαι οι εγώ με αστατους κύκλους περιόδου και προσπαθώ να την ρυθμίσω.

Αυτά στα λέω από την στιγμή που έχεις αρνητικά τεστ γιατί δεν γίνετε τόσες πολλές μέρες να έχεις να δει περίοδο και να μην είναι θετικό αν εισουν θα είχαν διξει αλλά για να είσαι κι εσύ αγγούρι ότι δεν έχεις κάνει λάθος το τεστ το οποίο το κάνεις με πρωινά ουρά τότε Κάνε και μια β-χοριακι να σιγουρευτείς... αν και αυτή αρνητική τότε μιλά με τον γιατρό σου. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:


Τι ακριβως εννοεις βγαινει αρνητικο αλλα οχι τοσο εντονη γραμμη? Μηπως βγαινει θετικο και δεν το διαβαζεις σωστα? Η γραμμη ελεγχου ειναι μια, (ειτε σε θετικο ε'ιτε σε αρνητικο) και το αρνητικο δνε εχει καθολου γραμμη ή σταυρο. Αν φαινεται εστω και μια δευτερη αχνη γραμμη ειναι θετικο

Λέει για την γραμμή που δεν διχνει αν είναι θετικό (δεν θυμάμαι πως λέγετε η άλλη φτάνει κάθε τεστ την έχει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:


Τι ακριβως εννοεις βγαινει αρνητικο αλλα οχι τοσο εντονη γραμμη? Μηπως βγαινει θετικο και δεν το διαβαζεις σωστα? Η γραμμη ελεγχου ειναι μια, (ειτε σε θετικο ε'ιτε σε αρνητικο) και το αρνητικο δνε εχει καθολου γραμμη ή σταυρο. Αν φαινεται εστω και μια δευτερη αχνη γραμμη ειναι θετικο

η γραμμη στο αρνητικο ειναι μια οριζοντια ενω στο 8ετικο σταυρο...η οριζοντια η δικια μου δεν  ειναι εντονη οπως αλλες φορες..ειναι αχνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα για αρχή μας λες για άστατο κύκλο αλλά δεν μας είπες πόσες ημέρες ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος σου υπολόγισε τον μεγαλύτερο κύκλο σου αν έχεις ξεπεράσει και τον πιο μεγάλο κύκλο που έχεις κάνει ως τώρα να μιλήσεις με τον γιατρό σου να σε δει Αλλιός αν δεν έχεις ξεπεράσει τον μεγαλύτερο κύκλο σου περίμενε μήπως είναι μια ανωμαλία από την στιγμή που έχεις αρνητικά τεστ αλλά από την στιγμή που προσπαθείς για παιδάκι καλό είναι να φτιάξεις τον κύκλο σου είναι δύσκολο με άστατο κύκλο δεν ξέρεις ποτέ είναι η ωορρηξία. Όπως είπες ότι κατά την διάρκεια έχεις ενοχλήσεις πάλι πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου μήπως έχεις κάλιο μικρόβιο πάρει και για αυτο πονάς όπως και να έχεις λίγο πριστει μπορεί να είναι λίγο ότι δεν σου έχει έρθει ακόμη περιοδος δεν στα λέω απλά έτσι ειμαι οι εγώ με αστατους κύκλους περιόδου και προσπαθώ να την ρυθμίσω.

Αυτά στα λέω από την στιγμή που έχεις αρνητικά τεστ γιατί δεν γίνετε τόσες πολλές μέρες να έχεις να δει περίοδο και να μην είναι θετικό αν εισουν θα είχαν διξει αλλά για να είσαι κι εσύ αγγούρι ότι δεν έχεις κάνει λάθος το τεστ το οποίο το κάνεις με πρωινά ουρά τότε Κάνε και μια β-χοριακι να σιγουρευτείς... αν και αυτή αρνητική τότε μιλά με τον γιατρό σου. 

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..

πριν 1 χρονο ειχε τυχει να εχω 2 μηνες κα8υστερηση ...χωρις ενοχλησεις και τετοια..ειχα παει στο γιατρο και μ ειπε κα8αρα 8εμα αγχους...τοτε περνουσα μια δυσκολη περιοδο και γιαυτο...τωρα ομως ειναι διαφορετικα...ο γιατρος μου ειπε οτι ο μονος τροπος να ρυ8μισω το κυκλο μου ειναι αντισιλιπτικα...πριν 2 μηνες εκανα τεστ παπ και ηταν ολα τελεια..κανενα προβλημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ioannade είπε:

πριν 1 χρονο ειχε τυχει να εχω 2 μηνες κα8υστερηση ...χωρις ενοχλησεις και τετοια..ειχα παει στο γιατρο και μ ειπε κα8αρα 8εμα αγχους...τοτε περνουσα μια δυσκολη περιοδο και γιαυτο...τωρα ομως ειναι διαφορετικα...ο γιατρος μου ειπε οτι ο μονος τροπος να ρυ8μισω το κυκλο μου ειναι αντισιλιπτικα...πριν 2 μηνες εκανα τεστ παπ και ηταν ολα τελεια..κανενα προβλημα...

Εξετάσεις ορμονολογικες έχεις κάνει; έχεις πολυκυστικες ωοθήκες; η θυροιδη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannade είπε:

η γραμμη στο αρνητικο ειναι μια οριζοντια ενω στο 8ετικο σταυρο...η οριζοντια η δικια μου δεν  ειναι εντονη οπως αλλες φορες..ειναι αχνη..

Δεν εχει σημασια τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Εξετάσεις ορμονολογικες έχεις κάνει; έχεις πολυκυστικες ωοθήκες; η θυροιδη; 

den exo tipota apo auta...exo kanei oles tis eksetaseis prosfata kai den exo tipota...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ioannade είπε:

ti enoeis den exei simasia?

Η αχνη δευτερη γραμμη που ειπες. Δεν εχει σημασια αν ειναι λιγοτερο ή περισσοτερο αχνη εφόσον δε δημιουργήθηκε σταυρος. Αρχικα οπως το εγραψες νόμιζα οτι σου είχε βγει δευτερη αχνη γραμμη σε τεστ με γραμμες. Ξανακάνε ένα τεστάκι τελευταίο ή μια χοριακή που ειναι ακόμα πιο σίγουρη και επικοινώνησε με το γιατρό σου μετά. Ισως αν εχεις να κανεις καιρό ορμονολογικές να πρέπει να τις επαναλάβεις ή αν έχεις καιρό να κάνεις υπέρηχο (Πχ μια κυστη θα μπορουσε να προκαλέσει ανωμαλία στην περιοδο.) Βασικά αν θες πάρε και μια β΄γνώμη γιατρού. Μην πάρεις τόσο ευκολα αντισυλληπτικα ειδικά αν θες να κάνεις παιδάκι. Υπάρχουν και εναλλακτικοί τρόποι να ρυθμίσεις την περίοδο. Εμενα καποια στιγμη ειχε χαλασει πριν παρα πολλα χρονια, μου έδιναν αντισυλληπτικα δεν εφτιαχνε, αλλαξα γιατρό, μου έδωσε έναν κύκλο με χάπια κλομιφαίνης και εκτοτε για 11 χρονια ειχα απολυτα σταθερη περιοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ioannade είπε:

den exo tipota apo auta...exo kanei oles tis eksetaseis prosfata kai den exo tipota...

Να ρωτήσω κάτι που μου φενετε λίγο περίεργο από την στιγμή που έχεις κάνει όλες της εξετάσεις πως έχεις τότε άστατο κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Να ρωτήσω κάτι που μου φενετε λίγο περίεργο από την στιγμή που έχεις κάνει όλες της εξετάσεις πως έχεις τότε άστατο κύκλο; 

ο γιατρος μου ειπε οτι ολο αυτο γινετε γτ αδια8ετησα πολυ μεγαλη...(16 χρονων) και ειμαι 24!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannade είπε:

ο γιατρος μου ειπε οτι ολο αυτο γινετε γτ αδια8ετησα πολυ μεγαλη...(16 χρονων) και ειμαι 24!

Ααα ίσα είμαστε.. κατάλαβα 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannade είπε:

κοριτσια βγηκαν τα αποτελεσματα...πιο αρνητικα δε γινετε....0.10 η χοριακη μου...απογοητευτηκα!

Δεν πειράζει κοπέλα μου την επόμενη φορά...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοητευεσαι. Η περιοδος αντικειμενικα θελει λιγα χρονια να στρωσει απο την εναρξη της. Εγω σκεψου μεχρι τα 24 ειχα αστατο κυκλο και μετα εγινα ρολοι. Ειναι θεμα οργανισμου. Επισης λιγο να χεις χασει αποτομα κιλα πχ ή κατι τετοιο, αποσταθεροποιειται ακομα περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Μην απογοητευεσαι. Η περιοδος αντικειμενικα θελει λιγα χρονια να στρωσει απο την εναρξη της. Εγω σκεψου μεχρι τα 24 ειχα αστατο κυκλο και μετα εγινα ρολοι. Ειναι θεμα οργανισμου. Επισης λιγο να χεις χασει αποτομα κιλα πχ ή κατι τετοιο, αποσταθεροποιειται ακομα περισσοτερο.

kala apo auto to 8ema ase...eimai apo tis periptoseis pou troo ta panta kai de perno grammario...metavolismos...eimai 48 kila kai prin 2 xronia pira 15 kila se ena mina...ta opoia vevea ta exasa se xrono miden...!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ioannade είπε:

kala apo auto to 8ema ase...eimai apo tis periptoseis pou troo ta panta kai de perno grammario...metavolismos...eimai 48 kila kai prin 2 xronia pira 15 kila se ena mina...ta opoia vevea ta exasa se xrono miden...!

 

Ετσι μου χε σταματησει να ξερεις εμενα η περιοδος στα 19 μου. Αυτες οι αυξομειωσεις πχ μπορει να σοκαρουν τον οργανισμο που ουτως η αλλως θελει καποια χρονια η περιοδος να σταθεροποιηθει απο την εναρξη της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...